Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Απίστευτοι εμετοί...


Gorgona94

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες σας, άνοιξα το topic γιατί τις τελευταίες μέρες με ταλαιπωρούν απίστευτα οι εμετοί.. είμαι στην 6 εβδομάδα και πέρα από τον εμετό με ταλαιπωρεί και καφέ αίμα εδώ και μέρες... Μου είπε ο γιατρός πως δεν είναι κάτι αλλά ψάχνω και άλλον γιατρό... Η κατάσταση τραγική νιώθω αρρωστη ούτε δουλειά δεν μπορώ να παω και δεν θελω να τους πω κάτι ακομα για την εγκυμοσύνη.. πείτε μου κάποιον τρόπο να ηρεμήσω λίγο από τους εμετούς . Μου έχουν πει για κάποια βραχιολακια στο φαρμακείο. Κάνουν δουλειά;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε μένα ου5ε τα βραχιολάκια έπιασαν ούτε τίποτα είμαι 16+2 κ ακόμα παίρνω αγωγή αντί εμετική. Τους εμετούς τους έκοψε η αγωγή, τις ναυτίες όχι τελείως.. θα πρέπει να συμβουλευτείτε το γιατρο σου κ για τα καφέ κ για τους εμετούς αν υπάρχει κάτι να σε ανακουφίσει. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Gorgona94 είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας, άνοιξα το topic γιατί τις τελευταίες μέρες με ταλαιπωρούν απίστευτα οι εμετοί.. είμαι στην 6 εβδομάδα και πέρα από τον εμετό με ταλαιπωρεί και καφέ αίμα εδώ και μέρες... Μου είπε ο γιατρός πως δεν είναι κάτι αλλά ψάχνω και άλλον γιατρό... Η κατάσταση τραγική νιώθω αρρωστη ούτε δουλειά δεν μπορώ να παω και δεν θελω να τους πω κάτι ακομα για την εγκυμοσύνη.. πείτε μου κάποιον τρόπο να ηρεμήσω λίγο από τους εμετούς . Μου έχουν πει για κάποια βραχιολακια στο φαρμακείο. Κάνουν δουλειά;;;

Κορίτσι μου στην 6 εβδομάδα κ εγώ κ υποφερω ,είχα κ από πριν πρόβλημα με το στομάχι μου το οποίο χειροτέρεψε με εμετούς ,σήμερα πήρα την γιατρό κ μου είπε ότι το μόνο που μπορώ να πάρω είναι navatac χάπια η σιρόπι,εγώ πήρα τα χάπια πρώτη φορά σήμερα κ οι αναγουλες ηρέμησαν, το στομάχι υποφέρει αλλά τουλάχιστον κατάφερα να φάω λίγο φαγητό.. για τα καφέ δεν ξέρω να σου πω αν κ έχω ακούσει ότι δεν είναι κάτι, υπομονή κορίτσι μου κ εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις κτ για τα καφέ; εγω επαιρνα προγεστερονη, βεβαια από το στόμα μα που τα έπαιρνα φέρνουν ζάλη κ υπνηλια 

Για τους εμετούς φίλη μου με υπερεμεση επαιρνε ένα σιροπι, δ θυμαμαι όνομα, βεβαια πάλι έκανε. Τα βραχιολακια δ ειναι παρα πολυ αποτελεσματικα

Δ μπορει να σου γράψει αναρρωτική ο γιατρος; 

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα με δει και θα του ζητήσω να κάτσω λίγο γιατί πραγματικά είμαι ράκος.

Για το καφέ μου είπε να πάρω utragest αλλά δεν θέλω να το πάρω δεν έχω διαβάσει καλά πράγματα κ εφόσον δεν είχα αποκολλήση θα τα αποφύγω... Ξεκούραση χρειάζεται!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι κ εγω utrogestan επαιρνα κ μαλιστα 4των 200.ειχα καφέ κ πονους περιόδου πολύ δυνατούς, ηταν κ λιγο χαμηλά ο σάκος, οχι αποκολληση

Όλα καλά πήγαν, είναι συνηθισμένη αγωγή τα ουτρο

Καλη συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου, εύχομαι στο δεύτερο τρίμηνο να ηρεμησεις

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Ναι κ εγω utrogestan επαιρνα κ μαλιστα 4των 200.ειχα καφέ κ πονους περιόδου πολύ δυνατούς, ηταν κ λιγο χαμηλά ο σάκος, οχι αποκολληση

Όλα καλά πήγαν, είναι συνηθισμένη αγωγή τα ουτρο

Καλη συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου, εύχομαι στο δεύτερο τρίμηνο να ηρεμησεις

Μακάρι από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...