Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 19 λεπτά , Terry1986 είπε:

      Ρε κορίτσια να ρωτησω γτ δε θυμαμαι..υπαρχει καποιο τιπ για την αντιπηκτικη??κ με ποναει παρα πολυ κ δυσκολεύομαι να την καρφωσω..εννοειται ειμαι ηδη μεσα στις μελανιες..με ποναει κ οταν την βγαζω..τις προηγουμενες φορες δεν θυμαμαι να μ ειχε ενοχλησει τοσο..

      Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω κορίτσι μου.Εχω πάρει μια κρέμα με arnica που βοηθάει για τις μελανιές και γενικά προσπαθώ να κάνω τις αντιπηκτικες σε σημείο που δεν έχω ξανά κάνει ένεση.Στην αρχή τις έκανα σε παρόμοιο σημείο που έκανα πριν τις ενέσεις διέγερσης και υπέφερα 😬

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Υβόννη είπε:

 

Κοριτσακι μου το ιντερνετ ειναι το χειροτερο γιατι αν πατησεις τωρα πονοκεφαλος θα σου βγαλει απο κατω μεχρι και οτι πεθαινεις στις επομενες μερες χαχαχα! Ολα ειναι σχετικα παντα και πανε με τον οργανισμο! Και τον οργανισμο σου ενας τον ξερει τωρα! Η γιατρος σου! Ξερει το ιστορικο σου, ξερει την πορεια σου κτλ. Κι εγω το εκανα αυτο αλλα ξερεις ποτε το σταματησα; Οταν βρηκαμε το θεμα του αντρα μου με το σπερμα...Λεω στον εαυτο μου τελος το ιντερνετ, μονο τη γιατρο θα ακουμε! Γιατι αν διαβαζα οτι υπηρχε για ολιγοσπερμια οχι εξωσωματικη δε θα ξεκινουσαμε, στο τρελαδικο θα ημουν τωρα (οχι οτι με τις ορμονες ειμαι και πολυ νορμαλ αθτο τον καιρο αλλα οκ χαχαχα)!!!

Το ξέρω ότι έχεις απολυτο δίκιο εξάλλου ότι κάνουμε το κάνουμε για να προλάβουμε διάφορα 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Gogo1994 said:

Το ξέρω ότι έχεις απολυτο δίκιο εξάλλου ότι κάνουμε το κάνουμε για να προλάβουμε διάφορα 

Ακριβως! Ζουμε ευτυχως στο 2020 και η γυναικολογια εχει κανει τεραστια προοδο! Τα ψαχνουν ολα για να ειμαστε σιγουρες και συνηθως πολυ νωριτερα απ'οσο χρειαζεται ή απ'οσο θα προκαλουσε θεμα το οποιο προβλημα που βρισκουν!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια είδα που γραφατε χθες για λαδάκια κλπ και ήθελα να σας ρωτήσω, έχετε μιλήσει με τους γιατρούς σας για το αμυγδαλελαιο; Πήγα στο φαρμακείο και μου είπε η φαρμακοποιός μου ότι μόνο η prevenstria της frezyderm είναι πιστοποιημενα ασφαλής από τον 1ο μήνα και πήρα αυτήν. Αλλά κάνει 25€ και επειδή έχω και μεγάλο στήθος λυπάμαι να βάζω απο τώρα θα μου τελειώσει σε μια εβδομάδα! Προτιμώ να την ξεκινήσω μετά τον 3ο μήνα. 

Μέχρι τότε όμως θέλω να βάζω με ασφάλεια κάτι ενυδατικό σε όλο το σώμα και όχι τις κρέμες που έβαζα παλιά με τα αρώματα κλπ. 

Αυτή στο φαρμακείο μου είπε και για το αμυγδαλελαιο δεν ξέρουν αν είναι ασφαλές τόσο νωρίς, έχω μπερδευτεί τόσο πολύ!! Πείτε μου αν το έχετε ψάξει λίγο παραπάνω, τι χρησιμοποιείται στην καθημερινότητα που να ενυδατώνει και να είναι και ασφαλές. 

