Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, merl30 είπε:

Καλημέρα.Μην αγχώνεσαι.Ειχε συμβεί και σε εμένα.Τυχαινει κάποιες μέρες να κινειται και να κλωτσαει πάρα πολύ και άλλες μέρες που κουνιέται ίσα ίσα λίγο.Αν αγχωνεσαι και μπορείς φυσικά φάε λίγη σοκολάτα ή κάτι γλυκό.Εμενα ο γιατρός μου όταν του το ανέφερα μου είπε ότι όσο αγχώνομαι εγώ να την ακούσω τόσο δεν θα την ακούω.

Κορίτσια καλημέρα σας.Εχει εδώ και μια εβδομάδα περίπου που η μπέμπα χτυπάει με έναν σταθερό ρυθμο για λίγα λεπτά.Ειναι λες και έχει λόξυγγα.Αυτο μπορει να γίνει μια φορά την ημερα.Το λέω έτσι για να καταλάβετε τι εννοώ.Εχει τύχει σε καμία από εσάς;;;

Ναι λοξυγγας είναι! Κι εμένα το κάνει κάθε μέρα! Είναι πολύ αστείο :grin:

  • Μου αρέσει 2

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! 

Και εγώ νιώθω να χτυπά με ένα σταθερό ρυθμό, σαν παλμοί ακούγονται! Και ο δικός μου γιατρός είπε πως είναι λόξυγγας! Όντως είναι πολύ αστείο! :rolleyes:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, AspasiaT είπε:

Καλα ναι,  εγω ειχα φριξει αρχικα αλλα με διατροφη (δηλαδη εκοψα τα γλυκα και μειωσα υδατανθρακες) μια χαρα ρυθμιστηκε. Δεν εχω χρειαστει ακομα ινσουλινη. ειχα ξεφυγει  ενα μηνα πριν την καμπυλη, ετρωγα κυριολεκτικα ο,τι γλυκο κυκλοφορουσε, οποτε μονο που εκοψα αυτα ειχα αμεσως βελτιωση, οπως θα χεις κ συ και οι περισσοτερες κοπελες λογικα

Ναι και εγω ξεφυγα γτ παρειγγελνα καθε μερα κρεπα με μερεντα στην δουλεια!!! :P αλλα συμμαζευτηκα!!!χαχαχαχα

13 ώρες πρίν, didi2 είπε:

Εγώ το μαξιλαράκι το πήρα για πιο μετά, απλά το βρήκα προσφορά και μου άρεσε...

τωρα εμένα ο γιατρός μου μου είχε πει πως η καλύτερη θέση είναι στο πλάι και να χρησιμοποιώ σφηνάκι όπως και έκανα στο πρώτο παιδί. Και στη μικρή θα το χρησιμοποιήσω...

Παλια έλεγαν ότι η πιο safe θέση είναι μπρούμυτα, κάτι το οποίο πλέον θεωρείται η πιο επικίνδυνη θέση και απαγορεύεται...

Επίσης ποια είναι η γνώμη σας για τις κουβέρτες φασκιωματος (χαλαρού πάντα φασκιωματος). Στον γιο μου το φοβήθηκα πολύ, αλλά τώρα διάβαζα ότι είναι απόλυτα ασφαλές και ότι μάλιστα «επιβάλλεται» γιατί βοηθά τα μωρά να μην ξυπνάνε το βράδυ, αφού αισθάνονται ασφαλή όπως στην κοιλιά. Επίσης λένε ότι τα βρέφη δεν μπορούν να ελέγξουν τα χέρια τους και αυτό τα τρομάζει και ξυπνάνε... Τι λέτε;

Καλημερα!  δεν εχω αποψη γτ στον γιο μου πηγαινε το φασκιωνε η πεθερα μου κ αυτο επειδη ηθελε τα χερακια απε ξω , νευριαζε κ εκλαιγε . Εμενα δεν μου αρεσει βεβαια αλλα αν οντως βοηθαει στο ν υπνο ,μπορει να το επιχειρησω τωρα.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Ναι και εγω ξεφυγα γτ παρειγγελνα καθε μερα κρεπα με μερεντα στην δουλεια!!! :P αλλα συμμαζευτηκα!!!χαχαχαχα

Καλημερα!  δεν εχω αποψη γτ στον γιο μου πηγαινε το φασκιωνε η πεθερα μου κ αυτο επειδη ηθελε τα χερακια απε ξω , νευριαζε κ εκλαιγε . Εμενα δεν μου αρεσει βεβαια αλλα αν οντως βοηθαει στο ν υπνο ,μπορει να το επιχειρησω τωρα.

Αχ κρέπα με μερεντουλα.....μόλις έφτιαξα ένα μουσακά για το σύζυγό.....κ εγώ μπιφτέκι κοτόπουλο με σαλάτα.....:-D:-D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Αχ κρέπα με μερεντουλα.....μόλις έφτιαξα ένα μουσακά για το σύζυγό.....κ εγώ μπιφτέκι κοτόπουλο με σαλάτα.....:-D:-D

Μας ανοιγεις την ορεξη μεσημεριατικα...μιαμ μιαμ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fofi! είπε:

Μας ανοιγεις την ορεξη μεσημεριατικα...μιαμ μιαμ....

Ααααχχχχ κ η δική μου ανοιγμένη είναι αλλά με την όρεξη θα μείνω!!!!!!!!!!!όταν όμως δεν κάνει να φας εσύ κ τρώνε όλοι οι άλλοι κανονικά μπροστά σου ε δεν είναι κ λίγο εκνευριστικο ρε παιδί μου?????τρως κανονικά η ακόμα όχι???

