Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, MumMaria είπε:

Θέλω όσο την παλεύω ακόμα να θηλάσω γιατί είναι μικρός ο δικός μου ακόμα.γενικα έχει να κάνει με την εγκυμοσύνη κ τι θα σου πει ο γιατρός.εγω είμαι τυχερή γιατί ο γιατρός μου είναι υπέρ του θηλασμού κ επίσης αν εξαιρέσεις τους εμετούς,δεν είχα αίμα,πόνους ή κάτι άλλο.τις πρώτες δύο εβδομάδες έκανα κάτι συσπασουλες κάθε φορά που θήλαζα κ είχα τρομάξει αλλά ευτυχώς δεν το σταμάτησα κ τώρα είμαι οκ.πολλες κοπέλες δεν νιώθουν άνετα,μπορεί να πονάει το στήθος,να πονάνε χαμηλά,όλα σχετικά ειναι.βασικα ο,τι θεωρεί κάθε μανούλα καλύτερο! 

Μπράβο τώρα που το λες θυμάμαι κάτι για συσπάσεις και σε εκείνη !!! Ίσως για αυτό να της είχε πει να το σταματήσει δε θυμάμαι .. 

επισης να σας ρωτήσω για όσες είναι η πρώτη φορά τους σαν εμένα .. έχετε μιλήσει με το γιατρό σας για θέματα γεννα, κλινική, λεφτά , πως πάνε περίπου εγώ δεν ξέρω καθόλου ! 


hkTMp3.png?t=1&Bu24n0LK

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Lady_m είπε:

Καλησπέρα και από μένα μανούλες :wub: Τι μου κάνετε ;;;; Εγώ από χθες μια αδιαθεσία την έχω και μια υπερβολική ζαλάδα !!! Επίσης ήθελα να ρωτήσω κάτι .. εσείς κορίτσια που είστε πιο πολλών βδομαδων από εμένα να σας πω πονάει ακόμα το στήθος σας ;;; Βασανίζομαι πολύ ρε παιδιά με αυτό μη σας πω ότι πήρα σχεδόν ένα νούμερο ! Το έχετε και εσείς ;; 

Κι εγω το μονο τρανταχτο συμπτωμα μου χει πρηστει τερμα και ποναω ειδικα το βραδυ που αλλαζω πλευρο το νιωθωβαρυ και το πρωι .....κ τωρα στο σπιτι για πιο ανετα δεν φοραω σουτιεν   ..δεν ξερω αν ειναι καλυτερο να φορασ μηπως στο κραταεικαπως κ δεν ποναει τοσο...


oXECp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lady_m είπε:

Μπράβο τώρα που το λες θυμάμαι κάτι για συσπάσεις και σε εκείνη !!! Ίσως για αυτό να της είχε πει να το σταματήσει δε θυμάμαι .. 

επισης να σας ρωτήσω για όσες είναι η πρώτη φορά τους σαν εμένα .. έχετε μιλήσει με το γιατρό σας για θέματα γεννα, κλινική, λεφτά , πως πάνε περίπου εγώ δεν ξέρω καθόλου ! 

Εγώ είχα ρωτήσει για αυτά μετά την β επιπέδου.αλλα άμα θες να κάνεις από τώρα τα κουμάντα σου,αν γεννήσεις σε ιδιωτική,ρωτά κ από τώρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, InaRina είπε:

Κι εγω το μονο τρανταχτο συμπτωμα μου χει πρηστει τερμα και ποναω ειδικα το βραδυ που αλλαζω πλευρο το νιωθωβαρυ και το πρωι .....κ τωρα στο σπιτι για πιο ανετα δεν φοραω σουτιεν   ..δεν ξερω αν ειναι καλυτερο να φορασ μηπως στο κραταεικαπως κ δεν ποναει τοσο...

Χαχαχα εντομεταξυ το τραγικό πιο είναι.. ξαπλώνω στο πλάι.. αν πάω παιδιά μετά από μισή ώρα να γυρίσω πλευρό και πέφτει από την άλλη είναι σα μουδιασμένο, λες και πιάστηκε το καημένο τόση ώρα από τη μια πλευρά :-P... αν δεν είχα το πόνο θα ευχαριστιόμουνα πολύ μιας που δεν είχα στήθος ποτέ 8)

  • Χαχα 1

hkTMp3.png?t=1&Bu24n0LK

Link to comment
Share on other sites

Just now, InaRina είπε:

Κι εγω το μονο τρανταχτο συμπτωμα μου χει πρηστει τερμα και ποναω ειδικα το βραδυ που αλλαζω πλευρο το νιωθωβαρυ και το πρωι .....κ τωρα στο σπιτι για πιο ανετα δεν φοραω σουτιεν   ..δεν ξερω αν ειναι καλυτερο να φορασ μηπως στο κραταεικαπως κ δεν ποναει τοσο...

