Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ κορίτσια βιάζομαι.....άντε λέω να τελειώνουμε....νομίζω ότι αυτές οι βδομάδες θα περάσουν πιο αργά....!!όλα να πάνε καλά βέβαια κ στην ώρα τους.....αλλά λίγο η ζέστη λίγο η αυπνια λίγο η πείνα λίγο που δεν μπορώ να κουνηθω πλέον.....άντε λέω μπέμπη τελείωνε.....!!!!!Καούρα με πιανει πολύ σπάνια....λίγο σόδα...η κόκα κόλα...ίσως εμετό κ ησυχαζω:-D!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Εγώ κορίτσια βιάζομαι.....άντε λέω να τελειώνουμε....νομίζω ότι αυτές οι βδομάδες θα περάσουν πιο αργά....!!όλα να πάνε καλά βέβαια κ στην ώρα τους.....αλλά λίγο η ζέστη λίγο η αυπνια λίγο η πείνα λίγο που δεν μπορώ να κουνηθω πλέον.....άντε λέω μπέμπη τελείωνε.....!!!!!Καούρα με πιανει πολύ σπάνια....λίγο σόδα...η κόκα κόλα...ίσως εμετό κ ησυχαζω:-D!!!!

Κι εγώ στην ίδια φάση ακριβώς είμαι! Το θέμα της ζέστης με έχει τρελάνει! Το βράδυ βάζω το airco και πάλι ζεσταίνομαι! Τρέλα!

  • Μου αρέσει 1

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, didi2 είπε:

Κι εγώ στην ίδια φάση ακριβώς είμαι! Το θέμα της ζέστης με έχει τρελάνει! Το βράδυ βάζω το airco και πάλι ζεσταίνομαι! Τρέλα!

Εγώ το έχω σχεδόν όλη μέρα.....εντωμεταξυ νιώθω ότι δεν έχω ενέργεια βρε παιδί μου....δηλαδή για να κάνω χτες σκούπισμα σφουγγάρισμα μαγείρεμα κ κάτι πλυντήρια τα έκανα με ρυθμούς κότας.....καθόμουν ξανασηκωνομουν.....κ πήγαινα πολύ αργααα....πω πω λέω πως κατάντησαν έτσι......κάποιες μέρες καλύτερα κάποιες άλλες βραστα:grin::grin:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.Θα ήθελα να με βοηθήσετε σε κάτι.Εμαθαβοτι μια φίλη μου έμεινε έγκυος τώρα και ο γιατρός της της έβαλε να κάνει κάποιες εξετάσεις.Σε αυτές τις εξετάσεις βγήκε ότι ήταν θετική στα αντισώματα igg του μεγαλοκυτταροιου και αρνητική στα igm.Εγω ήρθα σε επαφή μαζί της καθώς πήγαμε δύο φορές για καφέ.Υπαρχει περίπτωση να μπορεί να μεταδώσει τον ιό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, merl30 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.Θα ήθελα να με βοηθήσετε σε κάτι.Εμαθαβοτι μια φίλη μου έμεινε έγκυος τώρα και ο γιατρός της της έβαλε να κάνει κάποιες εξετάσεις.Σε αυτές τις εξετάσεις βγήκε ότι ήταν θετική στα αντισώματα igg του μεγαλοκυτταροιου και αρνητική στα igm.Εγω ήρθα σε επαφή μαζί της καθώς πήγαμε δύο φορές για καφέ.Υπαρχει περίπτωση να μπορεί να μεταδώσει τον ιό;

Δυστυχώς 

εγω δεν γνωρίζω....με το γιατρό μίλησες????

Κορίτσια έχω πάει για μπάνιο....εκεί που κολυμπούσα περίπου 40 λεπτά ήταν κ ψιλοκρυα ....βγήκα έξω κ τα πόδια μου ήταν γεμάτο σημαδια....πως τα πιέζουμε καμιά φορά με τα δάχτυλα κ μένει το σχήμα σαν από πρήξιμο....εεε έτσι ήταν όλο το πόδι....μετά από κάνα τέταρτο έφτιαξε...το χέτε πάθει???

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Δυστυχώς 

εγω δεν γνωρίζω....με το γιατρό μίλησες????

Κορίτσια έχω πάει για μπάνιο....εκεί που κολυμπούσα περίπου 40 λεπτά ήταν κ ψιλοκρυα ....βγήκα έξω κ τα πόδια μου ήταν γεμάτο σημαδια....πως τα πιέζουμε καμιά φορά με τα δάχτυλα κ μένει το σχήμα σαν από πρήξιμο....εεε έτσι ήταν όλο το πόδι....μετά από κάνα τέταρτο έφτιαξε...το χέτε πάθει???

