Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Γεννά στο δημόσιο


Mum to be

Recommended Posts

Καλησπερα κορίτσια ! 

Γενναω τον Μάιο με το καλό και σκέφτομαι να παω στο δημόσιο. Επειδή είναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη, εχω μαυρα μεσανυχτα για το πως είναι οι συνθήκες στο νοσοκομείο.Γενικά έχω ακουσει και θετικές και αρνητικές απόψεις. 

Είναι κάποια που έχει γεννήσει προσφατα και θέλει να μοιραστεί την άποψη της; Πόσες εγκυμονουσες έχετε σκοπό να γεννησετε στο δημόσιο ;

Περιμένω τις απαντήσεις σας 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mum to be είπε:

Καλησπερα κορίτσια ! 

Γενναω τον Μάιο με το καλό και σκέφτομαι να παω στο δημόσιο. Επειδή είναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη, εχω μαυρα μεσανυχτα για το πως είναι οι συνθήκες στο νοσοκομείο.Γενικά έχω ακουσει και θετικές και αρνητικές απόψεις. 

Είναι κάποια που έχει γεννήσει προσφατα και θέλει να μοιραστεί την άποψη της; Πόσες εγκυμονουσες έχετε σκοπό να γεννησετε στο δημόσιο ;

Περιμένω τις απαντήσεις σας 

 

Δ ξερω αν είσαι Αθήνα, κ αν έχεις ήδη γιατρο στο δημόσιο, αν όχι να το δεις σύντομα γτ δ αναλαμβάνουν όλοι στο τελος

Γενικα καλό είναι να αναφέρεις που θα γεννησεις, για να δουν θετικές η αρνητικές εμπειριες

Προσωπικα είμαι υπέρ του δημοσίου, λόγω εμπειρίας των γιατρων

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Δ ξερω αν είσαι Αθήνα, κ αν έχεις ήδη γιατρο στο δημόσιο, αν όχι να το δεις σύντομα γτ δ αναλαμβάνουν όλοι στο τελος

Γενικα καλό είναι να αναφέρεις που θα γεννησεις, για να δουν θετικές η αρνητικές εμπειριες

Προσωπικα είμαι υπέρ του δημοσίου, λόγω εμπειρίας των γιατρων

Ναι έχεις δίκιο, δεν το διευκρίνισα, στα δημόσια της Θεσσαλονίκης αναφέρομαι. 

Έχεις γεννήσει στο δημόσιο η σκοπεύεις να γεννήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Καλησπερα κορίτσια ! 

Γενναω τον Μάιο με το καλό και σκέφτομαι να παω στο δημόσιο. Επειδή είναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη, εχω μαυρα μεσανυχτα για το πως είναι οι συνθήκες στο νοσοκομείο.Γενικά έχω ακουσει και θετικές και αρνητικές απόψεις. 

Είναι κάποια που έχει γεννήσει προσφατα και θέλει να μοιραστεί την άποψη της; Πόσες εγκυμονουσες έχετε σκοπό να γεννησετε στο δημόσιο ;

Περιμένω τις απαντήσεις σας 

 

Καλησπέρα, κι εγώ θα γεννήσω στο δημόσιο, Μυτιλήνη.

Ο γιατρός είναι πολύ καλός, βέβαια δεν γνωρίζω αν διαφέρει η διαδικασία του τοκετού με τα δημόσια στην Θεσσαλονίκη και την Αθήνα. Εδώ η μόνη επιλογή είναι φυσιολογικός τοκετός, δεν κάνουν επισκληριδιο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Ναι έχεις δίκιο, δεν το διευκρίνισα, στα δημόσια της Θεσσαλονίκης αναφέρομαι. 

Έχεις γεννήσει στο δημόσιο η σκοπεύεις να γεννήσεις;

Γεννησα στο δημόσιο, αλλα επαρχια

Για Θεσσαλονίκη έχω ακούσει λίγα πράγματα. Θετικά κ για τα δύο. Νομιζω το ιπποκράτειο έχει πολύ καλή μοναδα

Ειδικα Θεσσαλονίκη που εφημερεύουν εναλλαξ θα πρέπει να ανοίξεις καρτέλα κ στα δυο, κ οταν ειναι να γεννησεις θα πας σε όποιο εφημερευει

Εκτός αν έχεις ηδη γιατρο κ έχετε πει κτ διαφορετικο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MarakiKakkin είπε:

Καλησπέρα, κι εγώ θα γεννήσω στο δημόσιο, Μυτιλήνη.