Έχω που έχω λίγο πιο μεγάλο στήθος με βοηθάει να έχω κάποια στήριξη αλλά είμαι με μπουστακια,που είναι τουλάχιστον μαλακά.οπως βολεύεται η καθεμία μωρέ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Lady_m είπε:

Μπράβο τώρα που το λες θυμάμαι κάτι για συσπάσεις και σε εκείνη !!! Ίσως για αυτό να της είχε πει να το σταματήσει δε θυμάμαι .. 

επισης να σας ρωτήσω για όσες είναι η πρώτη φορά τους σαν εμένα .. έχετε μιλήσει με το γιατρό σας για θέματα γεννα, κλινική, λεφτά , πως πάνε περίπου εγώ δεν ξέρω καθόλου ! 

Συνηθως ειναι οσα σου πει ο γιατροσ ....κ μετα ποσο κανει το δωματιο.... κ μετα αν χρεωνονται αλλες υπηρεσιες κατα τη διαμονη στο μαιευτηριο, συνηθως στα ιδιωτικα υπαρχουν εξτρα χρεωσεις ...στα δημοσια ειναι μόνο το δωματιο που θα επιλεξεισ μονοκλινο δικλ....τωρα ειναι νωρισ ακομα δεν τα συζητανε απο μονοι τουσ οι γιατροί,  βεβαια κ γω ωσ πρωταρα ηθελα να ξερω για να κανουμε τα κουμαντα μασ και τον ρωτησα ...μου πε στο ιδιωτικο νοσοκομειο τοκετοσ 1500 στο δημοσιο 800 με 1000 και δεν ξερω λεπτομέρειες λογικα για φυσιολογικο ....Ή εννοουσε κ τα δυο ...παντως εκει παιζει


oXECp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lady_m είπε:

Χαχαχα εντομεταξυ το τραγικό πιο είναι.. ξαπλώνω στο πλάι.. αν πάω παιδιά μετά από μισή ώρα να γυρίσω πλευρό και πέφτει από την άλλη είναι σα μουδιασμένο, λες και πιάστηκε το καημένο τόση ώρα από τη μια πλευρά :-P... αν δεν είχα το πόνο θα ευχαριστιόμουνα πολύ μιας που δεν είχα στήθος ποτέ 8)

'χααχαχααχα'

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Εγώ είχα ρωτήσει για αυτά μετά την β επιπέδου.αλλα άμα θες να κάνεις από τώρα τα κουμάντα σου,αν γεννήσεις σε ιδιωτική,ρωτά κ από τώρα!

Εσείς που θα γεννήσετε ;;; Εγώ ρε συ ήθελα σε νοσοκομείο δεν έχω κανένα πρόβλημα άλλωστε έχω φιλη που γέννησε και τα τρία της παιδιά στο νοσοκομείο και όλα ήταν μια χαρά αλλά ο άντρας μου δε θέλει με τίποτα . Ούτε να το σκέφτεσαι μου λέει ειδικά με τον ιο που λένε ότι θα υπάρχει και από Σεπτεμβρίο πάλι φοβάται και δε θέλει .. επίσης έχω και πολύ εμπιστοσύνη στο γιατρό που είμαι τώρα γιατί εγώ είχα θέμα με την προλακτινη μου κάτι που ο προηγούμενος γιατρός δεν είχε βρει και έπαιξε σίγουρα ρόλο στο ότι προσπαθούσαμε ένα χρόνο για μωράκι .. και ο γιατρός μου μόνο σε κλινική ξεγεννάει ..


hkTMp3.png?t=1&Bu24n0LK

Link to comment
Share on other sites

Just now, InaRina είπε:

