Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλησπέρα μανουλες Νοεμβρίου !! Σε λίγες μέρες μπαίνω στο μήνα μου και έχω τρομερή αγωνία και λίγο φόβο.. Θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο και δεν έχω μιλήσει ακόμα με το γιατρό μου για τα διαδικαστικά.. σπάνε τα νερά και έρχομαι.. ή παίρνω τηλέφωνο γιατρό μαία..? Αν είναι βράδυ τι κάνω? Και διάφορες τέτοιες σκέψεις.. Είναι κάποια που συμπάσχει μαζί μου? Η θα γεννήσει και αυτή σε δημόσιο νοσοκομείο?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!!! 
Τι κάνετε; Περιμένω μεταφορική σήμερα να μεταφέρει μερικά παλιά  έπιπλα που είχαμε στο δωμάτιο του μωρού μπας και τακτοποιηθούμε σωστά επιτέλους.. Έκανα εκκαθάριση σε ρούχα που δεν φοράμε πλέον και δεν φαντάζεστε τι έφυγε... Πολλά ήταν που λυπήθηκα να δώσω αλλά δεν γινόταν. Δύσκολα θα ξανά βάλω πολλά απ αυτά..

@noulii καλωσήρθες και με το καλό το μωράκι σου! Εγώ θα γεννήσω σε ιδιωτικό μαιευτήριο όποτε όταν έρθει η ώρα θα επικοινωνήσω με το γιατρό μου τηλεφωνικά και θα πάω στο μαιευτήριο όταν κρίνει πως ήρθε η ώρα. Από φίλη μου όμως που το έκανε σε φυσιολογικό τοκετό, έκανε πρόκληση σε εφημερία του γιατρού της για να είναι ο ίδιος εκεί και να την ξεγεννήσει. Αλλιώς ξέρω πας και σε εξυπηρετεί οποίος γιατρός εφημερεύει. Με επιφύλαξη βέβαια όλα αυτά... Το καλύτερο είναι να κανείς τη συζήτηση με το γιατρό σου το συντομότερο..

  • Μου αρέσει 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου...

@noulii καλωσηρθες κοπελα μου...εγω θα γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο στα Γιαννενα τον Δεκεμβρη..η μαια μου που εκανα μαθηματα μου ειπε οτι καλο ειναι να μιλησω με τον γιατρο για ενα πλανο πως θελω να γινει εκεινη τη μερα..επισης να του πω οτι εγω εχω στο μυαλο μου να με ξεγεννησει αυτος κ αν για καποιο λογο λειπει να μου πει ποιος θα ειναι αντικαταστατης για να ερθω σε επαφη τουλαχιστον μια φορα μαζι του πιο πριν...Αν σπασουν τα νερα σε δυο ωρες πρεπει να πας νοσοκομειο γιατι μετα χρειαζεσαι αντιβιωση...αν ομως ξεκινησεις με συσπασεις η τη βλεννα που βγαινει μπορεις αν εχεις δικη σου μαια να την φωναξεις να σου μετρησει τη διαστολη για να μην πας κατευθειαν νοσοκομειο κ αγχωθεις εκει περα κ κολλησει ο τοκετος κ δεν μεγαλωνει η διαστολη..τουλαχιστον σε εμας εδω περα δεν ειναι οτι καλυτερο οι μαιες, ειναι λιγο αποτομες οποτε εγω αυτο θα κανω...

  • Μου αρέσει 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια μ μόλις γυρισα απο τ γιατρό.. Η μικρή είναι χαμηλά αλλά όχι εντελώς ακόμα μ είπε, παρολααυτα είναι 3 κιλά κ μ είπε ότι μπορεί να μπω πιο μπροστά έτσι όπως τ παμε:roll:

  • Μου αρέσει 9

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

@noulii καλώς μας ήρθες! Κι εγώ από όσα γνωρίζω για δημόσιο νοσοκομείο , θα πρέπει να επικοινωνήσετε με το γιατρό σου και μαζι να φτιάξετε το πλάνο. 