Ας πούμε apivita, korres δεν θα είναι οκ λογικά;; 

Γεια σας κορίτσια μου!

Ακριβώς τα ίδια είπαν και σε μένα @Φραουλίνο σχετικά με το αμυγδαλέλαιο!

Δίστασα κ εγώ κι έτσι κατέληξα να πάρω τη prevenstria της frezyderm18.80€ (τσέκαρε τιμές και από online φαρμακεία). Έτσι, ξεκίνησα με φειδώ την εφαρμογή της μόνο στη περιοχή της κοιλιάς προς το παρόν και βλέπουμε.

Όταν ξαναδώ τη μαία μου στην επίσκεψη της αυχενικής θα τη ρωτήσω για πιθανές εναλλακτικές.

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

xFySp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, VDPap είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!

Ακριβώς τα ίδια είπαν και σε μένα @Φραουλίνο σχετικά με το αμυγδαλέλαιο!

Δίστασα κ εγώ κι έτσι κατέληξα να πάρω τη prevenstria της frezyderm18.80€ (τσέκαρε τιμές και από online φαρμακεία). Έτσι, ξεκίνησα με φειδώ την εφαρμογή της μόνο στη περιοχή της κοιλιάς προς το παρόν και βλέπουμε.

Όταν ξαναδώ τη μαία μου στην επίσκεψη της αυχενικής θα τη ρωτήσω για πιθανές εναλλακτικές.

 

Εγώ πάντως προς το παρόν στο υπόλοιπο σώμα (επειδή μου είναι αδύνατο να μη βάζω τίποτα) βάζω ελαιόλαδο! Ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα.. Γίνομαι σαν μπριζόλα έτοιμη για τη σχάρα αλλά τουλάχιστον είμαι ενυδατωμένη χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου εάν κάποια περιμένει αποτέλεσμα θρομβοφιλιας σας λέω ότι εάν σας βρει κ εσάς αυτό που έγραψα παραπάνω δεν χρειάζεται θεραπεία.το έχουν λέει το 75% του πληθυσμού.ουυφφφ πάει και αυτό.Θα πάθουμε τίποτα από το άγχος μας 

  • Μου αρέσει 2

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Υβόννη είπε:

Μαζι παμε εμεις κοριτσακι μου! Κι εγω νερο με το ζορι πινω χαχαχαχα! Και πριν μεινω εγκυος επινα 2 λιτρα τη μερα και τωρα γουλια γουλια και αυτη με το ζορι!!! Ελα περνανε οιι βδομαδες και ολα καλα θα πανε!

Ευχαριστω για την απαντηση στο θεμα το θυροειδη! Ειμαι υπερβολικη το ξερω αλλα φοβαμαι μολις ακουω κατι εξω απο τα συνηθισμενα!!!

εμενα απο μια μερα 100, μια μερα 125 (επαιρνα εναλλαξ το χαπι) μου ειπε τωρα να παιρνω το 125 μονο. Απλα μου μπηκαν σκεψεις μηπως θελει παραπανω δοση αλλα λογικα ξερει καλυτερα η γιατρος απο μενα, που απλα αγχωθηκα ως συνηθως!!!

Εμεις αυγα δε θα βαψουμε γιατι με αηδιαζει και η μυρωδια του αυγου που βραζει χαχαχα!

