Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 4
      • Δύναμη! 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Lady_m είπε:

Μπράβο τώρα που το λες θυμάμαι κάτι για συσπάσεις και σε εκείνη !!! Ίσως για αυτό να της είχε πει να το σταματήσει δε θυμάμαι .. 

επισης να σας ρωτήσω για όσες είναι η πρώτη φορά τους σαν εμένα .. έχετε μιλήσει με το γιατρό σας για θέματα γεννα, κλινική, λεφτά , πως πάνε περίπου εγώ δεν ξέρω καθόλου ! 

Καλημέρα σε όλες!! 

Εμένα ο γιατρός μου είναι στο Λητώ και εκεί θα γεννήσω πρώτα ο Θεός. Από ότι μου είπε είναι περίπου 1500€ η κλινική για τρίκλινο και άλλα 1200€ η αμοιβή του για τον τοκετό! Περίπου τόσα είναι σε όλα τα ιδιωτικά, οι τιμοκατάλογοι όμως υπάρχουν και στο ίντερνετ οπότε μπορείς να τους δεις αν το ψάξεις.. :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα σε όλες!! 

Εμένα ο γιατρός μου είναι στο Λητώ και εκεί θα γεννήσω πρώτα ο Θεός. Από ότι μου είπε είναι περίπου 1500€ η κλινική για τρίκλινο και άλλα 1200€ η αμοιβή του για τον τοκετό! Περίπου τόσα είναι σε όλα τα ιδιωτικά, οι τιμοκατάλογοι όμως υπάρχουν και στο ίντερνετ οπότε μπορείς να τους δεις αν το ψάξεις.. :wink:

Αλήθεια τοσο;;; εδώ στ καβαλα είναι 1800 τ πολύ όλα μέσα!!


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lady_m είπε:

Έχω και άλλο θέμα να θίξω !!! Έχει καμία από εσάς κατοικίδιο ;;;;;; Εγώ έχω ένα σκυλάκι !! Θέλω να δω πως θα είναι με το μωρό το περιμένω πως και πως :wub:

Και εγώ έχω ένα... σκυλάκι δεν το λες 30 κιλά κορίτσαρος!! :mrgreen:

Εμεις την έχουμε μέσα κανονικά, κοιμόμαστε αγκαλίτσα κλπ καταλαβαίνετε.. Σχετικά με αυτό ο γιατρός μου είπε κανένα πρόβλημα δεν υπάρχει κάτι να φοβάσαι από το σκύλο! Όχι ότι θα άλλαζε κάτι αλλά ίσως για λίγο τα φιλάκια και ο ύπνος αν μου έλεγε ότι υπάρχει κάποιος λόγος ανησυχίας.. 

Τώρα σχετικά με το μωρό εμείς επειδή έχουμε κάνει εκπαίδευση στη σκυλίτσα μας στο παρελθόν για άλλους λόγους και έχουμε πολύ καλή επαφή με τον εκπαιδευτή θα κάνουμε όπου να ναι και κάποια μαθηματα για τον ερχομό του μωρού! 

Προς το παρόν έχουμε κατεβάσει μια εφαρμογή που έχει ήχους από μωρά να κλαίνε και παιδάκια να ουρλιάζουν κλπ και ενώ τα ακούμε της κανουμε παιχνίδια, δίνουμε λιχουδιτσες κλπ κλπ Αυτά για να κάνει θετικό συσχετισμό με αυτούς τους ήχους.. Οδηγίες του εκπαιδευτή αυτές βέβαια! :)

Just now, Despoina Mar είπε:

Αλήθεια τοσο;;; εδώ στ καβαλα είναι 1800 τ πολύ όλα μέσα!!

Εδώ βγαίνει περίπου 2800 με 3000 όλα μέσα ανάλογα και την κλινική! Τόσα μου έχουν πει και φίλες γνωστές που έχουν γεννήσει Μητέρα Ιασω κλπ όχι ότι τα έχω ψάξει όλα :roll: Ίσως να υπάρχουν και κάποια πιο οικονομικά αλλά δεν ξέρω.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Despoina Mar είπε:

Τώρα π τ λες κ εγώ π έχω 30 έχω απόγευμα ραντεβού κ μ είχε πει να τις κάνω τ επόμενο πρωί.. Αλλά ξεχάσαμε ότι είναι 1μαγια κ τ Σάββατο μετά δεν ξέρω αν κάνουν κ αν κάνει μετά από 2 μέρες.. πφφφ

Αύριο θα πάω στο κέντρο για εξεταση θυροειδή επειδή τελείωσα τα χάπια κ θα τους ρωτήσω να μου πουν

Just now, Lady_m είπε:

