Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Maria marieta είπε:

Καλημερα σας κορίτσι,Χρόνια σας Πόλλα σε όλες σας Καλό Πάσχα!!Ειναι είναι η τελευταία φορά που γράφω στο φόρουμ..Την Παρασκευή είχα την αυχενική διαφανεία αλλά δυστυχώς δεν πρόλαβα να την κάνω..Έφυγα το πρωί από το σπιτι μου κατέβηκα στο κέντρο και πήγαινα σου γιατρό όταν στο φανάρι ένα παππούς με το μηχανάκι του δεν μας είδε ούτε το φανάρι έπεσε επάνω μας και μας χτύπησε( αυτός ούτε ήταν γραντζουνια και πήρε το μηχανάκι και έφυγε)Εγω έσπασα χέρι αριστερό το πόδι μου 4 πλευρά και έχαςα και το μωράκι μου.. Η κοπέλα δίπλα που περναγαμε την διάβαση έσπασε και τα δυο πόδια τς από τα γόνατα και κατω..Μετά ώρες από τς κάμερες και κάποιους οδηγούς τν βρήκαν ειπε ότι τν στράβωσε ο ήλιος μετά φοβήθηκε και έφυγε δεν με νοιάζει τι θα τν κάνουν μια και έγινε μήνυση απο την αστυνομία για τροχαίο κι εγκαταλείψει.Ευχομαι σε όλες σας να έχετε μια τελεια Εγκυμοσύνη να σας πάνε όλα υπέροχα μέσα από την καρδιά μου σας εύχομαι σε όλες!!Βγηκα εχτές από το νοσοκομείο και ήθελα να σας γράψω συγγνώμη αλλά δεν θέλω να σας ρίξω την ψυχολογία χρονιάρες ημέρες.Φλκ σε όλες εύχομαι να τα ξαναπούμε κάποια στιγμή σε επόμενο φόρουμ..Μέσα από την καρδιά να σας πάνε όλο τελεια και να προσέχτε 

Λυπάμαι ότι και να πουμε είναι λίγο Να είσαι καλά στην υγεία σού και περαστικά 

  • Ευχαριστώ 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Maria marieta said:

Καλημερα σας κορίτσι,Χρόνια σας Πόλλα σε όλες σας Καλό Πάσχα!!Ειναι είναι η τελευταία φορά που γράφω στο φόρουμ..Την Παρασκευή είχα την αυχενική διαφανεία αλλά δυστυχώς δεν πρόλαβα να την κάνω..Έφυγα το πρωί από το σπιτι μου κατέβηκα στο κέντρο και πήγαινα σου γιατρό όταν στο φανάρι ένα παππούς με το μηχανάκι του δεν μας είδε ούτε το φανάρι έπεσε επάνω μας και μας χτύπησε( αυτός ούτε ήταν γραντζουνια και πήρε το μηχανάκι και έφυγε)Εγω έσπασα χέρι αριστερό το πόδι μου 4 πλευρά και έχαςα και το μωράκι μου.. Η κοπέλα δίπλα που περναγαμε την διάβαση έσπασε και τα δυο πόδια τς από τα γόνατα και κατω..Μετά ώρες από τς κάμερες και κάποιους οδηγούς τν βρήκαν ειπε ότι τν στράβωσε ο ήλιος μετά φοβήθηκε και έφυγε δεν με νοιάζει τι θα τν κάνουν μια και έγινε μήνυση απο την αστυνομία για τροχαίο κι εγκαταλείψει.Ευχομαι σε όλες σας να έχετε μια τελεια Εγκυμοσύνη να σας πάνε όλα υπέροχα μέσα από την καρδιά μου σας εύχομαι σε όλες!!Βγηκα εχτές από το νοσοκομείο και ήθελα να σας γράψω συγγνώμη αλλά δεν θέλω να σας ρίξω την ψυχολογία χρονιάρες ημέρες.Φλκ σε όλες εύχομαι να τα ξαναπούμε κάποια στιγμή σε επόμενο φόρουμ..Μέσα από την καρδιά να σας πάνε όλο τελεια και να προσέχτε 

Κοριτσι μου δεν εχω τί να πω...Δεν εχω λογια ειλικιρινα...Το μονο που εχω να πω ειναι δοξα τω Θεω που τουλαχιστον βγηκες γερη σωματικα απο το νοσοκομειο,...Ευχομαι περαστικα, ευχομαι να βρεις τη δυναμη να το ξεπερασεις, ευχομαι συντομα η ζωη να σου φερει ξανα το δωρο που σου πηρε...Μακαρι να μπορουσα να κανω κατι για σενα...