Ρε συ δεν είσαι υπερβολική,λογικό είναι να αγχώνεσαι κι εσύ κ όλες οι κοπέλες!κι εγώ έχω άγχος,απλα προσπαθούμε να εμψυχωνουμε η μία την άλλη για να το ξεπερνάμε κ να κρατάμε αυτό που μετράει,δηλαδή ότι σε λίγους μήνες θα έχουμε όλες αγκαλιά τα μωράκια μας! Εγώ είμαι το πιο control freak απ' όλες σας,απλά αυτό που κάνω είναι να πρήζω τους γιατρούς!πχ μου είχε πει ο ενδοκρινολόγος τότε για τον θυροειδή,ότι πειραχτηκε λίγο αλλά δεν χρειάζεται κάτι να κάνουμε,η αντίδραση η δικιά μου 'γιατρε σίγουρα;δλδ τι ακριβώς είναι αυτό;τι θα μπορούσε να γίνει;μήπως να πάρω προληπτικά χάπι;να ξανακάνω εξετάσεις;το χειρότερο σενάριο πιο είναι;' ολίγον τι psycho δλδ!!!χαχαχααχα! Επίσης το λέω ευθέως ,ειδικά στον γυναικολόγο μου που τον έχω πάρει τον αέρα,εξήγησε τα μου αναλυτικότατα γιατί θα πάω σπίτι κ θα τα ψάχνω στο ίντερνετ!!!!α όλα κι όλα,πρήζω όχι αστεία κ δεν ντρέπομαι κιόλας!

1 hour ago, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια είδα που γραφατε χθες για λαδάκια κλπ και ήθελα να σας ρωτήσω, έχετε μιλήσει με τους γιατρούς σας για το αμυγδαλελαιο; Πήγα στο φαρμακείο και μου είπε η φαρμακοποιός μου ότι μόνο η prevenstria της frezyderm είναι πιστοποιημενα ασφαλής από τον 1ο μήνα και πήρα αυτήν. Αλλά κάνει 25€ και επειδή έχω και μεγάλο στήθος λυπάμαι να βάζω απο τώρα θα μου τελειώσει σε μια εβδομάδα! Προτιμώ να την ξεκινήσω μετά τον 3ο μήνα. 

Μέχρι τότε όμως θέλω να βάζω με ασφάλεια κάτι ενυδατικό σε όλο το σώμα και όχι τις κρέμες που έβαζα παλιά με τα αρώματα κλπ. 

Αυτή στο φαρμακείο μου είπε και για το αμυγδαλελαιο δεν ξέρουν αν είναι ασφαλές τόσο νωρίς, έχω μπερδευτεί τόσο πολύ!! Πείτε μου αν το έχετε ψάξει λίγο παραπάνω, τι χρησιμοποιείται στην καθημερινότητα που να ενυδατώνει και να είναι και ασφαλές. 

Ας πούμε apivita, korres δεν θα είναι οκ λογικά;; 

Εγώ το ξανά ανέφερα ότι έβαζα από τον 4ο κ μετά το bio oil.το συζήτησα κ με τον γιατρό μου κ μάλιστα αυτός από μόνος του μου είπε να ξεκινήσω σιγά σιγά τις κρέμες!την prevestria μου την είχε αγοράσει η μάνα μου αλλά ρε συ ακριβή κ ειδικά για πιο μετά που θα έχεις τεράστια κοιλιά κ στήθος δεν συμφέρει!εγώ έβαζα το λαδακι κ προς τον 8ο-9ο που με τραβούσε το δέρμα λίγο παραπάνω έβαζα κ την prevestria εναλλάξ(γενικά το τελευταίο τρίμηνο βάζεις δύο φορές την μέρα)

πρίν από 44 λεπτά , Υβόννη είπε:

Εμεις επισης μοιαζουμε! Κι εγω θελω να ξερω τα παντα και μολις δω κατι περιεργο ουπς τί ειναι αυτο λεω!!!!! Αλλα το πιο σωστο ειναι αυτο που ειπε η @MumMariaμας. Οταν σε εχει ο γιατρος υπο ελεγχο δεν υπαρχει κανενας φοβος. Εγω βλεπω σε ξεψαχνιζει η γιατρος και σε εχει τελειως στο κατοπι, οποτε ασε τον ελεγχο στα χερια της (ειπα μολις εγω που αν μπορουσα θα σπουδαζα τωρα μαιευτικη-γυναικολογια για να τσεκαρομαι μονη μου να ειμαι σιγουρη χαχαχαχα)!