@Despoina Mar κάπως έτσι είναι κι ο δικός μου οπότε και λόγω μεγέθους εγώ θα ένιωθα πιο ασφαλής αν μου έλεγαν να μπω νωρίτερα σε διαδικασία τοκετού. (Καλά ο δικός μου δεν έχει γυρίσει καν, το κεφάλι του είναι στο διάφραγμα μου)

@Eirini1988 είμαστε ακριβώς στην ίδια φαση με τα έπιπλα ! Το παιδικό αυτή τη στιγμή είναι γραφείο και υπνοδωμάτιο.... Δηλαδή κάτι σαν αποθήκη. Καθυστερούμε λίγο τις διαδικασίες γιατί ο άντρας μου δουλεύει εξ αποστάσεως και μας έχει βολεψει το γραφειακι. Αλλά μάλλον Τετάρτη θα...μπει το νερό στο αυλάκι! :D

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου.καλη μας τρίτη!!εμείς σήμερα δεν θα βγούμε βολτουλα ,θα τον κοιμισω εδώ για να κάνω καμιά δουλίτσα στο σπίτι.

@Eirini88 κι εγώ το έκανα πριν καμιά βδομάδα από το ξεσκαρταρισμα που λες,εδωσα πολλά μας ρούχα αλλά άνοιξε ο χώρος ρε παιδί μου.αντε με το καλό κ το δωμάτιο του αγοριού σου:x

@Despoina Mar κοπέλα μου μην στεναχωριέσαι.κι εμένα το ίδιο μου είπε ο εμβρυολογος κ θα το συζητήσω κ από βδομάδα με τον γυναικολόγο μου.μου βγαίνει μεγάλη η μικρή κ συστήνει μετά τις 38 πρόκληση.μετα ίσως ζοριστουμε κ εμείς κ το μωράκι.να σου πω ότι πέρσι που έκανα στον γιο μου πρόκληση,ήταν πολύ καλή εμπειρία ,φ.τ,και στις 38+5 γεννήθηκε 4 κιλα αγοράκι.ολα θα πάνε καλα,να εμπιστευτείς τον γιατρό σου.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!  @noulii κορίτσι μου μια συζήτηση με το γιατρό σου θα σου λύσει τις απορίες! Πλέον  στα δημόσια μαιευτήρια  είναι από τα καλύτερα μέρη για να γεννήσεις !!! 
@Despoina Mar Κοριτσάκι μου όπως σου τα είπε και η @MumMaria!!! Θα πάτε με πρόκληση και όλα καλά !!! Ε ρε μπεμπαρα κ αυτή!!!! Θα είσαι έτοιμη και τσουπ με το ραντεβουδάκι σας όλα θα πάνε καλά!! 
@Eirini1988 σε καταλαβαίνω για τα πράγματα ρούχα που δίνεις.. έχω κάνει τρελό ξεσκαρτάρισμα και εγώ... έχω κάνει έως κ το σπίτι εντελώς αφαιρετικό minimal χιχιχιχιχι αλλά όλα είναι για καλό σκοπό!!! Για να έχει το χώρο του το αγόρι σας!!!! 

  • Μου αρέσει 5

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε όλα τα σπίτια υπάρχει ένα τέτοιο δωμάτιο που χωράει τα πάντα! Εντωμεταξύ κορίτσια με πήρε ο μεταφορέας να ακυρώσει για Παρασκευή... Μες στα νεύρα είμαι. Αυτή την αναβλητικότητα ορισμένων δεν την μπορώ..

@Despoina Mar κάλε τι μεγάλο μωρό!! Μην σε αγχώνει τίποτα όμως όλα θα πάνε καλά σε κάθε περίπτωση και ο γιατρός θα πράξει το καλύτερο για εσένα και το μωρό.

  • Μου αρέσει 4

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!! Σας διαβαζω απο το ορωι αλλα ειμαι τεμπελα σημερα! Ειμαι στο κρεβατι ακομη με το καλοριφερακι μας! Ναι καλα ακουσατε!!! Καλοριφερ!!! Χειμωνιασε εδω! Σημερα μπηκα ενατο κοριτσια μου!!!! Δε το πιστευω ακομη!!!

