Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, AspasiaT είπε:

@Fofi! τι εννοεις βρε κοριτσι; Ετσι στα καλα καθουμενα καισαρικη;:shock:

Ναι δεν θελουν φυσιολογικα...

Just now, Thaliamp είπε:

Έχω υγρά αλλά όχι καφέ.    Έχεις ξαναδεί όσο έβαζες την κρέμα?!!παρακολούθησε το......

Κ καλά η καισαρική.....νάρκωση ολική γιατί????νομίζω αν χρειαστεί να κάνω για οποιοδήποτε λόγο....επισκληριδιο θα έκανα!!!! Εγώ θα θελα φυσιολογικά με επισκληριδιο...κοντευουμε.....νομίζω οι τελευταίοι μήνες έχουν περάσει πολύ γρήγορα.....εγώ ένα άγχος το έχω....:grin:

Γιατι δεν θελουν επισκληρηδιο...δεν θελουν να νιωσουν τιποτα...εγω λεω να το επιχειρησω χωρις επισκληριδιο αν αντεξω...

Επισης οσο αναφορα τον ρουχισμο του παιδιου μου ειπε κοντομανικο φορμακι και κοντα ποδαρακια με καλτσουλες και φανελακι απο μεσα ραντακι....και εγω της ειχα παρει ενα φορμακι καλοκαιρινο με εξω τα μπουτακια..αλλα κρυωνουν τον πρωτο καιρο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Fofi! είπε:

Ναι δεν θελουν φυσιολογικα...

Γιατι δεν θελουν επισκληρηδιο...δεν θελουν να νιωσουν τιποτα...εγω λεω να το επιχειρησω χωρις επισκληριδιο αν αντεξω...

Επισης οσο αναφορα τον ρουχισμο του παιδιου μου ειπε κοντομανικο φορμακι και κοντα ποδαρακια με καλτσουλες και φανελακι απο μεσα ραντακι....και εγω της ειχα παρει ενα φορμακι καλοκαιρινο με εξω τα μπουτακια..αλλα κρυωνουν τον πρωτο καιρο..

Για τα ρουχαλακια γενικά εννοει για τον πρώτο καιρό????η  για να τα βγάλουμε από το μαιευτήριο?????

Link to comment
Share on other sites

@Fofi! μου φαινεται αδιανοητο να θες καισαρικη... ειδικα με γενικη ναρκωση και να μη δεις το μωρο οταν γεννηθει... κατεληξα καισαρικη με το πρωτο γιατι υπηρχε σοβαρος λογος και δεν ειναι παιξε γελασε ειναι μια επεμβαση.

Στα ρουχαλακια μια που αναφερθηκε, στο πρωτο μου παρομοια εποχη, μολις γεννηθηκε, ειχαμε αμανικο ζιπουνακι κ απεξω λεπτο βαμβακερο φορμακι με πατουσακια, οχι καλτσες, οχι σκουφακι/γαντακια και χωρις σκεπασμα καθολου για να μη ζεσταθει πολυ.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Για τα ρουχαλακια γενικά εννοει για τον πρώτο καιρό????η  για να τα βγάλουμε από το μαιευτήριο?????

Τις πρωτες σαραντα μερες τα μωρα κρυωνουν..για να φυγουμε απο το νοαοκομειο θελεις κοντομανικο φορμακι με φανελακι ραντακι και καλτσουλες..

Link to comment
Share on other sites

On 18/7/2020 at 2:46 ΠΜ, merl30 είπε:

Ααα κατάλαβα.Σε ρωτάω γιατί και εμένα ενώ με έστειλε άλλου για αυχενική και β επιπέδου,το doppler το ελέγχει ο ίδιος.

Κι εμενα το ελεγχει ο ιδιος ! Σε στελνει σε αλλον γιατρο μονο αν δει πως υπαρχει θεμα!! Οσο για τα υγρα εγω εχω αλλα οχι καφε!! Μιλησες με το γιατρο; 

23 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε??φτανουμε σιγα σιγαπωςνιωθετε?λοιπον προχθες ειχα ραντεβου με την μαια...παραξενευτηκα διοτι ολες οι εγκυουλες πηγαιναν για καισαρικη χωρις προβλημα υγειας και με ολικη ναρκωση..και οταν ακουγαν εμενα που ελεγα οτι θελω φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο εμειναν με ανοιχτο το στομα...

