Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      • Ευχαριστώ 1

Κορονοϊός και εγκυμοσύνη


RubberSoul

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, ανοίγω ένα νέο θέμα μετά τις τελευταίες εξελίξεις στη χώρα μας. Συγκεκριμένα εργάζομαι σε μια εταιρεία που υπάρχουν πολλά πάρε δώσε με εξωτερικο. Αυτό αφορά και αντικείμενα που πηγαινοέρχονται από διάφορες χώρες συμπεριλαμβανομένων και των χωρών που υπάρχουν κρούσματα κορονοϊου και ανθρώπων που ταξιδεύουν (από όσο ξέρω τα τελευταία ταξίδια σε χώρες που "νοσούν" ακυρώθηκαν, παράλο αυτα μπορεί να τύχει που και που να έχουμε επισκέπτες που αμφιβάλω αν έχουν ελεγχθεί στο αεροδρόμιο κλπ κλπ). Πιστεύετε πως θα υπάρχει κάποια τελευταία πρόβλεψη στο ΙΚΑ να γράφουν άδεια σε εγκύους για προληπτικούς λόγους ώστε να παραμείνουν σπίτι και να μη ρισκάρουν τόσο να κολλήσουν κάτι; Δεδομένου ότι δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο για τη γρίπη υποθέτω πως δεν θα υπάρχει. Καθως ειμαι στον 7ο μήνα προβληματίζομαι αρκετά. Τέλος του άλλου μήνα σταματώ βέβαια αλλά έχω θορυβηθεί αρκετά με τις τελευταίες εξελίξεις. Το κερασάκι στην τούρτα, στον παιδικό του μεγάλου γιου μου τελευταία παρουσιάστηκαν διάφορες ιώσεις οπότε θα προτιμούσα να έχω τη δυνατότητα να τον κρατήσω σπίτι! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσι μου ! Δεν νομίζω να πάρουν τέτοιο μέτρο αν και θα έπρεπε! Έχεις δίκιο όμως @RubberSoul μου.

Γιατί δεν ζητάς από τον γιατρό σου να σου γράψει άδεια? Και καλά ότι λόγω εγκυμοσύνης κάτι έχεις και δεν μπορείς να εργαστείς.

Εμένα μου το είχε προτείνει ο γιατρός μου. Όταν του είπα ότι στον 8ο δουλεύω 15ωρες την ημέρα μου λέει ρε κορίτσι μου έλα να σου γράψω μια βδομάδα άδεια να κάτσεις να κοιμηθείς λίγο.

  • Μου αρέσει 2

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, RubberSoul είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ανοίγω ένα νέο θέμα μετά τις τελευταίες εξελίξεις στη χώρα μας. Συγκεκριμένα εργάζομαι σε μια εταιρεία που υπάρχουν πολλά πάρε δώσε με εξωτερικο. Αυτό αφορά και αντικείμενα που πηγαινοέρχονται από διάφορες χώρες συμπεριλαμβανομένων και των χωρών που υπάρχουν κρούσματα κορονοϊου και ανθρώπων που ταξιδεύουν (από όσο ξέρω τα τελευταία ταξίδια σε χώρες που "νοσούν" ακυρώθηκαν, παράλο αυτα μπορεί να τύχει που και που να έχουμε επισκέπτες που αμφιβάλω αν έχουν ελεγχθεί στο αεροδρόμιο κλπ κλπ). Πιστεύετε πως θα υπάρχει κάποια τελευταία πρόβλεψη στο ΙΚΑ να γράφουν άδεια σε εγκύους για προληπτικούς λόγους ώστε να παραμείνουν σπίτι και να μη ρισκάρουν τόσο να κολλήσουν κάτι; Δεδομένου ότι δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο για τη γρίπη υποθέτω πως δεν θα υπάρχει. Καθως ειμαι στον 7ο μήνα προβληματίζομαι αρκετά. Τέλος του άλλου μήνα σταματώ βέβαια αλλά έχω θορυβηθεί αρκετά με τις τελευταίες εξελίξεις. Το κερασάκι στην τούρτα, στον παιδικό του μεγάλου γιου μου τελευταία παρουσιάστηκαν διάφορες ιώσεις οπότε θα προτιμούσα να έχω τη δυνατότητα να τον κρατήσω σπίτι! 

για ιωσεις δεv μπορεις vα παρεις αδεια αλλα ο γυvαικολογος σου μπορει vα σου γραψει αδεια για αλλους λογους αv του το ζητησεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνω μάλλον κορίτσια ..μέχρι στιγμής ήμουν πολύ τυπική αλλά τώρα νομίζω πως πρέπει..δεν θα πέσει εξω η εταιρεία χωρίς εμένα αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Ολο αυτό το ρίσκο από τη μια οι ιώσεις του σταθμού από την άλλη όλα αυτά στη δουλειά, νομίζω αν συνεχίσω προκαλώ την τύχη μου. Όχι ότι αν μείνω σπίτι με το παιδί μηδενίζω τις πιθανότητες αλλά πιστευω τις περιορίζω.   Ο γιατρός μου από καιρό μου λέει αν θέλω άδεια να μου γράψει αλλά βαριέμαι τρομερά τα διαδικαστικά του ΙΚΑ. Αν και μου έχει πει πως μέχρι 15 ημέρες δεν χρειάζεται επιτροπή (εφόσον είναι από γιατρό του ΙΚΑ)..τώρα όπως και να έχει μάλλον θα γράψω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, RubberSoul είπε:

Αυτό θα κάνω μάλλον κορίτσια ..μέχρι στιγμής ήμουν πολύ τυπική αλλά τώρα νομίζω πως πρέπει..δεν θα πέσει εξω η εταιρεία χωρίς εμένα αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Ολο αυτό το ρίσκο από τη μια οι ιώσεις του σταθμού από την άλλη όλα αυτά στη δουλειά, νομίζω αν συνεχίσω προκαλώ την τύχη μου. Όχι ότι αν μείνω σπίτι με το παιδί μηδενίζω τις πιθανότητες αλλά πιστευω τις περιορίζω.   Ο γιατρός μου από καιρό μου λέει αν θέλω άδεια να μου γράψει αλλά βαριέμαι τρομερά τα διαδικαστικά του ΙΚΑ. Αν και μου έχει πει πως μέχρι 15 ημέρες δεν χρειάζεται επιτροπή (εφόσον είναι από γιατρό του ΙΚΑ)..τώρα όπως και να έχει μάλλον θα γράψω.

Την καλύτερη δουλειά θα κάνεις κορίτσι μου . Καλύτερα στο σπιτακι με τα παιδάκια σου (το ένα στην αγκαλιά και το άλλο στην κοιλιά) να σαι ήσυχη!  ♡


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα, βρήκα και αυτό το άρθρο χθες για όσους ενδιαφέρονται, γενικά λέει ότι δεν υπάρχουν ακόμα επιστημονικά δεδομένα αλλά φαίνεται να μην επηρεάζεται γενικά μια υγιής έγκυος

https://www.google.com/amp/s/www.ieidiseis.gr/eidiseis/ygeia/item/37185-koronoios-stin-egkymosyni-kai-to-thilasmo-erotiseis-kai-apantiseis%3famp

 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...