Καλησπέρα και από μένα μανούλες :wub: Τι μου κάνετε ;;;; Εγώ από χθες μια αδιαθεσία την έχω και μια υπερβολική ζαλάδα !!! Επίσης ήθελα να ρωτήσω κάτι .. εσείς κορίτσια που είστε πιο πολλών βδομαδων από εμένα να σας πω πονάει ακόμα το στήθος σας ;;; Βασανίζομαι πολύ ρε παιδιά με αυτό μη σας πω ότι πήρα σχεδόν ένα νούμερο ! Το έχετε και εσείς ;; 

Κορίτσι μου είμαι 10 και 2 και είναι πρησμένο ναι και εγω έχω ανέβει νούμερο αλλά παρατήρησα ότι πονάει λιγότερο

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Ετσι ειναι κοριτσακι μου οπως τα λες!!! Ολα γινονται για καλο!! ΟΚ ειμαστε ανθρωποι και μας πιανει το παραπονο, το αγχος και ο φοβος αλλα οχι να ειναι αυτο η καθημερινοτητα! Η Γερμανιδα γιατρος ειπε "για να ειναι το μωρο καλα πρεπει να εισαι εσυ καλα. Να κανεις οτι σε ευχαριστει και να ακους το σωμα σου και το ενστικτο σου".

Αυτο κανω λοιπον, με τη διαφορα οτι το ενστικτο μου θελει να φαει πιτσα αλλα το μωρο εχει αποφασισει να χασω και αλλα κιλα εκτος απο τα περσινα χαχαχαχαχα!!

Χαχααχαχαχα!!

Just now, Lady_m είπε:

Έχω και άλλο θέμα να θίξω !!! Έχει καμία από εσάς κατοικίδιο ;;;;;; Εγώ έχω ένα σκυλάκι !! Θέλω να δω πως θα είναι με το μωρό το περιμένω πως και πως :wub:

Αχ πολύ θα ήθελα ένα σκυλάκι αλλά ο άντρας μου δεν τρελενεται!βέβαια κάναμε deal μόλις ξεπεταχτουνε λίγο τα παιδάκια μας θα πάρουμε κ ένα σκυλάκι!!:x συμφώνησε υποτίθεται!

Just now, Υβόννη είπε:

Λατρευω αυτες τις κοιλιες που δεν εχουν σχημα αλλα ενα ποδαρακι που τεντωνει, ενα πωπουδακι που τουρλωνει!!!!!!!!

Ετσι ειανι κοριτσι μου, ειναι ενα θαυματακι και θελει απολαυση ολη η διαδικασια! Αγχος φυσικα αλλα να βαζουμε οριο και να μην ξεχναμε να χαμογελαμε! Εχουμε εναν πολυ σημαντικο λογο γιάυτο, που ειναι μολις μερικα εκατοστα προς το παρον!!!

Θα πρέπει στις reactions να έχει κ μια φατσούλα για την συγκίνηση!! 

Just now, Despoina Mar είπε:

Τι όμορφα πράγματα ρε κορίτσια.. Εγώ έχω αποφασίσει να γεννήσω σε δημόσιο χωρίς επισκληριδειο όπως κ η νύφη μ..Η αδερφή μ κ η κουμπάρα μ άκρως το αντίθετο σε κλινική μόνο γ ν κάνουν την ένεση.. Εγώ να σας πω προς τ παρών τουλάχιστον νιώθω  πιο ασφάλεια στο νοσοκομείο.. σίγουρα οι παροχές με μια κλινική είναι διαφορετικές δεν τ συζητώ αλλά έτσι μ έχει κολλήσει..Κ δεν είναι από οικονομικό θέμα δοξω τ Θεό είμαστε μια χαρά.. Εγώ παρήγγειλα κολάν κ σουτιέν εγκυμοσυνης κ θηλασμού από τα Λητώ.. Βρήκα με 10 ευρώ τ ένα.. Επίσης κ εμείς έχουμε 2 σκυλάκια αλλά έξω στ αυλή μόνο, επειδή μενού ψηλά στ χωριό,κ σκέφτομαι κ εγώ μ τ μωρο τη προσαρμογή μπες βγες

Καλά θα κάνεις,όπως νιώθεις εσύ άνετα κοπέλα μου!

Έχετε κ αυλή ε;κ δύο σκυλάκια ε;;μπραβοοο!ζηλευωωωωωω:P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MinakiG είπε:

Καλησπέρα. Ναι ένα την ημέρα μετά το φαγητό μου έχει πει. 

Εμενα μου πε ο γιατροσ οτι ωρα θελω και στο φαρμακειο μου πε μιση ωρα πριν το φαγητο να μαι νηστικη


oXECp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Lady_m είπε:

Μπράβο τώρα που το λες θυμάμαι κάτι για συσπάσεις και σε εκείνη !!! Ίσως για αυτό να της είχε πει να το σταματήσει δε θυμάμαι .. 