Ο γιατρός είναι πολύ καλός, βέβαια δεν γνωρίζω αν διαφέρει η διαδικασία του τοκετού με τα δημόσια στην Θεσσαλονίκη και την Αθήνα. Εδώ η μόνη επιλογή είναι φυσιολογικός τοκετός, δεν κάνουν επισκληριδιο.

Γιατί ετσι; είναι δικαίωμά σου αν θες να κάνεις επισκληρίδιο. Δε μπορεί να στο στερήσει κάποιος. 


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Γιατί ετσι; είναι δικαίωμά σου αν θες να κάνεις επισκληρίδιο. Δε μπορεί να στο στερήσει κάποιος. 

Καλησπερα!!Δεν εχουν ολα τα νοσοκομεια εξειδικευση στην επισκληριδιο...δεν ειναι θεμα οτι στο "απαγορευουν" δλδ!Απλα δεν μπορουν...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Γιατί ετσι; είναι δικαίωμά σου αν θες να κάνεις επισκληρίδιο. Δε μπορεί να στο στερήσει κάποιος.

Γενικα στα δημόσια δεν κάνουν επισκληριδιο μόνο αν έχεις τον γιατρό σου και σου το κανονίσει. 

Just now, vikib είπε:

Γεννησα στο δημόσιο, αλλα επαρχια

Για Θεσσαλονίκη έχω ακούσει λίγα πράγματα. Θετικά κ για τα δύο. Νομιζω το ιπποκράτειο έχει πολύ καλή μοναδα

Ειδικα Θεσσαλονίκη που εφημερεύουν εναλλαξ θα πρέπει να ανοίξεις καρτέλα κ στα δυο, κ οταν ειναι να γεννησεις θα πας σε όποιο εφημερευει

Εκτός αν έχεις ηδη γιατρο κ έχετε πει κτ διαφορετικο

Ανοιξα καρτέλα στα δημόσια, εχω γιατρό, με παρακολουθει ιδιωτικά. Δυστηχως δεν ξεγενναει στο δημόσιο, μόνο ιδιωτικά.

Εσυ εμεινες ευχαριστημενη από το δημόσιο ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Γενικα στα δημόσια δεν κάνουν επισκληριδιο μόνο αν έχεις τον γιατρό σου και σου το κανονίσει. 

Ανοιξα καρτέλα στα δημόσια, εχω γιατρό, με παρακολουθει ιδιωτικά. Δυστηχως δεν ξεγενναει στο δημόσιο, μόνο ιδιωτικά.

Εσυ εμεινες ευχαριστημενη από το δημόσιο ;

Για μενα ήταν λίγο μονόδρομος από την άποψη ότι έχουμε μία κλινική, οχι πιο όμορφη από το νοσοκομείο, η με σούπερ παροχές, κ ακριβή όσο της Αθήνας. Συν ότι δ ειχα κάποιον γιατρο συγκεκριμενο

Επισης η πρώτη μου εγκυμοσυνη ήταν λίγο δύσκολη κ επειδη ο, τι προκύψει στην επαρχία σε στέλνουν δημόσιο, αποφάσισα να μην το διακινδυνευσω

Μπήκα με πρόκληση αλλα έκανα καισαρικη, δ ρίχνω όλο το φταίξιμο στους γιατρους, ειχα κάποια θεματακια 

Εντάξει παροχές μην περιμένεις, θα πας με βαλίτσες, τα πάντα πρέπει να κουβαλήσεις. Αλλα δ εχω παράπονο από το ιατρικό προσωπικό. Κ απο τις περισσότερες μαιες. Οκ υπήρχαν 1-2ξινες,αλλα παντού υπαρχουν. Δυστυχώς λίγες ξέρουν για θηλασμο αλλα ευτυχως τις πέτυχα κ είχα σωστή καθοδηγηση

Πιστεύω αν κάνεις τα μαθήματα ψυχοπροφυλακτικης θα νιώσεις πολύ πιο σίγουρη, θα γνωρίσεις κ τις μαιες

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mum to be είπε:

Γενικα στα δημόσια δεν κάνουν επισκληριδιο μόνο αν έχεις τον γιατρό σου και σου το κανονίσει. 

