Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Δείγματα δωρεάν Βρεφικά προϊόντα


BabyGirl_A

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! 

Περιμένω πρώτα ο Θεός μέχρι το τέλος του μήνα το πρώτο μου παιδάκι και θα ήθελα τις γνώσεις σας ! 

Επειδή κάθε ένα από τα μικρά μας ανθρωπάκια είναι διαφορετικό κι έτσι δεν μπορώ να ξέρω από τώρα ποιο προϊόν θα της "κάνει καλύτερα" και ποιο θα της δημιουργεί διαφορους ερεθισμούς, θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει η δυνατότητα να ζητήσει κάποιος δειγματακια δωρεάν από κάποιες εταιρείες. 

Γνωρίζω ότι σου δίνουν κάποια και στο μαιευτήριο. Αλλά μπορείς να ζητήσεις κι από την εταιρεία με κάποιο μήνυμα ή τηλέφωνο πριν γεννήσεις να σου στείλουν δειγματακια ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia_Met είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Περιμένω πρώτα ο Θεός μέχρι το τέλος του μήνα το πρώτο μου παιδάκι και θα ήθελα τις γνώσεις σας ! 

Επειδή κάθε ένα από τα μικρά μας ανθρωπάκια είναι διαφορετικό κι έτσι δεν μπορώ να ξέρω από τώρα ποιο προϊόν θα της "κάνει καλύτερα" και ποιο θα της δημιουργεί διαφορους ερεθισμούς, θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει η δυνατότητα να ζητήσει κάποιος δειγματακια δωρεάν από κάποιες εταιρείες. 

Γνωρίζω ότι σου δίνουν κάποια και στο μαιευτήριο. Αλλά μπορείς να ζητήσεις κι από την εταιρεία με κάποιο μήνυμα ή τηλέφωνο πριν γεννήσεις να σου στείλουν δειγματακια ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!

Καλησπερα με το καλο το μωρακι σου. Μπες στο babyspace τελεία gr, και κανε εγγραφη. Με την εγγραφη σου, θα σου στειλουν ενα κουτι με δειγματα. Εμενα ειχε μεσα ενα μπιμπερο αβεντ, 2 πιπιλες μαμ (οι αγαπημενες του), νομιζω ειχε και κρεμες φρεζυντερμ αλλα δεν ειμαι σιγουρη. Τωρα για κρεμες και τετοια διαφορα δεν ξερω να σου πω, εξαρχης χρησιμοποιουσα κρεμες φρεζυντερμ, η la roche επειδη ειχαμε δερματιτιδες. Και η weleda ειναι καλη και φυσικη κρεμουλα κ συνηθως δεν δημιουργει κανεναν ερεθισμο. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

@nanoula90 σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! Μπήκα κι έκανα εγγραφή. Πέραν του δώρου φαίνεται να έχει κι ενδιαφέρον σαν σάιτ στην ανάγνωση του. Σε ευχαριστώωωω :x 

Τέλεια. Έχω ακούσει τα καλύτερα για frezyderm, proderm, pharmasept , θα δείξει. Σε ευχαριστώ και για τις προτάσεις στα προϊόντα!! 

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι οι μαρκες που λες είναι πολύ καλές. Θα προσθέσω mustela, weleda, babyderm

Νομιζω είχα μαζέψει στην πρώτη εγκυμοσυνη κάποιες εταιρίες που στέλνουν δειγματακια κ είχα στείλει, αν το ξαναβρώ θα σου τα βαλω

Αλλα ειδικα για καλλυντικά, μπορεις να πας σε φαρμακείο κ να ζητήσεις δειγματακια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ εγώ μόνο από baby space παρέλαβα το κουτί.είχα στείλει σε όλες τις εταιρίες mail κ όλες μου απάντησαν ότι πλέον δε στέλνουν δείγματα κ ότι μπορώ ν βρω δείγματα στα φαρμακεία όλες ομως κ η nutricia με την εγγραφή σου στέλνει ενα φάκελο για τις εξετάσεις του μωρού τίποτα άλλο.Επίσης όταν γεννήσεις σου δίνουν ενα κουτί με δείγματα από πάνες μπιμπερό κρέμες κτλ περνάνε από εταιρία. Με το καλο το μωράκι σου 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, vikib είπε:

Πραγματι οι μαρκες που λες είναι πολύ καλές. Θα προσθέσω mustela, weleda, babyderm

Νομιζω είχα μαζέψει στην πρώτη εγκυμοσυνη κάποιες εταιρίες που στέλνουν δειγματακια κ είχα στείλει, αν το ξαναβρώ θα σου τα βαλω

Αλλα ειδικα για καλλυντικά, μπορεις να πας σε φαρμακείο κ να ζητήσεις δειγματακια

Τέλεια. Θα έχω υπόψιν μου λοιπόν και τις μάρκες που πρότεινες!!!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! 