@Eirini1988λατρευω τα ξεκαθαρισματα! Πολυ καλα κανατε και δωσατε. Λογω μπολικων μετακομισεων σε λιγο διαστημα εχω καταλαβει οτι πολλα τα κραταμε απο ανασφαλεια. Το ταιμινγκ ειναι τελειο παντβς γιατι με το παιδι θα μαζευτουν απειρα και καθε τετραγωνικο εκατοστο αδειο ειναι πολυτιμο! Κριμα με τους μεταφορεις...Κι εμενα με νευριαζει αυτο αλλα ελπιζω να ερθουν αμεσα!

@Depykalκοριτσι μου ηθελα να σχολιασω οτι ετσι οπως σε διαβασα σε χαρηκα!!!! Νομιζω πλεον με τη μαια και τα.μαθηματα εχεις αλλαξει παρα πολυ την ψυζολογια σου! Νιωθω οτι εισαι πιο σιγουρη και με αυτοπεποιθηση! Πολυ χαρηκα και ηθελα να στο πω!!! Πολυ χρησιμες οι πληροφοριες για υο δημοσιο νοσοκομειο.

@nouliiκαλωσηρθες κοριτσι μου και με το καλο το μωρακι σου! Λογικο το αγχος, ολες εχουμε νομιζω! Πλησιαζει και η χαρα και η αγωνια οανε μαζι! Εγω θα γεννησω Γερμανια αλλα νομιζω τα κοριτσια εδω σου εδωσαν αρκετα τιπς! Με το καλο ευχομαι!

@Despoina Mar πωπωπω μια κοπελαρα! Μπουτι μαγουλακι θα εχεις να φιλας! Κοριτσι μου μην αγχωνεσαι καθολου!!! Οπως στα ειπε και το Μαρακι μας, με την προκληση αν χρειαστει θα ειναι ολα μια χαρουλα!! Εσυ ακολουθεις το γιατρο σου και ολα θα πανε καλα!!! 

 

Just now, Alexandra P. said:

@noulii καλώς μας ήρθες! Κι εγώ από όσα γνωρίζω για δημόσιο νοσοκομείο , θα πρέπει να επικοινωνήσετε με το γιατρό σου και μαζι να φτιάξετε το πλάνο. 

@Despoina Mar κάπως έτσι είναι κι ο δικός μου οπότε και λόγω μεγέθους εγώ θα ένιωθα πιο ασφαλής αν μου έλεγαν να μπω νωρίτερα σε διαδικασία τοκετού. (Καλά ο δικός μου δεν έχει γυρίσει καν, το κεφάλι του είναι στο διάφραγμα μου)

@Eirini1988 είμαστε ακριβώς στην ίδια φαση με τα έπιπλα ! Το παιδικό αυτή τη στιγμή είναι γραφείο και υπνοδωμάτιο.... Δηλαδή κάτι σαν αποθήκη. Καθυστερούμε λίγο τις διαδικασίες γιατί ο άντρας μου δουλεύει εξ αποστάσεως και μας έχει βολεψει το γραφειακι. Αλλά μάλλον Τετάρτη θα...μπει το νερό στο αυλάκι! :D

Με το καλο κι εσεις κοριτσι μου να φτιαξετε το δωματιο!!!! Να μας πεις την Τεταρτη εντυπωσεις!!!! Θα γινει πολυ ομορφο ειμαι σιγουρη και ισως καπου βολεψετε στο υπολοιπο σπιτι ενα γραφειο για τον αντρουλη σου! Εγω προσωπικα δουλευω στην τραπεζαρια αλλα εχουμε.και ενα τραπεζακι πτυσσομενο και το εκαν γραφειο εκεινο οταν δεν ειχαμε το τραπεζι!