  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Renez είπε:

Ααααα σαν κολπικό υποθετο. Όσο βάζεις το ταμπον σκέψου. Δε χρειάζεται να πιέσεις βαθυα αρκεί να είναι εντος κόλπου!

Ρε κορίτσι καλά όλα τα υπόλοιπα οι περισσότεροι γιατροί δε τα αφήνουν (τα τηγανητά κ τα γλυκά είναι καθαρά γτ δε προσφέρουν κτλ θρεπτικό κ προκαλούν ζάχαρο κτλ) τα υπόλοιπα λόγω σαλμονέλας κτλ ωραία ως εδώ..τα μπαχαρικά γτ??? Πρώτη φορά το ακούω.. στο δικό μου γκρουπ (Οκτωβρίου) σε καμία δεν το έχουν πει..κ όλες είμαστε μια χαρά κ με πολυ καλές αυχενικες..τι φάση? Όχι τπτ άλλο αλλά τρώω κατακορον!!

Σε κάθε κοκκινιστό κανέλα κ μπαχάρι βάζω κ στη καθημερινή μου σαλάτα δυόσμο ή ρίγανη...

Δε ξέρω σε πιο δημόσιο σκέφτεσαι αλλά εντός Αττικής το Έλενα, Αλέξανδρα και το Αττικό κάνουν κανονικοτατα επισκληριδιο κ στο φυσιολογικό τοκετό. Απλά το ζητάς. Στο λέω με πλήρη γνώση κ βεβαιότητα για να μη σε αγχωνει..τώρα αν είσαι εκτός Αθηνών δεν γνωρίζω..

καλημέρα Renez ότι μου λέει ο γιατρός κάνω η κανέλα μου είπε κάνει συσπάσεις στη μητρα κ δεν κάνει καθόλου να φάω τώρα να του πω ότι θελω να φάω θα κάνω του κεφαλιού μου όποτε δεν τρωω καν κ ούτε ρίγανη κ ούτε πολλά μπαχαρικά.μόνο λιγο αλάτι κ πιπέρι..


i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσι μου δεν εχω τί να πω...Δεν εχω λογια ειλικιρινα...Το μονο που εχω να πω ειναι δοξα τω Θεω που τουλαχιστον βγηκες γερη σωματικα απο το νοσοκομειο,...Ευχομαι περαστικα, ευχομαι να βρεις τη δυναμη να το ξεπερασεις, ευχομαι συντομα η ζωη να σου φερει ξανα το δωρο που σου πηρε...Μακαρι να μπορουσα να κανω κατι για σενα...

Σε ευχαριστω εύχομαι ότι καλυτερο για εσένα ❤️❤️

Just now, Gogo1994 είπε:

Λυπάμαι ότι και να πουμε είναι λίγο Να είσαι καλά στην υγεία σού και περαστικά 

Σε ευχαριστω πολυ ❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria marieta είπε:

Καλημερα σας κορίτσι,Χρόνια σας Πόλλα σε όλες σας Καλό Πάσχα!!Ειναι είναι η τελευταία φορά που γράφω στο φόρουμ..Την Παρασκευή είχα την αυχενική διαφανεία αλλά δυστυχώς δεν πρόλαβα να την κάνω..Έφυγα το πρωί από το σπιτι μου κατέβηκα στο κέντρο και πήγαινα σου γιατρό όταν στο φανάρι ένα παππούς με το μηχανάκι του δεν μας είδε ούτε το φανάρι έπεσε επάνω μας και μας χτύπησε( αυτός ούτε ήταν γραντζουνια και πήρε το μηχανάκι και έφυγε)Εγω έσπασα χέρι αριστερό το πόδι μου 4 πλευρά και έχαςα και το μωράκι μου.. Η κοπέλα δίπλα που περναγαμε την διάβαση έσπασε και τα δυο πόδια τς από τα γόνατα και κατω..Μετά ώρες από τς κάμερες και κάποιους οδηγούς τν βρήκαν ειπε ότι τν στράβωσε ο ήλιος μετά φοβήθηκε και έφυγε δεν με νοιάζει τι θα τν κάνουν μια και έγινε μήνυση απο την αστυνομία για τροχαίο κι εγκαταλείψει.Ευχομαι σε όλες σας να έχετε μια τελεια Εγκυμοσύνη να σας πάνε όλα υπέροχα μέσα από την καρδιά μου σας εύχομαι σε όλες!!Βγηκα εχτές από το νοσοκομείο και ήθελα να σας γράψω συγγνώμη αλλά δεν θέλω να σας ρίξω την ψυχολογία χρονιάρες ημέρες.Φλκ σε όλες εύχομαι να τα ξαναπούμε κάποια στιγμή σε επόμενο φόρουμ..Μέσα από την καρδιά να σας πάνε όλο τελεια και να προσέχτε 