Ανοιξα καρτέλα στα δημόσια, εχω γιατρό, με παρακολουθει ιδιωτικά. Δυστηχως δεν ξεγενναει στο δημόσιο, μόνο ιδιωτικά.

Εσυ εμεινες ευχαριστημενη από το δημόσιο ;

Πωπω αληθεια ; εγώ έχω γιατρό στο δημόσιο κι ελπίζω να το δεχτεί αλλιώς θα κάνω καισαρική ασυζητητί.. 

2 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Καλησπερα!!Δεν εχουν ολα τα νοσοκομεια εξειδικευση στην επισκληριδιο...δεν ειναι θεμα οτι στο "απαγορευουν" δλδ!Απλα δεν μπορουν...

Αααα αυτά είναι.. 

Δηλαδή βρε κορίτσια αν πας φυσιολογικά και σε βάλουν με τεχνητούς πόνους,  σου σπάνε τα νερά αυτοί χωρις επισκληριδιο ; έχω ακούσει από γνωστή μου ότι της έσπασε ο γιατρός τα νερά χωρίς επισκληριδιο και κόντεψε να μείνει από τον πόνο.


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Πωπω αληθεια ; εγώ έχω γιατρό στο δημόσιο κι ελπίζω να το δεχτεί αλλιώς θα κάνω καισαρική ασυζητητί.. 

Αααα αυτά είναι.. 

Δηλαδή βρε κορίτσια αν πας φυσιολογικά και σε βάλουν με τεχνητούς πόνους,  σου σπάνε τα νερά αυτοί χωρις επισκληριδιο ; έχω ακούσει από γνωστή μου ότι της έσπασε ο γιατρός τα νερά χωρίς επισκληριδιο και κόντεψε να μείνει από τον πόνο.

Άννα μου εμένα η θεία μου με τεχνητους πονους δεν προλάβαινε να κάνει επισκλειρηδιο της εσπασαν τα νερά και πολύ σύντομα βγήκε η μπέμπα. Μου έχει πει πως πόνεσε (εννοείται αυτό) αλλά πραγματικά μου λέει αντέχεται ο πόνος. 

Έχω ακούσει για αβασταχτους πόνους όμως κι όλας όπως της ξαδέλφης σου. Μάλλον από εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη κι από μανούλα σε μανούλα διαφέρει. 

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι ισχύει ότι συνήθως δ κανουν επισκληρηδιο, μάλιστα στην καισαρικη αν υπάρχει χρόνος κάνουν ραχιαια

Στην αρχή αυτό με  τρομοκρατουσε, αλλα όσο περνούσε η κύηση ένιωσα πιο σίγουρη ότι θα τα καταφέρω κ χωρις

Εμενα στην πρόκληση δ ήρθαν ποτέ πόνοι, κ τα νερά τα σπάσανε λιγο πριν μπούμε χειρουργείο, δ μπορω να πω ότι πονεσα

Στα διπλα δωμάτια ήταν μια που γεννούσε το τριτο, που ήταν χαλαρά μέχρι 6διαστολη,ουτε ακούστηκε η κοπελα

Κ αλλη μια που ηταν το πρώτο κ ειχε κανονίσει για επισκληρηδιο. από 2διαστολη μέχρι 8 πρέπει να το έκανε σε 20λεπτα ούτε η γιατρος της δ πρόλαβε να κατεβει, οποτε γέννησε χωρις

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Άννα.Κρήτη είπε:

Πωπω αληθεια ; εγώ έχω γιατρό στο δημόσιο κι ελπίζω να το δεχτεί αλλιώς θα κάνω καισαρική ασυζητητί.. 

Αααα αυτά είναι.. 

Δηλαδή βρε κορίτσια αν πας φυσιολογικά και σε βάλουν με τεχνητούς πόνους,  σου σπάνε τα νερά αυτοί χωρις επισκληριδιο ; έχω ακούσει από γνωστή μου ότι της έσπασε ο γιατρός τα νερά χωρίς επισκληριδιο και κόντεψε να μείνει από τον πόνο.

Ναι δυστυχώς στα περισσοτερα δημοσια είναι έτσι. Βέβαια εσυ που θα έχεις τον γιατρό σου, συζητά μαζί του , μήπως και μπορέσει να σε βολέψει. 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...