Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

3 βιοχημικες αποβολες ..τυχαιο?


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια !... θα ηθελα να σας πω το θεμα μου μηπως μπορειτε να με βοηθησετε με την γνωμη σας ...  δυστυχως εχω 3 βιοχημικες αποβολες με φυσικη συλληψη . θετικο τεστ μετα πολυ χαμηλα νουμερα χοριακων τα οποια δεν διπλασιαζονται και τις 3 φορες . εκανα ΟΛΕς τις εξετασεις και βγαινουν ολες καλες εκτος της ενδωμητριωσης . εκανα λαπαροσκοπηση και διακοπη περιοδο για 6 μηνες και μετα απο αυτο ειχα την 3η αποβολη . ( θρομβοφιλια μου ειπαν οτι εχω πολυ ηπια και οτι την επομενη φορα προληπτικα θα κανω αντιπικτικες ) . το σπερμα του συζηγου ειναι καλο και χωρις προβλημα στον κατακερματισμο .δεν μπορω να πειστω οτι ειναι τυχαια γεγονοτα και για αυτο θελω την γνωμη σας,,, ευχαριστω πολυ και ευχομαι σε ολες μας με ενα γερο μωρο στην αγκαλια μας !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, μπιλακι είπε:

καλησπερα κοριτσια !... θα ηθελα να σας πω το θεμα μου μηπως μπορειτε να με βοηθησετε με την γνωμη σας ...  δυστυχως εχω 3 βιοχημικες αποβολες με φυσικη συλληψη . θετικο τεστ μετα πολυ χαμηλα νουμερα χοριακων τα οποια δεν διπλασιαζονται και τις 3 φορες . εκανα ΟΛΕς τις εξετασεις και βγαινουν ολες καλες εκτος της ενδωμητριωσης . εκανα λαπαροσκοπηση και διακοπη περιοδο για 6 μηνες και μετα απο αυτο ειχα την 3η αποβολη . ( θρομβοφιλια μου ειπαν οτι εχω πολυ ηπια και οτι την επομενη φορα προληπτικα θα κανω αντιπικτικες ) . το σπερμα του συζηγου ειναι καλο και χωρις προβλημα στον κατακερματισμο .δεν μπορω να πειστω οτι ειναι τυχαια γεγονοτα και για αυτο θελω την γνωμη σας,,, ευχαριστω πολυ και ευχομαι σε ολες μας με ενα γερο μωρο στην αγκαλια μας !!

Καλησπερα λυπάμαι πολύ για όλα όσα περασες..καρυοτυπους φαντάζομαι έχετε κάνει;; κι εγώ ειχα 4 απανωτές ατυχίες το πρόβλημα τελικά ήταν στον μοριακό μου καρυοτυπο και προχωρήσαμε σε εξωσωματικη με προεμφυτευτικο..

Το τυχαίο των γιατρών κι εγώ ειχα βαρεθεί να το ακούω...βέβαια παίζουν πολλα ρόλο ηλικία κλπ..αν το θέμα είναι στα εμβρυα τοτε κάποια στιγμή ναι λογικά θα πετύχεις το γερό έμβρυο και θα έχεις τελειομηνη εγκυμοσύνη..θρομβοφιλια λογικά δεν ευθυνεται για τις βιοχημικες σε τοσο αρχικο σταδιο σίγουρα όμως την επόμενη φορά που θα μείνεις έγκυος θα κάνεις ενεσουλες.

Μπορείς να πας σε ένα τμήμα καθεξιν αποβολων αν δεν έχεις ήδη πάει..σε καθοδηγούν πιο σωστά...ευχομαι να πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλησπερα λυπάμαι πολύ για όλα όσα περασες..καρυοτυπους φαντάζομαι έχετε κάνει;; κι εγώ ειχα 4 απανωτές ατυχίες το πρόβλημα τελικά ήταν στον μοριακό μου καρυοτυπο και προχωρήσαμε σε εξωσωματικη με προεμφυτευτικο..

Το τυχαίο των γιατρών κι εγώ ειχα βαρεθεί να το ακούω...βέβαια παίζουν πολλα ρόλο ηλικία κλπ..αν το θέμα είναι στα εμβρυα τοτε κάποια στιγμή ναι λογικά θα πετύχεις το γερό έμβρυο και θα έχεις τελειομηνη εγκυμοσύνη..θρομβοφιλια λογικά δεν ευθυνεται για τις βιοχημικες σε τοσο αρχικο σταδιο σίγουρα όμως την επόμενη φορά που θα μείνεις έγκυος θα κάνεις ενεσουλες.

Μπορείς να πας σε ένα τμήμα καθεξιν αποβολων αν δεν έχεις ήδη πάει..σε καθοδηγούν πιο σωστά...ευχομαι να πάνε όλα καλά.

καλησπερα Νανσυ !!!!  καρυοτυπο ζευγους εχουμε κανει και περιμενουμε τα αποτελεσματα . στο τμημα καθεξιν αποβολων του ιασω ειχα παει και εκει εκανα ολο το πακετο εξετασεων . εχω κανει και αντιπατρικα ( και βγηκαν οτι εχουμε προβλημα ) αλλα ο γιατρος μου δεν τα τους δινει καμια σημασια .,, η ηλικια μου τωρα ειναι 31 με πρωτη αποβολη στα 29 μου και ο αντρας μου τωρα ειναι 33. ευχαριστω παντως πολυ πολυ για την απαντηση σου !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Με βιοχημικες εγω θα έψαχνα θυροειδη, αν κ συνηθως κάνει αποβολή λιγο πιο μεγάλη εβδομάδα, προγεστερονη να ελέγχεις με την χοριακη. Κ ισως να δείτε την μήτρα, έχω ακούσει ότι διάφραγμα στην μήτρα μπορεί να ευθύνεται για βιοχημικες

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Με βιοχημικες εγω θα έψαχνα θυροειδη, αν κ συνηθως κάνει αποβολή λιγο πιο μεγάλη εβδομάδα, προγεστερονη να ελέγχεις με την χοριακη. Κ ισως να δείτε την μήτρα, έχω ακούσει ότι διάφραγμα στην μήτρα μπορεί να ευθύνεται για βιοχημικες

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση !!! εχω ελενξει θυροειδη και δεν υπαρχει θεμα ουτε εκει ! προγεστερόνη μου ειπε ο γιατρος μου οτι με το πρωτο θετικο τεστ θα ξεκινησω αυτη την φορα . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...