καλημέρα maria συγκινήθηκα λυπάμαι πάρα πολύ..θα είναι δύσκολο για σένα τώρα να φανείς δυνατή κ να το ξεπεράσεις δεν έχω λόγια..σου εύχομαι να μας ξαναγράψεις σύντομα..καλό Πάσχα.

  • Ευχαριστώ 1

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Evitheodorou είπε:

καλημέρα maria συγκινήθηκα λυπάμαι πάρα πολύ..θα είναι δύσκολο για σένα τώρα να φανείς δυνατή κ να το ξεπεράσεις δεν έχω λόγια..σου εύχομαι να μας ξαναγράψεις σύντομα..καλό Πάσχα.

Σε ευχαριστω πολυ,Καλό Πάσχα !! ❤️

Link to comment
Share on other sites

Απαγορευμένα βότανα στην εγκυμοσύνη:

  1. κάρδαμο
  2. δεντρολίβανο
  3. άνηθος - ο άνηθος ενώ ρυθμίζει την έμμηνο ρύση απαγορεύεται στην εγκυμοσύνη
  4. αλόη
  5. κανέλα
  6. αντράκλα - η γνωστή σε όλους μας γλιστρίδα η χρήση της οποίας πρέπει να γίνεται με μεγάλη προσοχή κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης
  7. αχιλλέα
  8. κρόκο
  9. μαϊντανό - πρέπει να χρησιμοποιείται σε πολύ μικρές ποσότητες
  10. ρίγανη - η χρήση της πρέπει να είναι αρκετά περιορισμένη 
  11. λυγαριά
  12. γλυκόριζα
  13. υδραστίδα
  14. εχινάτσεα
  15. αρτεμισία - όλα τα είδη της αρτεμισίας απαγορεύονται στην εγκυμοσύνη - ένα είδος αρτεμισίας είναι και το εστραγκόν (Artemisia dracunculus) το οποίο και αυτό απαγορεύεται κατά την διάρκεια της κύησης
  16. λεόνουρο (Leonurus cardiaca) ή δεσποινόχορτο, άλλο ένα γυναικείο βότανο κατάλληλο για την ρύθμιση της έμμηνου ρύσης και απαραίτητο στην εμμηνόπαυση απαγορεύεται στην εγκυμοσύνη
  17. βέρβενα ή σταυροβότανο ή ιεροβότανο
  18. λουίζα ή Lemon Verbena
  19. αρρενοπτέρη
  20. κερδόμηλα
  21. ινούλα ή αλλιώς ελένιο
  22. καλέντουλα
  23. μανδαγόρα
  24. φλισκούνι
  25. φασκόμηλο
  26. απήγανο
  27. χρυσάνθεμο το κοινό
  28. θούγια
  29. φυτολάκκα
  30. φτελιά
  31. τανάκητο ή καρυοφύλλι
  32. κυπαρίσι
  33. μαύρα και μπλε μούρα
  34. φτέρη
  35. ρόδο των Χριστουγέννων τη γνωστή μας βερβερίδα ή βερβερίτσα  ή ελλέβορος
  36. κάβα
  37. εφέδρα

καλημέρα και σε όλες τις κοπέλες εύχομαι..


i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, KarMar84 είπε:

Πραγματικά σοκαρίστηκα, δεν ξέρω τι να πω.... Καλή δύναμη κορίτσι μου, ψυχική και σωματική, περαστικά σου και να είσαι σιδερένια! Λυπάμαι πολύ...

Σε ευχαριστω πολυ ❤️

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Renez είπε:

Ααααα σαν κολπικό υποθετο. Όσο βάζεις το ταμπον σκέψου. Δε χρειάζεται να πιέσεις βαθυα αρκεί να είναι εντος κόλπου!