Εγώ προσωπικά δεν το έπαθα.Μηπως ήταν από το κρυο το νερό;Με τον γιατρό μου δεν μίλησα ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσιααααααα... Χθες είχα ραντεβού με τ γιατρό... Είμαι 34+3 εβδομάδων πλέον ο μπέμπης είναι 2260γρ... Ο γιατρός μ είπε ότι θα είναι μικρό μωρο...εν τω μεταξύ ο κύριος έχει πάρει θέση κ είναι χαμηλά οπότε με πιέζει αρκετά... Ο γιατρός μ είπε πολύ ξεκούραση ν μην κάνω τίποτα τουλάχιστον ν μπω στο μήνα μου σε 2 βδομάδες κ βλέπουμε... Οπότε το πιο πιθανό είναι ν γεννήσω Αύγουστο αφού ΠΗΤ έχω 3-9..εσας τα μωράκια σας πόσο ζυγίζουν; 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Άντε κοριτσια μου τι ωραία.....κοντευουμε....να γεννηθούν τα πρώτα μωράκια...ο δικός μου 31+3 ήταν 2.200.....για κάποιο λόγο πιστεύω κ εγώ τέλη Αυγούστου θα γεννησω....ίσως επειδή είναι μεγαλουτσικο....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Άντε κοριτσια μου τι ωραία.....κοντευουμε....να γεννηθούν τα πρώτα μωράκια...ο δικός μου 31+3 ήταν 2.200.....για κάποιο λόγο πιστεύω κ εγώ τέλη Αυγούστου θα γεννησω....ίσως επειδή είναι μεγαλουτσικο....

Ποτε έχεις πάλι γιατρό;


GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, merl30 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.Θα ήθελα να με βοηθήσετε σε κάτι.Εμαθαβοτι μια φίλη μου έμεινε έγκυος τώρα και ο γιατρός της της έβαλε να κάνει κάποιες εξετάσεις.Σε αυτές τις εξετάσεις βγήκε ότι ήταν θετική στα αντισώματα igg του μεγαλοκυτταροιου και αρνητική στα igm.Εγω ήρθα σε επαφή μαζί της καθώς πήγαμε δύο φορές για καφέ.Υπαρχει περίπτωση να μπορεί να μεταδώσει τον ιό;

Το θετικό igg υποδηλώνει ότι έχει περάσει παλιά λοίμωξη , ενώ το igm υποδήλωνει πρόσφατη λοίμωξη! Οπότε όχι μην φοβάσαι! 

On 24/7/2020 at 3:41 ΜΜ, didi2 είπε:

Κορίτσια από καούρες πως είστε; Εγώ πάλι υποφέρω... Τι κάνετε γι αυτό; Τι τρώτε;;;

Καούρες τι πονεμένη ιστορία!! Είχα από την αρχή της εγκυμοσύνης μου μέχρι και τη μέρα που γέννησα...! Βοηθάει το πολύ νερο, το κρύο γάλα, το παγωτό και τα μαλοξ, εμένα μαλοξ με βοηθούσε το μασωμενο χάπι , υπάρχει και πόσιμο όμως! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, didi2 είπε:

Ποτε έχεις πάλι γιατρό;

Γύρω στις 10 του μήνα κάπου εκεί δεν έχω κλείσει ακόμα....κάθε πότε σε βλέπει εσένα????δεν πρέπει πλέον να κάνουμε πιο συχνές επισκέψεις?????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:
Just now, Thaliamp είπε:

Γύρω στις 10 του μήνα κάπου εκεί δεν έχω κλείσει ακόμα....κάθε πότε σε βλέπει εσένα????δεν πρέπει πλέον να κάνουμε πιο συχνές επισκέψεις?????

Κοιτα κι εγώ περίμενα ότι θα μου πει να τον δω νωρίτερα, ειδικά λόγω τον περιτυλιξεων... Βέβαια μου είπε πως αν δω την παραμικρή αλλαγή στην δραστητιοτητα της μικρής να τον πάρω τηλ.... Προς το παρόν όλα καλά. Τώρα φαντάζομαι από την επόμενη φορά ή θα μου πει κάθε εβδομάδα ή που θα ορίσουμε κατευθείαν την ημερομηνία καισαρικης...

  • Μου αρέσει 1

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...