Πόσοο σε καταλαβαίνω;;;;!!!εγώ έλεγα τον άντρα μου χάθηκε να είσαι γυναικολόγος ρε παιδί μου;;;κάθε μέρα στο ιατρείο θα ήμουν!! Τώρα με το παιδί του λέω χάθηκε να είσαι παιδίατρος;;χααχαχαχα! τρέλα μόνο!

Just now, Φραουλίνο είπε:

Εγώ πάντως προς το παρόν στο υπόλοιπο σώμα (επειδή μου είναι αδύνατο να μη βάζω τίποτα) βάζω ελαιόλαδο! Ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα.. Γίνομαι σαν μπριζόλα έτοιμη για τη σχάρα αλλά τουλάχιστον είμαι ενυδατωμένη χαχαχα

Αυτό ήθελα να σου πω..αν εντεχεις την μυρωδιά κ γενικότερα την όλη αίσθηση,το ελαιόλαδο είναι μια χαρά!! Μπριζολιτσα!!χαχααχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Ρε συ δεν είσαι υπερβολική,λογικό είναι να αγχώνεσαι κι εσύ κ όλες οι κοπέλες!κι εγώ έχω άγχος,απλα προσπαθούμε να εμψυχωνουμε η μία την άλλη για να το ξεπερνάμε κ να κρατάμε αυτό που μετράει,δηλαδή ότι σε λίγους μήνες θα έχουμε όλες αγκαλιά τα μωράκια μας! Εγώ είμαι το πιο control freak απ' όλες σας,απλά αυτό που κάνω είναι να πρήζω τους γιατρούς!πχ μου είχε πει ο ενδοκρινολόγος τότε για τον θυροειδή,ότι πειραχτηκε λίγο αλλά δεν χρειάζεται κάτι να κάνουμε,η αντίδραση η δικιά μου 'γιατρε σίγουρα;δλδ τι ακριβώς είναι αυτό;τι θα μπορούσε να γίνει;μήπως να πάρω προληπτικά χάπι;να ξανακάνω εξετάσεις;το χειρότερο σενάριο πιο είναι;' ολίγον τι psycho δλδ!!!χαχαχααχα! Επίσης το λέω ευθέως ,ειδικά στον γυναικολόγο μου που τον έχω πάρει τον αέρα,εξήγησε τα μου αναλυτικότατα γιατί θα πάω σπίτι κ θα τα ψάχνω στο ίντερνετ!!!!α όλα κι όλα,πρήζω όχι αστεία κ δεν ντρέπομαι κιόλας!

Εγώ το ξανά ανέφερα ότι έβαζα από τον 4ο κ μετά το bio oil.το συζήτησα κ με τον γιατρό μου κ μάλιστα αυτός από μόνος του μου είπε να ξεκινήσω σιγά σιγά τις κρέμες!την prevestria μου την είχε αγοράσει η μάνα μου αλλά ρε συ ακριβή κ ειδικά για πιο μετά που θα έχεις τεράστια κοιλιά κ στήθος δεν συμφέρει!εγώ έβαζα το λαδακι κ προς τον 8ο-9ο που με τραβούσε το δέρμα λίγο παραπάνω έβαζα κ την prevestria εναλλάξ(γενικά το τελευταίο τρίμηνο βάζεις δύο φορές την μέρα)

Ευχαριστώ για την απάντηση! Και εγώ ειδικά για ραγάδες θα ξεκινήσω μετά τον 3ο απλά το πρόβλημα μου είναι τι να βάζω στο σωμα μου για γενικότερη ενυδάτωση μετά το μπάνιο καθημερινά από τώρα και να είναι ασφαλές.. 