Ανυπομονω εγω Φωφη μου!! 8ος μηνας πλεον! Πως περασε ο καιρος! Εχω αγχωθει γιατι δεν πηρα πολλα πραγματα ακομα για οικονομικους λόγους! Ενω περιμενουμε πολλα λεφτα την πρωτη βδομαδα του Αυγουστου! Ευτυχως κρεβατακι καροτσι ριλαξ αποστειρωτη λικνο μου εδωσαν κοντινες μου μανουλες! Συρταριερα επισης πολυ καλης ποιοτητας! Οποτε τα μεγαλα εξοδα τα έχουμε γλιτωσει! Επισης πολλα ρουχαλακια για τον πρώτο καιρο! Απλως διαβασα αυτο για τα φορμακια που σου ειπε η μαια! Αν κατάλαβα καλα φανελακι με ραντακι χοντρο οχι κοντομανικο και απο πανω φορμακι κοντομανικο! Αλλα δεν καταλαβα για τα ποδαρακια! Τα μπουτακια εξω απλως με καλτσουλες; η υπαρχουν φορμακια κοντομανικα αλλα μακρια στα ποδαρακια;;;

Οσο για την καισαρικη κι εμενα πολλες φιλες ειδικα οι απειρες  μου λενε πως θα γεννησεις; και  λεω φυσιολογικα και αυτες λενε απαπα καισαρικη οταν με το καλο! Επειδη φοβουνται! Ανα τον κοσμο χρόνια αμετρητα τα παιδια γεννιουνται με φυσιολογικο τοκετο επισης πολλες γυναικες γεννανε κατω απο αντίξοες συνθηκες σε σκηνες, σπιτια και οχι σε νοσοκομεία η κλινικες οπως εμεις!! Ολα καλα θα πανε θαρρος θελει και θετικη σκεψη! Κι εγω θα ηθελα να δω αν αντεχω πρωτα και μετα να ζητησω επισκληριδιο! Να δουμε!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια κι εγώ μπερδεύτηκα με τα ρουχαλάκια. Υπάρχει κορμάκι κοντομάνικο με το ποδαράκια μέσα;

Fofi για εξήγησε αν μπορείς γιατί νομίζω κι εγώ ότι έχω ψωνίσει ένα τόνο μπαρούφες... με μπερδεύει αυτός ο καιρός με το τι θα πρέπει να της φορέσω...

Μου φαίνεται για το μαιευτήριο θα φτιάξω χωριστή βαλίτσα για την μικρή μεγαλύτερη από την δικιά μου :D

  • Μου αρέσει 1

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω εννοεί ζιπουνακι καλοκαιρινό κ απέξω φορμακι κοντομανικο με μπουτακια έξω....αυτό κατάλαβα εγώ:-D:-Dεγω κορίτσια έχω ζιπουνακια κοντομανικα κ μακριμανικα.....κ φορμακια λεπτά βαμβακερά.....!!!νομίζω ότι θα έχει ζέστη κ θα τα βάλουν τα καλοκαιρινά ακομα

Just now, nairobi είπε:

Κι εμενα το ελεγχει ο ιδιος ! Σε στελνει σε αλλον γιατρο μονο αν δει πως υπαρχει θεμα!! Οσο για τα υγρα εγω εχω αλλα οχι καφε!! Μιλησες με το γιατρο; 

Ανυπομονω εγω Φωφη μου!! 8ος μηνας πλεον! Πως περασε ο καιρος! Εχω αγχωθει γιατι δεν πηρα πολλα πραγματα ακομα για οικονομικους λόγους! Ενω περιμενουμε πολλα λεφτα την πρωτη βδομαδα του Αυγουστου! Ευτυχως κρεβατακι καροτσι ριλαξ αποστειρωτη λικνο μου εδωσαν κοντινες μου μανουλες! Συρταριερα επισης πολυ καλης ποιοτητας! Οποτε τα μεγαλα εξοδα τα έχουμε γλιτωσει! Επισης πολλα ρουχαλακια για τον πρώτο καιρο! Απλως διαβασα αυτο για τα φορμακια που σου ειπε η μαια! Αν κατάλαβα καλα φανελακι με ραντακι χοντρο οχι κοντομανικο και απο πανω φορμακι κοντομανικο! Αλλα δεν καταλαβα για τα ποδαρακια! Τα μπουτακια εξω απλως με καλτσουλες; η υπαρχουν φορμακια κοντομανικα αλλα μακρια στα ποδαρακια;;;

Οσο για την καισαρικη κι εμενα πολλες φιλες ειδικα οι απειρες  μου λενε πως θα γεννησεις; και  λεω φυσιολογικα και αυτες λενε απαπα καισαρικη οταν με το καλο! Επειδη φοβουνται! Ανα τον κοσμο χρόνια αμετρητα τα παιδια γεννιουνται με φυσιολογικο τοκετο επισης πολλες γυναικες γεννανε κατω απο αντίξοες συνθηκες σε σκηνες, σπιτια και οχι σε νοσοκομεία η κλινικες οπως εμεις!! Ολα καλα θα πανε θαρρος θελει και θετικη σκεψη! Κι εγω θα ηθελα να δω αν αντεχω πρωτα και μετα να ζητησω επισκληριδιο! Να δουμε!! 

