Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, nairobi είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!! Θαλεια μου πήγες ξανα να δει τις τιμες σου;; εγω αυριο πρωι εχω ραντεβου!! 

@ada32 αν θες μπορω να σου προτεινω διαβητολογο στην τσιμισκη ειναι!! μου εδωσε προγραμμα και μηχανακι να μετραω!!! Γενικα λιγες ποσοτητες και οπβς σου τα ειπε η Θαλεια!! Εχω χασει 2μισι-3 κιλα σε 15 μερες!! Αλλα νιωθω καλυτερα γενικα!! Τελος οι καουρες και νιωθω πιο αναλαφρη!! Ειμαι μεσα στα ορια σε ολες τις μετρησεις και το νηστειας μου ειναι ως 86!! 

Όχι δεν έχω πάει....τις τα έχω στείλει αλλά δεν έχω λάβει ακόμα απάντηση!!!!!νομίζω πως πρέπει να βρω άλλη γιατρό!!!Εμένα τα μεταγευματικα μου είναι πολύ καλά....το νηστείας με ζοριζει λίγο!!!!ελπίζω να το στρώσω.....τι όρια σου έχει δώσει?????

Just now, Fofi! είπε:

Πηρα τσαντα καροτσιου δεν νομιζω να ειναι αλλαξιερα....αλλα υπαρχουν ειδικα μιας χρησεως αν ειμαι καπου εξω για να την αλλαζω...

Κοριτσια καλησπερα....πριν λιγο γυρισα απο τον γιατρο....ειπα να μαγειρεψω και μετα να σας τα πω....αρχικα παλι δεν θελει φωτογραφιες η μικρη..μας εβαζε τα δαχτυλα ενα ενα μπροστα...1630 γραμμαρια....το dobbler μια χαρα...και το κεφαλακι ηδη εχει παει προς τα κατω....αυριο θα κανω το εμβολιο του κοκκιτη και θελει και βεβαιωση ο γιατρος απο οφθαλμιατρο και καρδιολογο...πρωτα ο θεος αρχιζουμε το περπατημα και παμε για φυσιολογικο τοκετο..σταματαμε και καποια απο τα χαπια....αγχωτικη βεβαια λιγο η συζητηση διοτι πλεον μπαινουμε στην τελικη ευθεια...και το χειροτερο???????σε λιγες εβδομαδες θα μου βαλει και"""χερι"""" να ελεγξει απο κατω...

Ναι αυτή εννοούσα έτσι λέγονται....πολλά καροτσια έχουν μαζί!!!!μεγάλωσε το μπεμπακι σας... .άντε λίγο έμεινε....το χέρι γιατί??????μην μου λες τέτοια.........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Thaliamp είπε:

Όχι δεν έχω πάει....τις τα έχω στείλει αλλά δεν έχω λάβει ακόμα απάντηση!!!!!νομίζω πως πρέπει να βρω άλλη γιατρό!!!Εμένα τα μεταγευματικα μου είναι πολύ καλά....το νηστείας με ζοριζει λίγο!!!!ελπίζω να το στρώσω.....τι όρια σου έχει δώσει?????

Ναι αυτή εννοούσα έτσι λέγονται....πολλά καροτσια έχουν μαζί!!!!μεγάλωσε το μπεμπακι σας... .άντε λίγο έμεινε....το χέρι γιατί??????μην μου λες τέτοια.........

Ναι...στην γεννα ο καθενας που θα περναει χερι θα βαζει.......χαχαχα...θελει να δει απο κατω τον τραχηλο μαλλον και να μας πει πως τα βλεπει τα πραγματα για φυσιολογικο τοκετο....εν τω μεταξυ μου ειπαν οτι αν σφιχτεις πονας πρεπει να εισαι ανετα...και λεω στον αντρα μου ξεχνα το δεν μπαινεις αισθανομαι αβολα..χαχα...εχω αγχος για αυριο τι θα πει ο οφθαλμιατρος αν θα με αφησει να παω για φυσιολογικα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Ναι...στην γεννα ο καθενας που θα περναει χερι θα βαζει.......χαχαχα...θελει να δει απο κατω τον τραχηλο μαλλον και να μας πει πως τα βλεπει τα πραγματα για φυσιολογικο τοκετο....εν τω μεταξυ μου ειπαν οτι αν σφιχτεις πονας πρεπει να εισαι ανετα...και λεω στον αντρα μου ξεχνα το δεν μπαινεις αισθανομαι αβολα..χαχα...εχω αγχος για αυριο τι θα πει ο οφθαλμιατρος αν θα με αφησει να παω για φυσιολογικα...

Α τι ωραία..  μου κάνεις την καρδιά περιβόλι.....έχεις μυωπία????πάνω από πόσο δεν επιτρέπεται????ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Όχι δεν έχω πάει....τις τα έχω στείλει αλλά δεν έχω λάβει ακόμα απάντηση!!!!!νομίζω πως πρέπει να βρω άλλη γιατρό!!!Εμένα τα μεταγευματικα μου είναι πολύ καλά....το νηστείας με ζοριζει λίγο!!!!ελπίζω να το στρώσω.....τι όρια σου έχει δώσει?????