Γι'αυτό είπα ότι βάζω ελαιολαδο που το θεωρώ οκ μεν αλλά αν υπήρχε κάτι πιο φυσιολογικό δεν θα έλεγα όχι :-P

Bio oil μου είπαν δεν επιτρέπεται τόσο νωρίς.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση! Και εγώ ειδικά για ραγάδες θα ξεκινήσω μετά τον 3ο απλά το πρόβλημα μου είναι τι να βάζω στο σωμα μου για γενικότερη ενυδάτωση μετά το μπάνιο καθημερινά από τώρα και να είναι ασφαλές.. 

Γι'αυτό είπα ότι βάζω ελαιολαδο που το θεωρώ οκ μεν αλλά αν υπήρχε κάτι πιο φυσιολογικό όπως δεν θα έλεγα όχι :-P

Bio oil μου είπαν δεν επιτρέπεται τόσο νωρίς.. 

Αλήθεια;εμένα κ ο γιατρός μου είπε οκ και στο φαρμακείο που το είχα πάρει.θα ξαναρωτήσω άμα είναι.θενκς

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Αλήθεια;εμένα κ ο γιατρός μου είπε οκ και στο φαρμακείο που το είχα πάρει.θα ξαναρωτήσω άμα είναι.θενκς

Ναι για όλα εκτός της frezyderm μου είπαν δεν έχουν γίνει μελέτες για ασφαλή χρήση στο 1ο τρίμηνο.. Ούτε καν για το απλό αμυγδαλελαιο 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν καταλαβαίνω εγώ ( επειδή κι εγώ το άκουσα) είναι πως είναι δυνατόν κάτι 100% αγνό και φυσικό όπως το αμυγδαλέλαιο να μην επιτρέπεται...  Θεωρητικά απ το δέρμα δεν μπορεί να περάσει κάτι πιο μέσα. Και είναι δυνατόν η prevenstria, μια κρέμα που έχει μέσα παράγωγα πετρέλαιο να θεωρείται ασφαλέστερη;

  • Μου αρέσει 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, MumMaria είπε:

Ρε συ δεν είσαι υπερβολική,λογικό είναι να αγχώνεσαι κι εσύ κ όλες οι κοπέλες!κι εγώ έχω άγχος,απλα προσπαθούμε να εμψυχωνουμε η μία την άλλη για να το ξεπερνάμε κ να κρατάμε αυτό που μετράει,δηλαδή ότι σε λίγους μήνες θα έχουμε όλες αγκαλιά τα μωράκια μας! Εγώ είμαι το πιο control freak απ' όλες σας,απλά αυτό που κάνω είναι να πρήζω τους γιατρούς!πχ μου είχε πει ο ενδοκρινολόγος τότε για τον θυροειδή,ότι πειραχτηκε λίγο αλλά δεν χρειάζεται κάτι να κάνουμε,η αντίδραση η δικιά μου 'γιατρε σίγουρα;δλδ τι ακριβώς είναι αυτό;τι θα μπορούσε να γίνει;μήπως να πάρω προληπτικά χάπι;να ξανακάνω εξετάσεις;το χειρότερο σενάριο πιο είναι;' ολίγον τι psycho δλδ!!!χαχαχααχα! Επίσης το λέω ευθέως ,ειδικά στον γυναικολόγο μου που τον έχω πάρει τον αέρα,εξήγησε τα μου αναλυτικότατα γιατί θα πάω σπίτι κ θα τα ψάχνω στο ίντερνετ!!!!α όλα κι όλα,πρήζω όχι αστεία κ δεν ντρέπομαι κιόλας!