Ρε κορίτσι καλά όλα τα υπόλοιπα οι περισσότεροι γιατροί δε τα αφήνουν (τα τηγανητά κ τα γλυκά είναι καθαρά γτ δε προσφέρουν κτλ θρεπτικό κ προκαλούν ζάχαρο κτλ) τα υπόλοιπα λόγω σαλμονέλας κτλ ωραία ως εδώ..τα μπαχαρικά γτ??? Πρώτη φορά το ακούω.. στο δικό μου γκρουπ (Οκτωβρίου) σε καμία δεν το έχουν πει..κ όλες είμαστε μια χαρά κ με πολυ καλές αυχενικες..τι φάση? Όχι τπτ άλλο αλλά τρώω κατακορον!!

Σε κάθε κοκκινιστό κανέλα κ μπαχάρι βάζω κ στη καθημερινή μου σαλάτα δυόσμο ή ρίγανη...

Δε ξέρω σε πιο δημόσιο σκέφτεσαι αλλά εντός Αττικής το Έλενα, Αλέξανδρα και το Αττικό κάνουν κανονικοτατα επισκληριδιο κ στο φυσιολογικό τοκετό. Απλά το ζητάς. Στο λέω με πλήρη γνώση κ βεβαιότητα για να μη σε αγχωνει..τώρα αν είσαι εκτός Αθηνών δεν γνωρίζω..

Καλά κάνεις κ τρως μωρέ.εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη που είχα βρει σε ένα σάιτ τι να μην τρως κ είχε μέσα πόσα μπαχαρικά,όταν ρώτησα τον γιατρό μου  μου είπε 'ε εντάξει μιλάνε για τραγικές ποσότητες πχ να έχεις το βάζο με την ρίγανη κ να το κατεβάζεις με το κουτάλι της σουπας καθε μερα'

πρίν από 4 λεπτά , Maria marieta είπε:

Καλημερα σας κορίτσι,Χρόνια σας Πόλλα σε όλες σας Καλό Πάσχα!!Ειναι είναι η τελευταία φορά που γράφω στο φόρουμ..Την Παρασκευή είχα την αυχενική διαφανεία αλλά δυστυχώς δεν πρόλαβα να την κάνω..Έφυγα το πρωί από το σπιτι μου κατέβηκα στο κέντρο και πήγαινα σου γιατρό όταν στο φανάρι ένα παππούς με το μηχανάκι του δεν μας είδε ούτε το φανάρι έπεσε επάνω μας και μας χτύπησε( αυτός ούτε ήταν γραντζουνια και πήρε το μηχανάκι και έφυγε)Εγω έσπασα χέρι αριστερό το πόδι μου 4 πλευρά και έχαςα και το μωράκι μου.. Η κοπέλα δίπλα που περναγαμε την διάβαση έσπασε και τα δυο πόδια τς από τα γόνατα και κατω..Μετά ώρες από τς κάμερες και κάποιους οδηγούς τν βρήκαν ειπε ότι τν στράβωσε ο ήλιος μετά φοβήθηκε και έφυγε δεν με νοιάζει τι θα τν κάνουν μια και έγινε μήνυση απο την αστυνομία για τροχαίο κι εγκαταλείψει.Ευχομαι σε όλες σας να έχετε μια τελεια Εγκυμοσύνη να σας πάνε όλα υπέροχα μέσα από την καρδιά μου σας εύχομαι σε όλες!!Βγηκα εχτές από το νοσοκομείο και ήθελα να σας γράψω συγγνώμη αλλά δεν θέλω να σας ρίξω την ψυχολογία χρονιάρες ημέρες.Φλκ σε όλες εύχομαι να τα ξαναπούμε κάποια στιγμή σε επόμενο φόρουμ..Μέσα από την καρδιά να σας πάνε όλο τελεια και να προσέχτε 

Κοπέλα μου πόσο λυπάμαι..δεν έχω λόγια...εύχομαι να είναι η τελευταία στεναχώρια που παίρνεις..να συνέλθεις γρήγορα κ σωματικά κ κυρίως ψυχολογικά.σε φιλώ.

Just now, Evitheodorou είπε:

τώρα είναι τι λέει κ ο κάθε γιατρός αλλά τα επιτρέπουν άλλοι όχι..ακολουθούμε τους γιατρούς μας.

