Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Απογαλακτισμός


Recommended Posts

Αναγκάζομαι να κοψω το γάλα επειδη πεθανε το μωρακι μου πριν γεννηθει. Η γυναικολογος μου εδωσε το dostinex και ειπε να χω δεμενο το στηθος σφιχτα. Το αφησα 2 μερες δεμενο αλλα μιλησα και με μαστολογο και μου πε συνεχιζω τα χαπια και το λυνω. Αλλοι λενε να ναι δεμενο αλλοι οχι. Σας εχει συμβει κατι αναλογο; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λυπάμαι πολύ για αυτό που σου συνέβη. Εύχομαι να είσαι δυνατή κ να έχεις υποστηρικτικό περιβάλλον για να το ξεπεράσεις. Αναφορικά με το στήθος, Καλύτερα να μη δέσεις το στήθος μπορεί να δημιουργήσει φραγμένους πόρους, μαστίτιδα κ να πονάς παρά πολύ. Δεν είμαι γιατρός, απλά προτείνω να συνεχίσεις το χάπι που σου είπαν οι γιατροί κ αν δεις ότι πρηζεσαι να βγάζεις λίγο με το χέρι. Αν το ψάξεις στο YouTube υπάρχουν βίντεο που σου δείχνουν να κανείς Αμελξη με το χέρι. Πάτησε στην αναζήτησή hand milk expression. Μόνο αν νιώθεις πολύ πρησμένη κ μόνο τόσο ώστε να ανακουφιστείς. Μια μεγάλη αγκαλιά από μένα, και αν χρειαστείς κάτι είμαι στη διάθεση σου!

Link to comment
Share on other sites

On 30/1/2020 at 12:33 ΠΜ, Maria2891 είπε:

Αναγκάζομαι να κοψω το γάλα επειδη πεθανε το μωρακι μου πριν γεννηθει. Η γυναικολογος μου εδωσε το dostinex και ειπε να χω δεμενο το στηθος σφιχτα. Το αφησα 2 μερες δεμενο αλλα μιλησα και με μαστολογο και μου πε συνεχιζω τα χαπια και το λυνω. Αλλοι λενε να ναι δεμενο αλλοι οχι. Σας εχει συμβει κατι αναλογο; 

Δεν θα πειράζεις καθόλου το στήθος σου έγραψα και στο άλλο thread. Βάλε ένα σφιχτό σουτιέν όχι δέσιμο. Κι εγώ είχα πάρει ντοστινεξ στο μαιευτήριο αλλά μετά από 6 μέρες κατέβηκε γάλα δεν το πείραξα το έβγαλα λίγο με το χέρι να μην με πονάει και ξεπρήστηκε. Συλληπητήρια κορίτσι μου και πάλι. Αβάσταχτο αυτό που περνάς. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέραεκοψα το θηλασμό στον 7 μήνα ξαφνικά για κάποιους λίγους( δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ότι είχε εδραιωθεί..εμένα ο γυναικολόγος μου απαγόρευσε δέσιμο κ χάπια...έβγαζα με θηλαστρο κ σταδιακά σταμάτησε.Ρωτησε το κι αυτο

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια, έκοψα τον θηλασμό πριν από 3 εβδομάδες περίπου λόγο εισαγωγής στο νοσοκομείο και βαριάς φαρμακευτικής αγωγής, έχει κάποιες μέρες που σε μια πλευρά στο στήθος μου το νιώθω σκληρό και όταν το πιέζω πονάω , έχω πάθει μαστίτιδα και δεν μου φαίνεται για κάτι τέτοιο.... Λέτε να είναι όμως;;

Να σας πω βέβαια εγώ δεν έφθασαν καλά το στήθος μου στο νοσοκομείο γιατί όταν μου φέρανε θηλαστρο μέσα σε 25' ήρθαν και μου το πήρανε πάλι και το βράδυ μου έδωσαν ένα μισό χάπι για να κοπή. Πήρα 2 χάπια απο μισά. Η οδηγίες ήταν απλά να μην πειράζω το στήθος μου αυτό. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...