Σου δώσανε πολλά πράγματακια μια χαρά!!!!εγώ όλο από βδομάδα σε βδομάδα το πάω κ θα μείνει το παιδί χωρίς κούνια στο τέλος χαχαχα ....όλο κάτι άλλο βγαίνει....κ με βλέπω να περιμένω κ εγώ αρχές Αυγούστου που θα πάρουμε μαζεμένα κάποια λεφτά!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Νομίζω εννοεί ζιπουνακι καλοκαιρινό κ απέξω φορμακι κοντομανικο με μπουτακια έξω....αυτό κατάλαβα εγώ:-D:-Dεγω κορίτσια έχω ζιπουνακια κοντομανικα κ μακριμανικα.....κ φορμακια λεπτά βαμβακερά.....!!!νομίζω ότι θα έχει ζέστη κ θα τα βάλουν τα καλοκαιρινά ακομα

Σου δώσανε πολλά πράγματακια μια χαρά!!!!εγώ όλο από βδομάδα σε βδομάδα το πάω κ θα μείνει το παιδί χωρίς κούνια στο τέλος χαχαχα ....όλο κάτι άλλο βγαίνει....κ με βλέπω να περιμένω κ εγώ αρχές Αυγούστου που θα πάρουμε μαζεμένα κάποια λεφτά!!!!

Ναι δοξα τω Θεω!! Αν και θα ηθελα να επιλεξω τα περισσοτερα εγω δεν πειραζει εν καιρω! Το καλο ειναι πως εξοικονομω χρηματα για αργοτερα! Πωπω γραφω αυτη τη στιγμη και ο μπεμπης παιζει φουλ επιθεση νομιζω θα μετακομισει η κοιλια μου!! Χαχαχα παιζει και ο Παοκ αυτη τη στιγμη, θαρρεις απο ενστικτο!! Χαχαχαχ 

 

Κατι αλλο! Για καλαθι καλλυντικων μωρου που να κοιταξω;; κανενα καλο σαιτ;

  • Χαχα 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια μου σας αναστατωσα...ζιπουνακι λεπτο ραντακι απο μεσα και φορμακι κοντομανικο στα χερακια και στα ποδαρακια αυτα που ειναι μεχρι και τα μπουτακια μεσα..οχι φορμακι που εχει τα μπουτακια εξω...αυτο μου ειπε η μαια..γιατι εγω της πηρα ενα φορμακι κοντομανικο αλλα τα μπουτακια τα εχει εξω και μου ειπε να εχω και πανα αγκαλιας λεπτη και καλτσακια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρώτησα την παιδίατρο για τα ρουχαλάκια και είπε πως το ιδανικό είναι εσωτερικό κοντομανικο ζιπουνακι και φορμακι μακρυμανικο (εννοώ αυτα που έχουν και μακρύ μανίκι και πόδι). 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Ναι δοξα τω Θεω!! Αν και θα ηθελα να επιλεξω τα περισσοτερα εγω δεν πειραζει εν καιρω! Το καλο ειναι πως εξοικονομω χρηματα για αργοτερα! Πωπω γραφω αυτη τη στιγμη και ο μπεμπης παιζει φουλ επιθεση νομιζω θα μετακομισει η κοιλια μου!! Χαχαχα παιζει και ο Παοκ αυτη τη στιγμη, θαρρεις απο ενστικτο!! Χαχαχαχ 

 

Κατι αλλο! Για καλαθι καλλυντικων μωρου που να κοιταξω;; κανενα καλο σαιτ;

Καλαθι καλλυντικών εγώ πήρα ωραιότατο απο το Jumbo! Είχα τρελαθεί με τις τιμές που έβλεπα, και πήρα από το Jumbo που έχει άπειρα καλάθια (όχι απαραίτητα στα παιδικά-βρεφικά) σε πολλά σχέδια και μεγέθη!