Συνηθως ειναι οσα σου πει ο γιατροσ ....κ μετα ποσο κανει το δωματιο.... κ μετα αν χρεωνονται αλλες υπηρεσιες κατα τη διαμονη στο μαιευτηριο, συνηθως στα ιδιωτικα υπαρχουν εξτρα χρεωσεις ...στα δημοσια ειναι μόνο το δωματιο που θα επιλεξεισ μονοκλινο δικλ....τωρα ειναι νωρισ ακομα δεν τα συζητανε απο μονοι τουσ οι γιατροί,  βεβαια κ γω ωσ πρωταρα ηθελα να ξερω για να κανουμε τα κουμαντα μασ και τον ρωτησα ...μου πε στο ιδιωτικο νοσοκομειο τοκετοσ 1500 στο δημοσιο 800 με 1000 και δεν ξερω λεπτομέρειες λογικα για φυσιολογικο ....Ή εννοουσε κ τα δυο ...παντως εκει παιζει

Εμένα ο γιατρός μου παίρνει το ίδιο είτε για φυσιολογικό είτε για καισαρική κ μου το είχε πει αυτό εξαρχής με την λογική ότι αυτός είναι υπέρμαχος του φυσιολογικού κ να ξέρω ότι δεν εκμεταλλεύεται για να πάμε στο τέλος με καισαρική κ να πληρωθεί παραπάνω.επισης εγώ που γέννησα σε ιδιωτική,έχουν σάιτ που γράφουν αναλυτικά τις τιμές τους καθώς επίσης κ τι έκπτωση έχεις αν είσαι ασφαλισμένος(ΙΚΑ, ΟΓΑ κτλ)

Just now, Lady_m είπε:

Εσείς που θα γεννήσετε ;;; Εγώ ρε συ ήθελα σε νοσοκομείο δεν έχω κανένα πρόβλημα άλλωστε έχω φιλη που γέννησε και τα τρία της παιδιά στο νοσοκομείο και όλα ήταν μια χαρά αλλά ο άντρας μου δε θέλει με τίποτα . Ούτε να το σκέφτεσαι μου λέει ειδικά με τον ιο που λένε ότι θα υπάρχει και από Σεπτεμβρίο πάλι φοβάται και δε θέλει .. επίσης έχω και πολύ εμπιστοσύνη στο γιατρό που είμαι τώρα γιατί εγώ είχα θέμα με την προλακτινη μου κάτι που ο προηγούμενος γιατρός δεν είχε βρει και έπαιξε σίγουρα ρόλο στο ότι προσπαθούσαμε ένα χρόνο για μωράκι .. 

Σκεφτόμουν κι εγώ για νοσοκομείο αλλά με βλέπω πάλι σε ιδιωτικό.δυσκολα αφήνω τον γιατρό μου.οποτε μάλλον πάλι γενική κλινική στην Θεσσαλονίκη.εμεινα υπερευχαριστημενη,ήταν σαν διακοπές!!

Σκεφτείτε ότι θα πάρουμε κ τα 2.000 ευρώ του Μητσοτάκη όταν γεννησουμε!δεν είναι κ άσχημα,έτσι;;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Εμένα ο γιατρός μου παίρνει το ίδιο είτε για φυσιολογικό είτε για καισαρική κ μου το είχε πει αυτό εξαρχής με την λογική ότι αυτός είναι υπέρμαχος του φυσιολογικού κ να ξέρω ότι δεν εκμεταλλεύεται για να πάμε στο τέλος με καισαρική κ να πληρωθεί παραπάνω.επισης εγώ που γέννησα σε ιδιωτική,έχουν σάιτ που γράφουν αναλυτικά τις τιμές τους καθώς επίσης κ τι έκπτωση έχεις αν είσαι ασφαλισμένος(ΙΚΑ, ΟΓΑ κτλ)

Σκεφτόμουν κι εγώ για νοσοκομείο αλλά με βλέπω πάλι σε ιδιωτικό.δυσκολα αφήνω τον γιατρό μου.οποτε μάλλον πάλι γενική κλινική στην Θεσσαλονίκη.εμεινα υπερευχαριστημενη,ήταν σαν διακοπές!!