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Thaliamp είπε:

Αχ κρέπα με μερεντουλα.....μόλις έφτιαξα ένα μουσακά για το σύζυγό.....κ εγώ μπιφτέκι κοτόπουλο με σαλάτα.....:-D:-D

Αχ αχ δεν λες τίποτα!!! 

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Ααααχχχχ κ η δική μου ανοιγμένη είναι αλλά με την όρεξη θα μείνω!!!!!!!!!!!όταν όμως δεν κάνει να φας εσύ κ τρώνε όλοι οι άλλοι κανονικά μπροστά σου ε δεν είναι κ λίγο εκνευριστικο ρε παιδί μου?????τρως κανονικά η ακόμα όχι???

Δυστυχως οχι ακομη....το μονο καλο ειναι οτι σταματησε λιγες μερες η διαρροια...αλλααααα δεν μενω με το παραπονο...ξεκινησε η δυσκοιλιοτητα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Δυστυχως οχι ακομη....το μονο καλο ειναι οτι σταματησε λιγες μερες η διαρροια...αλλααααα δεν μενω με το παραπονο...ξεκινησε η δυσκοιλιοτητα....

Δεν υπάρχει σωτηρία!!!!!!:grin::grin:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να ρωτησω εσας που μετρατε το σαγχαρο , ποσες ταινιες μπορεσε να σας γραψει ο γιατρος μεσς ΕΟΠΠΥ .

(θελω να γραψω να τα δωσω στη μαμα μου μου)


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , ada32 είπε:

Κοριτσια να ρωτησω εσας που μετρατε το σαγχαρο , ποσες ταινιες μπορεσε να σας γραψει ο γιατρος μεσς ΕΟΠΠΥ .

(θελω να γραψω να τα δωσω στη μαμα μου μου)

150 μου έγραψε η ενδοκρινολογος και 150 σκαρφιστηρες!!!!η συμμετοχή ήταν μέσω εοππυ νομίζω γύρω στα 30€ έδωσα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστω για τις απαντήσεις.  @Thaliamp κ @AspasiaT τελικά σήμερα μόύ έγραψε 300 για θεραπεία 2 δίμηνη , μέχρι 15.9.

Συμμετοχή δεν Πρέπει να πληρώσεις  γτ τα παίρνουμε με 0% Εμείς λόγω κύησης απλά κάποια φαρμακεία δεν το γνωρίζουν κ πληρώνεις 25%Συμμετοχή.  


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Χθες πήγα γιατρό. Η μικρή μεγαλώνει μια χαρά και είναι 1.900. Ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος με το βάρος είναι λέει ιδανικό για τις εβδομάδες που είμαι.

Εχει όμως διπλή περισφυξη με τον ομφάλιο λορο στο λαιμό και τον ανησυχεί...

Θα την παρακολουθούμε και λογικά θα πάμε νωρίτερα από ότι προγραμματίσαμε. Σήμερα θα πάω ΙΑΣΩ να μου κάνουν μια ένεση και πάλι μετά από 24 ώρες. Αυτές η ενέσεις θα βοηθήσουν την ανάπτυξη των πνευμόνων, εφόσον θα χρειαστεί να γεννηθεί νωρίτερα.

Τι να πω... Με έχει τρομάξει αυτή η εξέλιξη....

  • Μου αρέσει 1

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Ευχαρίστω για τις απαντήσεις.  @Thaliamp κ @AspasiaT τελικά σήμερα μόύ έγραψε 300 για θεραπεία 2 δίμηνη , μέχρι 15.9.

Συμμετοχή δεν Πρέπει να πληρώσεις  γτ τα παίρνουμε με 0% Εμείς λόγω κύησης απλά κάποια φαρμακεία δεν το γνωρίζουν κ πληρώνεις 25%Συμμετοχή.  

Τις πήρες από φαρμακείο κ δεν σου ζήτησαν συμμετοχή????γιατί αυτά αλλάζουν....άλλοτε έχουν άλλοτε όχι.....σε όποιο κ να πήγα ζητούσαν!!!!αλλά το έγραφε κ το χαρτί πάνω νομίζω!!!!!

Just now, didi2 είπε:

Καλημέρα!

Χθες πήγα γιατρό. Η μικρή μεγαλώνει μια χαρά και είναι 1.900. Ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος με το βάρος είναι λέει ιδανικό για τις εβδομάδες που είμαι.

Εχει όμως διπλή περισφυξη με τον ομφάλιο λορο στο λαιμό και τον ανησυχεί...

Θα την παρακολουθούμε και λογικά θα πάμε νωρίτερα από ότι προγραμματίσαμε. Σήμερα θα πάω ΙΑΣΩ να μου κάνουν μια ένεση και πάλι μετά από 24 ώρες. Αυτές η ενέσεις θα βοηθήσουν την ανάπτυξη των πνευμόνων, εφόσον θα χρειαστεί να γεννηθεί νωρίτερα.

Τι να πω... Με έχει τρομάξει αυτή η εξέλιξη....

Κοριτσάκι μου καλημέρα.....τις ενέσεις για τα πνευμόνακια τις κάνουμε πάντα νομίζω όταν υπάρχει πιθανότητα για πρόωρο τοκετό....πόσο νωρίτερα δηλαδή σου είπε??!!πολλά παιδάκια γεννιούνται με περιτυληξη....αλλά σίγουρα θέλει παρακολούθηση για να είσαι ήσυχη.....έχει γυρίσει το μωρό????μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε....ότι σου πει ο γιατρός σου κ όλα καλά!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...