  • Μου αρέσει 7

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

 Ευχαριστώ πολυ κορίτσια, εχω κ συνέχεια.. Βγηκαν οι εξετάσεις Μ κ εχω ένα σταυρό στο λευκωμα και παρα πολλα πυοσφαιρια.. Θ επαναλαβω κ αυριο τ πρωι ξανά ουρά κ μάλλον θ παρω αντιβίωση Γ ουρολοίμωξη γτ Μ είπε είναι επικίνδυνο σ αυτη τ φαση.. Συμπτώματα δεν έχω :roll:

  • Λυπημένη/-ος 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Despoina Mar said:

 Ευχαριστώ πολυ κορίτσια, εχω κ συνέχεια.. Βγηκαν οι εξετάσεις Μ κ εχω ένα σταυρό στο λευκωμα και παρα πολλα πυοσφαιρια.. Θ επαναλαβω κ αυριο τ πρωι ξανά ουρά κ μάλλον θ παρω αντιβίωση Γ ουρολοίμωξη γτ Μ είπε είναι επικίνδυνο σ αυτη τ φαση.. Συμπτώματα δεν έχω :roll:

Δεσποινακι μου μη σκας καθολου! Πριν μιαμισι βδομαδα τα ουρα μου ειχαν πολλα βακτηρια (δεν μου εξηγησαν παραπανω), κανενα συμπτωμα επισης. Πηρα την αντιβιωσουλα μου και μια χαρα εφυγαν τα ατιμα! Ειναι πολυ συνηθισμενη η ουρολοιμωξη στους μεγαλους μηνες. Εσυ επανελαβε αυριο και αν χρειαστει αντιβιωσουλα κανενα θεμα να μην αγχωνεσαι. Μπολικο νερακι και γιαουρτακια με την αντιβιωση να μη σου φουντωσει τους μυκητες. Ολα μια χαρα θα πανε!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Δεσποινακι μου μη σκας καθολου! Πριν μιαμισι βδομαδα τα ουρα μου ειχαν πολλα βακτηρια (δεν μου εξηγησαν παραπανω), κανενα συμπτωμα επισης. Πηρα την αντιβιωσουλα μου και μια χαρα εφυγαν τα ατιμα! Ειναι πολυ συνηθισμενη η ουρολοιμωξη στους μεγαλους μηνες. Εσυ επανελαβε αυριο και αν χρειαστει αντιβιωσουλα κανενα θεμα να μην αγχωνεσαι. Μπολικο νερακι και γιαουρτακια με την αντιβιωση να μη σου φουντωσει τους μυκητες. Ολα μια χαρα θα πανε!

Νερο πινω παρα πολυ Γ αυτό Μ έκανε εντυπωση.. Καλά τη κολπιτιδα δεν θ τ γλιτώσω όσο γιαουρτι κ ν φάω.. Έχω κ τωρα μικροοργανισμούς απλά δεν έχω κ εκει συμπτώματα.. Γενικά της τρελής γινεταιι


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar said:

Νερο πινω παρα πολυ Γ αυτό Μ έκανε εντυπωση.. Καλά τη κολπιτιδα δεν θ τ γλιτώσω όσο γιαουρτι κ ν φάω.. Έχω κ τωρα μικροοργανισμούς απλά δεν έχω κ εκει συμπτώματα.. Γενικά της τρελής γινεταιι

Ολα θα φτιαξουν σιγα σιγα μετα. Με τοσες ορμονες Δεσποινακι το pH μας εχει γινει χαλι αχαχα! Κι εγω πινω νερο μπολικο αλλα ετυχε τωρα και το τσιμπησα κι εγω το μικροβιο. Μου ειπε η γιατρος οτι επειδη το μωρο πιεζει την κυστη ισως δεν αδειαζει σωστα και γι'αυτο. Αλλα μου το τονισε οτι ειναι συνηθισμενο στις εγκυουλες! Οποτε υπομονη!! Λιγο εμεινεεεεεεε!!!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια και εμένα παρασκευή θα βγουν οι εξετάσεις μου κ μετα θα με δει ο γιατρός..όλο νωρίτερα ακούω αχ πλησιάζουμε κορίτσια.σήμερα έφτιαξα κ τη βαλιτσούλα για το μαιευτήριο..κ το νεσεσερ έτοιμο σχεδόν..κάνω κ τα τελευταία ψώνια αυτές τις μέρες..και αναμένουμε.

