Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Υπερπλασία ενδομητρίου


Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

Υπάρχει κάποια κοπέλα που στην προσπάθειά της για εξωσωματική,μετά απο υστεροσκόπηση να βγήκε η ιστολογική της με υπερπλασία ενδομητρίου?

Κι άν ναί, τί θεραπεία κάνατε και για πόσο καιρό πρίν την εμβυομεταφορά?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 31/1/2020 at 4:50 ΜΜ, Ελισώ είπε:

Καλησπέρα σας.

Υπάρχει κάποια κοπέλα που στην προσπάθειά της για εξωσωματική,μετά απο υστεροσκόπηση να βγήκε η ιστολογική της με υπερπλασία ενδομητρίου?

Κι άν ναί, τί θεραπεία κάνατε και για πόσο καιρό πρίν την εμβυομεταφορά?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καλησπέρα η κουμπάρα μου είχε αυτό το θέμα..θα την ρωτήσω κ θα σου πω.Επειδη παράλληλα κοιτούσε κ την εξέταση του Νίκα είχε βάλει σπιράλ 4-5 μηνες..θα την ρωτήσω λεπτομέρειες κ θα σου στείλω copy paste το μήνυμα της....αυτό που θυμάμαι σίγουρα είναι ότι στην τελευταία κ τυχερη  προσπάθειά της δεν πήρε σικλακουρ.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, island1 είπε:

Καλησπέρα η κουμπάρα μου είχε αυτό το θέμα..θα την ρωτήσω κ θα σου πω.Επειδη παράλληλα κοιτούσε κ την εξέταση του Νίκα είχε βάλει σπιράλ 4-5 μηνες..θα την ρωτήσω λεπτομέρειες κ θα σου στείλω copy paste το μήνυμα της....αυτό που θυμάμαι σίγουρα είναι ότι στην τελευταία κ τυχερη  προσπάθειά της δεν πήρε σικλακουρ.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου,ειδικά για τον κόπο που θα μπείς για να μάθεις περισσότερα!!!

Περιμένω με αγωνία...

Link to comment
Share on other sites

Έχει στείλει δείγμα για βιοψία η κοπέλα; Λοιπόν Θεραπεία υπερπλασίας έκανα με τον Χρ.....Θεσσαλονίκη αρχικά.Ηταν 3 μήνες χάπια ,megace κάπως έτσι λεγόντουσαν. Αυτά κρατούσαν το ενδομήτριο λεπτό. Σαν διακοπή περιόδου. Και μετά ξανά βιοψια.Οταν όλα ήταν οκ πήγα για ετ( είχα κατάψυξη χωρίς σικλακουρ) τα σικλακουρ γενικά απαγορεύεται.Στον Σφ.παρολο που ήθελε σικλακουρ μετά από έλεγχο που είδε ότι είχα λεπτό ενδομητριο ,δεν τα πήρα .Ήταν η τυχερή μου προσπάθεια! Α κ πριν από αυτήν έκανα κ απόξεση μια φορά στον Σφ για αυτό το λόγο.

 

 

 

Σου παραθέτω το μήνυμα που μου στείλε.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Σε υπερ ευχαριστώ! 

Είμαι σε μακρύ πρωτόκολλο,η βιοψία έχει γίνει ήδη.

Σε 10 μέρες περίπου θα γίνει ωοληψία και θα μπούν κατάψυξη.

Έχω ραντεβού με γυναικολόγο-ογκολόγο για να μου δώσει 3 μηνη ή 6 μηνη θεραπεία προγεστερόνης χάπια ή σπιράλ δεν γνωρίζω ακόμα.Ήταν κάτι που δεν περίμενα, στεναχωρέθηκα πολύ.

Και πάλι ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22 ώρες πρίν, Ελισώ είπε:

Σε υπερ ευχαριστώ! 

Είμαι σε μακρύ πρωτόκολλο,η βιοψία έχει γίνει ήδη.

Σε 10 μέρες περίπου θα γίνει ωοληψία και θα μπούν κατάψυξη.

Έχω ραντεβού με γυναικολόγο-ογκολόγο για να μου δώσει 3 μηνη ή 6 μηνη θεραπεία προγεστερόνης χάπια ή σπιράλ δεν γνωρίζω ακόμα.Ήταν κάτι που δεν περίμενα, στεναχωρέθηκα πολύ.

Και πάλι ευχαριστώ

Να μη στεναχωριέσαι...το θέμα λύνεται...και μια χαρά προχωράς...Η κουμπάρα μου έκανε δίδυμα .

Να σκέφτεσαι θετικά ! Όλα κατ ςυχην

Υγ μου συμπλήρωσε ότι όταν άλλαξε γιατρό κ ήρθε Αθήνα πριν ξεκινήσει έβαλε σπιραλ κι αυτή για λίγο.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...