Εννοείται κοπέλα !καλά κάνεις!;-) κι εγώ που είχα ρωτήσει στην πρώτη εγκυμοσύνη τον γιατρό κ μου είχε πει δεν υπάρχει θέμα, παρ'όλα αυτά δεν έτρωγα γιατί είμαι αρκετά φοβιτσο! Τώρα σε αυτήν,την ρίγανη μου την βάζω να πω την αλήθεια!τρώω που τρώω σκέτη την πατάτα!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια έχω προβληματιστεί πολύ με τα μπαχαρικά.Ποτε δε μου είπε κανείς τίποτα τρώω κανονικά και μαϊντανό και κανέλα και ρίγανη.Τα βότανα μου είπε να κόψω τσάι χαμομήλι μαλοτηρα.δε ξέρω τι να κάνω


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Maria marieta είπε:

Καλημερα σας κορίτσι,Χρόνια σας Πόλλα σε όλες σας Καλό Πάσχα!!Ειναι είναι η τελευταία φορά που γράφω στο φόρουμ..Την Παρασκευή είχα την αυχενική διαφανεία αλλά δυστυχώς δεν πρόλαβα να την κάνω..Έφυγα το πρωί από το σπιτι μου κατέβηκα στο κέντρο και πήγαινα σου γιατρό όταν στο φανάρι ένα παππούς με το μηχανάκι του δεν μας είδε ούτε το φανάρι έπεσε επάνω μας και μας χτύπησε( αυτός ούτε ήταν γραντζουνια και πήρε το μηχανάκι και έφυγε)Εγω έσπασα χέρι αριστερό το πόδι μου 4 πλευρά και έχαςα και το μωράκι μου.. Η κοπέλα δίπλα που περναγαμε την διάβαση έσπασε και τα δυο πόδια τς από τα γόνατα και κατω..Μετά ώρες από τς κάμερες και κάποιους οδηγούς τν βρήκαν ειπε ότι τν στράβωσε ο ήλιος μετά φοβήθηκε και έφυγε δεν με νοιάζει τι θα τν κάνουν μια και έγινε μήνυση απο την αστυνομία για τροχαίο κι εγκαταλείψει.Ευχομαι σε όλες σας να έχετε μια τελεια Εγκυμοσύνη να σας πάνε όλα υπέροχα μέσα από την καρδιά μου σας εύχομαι σε όλες!!Βγηκα εχτές από το νοσοκομείο και ήθελα να σας γράψω συγγνώμη αλλά δεν θέλω να σας ρίξω την ψυχολογία χρονιάρες ημέρες.Φλκ σε όλες εύχομαι να τα ξαναπούμε κάποια στιγμή σε επόμενο φόρουμ..Μέσα από την καρδιά να σας πάνε όλο τελεια και να προσέχτε 

Κοπέλα μ πραγματικά δεν έχω λόγια!!λυπάμαι ειλικρινά.. εύχομαι ο Θεός ν σ δώσει δύναμη ν συνεχίσεις.. Κ πάλι καλά είσαι καλά.. Μην τ βάλεις κάτω μόλις συνέλθεις ξεκινήστε γ μωράκι αν τ θέλετε!!Καλό Πάσχα με υγεία κ όταν έχεις κάποια στιγμή ευχάριστα να μας τ πεις στην ομαδουλα μας..Φιλάκια 

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια έχω προβληματιστεί πολύ με τα μπαχαρικά.Ποτε δε μου είπε κανείς τίποτα τρώω κανονικά και μαϊντανό και κανέλα και ρίγανη.Τα βότανα μου είπε να κόψω τσάι χαμομήλι μαλοτηρα.δε ξέρω τι να κάνω

Ρε συ μην αγχώνεσαι τώρα με αυτό.ο,τι έκανες μέχρι τώρα,αυτό συνέχισε να κάνεις,αφού δεν έχεις ούτε ενόχληση ούτε τίποτα.απλα την επόμενη φορά που θα πας στον γιατρό,ρωτά τον.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κορίτσια και ρώτησα τώρα γιατί είχα αγχωθει μου είπε ξανά μόνο βότανα.Αυτο λέει δε το έχει ακούσει ξανά.τωρα ας τα βάζουμε με μέτρο να είμαστε σίγουρες τι να πω


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...