  • Μου αρέσει 5

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου!!! Σας διαβαζω απο το ορωι αλλα ειμαι τεμπελα σημερα! Ειμαι στο κρεβατι ακομη με το καλοριφερακι μας! Ναι καλα ακουσατε!!! Καλοριφερ!!! Χειμωνιασε εδω! Σημερα μπηκα ενατο κοριτσια μου!!!! Δε το πιστευω ακομη!!!

@Eirini1988λατρευω τα ξεκαθαρισματα! Πολυ καλα κανατε και δωσατε. Λογω μπολικων μετακομισεων σε λιγο διαστημα εχω καταλαβει οτι πολλα τα κραταμε απο ανασφαλεια. Το ταιμινγκ ειναι τελειο παντβς γιατι με το παιδι θα μαζευτουν απειρα και καθε τετραγωνικο εκατοστο αδειο ειναι πολυτιμο! Κριμα με τους μεταφορεις...Κι εμενα με νευριαζει αυτο αλλα ελπιζω να ερθουν αμεσα!

@Depykalκοριτσι μου ηθελα να σχολιασω οτι ετσι οπως σε διαβασα σε χαρηκα!!!! Νομιζω πλεον με τη μαια και τα.μαθηματα εχεις αλλαξει παρα πολυ την ψυζολογια σου! Νιωθω οτι εισαι πιο σιγουρη και με αυτοπεποιθηση! Πολυ χαρηκα και ηθελα να στο πω!!! Πολυ χρησιμες οι πληροφοριες για υο δημοσιο νοσοκομειο.

@nouliiκαλωσηρθες κοριτσι μου και με το καλο το μωρακι σου! Λογικο το αγχος, ολες εχουμε νομιζω! Πλησιαζει και η χαρα και η αγωνια οανε μαζι! Εγω θα γεννησω Γερμανια αλλα νομιζω τα κοριτσια εδω σου εδωσαν αρκετα τιπς! Με το καλο ευχομαι!

@Despoina Mar πωπωπω μια κοπελαρα! Μπουτι μαγουλακι θα εχεις να φιλας! Κοριτσι μου μην αγχωνεσαι καθολου!!! Οπως στα ειπε και το Μαρακι μας, με την προκληση αν χρειαστει θα ειναι ολα μια χαρουλα!! Εσυ ακολουθεις το γιατρο σου και ολα θα πανε καλα!!! 

 

Με το καλο κι εσεις κοριτσι μου να φτιαξετε το δωματιο!!!! Να μας πεις την Τεταρτη εντυπωσεις!!!! Θα γινει πολυ ομορφο ειμαι σιγουρη και ισως καπου βολεψετε στο υπολοιπο σπιτι ενα γραφειο για τον αντρουλη σου! Εγω προσωπικα δουλευω στην τραπεζαρια αλλα εχουμε.και ενα τραπεζακι πτυσσομενο και το εκαν γραφειο εκεινο οταν δεν ειχαμε το τραπεζι!

Τι ωραια κοροτσι μου 9ος λιγο εμεινε ακομα...

Η αληθεια ειναι οτι πλεον ειμαι λιγοτερο αγχωμενη γιατι ξερω τι θα γινει πανω κατω...πιο πριν ηταν κατι τελειως αγνωστο...ελπιζω να κρατησω την ψυχραιμια μου οταν ερθει η ωρα κ να εφαρμοσω αυτα που εμαθα...

Την Τριτη εχω κ ραντεβου με τον γιατρο κ μετα θα ξεκινησω να ψωνιζω για το μωρο να ξεκινησω κ να τα πλενω μολις βρω μερες με ηλιο γιατι φοβαμαι να τα βαλω στεγνωτηριο...

  • Μου αρέσει 2

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...