Εγώ το ξανά ανέφερα ότι έβαζα από τον 4ο κ μετά το bio oil.το συζήτησα κ με τον γιατρό μου κ μάλιστα αυτός από μόνος του μου είπε να ξεκινήσω σιγά σιγά τις κρέμες!την prevestria μου την είχε αγοράσει η μάνα μου αλλά ρε συ ακριβή κ ειδικά για πιο μετά που θα έχεις τεράστια κοιλιά κ στήθος δεν συμφέρει!εγώ έβαζα το λαδακι κ προς τον 8ο-9ο που με τραβούσε το δέρμα λίγο παραπάνω έβαζα κ την prevestria εναλλάξ(γενικά το τελευταίο τρίμηνο βάζεις δύο φορές την μέρα)

Πόσοο σε καταλαβαίνω;;;;!!!εγώ έλεγα τον άντρα μου χάθηκε να είσαι γυναικολόγος ρε παιδί μου;;;κάθε μέρα στο ιατρείο θα ήμουν!! Τώρα με το παιδί του λέω χάθηκε να είσαι παιδίατρος;;χααχαχαχα! τρέλα μόνο!

Αυτό ήθελα να σου πω..αν εντεχεις την μυρωδιά κ γενικότερα την όλη αίσθηση,το ελαιόλαδο είναι μια χαρά!! Μπριζολιτσα!!χαχααχα

@MumMaria Δυστυχώς το να έχεις γιατρό στην οικογένειά σου δν αποδεικνύεται τόσο καθυσηχαστικό όσο φαντάζει.

Έχω τρεις γιατρούς στον οικογενειακό μου περίγυρο (πατέρας, αδερφή και σύζυγος), κανείς βέβαια εκ των οποίων γυναικολόγος, και η μόνιμη απάντηση που εισπράττω σε τυχόν απορίες γυναικολογικής φύσης είναι “καλύτερα να το συζητήσεις με τον γιατρό σου!”
Σαφώς νιώθεις μια ουτοπική ασφάλεια, αλλά τουλάχιστον ο πατέρας μου πάντα τον θυμάμαι να μην εμπλέκεται σε “ξένα χωράφια”όπως τα λέει. Αν και παθολογικής ειδικότητας, ποτέ δν πήρε την πρωτοβουλία σαν παιδιά να μας δώσει αντιβίωση ή οποιαδήποτε αγωγή, χωρίς πριν να συμβουλευτεί κάποιον συναδέλφο του. Εννοείται ότι θα σου λύσουν ευρέως φάσματος ιατρικές απορίες αλλά μέχρι εκεί. Για το λόγο αυτό, αποφεύγω και εδώ στη παρέα μας να σχολιάσω οτιδήποτε αφορά αμιγώς ιατρικό θέμα.

Με την αδερφή μου σίγουρα θα συζητήσω παραπάνω πράγματα, αλλά φαντάζομαι είναι στα πλαίσια που κ εσείς συζητάτε με τα αδέρφια σας.

Πέρα απ´ όλα αυτά, είμαι σίγουρη πως το άγχος που βιώνουμε είναι στη φύση μιας γυναίκας που γίνεται μανούλα και κανείς γιατρός δν μπορεί να μας το αποβάλλει:smile:

  • Μου αρέσει 2

xFySp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

Αυτό που δεν καταλαβαίνω εγώ ( επειδή κι εγώ το άκουσα) είναι πως είναι δυνατόν κάτι 100% αγνό και φυσικό όπως το αμυγδαλέλαιο να μην επιτρέπεται...  Θεωρητικά απ το δέρμα δεν μπορεί να περάσει κάτι πιο μέσα. Και είναι δυνατόν η prevenstria, μια κρέμα που έχει μέσα παράγωγα πετρέλαιο να θεωρείται ασφαλέστερη;

Ναι πραγματικά είναι περίεργο! Εδώ εγώ ρώτησα αν μπορώ να χρησιμοποιώ bio oil μόνο στο στήθος επειδή έχω κάποιες ουλές από χειρουργείο και μέχρι τώρα έβαζα μια κρέμα της avene. Για να μην αφήσω λοιπόν το στήθος χωρίς τίποτα και χειροτερεψουν σκέφτηκα το bio oil που λένε ότι κάνει καλό και για ουλές, δηλαδή ούτε καν για κοιλιά και μου είπαν φαρμακοποιός και γιατρός όχι.. 

