Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, didi2 είπε:

Σε ευχαριστώ! Κι εγώ με καισαρική αναγκαστικά εκεί κάπου στο τέλος Αυγούστου...  Μαζί λοιπόν θα είμαστε! Τελικά θα πρέπει να της πάρω και κάποια μακρυμανικα γιατί θα τα χρειαστώ από ότι καταλαβαίνω...

 

Το μωρο δεν έχει την ίδια θερμοκρασία με εμάς!πάρε τα πολυ λεπτά φαρμάκια!κ στο σπίτι αμα γυρίσεις και έχει ζέστη θα του βάζεις ένα παντελονακι και το κοντομανικα φανελακια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, didi2 είπε:

Σε ευχαριστώ! Κι εγώ με καισαρική αναγκαστικά εκεί κάπου στο τέλος Αυγούστου...  Μαζί λοιπόν θα είμαστε! Τελικά θα πρέπει να της πάρω και κάποια μακρυμανικα γιατί θα τα χρειαστώ από ότι καταλαβαίνω...

 

Καλησπέρα σας.Κι εγώ αναγκαστικά με καισαρική θα γεννησω μετά τις 22 Αυγούστου.Με την κλινική που μίλησα μου είπα για μακρυμάνικα ρούχαλακια στην αρχή.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα ....να ρωτήσω πονάει καμιά η κοιλιά της????όχι στομάχι....πονοκοιλο....ειδικά από τη δεξιά μεριά κ φτάνει μέχρι τη μέση πίσω ....εδώ κ κάνα δυωρο με ενοχλεί....!!!το μωρό το νιώθω κάνει πάρτυ.σκεφτομαι μπορεί να φταίει που έφαγα τόνο????δεν είχα φάει σε όλη την εγκυμοσύνη ξανά....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα ....να ρωτήσω πονάει καμιά η κοιλιά της????όχι στομάχι....πονοκοιλο....ειδικά από τη δεξιά μεριά κ φτάνει μέχρι τη μέση πίσω ....εδώ κ κάνα δυωρο με ενοχλεί....!!!το μωρό το νιώθω κάνει πάρτυ.σκεφτομαι μπορεί να φταίει που έφαγα τόνο????δεν είχα φάει σε όλη την εγκυμοσύνη ξανά....

Οχι δεν μου εχει τυχει...εμενα ποναει πολυ το στομαχι μου σε σημειο να θελω να κανω εμετο και πλεον δεν πηγαινω τουαλετα...κοριτσια αρχιζουν αλλα δυσκολα τωρα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα ....να ρωτήσω πονάει καμιά η κοιλιά της????όχι στομάχι....πονοκοιλο....ειδικά από τη δεξιά μεριά κ φτάνει μέχρι τη μέση πίσω ....εδώ κ κάνα δυωρο με ενοχλεί....!!!το μωρό το νιώθω κάνει πάρτυ.σκεφτομαι μπορεί να φταίει που έφαγα τόνο????δεν είχα φάει σε όλη την εγκυμοσύνη ξανά....

Πολύ πιθανόν να είναι κ το έντερο κορίτσι μου,ίσως σου έπεσε βαρύς..επίσης είναι πιθανό να είναι κ επειδή σε σπρώχνει εκεί το μωρό σου κ σε πονάει..

Κ εγώ το παθαίνω ενίοτε..σαν πόνος περιόδου..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fofi! είπε:

Οχι δεν μου εχει τυχει...εμενα ποναει πολυ το στομαχι μου σε σημειο να θελω να κανω εμετο και πλεον δεν πηγαινω τουαλετα...κοριτσια αρχιζουν αλλα δυσκολα τωρα..

Νομίζω για σένα όλη η περίοδος αυτή δύσκολη ήταν.... τουλάχιστον φτάνουμε στο τέλος...να δούμε τι άλλο μας περιμένει!!!!σαραβαλο νιώθω!!!!

Just now, Renez είπε:

Πολύ πιθανόν να είναι κ το έντερο κορίτσι μου,ίσως σου έπεσε βαρύς..επίσης είναι πιθανό να είναι κ επειδή σε σπρώχνει εκεί το μωρό σου κ σε πονάει..

Κ εγώ το παθαίνω ενίοτε..σαν πόνος περιόδου..