Σκεφτείτε ότι θα πάρουμε κ τα 2.000 ευρώ του Μητσοτάκη όταν γεννησουμε!δεν είναι κ άσχημα,έτσι;;

Έλα ρε συ και εμένα νομίζω εκεί είναι ο γιατρός μου !!!! Δεν είμαι απολύτως σίγουρη βέβαια αλλά κάτι θυμάμαι να έχω ακούσει για εκεί ! Θα τον ρωτήσω όταν ξαναπάω ! Ναι σωστό και αυτό ! Βέβαια τα παίρνεις με μια χ καθυστέρηση αλλά οκ ! Κάτι είναι και αυτό !!


hkTMp3.png?t=1&Bu24n0LK

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου, εδω στη Γερμανια με το που πηγα 9 βδομαδα οχι απλα με οργανωσαν γ ια τη γεννα αλλα εχω ηδη μαια την οποια θα συναντησω την αλλη βδομαδα και εχω ηδη κλεισει μαθηματα τοκετου! Χαχαχαχαχαχα!!!! Μιλαμε εγω δεν εχω καν συνειδητοποιησει οτι περιμενω μωρο, δεν εχω καν κανει την αυχενικη ακομη και οι Γερμαναραδες μου εχουν κλεισει ηδη τον τοκετο!

  • Μου αρέσει 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lady_m είπε:

Έλα ρε συ και εμένα νομίζω εκεί είναι ο γιατρός μου !!!! Δεν είμαι απολύτως σίγουρη βέβαια αλλά κάτι θυμάμαι να έχω ακούσει για εκεί ! Θα τον ρωτήσω όταν ξαναπάω ! Ναι σωστό και αυτό ! Βέβαια τα παίρνεις με μια χ καθυστέρηση αλλά οκ ! Κάτι είναι και αυτό !!

Άντε έχει γούστο να γεννησουμε μαζί!!χαχαχαχα!αν είναι εκεί κ τελικά θα πας για ιδιωτικό,θα σου αρέσει πολύ κ οι μαίες απίστευτες,θα σε βοηθήσουν σε ο,τι χρειαστείς:razz:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αααα και να ρωτήσω !! Ξέρετε κανένα σάιτ τύπου H&M με κολάν και παντελόνια εγκυμοσύνης ;;; Είναι νωρίς ακόμα ξέρω αλλά αν ανοίξουν τα μαγαζιά τον άλλο μήνα θα γυρίσω στη δουλειά και θέλω να είμαι προετοιμασμένη !


hkTMp3.png?t=1&Bu24n0LK

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσια μου, εδω στη Γερμανια με το που πηγα 9 βδομαδα οχι απλα με οργανωσαν γ ια τη γεννα αλλα εχω ηδη μαια την οποια θα συναντησω την αλλη βδομαδα και εχω ηδη κλεισει μαθηματα τοκετου! Χαχαχαχαχαχα!!!! Μιλαμε εγω δεν εχω καν συνειδητοποιησει οτι περιμενω μωρο, δεν εχω καν κανει την αυχενικη ακομη και οι Γερμαναραδες μου εχουν κλεισει ηδη τον τοκετο!

Αχ άμα σου πω ότι εμένα μου αρέσει αυτό της οργάνωσης!!νιώθω μια μεγαλύτερη ασφάλεια ρε παιδί μου!σκέψου είχα κάνει μαθήματα ανώδυνου κ ψυχοπροφυλακτικης στο Ιπποκράτειο,μετά μέσα στην τιμή του ιδιωτικού ήταν αυτά τα μαθήματα οπότε τα ξαναέκανα κ κοιτούσα κ διάφορα βίντεο στο ίντερνετ!είμαι λιιιιγο ψυχαναγκαστικουλα!χαχααχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Άντε έχει γούστο να γεννησουμε μαζί!!χαχαχαχα!αν είναι εκεί κ τελικά θα πας για ιδιωτικό,θα σου αρέσει πολύ κ οι μαίες απίστευτες,θα σε βοηθήσουν σε ο,τι χρειαστείς:razz:

Μακάρι ρεεε χαχχα είσαι νομίζω πιο πολύ από μένα όμως ποτέ δε ξες  !! Είναι δύσκολη περίοδος τώρα ρε γαμωτο .. είχε προγράμματα στο δήμο γενικά σα σεμινάρια για την εγκυμοσύνη , σωστή στάση σώματος , λίγες ασκήσεις για πιο καλό τοκετό .. εμείς νομίζω τίποτα δε θα μπορέσουμε να παρακολουθήσουμε !! 


hkTMp3.png?t=1&Bu24n0LK

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...