Ναι αυτή εννοούσα έτσι λέγονται....πολλά καροτσια έχουν μαζί!!!!μεγάλωσε το μπεμπακι σας... .άντε λίγο έμεινε....το χέρι γιατί??????μην μου λες τέτοια.........

Μου εδωσε  μεχρι 92  το νηστειας και τα μεταγευματικα μεχρι 135... Γενικα τα πιο ανεβασμενα μεταγευματικα μου ειναι μετα το πρωινο!!! Εσενα; οταν λες σε ζοριζει ποσο εχεις δηλαδη;; 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Α τι ωραία..  μου κάνεις την καρδιά περιβόλι.....έχεις μυωπία????πάνω από πόσο δεν επιτρέπεται????ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα!!!!

Καλημερα...α δεν θελω να σας αγχωσω εγω ενημερωτικα σας τα λεω..μπορεο μα μην το κανουν ολοι οι γιατροι...εχω 7 βαθμους μυωπια αλλα ρολο παιζει η βυθοσκοπηση μου εχουν πει και εχω πολυ αγχος τι θα μου πει σημερα ο οφθαλμιατρος..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Μου εδωσε  μεχρι 92  το νηστειας και τα μεταγευματικα μεχρι 135... Γενικα τα πιο ανεβασμενα μεταγευματικα μου ειναι μετα το πρωινο!!! Εσενα; οταν λες σε ζοριζει ποσο εχεις δηλαδη;; 

Μέχρι 95 νηστείας μου έχει δώσει ... Και έχω από 85 μέχρι 94!!!καλά το πρωί ότι κ να φάω μετά ανεβαίνει ...εκτός από αυγό!!!!ενώ μετά το μεσημέριανο κ το βραδυνό έχω συνήθως μέχρι 100!!!!τι σου έχει βάλει να τρως το πρωί???? εντωμεταξυ εγώ πάντα έτρωγα καλό πρωινό....κ τώρα δεν γίνεται!!!!

Just now, Fofi! είπε:

Καλημερα...α δεν θελω να σας αγχωσω εγω ενημερωτικα σας τα λεω..μπορεο μα μην το κανουν ολοι οι γιατροι...εχω 7 βαθμους μυωπια αλλα ρολο παιζει η βυθοσκοπηση μου εχουν πει και εχω πολυ αγχος τι θα μου πει σημερα ο οφθαλμιατρος..

Καλημέρα Φώφη μου ...ελπίζω να πάνε όλα καλά...στείλε να μας πεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

4 τη μέρα....πρωί νηστική κ μετά από κάθε γεύμα!!!!!από διατροφή λίγα πράγματα.....καθόλου ζάχαρη κ περιορισμένους υδατάνθρακες.....εμένα ακόμα κ το ολικής ψωμί ας πούμε με ανεβάζει.....κρέας με σαλάτα στην ουσία τρώω...κ φρούτα συγκεκριμένη ποσότητα γιατί κ αυτά ανεβάζουν..... βασικά δεν τρως τίποτα:grin: κ εγώ αυτό το σίδηρο πίνω αλλά δεν με πειράζει....Δευτέρα που θα πας θα στα πει κ εσένα....πως θα περάσει ο καιρός σκέφτομαι....πεινάω αλλά τι να κάνω....:grin:

Καλημερα! τελεια δλδ ! τουλαχιστον ετσι δεν θα παρουμε κ πολλα αλλα κιλα! εγω εχω την μαμα μου που ειναι διαβητικη κ μετραει το σαγχαρο . αλλα αυτο μηχανηματακι για να κανω μετρησεις το σιχαινομαι , δεν μ ου αρεσει καθολου να τρυπιεμαι .υπομονη 2 μηνες εμειναν.

10 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!! Θαλεια μου πήγες ξανα να δει τις τιμες σου;; εγω αυριο πρωι εχω ραντεβου!! 

@ada32 αν θες μπορω να σου προτεινω διαβητολογο στην τσιμισκη ειναι!! μου εδωσε προγραμμα και μηχανακι να μετραω!!! Γενικα λιγες ποσοτητες και οπβς σου τα ειπε η Θαλεια!! Εχω χασει 2μισι-3 κιλα σε 15 μερες!! Αλλα νιωθω καλυτερα γενικα!! Τελος οι καουρες και νιωθω πιο αναλαφρη!! Ειμαι μεσα στα ορια σε ολες τις μετρησεις και το νηστειας μου ειναι ως 86!! 