Ναι ίσως κ το έντερο δεν το σκέφτηκα...  Ευτυχώς ηρέμησα λίγο τώρα ξάπλωσα από την αριστερή πλευρά κ έφτιαξε κάπως!!!!!πάντως όλο κ κάτι εχουμε:-D:-D κ είναι κ το άγχος κάθε φορά....λογικό όμως ειδικά σε όσες είναι πρώτο κ δε ξέρουμε!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Νομίζω για σένα όλη η περίοδος αυτή δύσκολη ήταν.... τουλάχιστον φτάνουμε στο τέλος...να δούμε τι άλλο μας περιμένει!!!!σαραβαλο νιώθω!!!!

Ναι ίσως κ το έντερο δεν το σκέφτηκα...  Ευτυχώς ηρέμησα λίγο τώρα ξάπλωσα από την αριστερή πλευρά κ έφτιαξε κάπως!!!!!πάντως όλο κ κάτι εχουμε:-D:-D κ είναι κ το άγχος κάθε φορά....λογικό όμως ειδικά σε όσες είναι πρώτο κ δε ξέρουμε!!!!

Ναι ίσως το έντερο...

Εγω πάντως κορίτσια έχω αρχίσει και έχω πολύ άγχος... πλησιάζει ο καιρός και αγχώνομαι τόσο για την καισαρική όσο και για το θέμα περιτυλιξης που έχει και κάθε μέρα είμαι alert ότι είναι δραστήρια κλπ.

Και τα έχω ξαναπεράσει (πριν πολλά χρόνια βέβαια) αλλά μάλλον τότε είχα άγνοια κινδύνου, ή απλά δεν θυμάμαι 

  • Μου αρέσει 1

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Νομίζω για σένα όλη η περίοδος αυτή δύσκολη ήταν.... τουλάχιστον φτάνουμε στο τέλος...να δούμε τι άλλο μας περιμένει!!!!σαραβαλο νιώθω!!!!

Ναι ίσως κ το έντερο δεν το σκέφτηκα...  Ευτυχώς ηρέμησα λίγο τώρα ξάπλωσα από την αριστερή πλευρά κ έφτιαξε κάπως!!!!!πάντως όλο κ κάτι εχουμε:-D:-D κ είναι κ το άγχος κάθε φορά....λογικό όμως ειδικά σε όσες είναι πρώτο κ δε ξέρουμε!!!!

Εννοείται λογικό!!!

Το καλό είναι ότι εδώ έχουμε τις ομαδουλες μας κ μοιραζόμαστε τα άγχη μας αλλά κ τις εμπειρίες μας κ καθυσηχαζομαστε καπως;)

Πάντως τον φάγαμε τον γάιδαρο κ εμείς κ εσείς..κοντευουμεεε!!

Just now, didi2 είπε:

Ναι ίσως το έντερο...

Εγω πάντως κορίτσια έχω αρχίσει και έχω πολύ άγχος... πλησιάζει ο καιρός και αγχώνομαι τόσο για την καισαρική όσο και για το θέμα περιτυλιξης που έχει και κάθε μέρα είμαι alert ότι είναι δραστήρια κλπ.

Και τα έχω ξαναπεράσει (πριν πολλά χρόνια βέβαια) αλλά μάλλον τότε είχα άγνοια κινδύνου, ή απλά δεν θυμάμαι 

Το καλό είναι ότι το έχετε εντοπίσει για τη περιτυληξη κ έχεις τον νου σου..

Αν επιτρέπεται σε ποια εβδομαδα το διαπιστωσες..? Άσε με κ κάνω το λάθος γμτ κ κοιτάω κάποιες φορές κατι τραγικές ιστορίες εδώ από το φόρουμ που δε θα έπρεπε κ επηρεάζομαι αρνητικα<_<

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Εννοείται λογικό!!!

Το καλό είναι ότι εδώ έχουμε τις ομαδουλες μας κ μοιραζόμαστε τα άγχη μας αλλά κ τις εμπειρίες μας κ καθυσηχαζομαστε καπως;)

Πάντως τον φάγαμε τον γάιδαρο κ εμείς κ εσείς..κοντευουμεεε!!

Το καλό είναι ότι το έχετε εντοπίσει για τη περιτυληξη κ έχεις τον νου σου..

Αν επιτρέπεται σε ποια εβδομαδα το διαπιστωσες..? Άσε με κ κάνω το λάθος γμτ κ κοιτάω κάποιες φορές κατι τραγικές ιστορίες εδώ από το φόρουμ που δε θα έπρεπε κ επηρεάζομαι αρνητικα<_<

Αααα κο εγώ πήγα να την πατήσω, αλλά δεν τα διαβάζω!!! Μην το κανεις θα σου δημιουργήσει τρομερό άγχος!

