Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Παλινδρομη κυηση


Lina123

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά πρώτη φορά γράφω είμαι καινούργια! 

Θέλω να πω Κ Γω το πρόβλημα μου εδώ.... Όλα άρχισαν το Μάιο του 2019 που έμεινα πρώτη φορά έγκυος 33 ετών ήμουν (πλέον 34), η εγκυμοσύνη μου έφτασε μέχρι 6η εβδομάδα Κ μετά σταμάτησε να μεγαλώνει κάναμε αποξεση.Δεν άκουσα ποτέ καρδιά Κ  είχα Κ άδειο σάκο! Μετά από αυτή τη πρώτη ατυχία ο γιατρός με έβαλε να κάνω για θρομβοφιλια, έτρεξα σε αιματολογο γιατί μου βγήκαν κάτι περίεργα αποτέλεσματα.... (ετεροζυγη παρουσία του πολυμορφισμου) Κ κάτι τέτοια.... Που ποτέ δε κατάλαβα τι ήταν. Κάποια από αυτά τα αποτελέσματα ήταν φυσιολογικα... Το αποτέλεσμα, πήγα στο λαϊκό στη Κ. Κωτση (διευθύντρια) που είπε ότι δεν έχω κανένα θέμα θρομβοφιλιας Κ δε θέλω αντιπυχτηκες. Έκανε ο σύζυγος καλλιέργεια ούρων για κάποιο μικρόβιο, εγώ καλλιέργεια κολπικου υγρού. Τίποτα ούτε εκεί. Πήγα ενδοκρινολογο γιατί παίρνω αγωγή για θυρεοειδη. Μου είπε όλα καλά ενδοκρινολογικα ενδοκρινολογικα έχω τίποτα. 

Κ έτσι έμεινα έγκυος την Ιανουάριο αλλά πάλι δεν μας έκανε το χατήρι το Μικρούλι Κ σταματήσε να μεγαλώνει, έφτασα 5η εβδομάδα κύησης. τη Δευτέρα έχω κανονίσει αποξεση. Τι λέτε πείτε μου τη γνώμη σας σας παρακαλώ.... 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Lina123 said:

Καλημέρα παιδιά πρώτη φορά γράφω είμαι καινούργια! 

Θέλω να πω Κ Γω το πρόβλημα μου εδώ.... Όλα άρχισαν το Μάιο του 2019 που έμεινα πρώτη φορά έγκυος 33 ετών ήμουν (πλέον 34), η εγκυμοσύνη μου έφτασε μέχρι 6η εβδομάδα Κ μετά σταμάτησε να μεγαλώνει κάναμε αποξεση.Δεν άκουσα ποτέ καρδιά Κ  είχα Κ άδειο σάκο! Μετά από αυτή τη πρώτη ατυχία ο γιατρός με έβαλε να κάνω για θρομβοφιλια, έτρεξα σε αιματολογο γιατί μου βγήκαν κάτι περίεργα αποτέλεσματα.... (ετεροζυγη παρουσία του πολυμορφισμου) Κ κάτι τέτοια.... Που ποτέ δε κατάλαβα τι ήταν. Κάποια από αυτά τα αποτελέσματα ήταν φυσιολογικα... Το αποτέλεσμα, πήγα στο λαϊκό στη Κ. Κωτση (διευθύντρια) που είπε ότι δεν έχω κανένα θέμα θρομβοφιλιας Κ δε θέλω αντιπυχτηκες. Έκανε ο σύζυγος καλλιέργεια ούρων για κάποιο μικρόβιο, εγώ καλλιέργεια κολπικου υγρού. Τίποτα ούτε εκεί. Πήγα ενδοκρινολογο γιατί παίρνω αγωγή για θυρεοειδη. Μου είπε όλα καλά ενδοκρινολογικα ενδοκρινολογικα έχω τίποτα. 

Κ έτσι έμεινα έγκυος την Ιανουάριο αλλά πάλι δεν μας έκανε το χατήρι το Μικρούλι Κ σταματήσε να μεγαλώνει, έφτασα 5η εβδομάδα κύησης. τη Δευτέρα έχω κανονίσει αποξεση. Τι λέτε πείτε μου τη γνώμη σας σας παρακαλώ.... 

Λυπάμαι πολύ, ξέρω πως νιώθεις...Ζήτησε στην απόξεση από το γιατρό σου να σας κάνουν ιστολογική, καρυότυπο δηλαδή να δείτε μήπως είχε κάποια χρωμοσωμική ανωμαλία το έμβρυο και δε συνέχισε...Μπορεί να συμβεί αυτό συχνά χωρίς λόγο και λόγω ηλικίας μπορεί να συμβαίνει συχνότερα, αλλά αν δείτε κάτι ίσως χρειαστεί να κάνετε κ εσείς ένα καρυότυπο μήπως υπάρχει προδιάθεση σε κάτι.

Ορμονολογικές έχεις κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Ορμονολογικες δεν έχω κάνει γιατί έμεινα έγκυος Κ μετά άρχισα να το ψάχνω. Ούτε ο γιατρός μου μου ζήτησε να κάνω. Καρυοτυπο ζευγους θα κάνουμε. Όσο για το καρυοτυπο στην ιστολογικη μου είπαν ότι έχει μεγάλο κόστος Κ ότι μπορεί να μη δείξει κάτι.δε ξέρω... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lina123 said:

Ορμονολογικες δεν έχω κάνει γιατί έμεινα έγκυος Κ μετά άρχισα να το ψάχνω. Ούτε ο γιατρός μου μου ζήτησε να κάνω. Καρυοτυπο ζευγους θα κάνουμε. Όσο για το καρυοτυπο στην ιστολογικη μου είπαν ότι έχει μεγάλο κόστος Κ ότι μπορεί να μη δείξει κάτι.δε ξέρω... 

Ναι γιατί μπορεί να μην υπάρχει και κάτι, απλά να έτυχε...δυστυχώς όλα αυτά κοστίζουν αρκετά ισχύει...νομίζω είχαμε δώσει κάπου 200 μαζί καρυότυπο εμβρύου και ζεύγους, σε μας έδειξε βέβαια.

Με το καλό όταν επανέλθει ο κύκλος σου μετά την απόξεση ζήτησε ένα πλήρη ορμονολογικό fsh, αμη κλπ από το γυναικολόγο σου ή τον ενδοκρινολόγο να αποκλείσετε και αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...