επισης να σας ρωτήσω για όσες είναι η πρώτη φορά τους σαν εμένα .. έχετε μιλήσει με το γιατρό σας για θέματα γεννα, κλινική, λεφτά , πως πάνε περίπου εγώ δεν ξέρω καθόλου ! 

Εμάς για φυσιολογικο τοκετό στο Ιασώ μας είπε ότι το κόστος του νοσοκομείου είναι περίπου 1700€-1800€ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sousamaki είπε:

Εμάς για φυσιολογικο τοκετό στο Ιασώ μας είπε ότι το κόστος του νοσοκομείου είναι περίπου 1700€-1800€ 

Α είναι ακόμα πιο ακριβό το Ιασώ! Και οι γιατροί σας πόσα σας είπαν βρε κορίτσια; Αν και το 1200 που μου είπε εμένα λογικό μου φαίνεται αλλά έτσι για να συγκρίνουμε.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Α είναι ακόμα πιο ακριβό το Ιασώ! Και οι γιατροί σας πόσα σας είπαν βρε κορίτσια; Αν και το 1200 που μου είπε εμένα λογικό μου φαίνεται αλλά έτσι για να συγκρίνουμε.. 

Εγώ είχα την αίσθηση ότι όλα τα ιδιωτικά είναι περίπου στο ίδιο κόστος!βεβαια από ο,τι ξέρω η τιμή αφορά τρίκλινο δωμάτιο κ τρεις διανυκτερεύσεις.

αλλα όταν πλησιάσει ο καιρός θα το διασταυρωσω κάνοντας ένα τηλέφωνο στο Ιασώ..

ξεχασα να γράψω ότι ο γιατρός μας ζήτησε 1700€ ως αμοιβή 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sousamaki είπε:

Εγώ είχα την αίσθηση ότι όλα τα ιδιωτικά είναι περίπου στο ίδιο κόστος!

αλλα όταν πλησιάσει ο καιρός θα το διασταυρωσω κάνοντας ένα τηλέφωνο στο Ιασώ..

ξεχασα να γράψω ότι ο γιατρός μας ζήτησε 1700€ ως αμοιβή 

Ε ναι μικρές διαφορές εκεί στα 200-300€ διαφορά μεταξύ τους έχουν και μετά είναι το πόσα παίρνει ο κάθε γιατρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ε ναι μικρές διαφορές εκεί στα 200-300€ διαφορά μεταξύ τους έχουν και μετά είναι το πόσα παίρνει ο κάθε γιατρός 

Πριν 2 χρονια μια φιλη μου γεννησε στο Ελενα ...200 ευρω το μονοκλινο και 500 ευρ ο γιατροσ μονο στο τοκετο και καθολη την εγκυμοσυνη 0 ευρ στις επισκεψεις  ...αλλα δεν το χω ακουσει πουθενα αυτο ...


oXECp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πήρα ο άντρας από σούπερ χθες Σουρωτή με άρωμα λεμόνι κ λάιμ!μαγεία!βγήκαμε μπαλκόνι όλοι μαζί κ καρότσι ο μικρός κ πίνω την Σουρωτή μου!θα το κάψουμε κι απόψε!!χαχααχαχα!

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια και χρονια πολλα καλη ευλογημενη εβδομάδα να έχουμε!! πήγα 1 ωριτσα περπάτημα παλι.τώρα δημητριακά με γάλα κ φρουτακι για σνακ αλλά ξεκλεβω και κανένα κουλουρακι..:grin:κοιμήθηκα και αρκετά πάλι δεν θα κοιμάμαι το βράδυ.

  • Μου αρέσει 2

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria said:

Κορίτσια μου πήρα ο άντρας από σούπερ χθες Σουρωτή με άρωμα λεμόνι κ λάιμ!μαγεία!βγήκαμε μπαλκόνι όλοι μαζί κ καρότσι ο μικρός κ πίνω την Σουρωτή μου!θα το κάψουμε κι απόψε!!χαχααχαχα!

αχ υπεροχα!!!! Να το καψετε εννοειται! Αντε στην υγεια μας!!!

Just now, Evitheodorou said:

Γειά σας κορίτσια και χρονια πολλα καλη ευλογημενη εβδομάδα να έχουμε!! πήγα 1 ωριτσα περπάτημα παλι.τώρα δημητριακά με γάλα κ φρουτακι για σνακ αλλά ξεκλεβω και κανένα κουλουρακι..:grin:κοιμήθηκα και αρκετά πάλι δεν θα κοιμάμαι το βράδυ.

Αχ κουλουρακι!!! Να σου πω οτι το λιγουρεψα περισσοτερο απο το σουβλακι; Κι εγω κοιμηθηκα 2μισι ωρες και επισης να δω αν θα μπορω να κοιμηθω!!

Βρε κοριτσια, εκτος απο βραστες πατατες εχετε καμια αλλη ιδεα τί αλλο να φαω;

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...