Καλημερα! ναι θελω σε παρακαλω . κ εσυ 4 φορες μετρας ? 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efakiefaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.... Τι κάνετε; λοιπόν πριν λίγο μιλούσα με μια φίλη μου π γεννάει αύριο... Της έκαναν τεστ για κορονοιο κ πλήρωσε 115€...δεν είναι πολλά ρε κορίτσια; 

Νομιζω τοσο περνουν ολοι...παντως βλακεια μεσα σε ολα να πληρωνουμε και αυτο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Καλημερα...α δεν θελω να σας αγχωσω εγω ενημερωτικα σας τα λεω..μπορεο μα μην το κανουν ολοι οι γιατροι...εχω 7 βαθμους μυωπια αλλα ρολο παιζει η βυθοσκοπηση μου εχουν πει και εχω πολυ αγχος τι θα μου πει σημερα ο οφθαλμιατρος..

Καλα αποτελεσματα να εχεις! απλα ειναι νωρις για τν τοκετο βρε!!μην αγχωνεσαι . Πρωτον ειναι το πρωτο σου οποτε θα παρεις λογικα ολον τον 9ο μηνα! εχεις 2 μηνες ακομα δλδ.. Δευτερον , μην τον αφησεις τον γιατρο να σου βαλει "χερι" πριν τις 38 εβδομαδες ... γενικα πολλοι το κανουν για να προκαλεσουν τον τοκετο κ συνηθως καταληγουν οι γυναικες σε καισαρικη ή επειδη εκεινη την εβδομαδα πχ βολευει τον γιατρο .. δεν ποναει οντως αν εισαι χαλαρη , εξαλλου δεν σου βαζει ολο το χερι αλλα 2 δαχτυλα κ ελεγχει τον τραχηλο . ενω την μερα του τοκετου ναι τοτε σε ελεγχουν 3-4 φορες  για να παρακολουθουν ποσο διαστολη εχεις. 

θα κανεις επισκληρηδιο?

Just now, Efakiefaki είπε:

Ααα ναι; γιατί μια άλλη φίλη μου στο Ρέα μ είπε ότι πλήρωσε 30€...εεε ναι βλακεια είναι.... Εφόσον είναι υποχρεωτικό δεν έπρεπε ν κοστίζει τόσο πολυ

Ναι ειναι πολλα. ειναι υποχρεωτικο να το κανουμε? επισης αφηνουν επισκεπτες πλεον στα μαιευτηρια? 

Κοριτσια θα πατε διακοπες? εγω ελεγα για αρχες Αυγουστου αλλα δεν ξερω .. εσεις τι λετε? 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλα αποτελεσματα να εχεις! απλα ειναι νωρις για τν τοκετο βρε!!μην αγχωνεσαι . Πρωτον ειναι το πρωτο σου οποτε θα παρεις λογικα ολον τον 9ο μηνα! εχεις 2 μηνες ακομα δλδ.. Δευτερον , μην τον αφησεις τον γιατρο να σου βαλει "χερι" πριν τις 38 εβδομαδες ... γενικα πολλοι το κανουν για να προκαλεσουν τον τοκετο κ συνηθως καταληγουν οι γυναικες σε καισαρικη ή επειδη εκεινη την εβδομαδα πχ βολευει τον γιατρο .. δεν ποναει οντως αν εισαι χαλαρη , εξαλλου δεν σου βαζει ολο το χερι αλλα 2 δαχτυλα κ ελεγχει τον τραχηλο . ενω την μερα του τοκετου ναι τοτε σε ελεγχουν 3-4 φορες  για να παρακολουθουν ποσο διαστολη εχεις. 

θα κανεις επισκληρηδιο?

Ναι ειναι πολλα. ειναι υποχρεωτικο να το κανουμε? επισης αφηνουν επισκεπτες πλεον στα μαιευτηρια? 

Κοριτσια θα πατε διακοπες? εγω ελεγα για αρχες Αυγουστου αλλα δεν ξερω .. εσεις τι λετε? 

Οχι του εχω πει για αρχη οτι δεν θελω να καμω και βλεπουμε....ναι ειναι υποχρεωτικο το τεστ κοροναιου και πλεον δεν αφηνουν κανεναν στο νοσοκομειο παρα μονο τον συνοδο..οσοαναφορα τις διακοπες εμενα δεν με αφηνει στον μηνα μου να παω καπου..

Link to comment
Share on other sites

Είναι υποχρεωτικό τ τεστ ναι.... Και προς το παρόν δεν αφήνουν επισκέπτες... Διακοπές όχι δεν θα πάω... Δεν έχω ρωτήσει το γιατρό αλλά λέω καλύτερα για φέτος ν τ αφήσω... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Το κάνουν σε όλα τα μαιευτήρια????κ φαντάζομαι το κόστος είναι διαφορετικό.....από ότι ξέρω πρέπει να κάνει κ ο σύνοδος!!!Διακοπές δεν νομίζω ούτε εγώ....ίσως αρχές Αυγούστου πάω για κανένα τριήμερο στο εξοχικό....αλλά θέλω να είμαι κοντά,κ πιστεύω όλο κ πράγματα θα έχω να κάνω....αλλά σκέφτομαι ότι δεν θα το ευχαριστηθεί κιόλας μέσα στη ζέστη στη παραλία δεν θα μπορώ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...