6 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Καλησπέρα κ εγώ μόνο από baby space παρέλαβα το κουτί.είχα στείλει σε όλες τις εταιρίες mail κ όλες μου απάντησαν ότι πλέον δε στέλνουν δείγματα κ ότι μπορώ ν βρω δείγματα στα φαρμακεία όλες ομως κ η nutricia με την εγγραφή σου στέλνει ενα φάκελο για τις εξετάσεις του μωρού τίποτα άλλο.Επίσης όταν γεννήσεις σου δίνουν ενα κουτί με δείγματα από πάνες μπιμπερό κρέμες κτλ περνάνε από εταιρία. Με το καλο το μωράκι σου 

Σε ευχαριστώ πολύ Βάσω να σαι καλά!!!!!!!! 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Καλησπέρα κ εγώ μόνο από baby space παρέλαβα το κουτί.είχα στείλει σε όλες τις εταιρίες mail κ όλες μου απάντησαν ότι πλέον δε στέλνουν δείγματα κ ότι μπορώ ν βρω δείγματα στα φαρμακεία όλες ομως κ η nutricia με την εγγραφή σου στέλνει ενα φάκελο για τις εξετάσεις του μωρού τίποτα άλλο.Επίσης όταν γεννήσεις σου δίνουν ενα κουτί με δείγματα από πάνες μπιμπερό κρέμες κτλ περνάνε από εταιρία. Με το καλο το μωράκι σου 

Αν περιμενουμε να μας δώσουν δείγματα από τα φαρμακεία σωθήκαμε, εδώ μπορεί να ψωνισω για 100€ και να μου δώσουν ένα δυο δείγματα από κρέμες. Στο εξωτερικό που ζει μια φίλη μου όταν εμεινε έγκυος και έστειλε e mail στις εταιρείες για δοκιμή,είχε παραλαβει κουτιά ολόκληρα απ'ολα τα προιντα . Οι ίδιες εταιρείες εδώ εφαρμόζουν άλλη πολιτικη . Τι να πω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mum to be είπε:

Αν περιμενουμε να μας δώσουν δείγματα από τα φαρμακεία σωθήκαμε, εδώ μπορεί να ψωνισω για 100€ και να μου δώσουν ένα δυο δείγματα από κρέμες. Στο εξωτερικό που ζει μια φίλη μου όταν εμεινε έγκυος και έστειλε e mail στις εταιρείες για δοκιμή,είχε παραλαβει κουτιά ολόκληρα απ'ολα τα προιντα . Οι ίδιες εταιρείες εδώ εφαρμόζουν άλλη πολιτικη . Τι να πω! 

Αυτο ακριβώς τους απάντησα στα mail αλλά απάντηση δε ξαναπηρα απο καμμια εταιρία αν δεν έχεις γνωστό φαρμακοποιό η αλήθεια είναι ότι δε δίνουν εύκολα δε ξέρω ποιος έχει την ευθύνη η εταιρία η το φαρμακείο. Τελοςπαντων μακάρι κ ήταν αλλιως τα πράγματα 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Vasoth. @Mum to be Κλασική Ελλάδα! Πφφ.. μάλλον την ευθύνη την έχουν τόσο οι εταιρείες όσο και τα φαρμακεία. Όλα πάντα και παντού μόνο με γνωστό. Η πλάκα είναι ότι δίνοντας δείγμα εγώ τουλάχιστον πιστεύω ότι θα έκαναν και καλύτερη πώληση. Εάν το δοκιμάσω και μου κάνει θα το αγοράσω και μια κ δύο φορές και θα γίνω πελάτης πιο εύκολα από όταν πάω και περνώ ένα στα κουτουρού. 

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_Met είπε:

@Vasoth. @Mum to be Κλασική Ελλάδα! Πφφ.. μάλλον την ευθύνη την έχουν τόσο οι εταιρείες όσο και τα φαρμακεία. Όλα πάντα και παντού μόνο με γνωστό. Η πλάκα είναι ότι δίνοντας δείγμα εγώ τουλάχιστον πιστεύω ότι θα έκαναν και καλύτερη πώληση. Εάν το δοκιμάσω και μου κάνει θα το αγοράσω και μια κ δύο φορές και θα γίνω πελάτης πιο εύκολα από όταν πάω και περνώ ένα στα κουτουρού. 