Και να σημειώσω ότι ο γυναικολόγος μου ειναι και από τους αρκετά κουλ γενικά.. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ναι πραγματικά είναι περίεργο! Εδώ εγώ ρώτησα αν μπορώ να χρησιμοποιώ bio oil μόνο στο στήθος επειδή έχω κάποιες ουλές από χειρουργείο και μέχρι τώρα έβαζα μια κρέμα της avene. Για να μην αφήσω λοιπόν το στήθος χωρίς τίποτα και χειροτερεψουν σκέφτηκα το bio oil που λένε ότι κάνει καλό και για ουλές, δηλαδή ούτε καν για κοιλιά και μου είπαν φαρμακοποιός και γιατρός όχι.. 

Και να σημειώσω ότι ο γυναικολόγος μου ειναι και από τους αρκετά κουλ γενικά.. 

Τι να πω... Ότι μας πουν. Κάτι παραπάνω θα ξέρουν αυτοί. Εγώ προς το παρόν παρηγγειλα την prevenstria από ηλεκτρονικό φαρμακείο και λέω από βδομάδα που μπαίνω στον τέταρτο να ξεκινήσω σιγά σιγά να την χρησιμοποιώ.

  • Μου αρέσει 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια !για οποιαδήποτε απορία ,τηλεφωνακι στον γιατρό !το ξανά είπα ,γιαυτο πληρώνεται !μη διστάζετε ,δεν είναι ντροπή !μην αγχώνεστε τόσο για τις κρέμες κορίτσια μου ,,ότι σας λέει ο γιατρός !και να βγάλετε καμία ραγάδα ,δεν πειράζει ,αξίζει με το παραπάνω !

  • Μου αρέσει 3

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Ναι για όλα εκτός της frezyderm μου είπαν δεν έχουν γίνει μελέτες για ασφαλή χρήση στο 1ο τρίμηνο.. Ούτε καν για το απλό αμυγδαλελαιο 

Καλά εγώ ούτως ή άλλως τα ξεκινάω όλα από 4ο μήνα.γενικα πρώτο τρίμηνο δεν βάζω τίποτα,είμαι λίγο φοβιτσο,είναι που γίνεται κ η οργανογενεση,ούτε bebanthol στην φάτσα σκέψου!!!

Just now, Eirini1988 είπε:

Αυτό που δεν καταλαβαίνω εγώ ( επειδή κι εγώ το άκουσα) είναι πως είναι δυνατόν κάτι 100% αγνό και φυσικό όπως το αμυγδαλέλαιο να μην επιτρέπεται...  Θεωρητικά απ το δέρμα δεν μπορεί να περάσει κάτι πιο μέσα. Και είναι δυνατόν η prevenstria, μια κρέμα που έχει μέσα παράγωγα πετρέλαιο να θεωρείται ασφαλέστερη;

Έλα μου ντε!είναι λίγο κ η βιομηχανία, μπορεί απλά να την προμοταρουν περισσοτερο:mad:

Just now, demifilol είπε:

Καλησπερα κορίτσια !για οποιαδήποτε απορία ,τηλεφωνακι στον γιατρό !το ξανά είπα ,γιαυτο πληρώνεται !μη διστάζετε ,δεν είναι ντροπή !μην αγχώνεστε τόσο για τις κρέμες κορίτσια μου ,,ότι σας λέει ο γιατρός !και να βγάλετε καμία ραγάδα ,δεν πειράζει ,αξίζει με το παραπάνω !

Καλά ναι και η αλήθεια είναι αν είναι να κάνει τοδέρμα σου,την ραγαδα δεν την γλιτώνεις όσες κρέμες κι αν φορεσεις,και οι πιο ακριβές να είναι,αλλά οκ και τι να γίνει;;το πολύ πολύ θα λανσαρουμε με ολόσωμο μαγιουδακι που είναι κ της μόδας!χαχαχα!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...