Εμεις το είδαμε στις 32 εβδομάδες. Έχει διπλή περιτυλιξη στον λαιμό. Με έβαλε να κάνω ενέσεις κορτιζόνης για να βοηθήσει στην γρηγορότερη ωρίμανση των πνευμόνων επειδή λογικά θα την πάρει νωρίτερα. Από όσο μου είπαν εδώ τα κορίτσια το κάνουν τακτικά οι γιατροί αυτό... 

Το καλό είναι ότι δεν θα λείψει καθόλου για διακοπές όποτε αυτό με ηρεμεί λίγο.

  • Μου αρέσει 1

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

@Thaliamp  Νιώθω ακριβώς όπως το περιγράφεις αλλά στην αριστερή πλευρά! Νομίζω πως είναι το έντερο!

Όσο για το άγχος.. Άρχισαν πολύ να με ενοχλουν και να με αγχώνουν διάφορες ερωτήσεις και σχόλια του τύπου: Πως θα ονομάσετε το παιδί, το νιώθεις να κλωτσάει, καλύτερα να γεννήσεις πιο νωρίς..

Δεν ξέρω αν μόνο εμένα εκνευρίζει η αδιακρισια και οι πολλές ερωτήσεις. Άρχισα να μην απαντώ καν.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, didi2 είπε:

Αααα κο εγώ πήγα να την πατήσω, αλλά δεν τα διαβάζω!!! Μην το κανεις θα σου δημιουργήσει τρομερό άγχος!

Εμεις το είδαμε στις 32 εβδομάδες. Έχει διπλή περιτυλιξη στον λαιμό. Με έβαλε να κάνω ενέσεις κορτιζόνης για να βοηθήσει στην γρηγορότερη ωρίμανση των πνευμόνων επειδή λογικά θα την πάρει νωρίτερα. Από όσο μου είπαν εδώ τα κορίτσια το κάνουν τακτικά οι γιατροί αυτό... 

Το καλό είναι ότι δεν θα λείψει καθόλου για διακοπές όποτε αυτό με ηρεμεί λίγο.

Ναι κοπέλα μου εφόσον το ξέρετε κ το παρακολουθείτε μην ανησυχείς καθόλου,όλα θα πάνε κατά ευχήν!!

Αν κατάφερετε να μείνει μέχρι 36η που μπαίνεις στο μήνα σου θα είναι σούπερ αλλά κ πριν να χρειαστεί να βγει αφού έχεις μπει στον 8ο όλα θα πάνε τέλεια!!

Σου εύχομαι μια υπέροχη γέννα κ το μωράκι σου υγιέστατο πλάι σου!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ναι κοπέλα μου εφόσον το ξέρετε κ το παρακολουθείτε μην ανησυχείς καθόλου,όλα θα πάνε κατά ευχήν!!

Αν κατάφερετε να μείνει μέχρι 36η που μπαίνεις στο μήνα σου θα είναι σούπερ αλλά κ πριν να χρειαστεί να βγει αφού έχεις μπει στον 8ο όλα θα πάνε τέλεια!!

Σου εύχομαι μια υπέροχη γέννα κ το μωράκι σου υγιέστατο πλάι σου!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Και σε εσενα εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!!!

  • Μου αρέσει 1

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Εγω πηρα μεγαλη τρομαρα προχθες το βραδυ καθως για μια ωρα ειχα πονους περιοδου που ερχοντουσαν κ εφευγαν ευτυχως ατακτα οχι περιοδικα...Μαλλον ηταν προπαρασκευαστικες συσπασεις Braxton Hicks αλλα εκεινη την ωρα(ηταν κ ξημερωματα) τα χρειαστηκα πραγματικα...:blink:


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Καλημερα!Εγω πηρα μεγαλη τρομαρα προχθες το βραδυ καθως για μια ωρα ειχα πονους περιοδου που ερχοντουσαν κ εφευγαν ευτυχως ατακτα οχι περιοδικα...Μαλλον ηταν προπαρασκευαστικες συσπασεις Braxton Hicks αλλα εκεινη την ωρα(ηταν κ ξημερωματα) τα χρειαστηκα πραγματικα...:blink:

Χαχα ωχ τι μας περιμενει...απο την μια βρε κοριτσια καλυτερα να μας πιασουν οι πονοι και να σπασουν τα νερα παρα να παμε με τεχνιτους λεω εγω....και λενε οτι οσες εχουν και κοριτσια καθυστερουν....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...