Καλα αυτό εννοείται.Πολλες φορες τυχαίνει από ένα δείγμα να παρεις κάτι γιατί σου ταίριαξε τελικά και μπορεί να το αγοράσεις ξανά και ξανά. Εγώ θα παρω μια εταιρεία που θα μου την συστησουν, αν βολέψει τον μπέμπη μου θα την συνεχίσω αν όχι θα πάρω άλλη εταιρεία. Δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσω 5-6  ίδια προιοντα από διαφορετικές εταιρείες για να δω ποια θα είναι πιο καλή. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσια,με το καλο τα μωράκια μας. Λοιπόν πριν τρία χρόνια που ήμουν έγκυος στο πρώτο μου παιδακι,είχα στείλει mail σε πολλές εταιρίες κ σχεδόν όλες μου στείλανε δέματα.  Sudocrem, frezyderm, proderm, fissan, babylino, nannys, nuk, διάφορες εταιρίες με πάνες κ άλλες που δεν θυμάμαι τώρα. Σαμπουάν, πάνες, κρέμες, κρέμες για πανα, πιπιλες, κ.α.Τελικα δεν χρησιμοποίησα τέτοιες εταιρίες, προτίμησα φυτικες γιατί είδα ότι όλες αυτές οι εταιρίες είχαν πολλά ακατάλληλα συστατικά μέσα. Έδωσα την λιστα με τις εταιρίες σε μια φίλη που είναι κ αυτή στο μήνα της κ κάποιες της απάντησαν ότι δεν στέλνουν πλέον. Η μόνη εταιρία που παρέλαβε δυο δείγματα είναι η sudocrem. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , eleniart είπε:

Καλησπέρα κοριτσια,με το καλο τα μωράκια μας. Λοιπόν πριν τρία χρόνια που ήμουν έγκυος στο πρώτο μου παιδακι,είχα στείλει mail σε πολλές εταιρίες κ σχεδόν όλες μου στείλανε δέματα.  Sudocrem, frezyderm, proderm, fissan, babylino, nannys, nuk, διάφορες εταιρίες με πάνες κ άλλες που δεν θυμάμαι τώρα. Σαμπουάν, πάνες, κρέμες, κρέμες για πανα, πιπιλες, κ.α.Τελικα δεν χρησιμοποίησα τέτοιες εταιρίες, προτίμησα φυτικες γιατί είδα ότι όλες αυτές οι εταιρίες είχαν πολλά ακατάλληλα συστατικά μέσα. Έδωσα την λιστα με τις εταιρίες σε μια φίλη που είναι κ αυτή στο μήνα της κ κάποιες της απάντησαν ότι δεν στέλνουν πλέον. Η μόνη εταιρία που παρέλαβε δυο δείγματα είναι η sudocrem. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση Ελένη μου. Εγώ 1-2 μηνύματα που έστειλα πεσαν στο κενό σαν της φίλης σου  sudocream ε? Θα κάνω κι εκεί λοιπόν μια προσπάθεια!! 

Πόσο αλλάζουν τα πράγματα σε 3 χρόνια 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , BabyGirl_A είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση Ελένη μου. Εγώ 1-2 μηνύματα που έστειλα πεσαν στο κενό σαν της φίλης σου  sudocream ε? Θα κάνω κι εκεί λοιπόν μια προσπάθεια!! 

Πόσο αλλάζουν τα πράγματα σε 3 χρόνια 

Ναι κ εγω της τα εδωσα με μια σιγουρια κ απογοητευτηκε. Τα κουτια μου ερχοντουσαν καθε μερα, καποιες εταιριες μου εστελναν μαλλον καταλαθος κ δυο κ τρια. Η proderm μου ειχε στειλει τρεις φορες το ιδιο δεμα κ ηταν κανονικες συσκευασιες κρεμες σωματος. Τωρα τιποτα!!! Η sudocreme της εστειλε δυο μικρα δειγματακια. Κανε μια προσπαθεια, μαλλον ειναι η μονη εταιρια που ακομα στελνει.

Κανε κ στη Nutricia εγγραφη κ ζητα δειγματα. Μου ειχαν στειλει τσαντακι για τα βιβλιαρια, τα οποια με βολεψαν πολυ. Κ αργοτερα μου ειχαν στειλει πιατακι κουταλακι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleniart είπε:

Ναι κ εγω της τα εδωσα με μια σιγουρια κ απογοητευτηκε. Τα κουτια μου ερχοντουσαν καθε μερα, καποιες εταιριες μου εστελναν μαλλον καταλαθος κ δυο κ τρια. Η proderm μου ειχε στειλει τρεις φορες το ιδιο δεμα κ ηταν κανονικες συσκευασιες κρεμες σωματος. Τωρα τιποτα!!! Η sudocreme της εστειλε δυο μικρα δειγματακια. Κανε μια προσπαθεια, μαλλον ειναι η μονη εταιρια που ακομα στελνει.

Κανε κ στη Nutricia εγγραφη κ ζητα δειγματα. Μου ειχαν στειλει τσαντακι για τα βιβλιαρια, τα οποια με βολεψαν πολυ. Κ αργοτερα μου ειχαν στειλει πιατακι κουταλακι.

Θα κάνω μια προσπάθεια και βλέπουμε. Δεν έχουμε κάνω κάτι να χάσουμε άλλωστε. :) ευχαριστώωωω 

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...