  • Μου αρέσει 1

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ίρις.Ν είπε:

Εγώ ρώτησα την παιδίατρο για τα ρουχαλάκια και είπε πως το ιδανικό είναι εσωτερικό κοντομανικο ζιπουνακι και φορμακι μακρυμανικο (εννοώ αυτα που έχουν και μακρύ μανίκι και πόδι). 

Βρε κοριτσια δεν θα σκασουν για αρχες σεπτεμβριου?εμενα κοντομανικο μου ειπε ο παιδιατρος...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Βρε κοριτσια δεν θα σκασουν για αρχες σεπτεμβριου?εμενα κοντομανικο μου ειπε ο παιδιατρος...

Νομίζω πως θα σκάσουν!!!!βλέποντας κ κάνοντας!!!!!τις πρώτες μέρες θέλει πιο ζεστό ντύσιμο μετά όπως εμείς έτσι μου είπε ο γιατρός!!!

Μόλις γύρισα από το ντοπλερ κ εγώ κορίτσια ....ο μπέμπης είναι 2.100 περίπου ...είναι μεγαλουτσικος....επίσης το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα φυσιολογικά επίπεδα μας είπε ...αλλά οι μετρήσεις του είναι όλες καλές.....σκέφτομαι τι θα αντικρυζα αν δεν έκανα διατροφή ένα μήνα τώρα....!!!Θα μιλήσω κ με το γιατρό μού να μου τα πει αναλυτικότερα ....μου είπε ότι ο τράχηλος είναι 2.9.....ποσο ήταν εσάς????

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Νομίζω πως θα σκάσουν!!!!βλέποντας κ κάνοντας!!!!!τις πρώτες μέρες θέλει πιο ζεστό ντύσιμο μετά όπως εμείς έτσι μου είπε ο γιατρός!!!

Μόλις γύρισα από το ντοπλερ κ εγώ κορίτσια ....ο μπέμπης είναι 2.100 περίπου ...είναι μεγαλουτσικος....επίσης το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα φυσιολογικά επίπεδα μας είπε ...αλλά οι μετρήσεις του είναι όλες καλές.....σκέφτομαι τι θα αντικρυζα αν δεν έκανα διατροφή ένα μήνα τώρα....!!!Θα μιλήσω κ με το γιατρό μού να μου τα πει αναλυτικότερα ....μου είπε ότι ο τράχηλος είναι 2.9.....ποσο ήταν εσάς????

Λοιπον στο ντοπλερ εμεις ημασταν 31κ6 2200, αμνιακο λιγο πιο πανω απο τα ανωτατα, τραχηλος 3.2 και επειδη ειχα νοσηλευτει μου τον ειχαν μετρησει την προηγουμενη μερα 2.9. Σημερα 33 κ 5  ειναι 3.5 απο τον ιδιο χειριστη στο ιδιο μηχανημα της μετρησης 2.9. Μου ειχαν πει οτι ειναι μια χαρα νουμερα γι αυτες τις βδομαδες και οτι αλλαζει  με την τονικοτητα της μητρας, βεβαια κανω κ πολλες συσπασεις. Ο γιατρος σου το σχολιασε καθολου; Τον ανησυχησε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, AspasiaT είπε:

Λοιπον στο ντοπλερ εμεις ημασταν 31κ6 2200, αμνιακο λιγο πιο πανω απο τα ανωτατα, τραχηλος 3.2 και επειδη ειχα νοσηλευτει μου τον ειχαν μετρησει την προηγουμενη μερα 2.9. Σημερα 33 κ 5  ειναι 3.5 απο τον ιδιο χειριστη στο ιδιο μηχανημα της μετρησης 2.9. Μου ειχαν πει οτι ειναι μια χαρα νουμερα γι αυτες τις βδομαδες και οτι αλλαζει  με την τονικοτητα της μητρας, βεβαια κανω κ πολλες συσπασεις. Ο γιατρος σου το σχολιασε καθολου; Τον ανησυχησε;

Για τον τράχηλο μου είπε να τον παρακολουθώ με το γιατρό μου μήπως από το βάρος του αμνιακού κοντύνει απότομα....έχει πάρει κ θέση το μωρό.κ εγώ κάνω συσπάσεις μέσα στη μέρα ...!!!αγχώθηκα λίγο με το αμνιακό....ήταν στα ανώτατα φυσιολογικά όρια 20,4 νομίζω.....μπορώ να το ρίξω με κάποιο τρόπο????εσένα τι σου είπε γι'αυτό???!διατροφή συνεχίζω....έχει πέσει πολύ πείνα ...υπάρχει κάτι άλλο που μπορούμε να κάνουμε!?!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...