Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Sousamaki είπε:

Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση..

μπορεις να μας πεις τη διαδικασία για να τα δώσουμε σε αυτήν την δημόσια τράπεζα;εγώ κ ο άντρας μου θελουμε να τα δώσουμε εκεί αλλά δεν έχω βρει ακόμη πληροφορίες για τη διαδικασια

Μπαίνεις στο site και επιλέγεις τη δωρεά βλαστοκυτταρων, βλέπεις υποχρεωτικά ένα βίντεο που εξηγούν τα πάντα για την διαδικασία και μετά συμπληρώνεις μια φόρμα με τα στοιχεία σας και σας στέλνουν το ειδικό κιτ που θα δώσεις στον γιατρο σου για να βάλει το υλικό μετά τη λήψη. Μόλις γίνει η λήψη το στέλνεις αμέσως πίσω με κουριερ. Το κιτ που θα σου στείλουν το πληρώνουν αυτοί και εσύ πληρώνεις μόνο την κουριερ που το στέλνεις πίσω. 

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Despoina Mar @ΕΥΑ! και @Sousamaki Εγώ μέχρι στιγμής έχω παραλάβει τα εξής δείγματα:


α) babyspace ένα τσαντάκι με δύό επιθέματα στήθους, δυο σακουλάκια φύλαξης μητρικού γάλακτος και ένα δειγματάκι λανολίνης. Όλα της Lansinoh.
β)στη β επιπέδου στο Μητέρα ένα βαλιτσάκι babyspace με δείγματα για τη μαμά και ένα μπιμπερό ΜΑΜ και μια πιπίλα anent κ.α. 
γ) tena εσώρουχα μιας χρήσης 2 τμχ και 2 κουπώνια 3Ε (δεν ξέρω τι πρόβλημα έπαθε το σύστημα τους αλλά μου τα στείλανε 4 φορές!!). Οπότε έχω 8 τμχ από αυτά. Αν θέλει κάποια κοπέλα κουπόνι tena να μου πει!!! Δεν θα τα χρησιμοποιήσω όλα..
δ) έκανα εγγραφή στο nutricia club και μου στείλανε μια κρέμα (κανονικό μέγεθος) ρυζάλευρο βανίλια χωρίς ζάχαρη (τις καινούργιες) και 3 φακελάκια μιας δόσης almiron 3 (από 1 έτους). Το almiron το χάρισα γιατί έληγε σε 1 μήνα και δεν ήθελα να το πετάξω, δεν μου αρέσει να πετάω τρόφιμα στις μέρες μας. 
ε) Κουπόνι pampers 3E 

  • Μου αρέσει 1

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, MinakiG είπε:

@Despoina Mar @ΕΥΑ! και @Sousamaki Εγώ μέχρι στιγμής έχω παραλάβει τα εξής δείγματα:


α) babyspace ένα τσαντάκι με δύό επιθέματα στήθους, δυο σακουλάκια φύλαξης μητρικού γάλακτος και ένα δειγματάκι λανολίνης. Όλα της Lansinoh.
β)στη β επιπέδου στο Μητέρα ένα βαλιτσάκι babyspace με δείγματα για τη μαμά και ένα μπιμπερό ΜΑΜ και μια πιπίλα anent κ.α. 
γ) tena εσώρουχα μιας χρήσης 2 τμχ και 2 κουπώνια 3Ε (δεν ξέρω τι πρόβλημα έπαθε το σύστημα τους αλλά μου τα στείλανε 4 φορές!!). Οπότε έχω 8 τμχ από αυτά. Αν θέλει κάποια κοπέλα κουπόνι tena να μου πει!!! Δεν θα τα χρησιμοποιήσω όλα..
δ) έκανα εγγραφή στο nutricia club και μου στείλανε μια κρέμα (κανονικό μέγεθος) ρυζάλευρο βανίλια χωρίς ζάχαρη (τις καινούργιες) και 3 φακελάκια μιας δόσης almiron 3 (από 1 έτους). Το almiron το χάρισα γιατί έληγε σε 1 μήνα και δεν ήθελα να το πετάξω, δεν μου αρέσει να πετάω τρόφιμα στις μέρες μας. 
ε) Κουπόνι pampers 3E 

Στην Β επιπέδου είδα και άλλη μια μαμά να κρατάει κουτάκι στο μητέρα Εμένα δεν μου έδωσαν ποτέ τίποτα! Για παμπερς babyspace  και Tena στο ίντερνετ τα βρίσκεις τα κουπόνια?? 

Ευχαριστούμε πάρα πολύ κοπέλα μου!!! :)

  • Μου αρέσει 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula said:

Στην Β επιπέδου είδα και άλλη μια μαμά να κρατάει κουτάκι στο μητέρα Εμένα δεν μου έδωσαν ποτέ τίποτα! Για παμπερς babyspace  και Tena στο ίντερνετ τα βρίσκεις τα κουπόνια?? 

Ευχαριστούμε πάρα πολύ κοπέλα μου!!! :)

@Argyroula Η μαία μου έφερε το βαλιτσάκι και μου ζήτησε να συμπληρώσω σε μια καρτούλα το μειλ μου. Όταν πήγα τη καρτούλα στο κισέ μου έδωσαν πάλι και δεν είχαν δώσει σε μια άλλη κοπέλα και αισθάνθηκα άσχημα και της έδωσα το 2ο το δικό μου. Αν γκουκλάρεις babyspace gift box μπαίνεις και το παραγγέλνεις το τσαντάκι της μαμάς δωρεάν. Για το βαλιτσάκι πιστεύω αν τους πάρεις τηλέφωνο θα στο στείλουνε. 
pampers εγώ βρήκα link στο facebook το οποίο κόλλησε αλλά τους έστειλα μήνυμα στο facebook και μου το έστειλαν ταχυδρομικά. 
Τενα πάλι γκουγκλαρε τενα δείγματα ακράτειας και πάτησε το 1ο λινκ που λέει Παραγγείλετε ένα δωρεάν δείγμα προϊόντων για γυναίκες της ΤΕΝΑ. 

 

  • Ευχαριστώ 1

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Τέλεια νέα διαβάζω για ντοπλερ @MumMaria!!! Κοριτσαρος!!! Πάπλωμα η @Υβόννη μας... εδώ Αθήνα υγρασία κ κουφόβραση γρρρρ... μαγειρέματα η @Nina13 και εγώ το κάνω αυτό!! @Depykal πολύ ωραία πραγματάκια σου μαθαινει η μαία σου!!! Όντως πολλοί γιατροί δεν ασχολούνται με την καθυστερημένη απολίνωση δυστυχώς ... είμαστε λίγο πίσω σε αυτά...  @MinakiG τέλεια τα δειγματακια!!! Κορίτσια όσες γεννήσετε σε ιδιωτικό μαιευτήριο η babyspace θα σας δώσει βαλιτσάκι με παρά πολλά δειγματακια μέσα πιπίλα μπουκάλι κρέμες φροντίδας και σαμπουάν αφρόλουτρα για τα μωράκια καθώς και η pampers ένα μικρό πακετάκι με 10 πάμπερς premium care no1! Η frezyderm επίσης δωρίζει  μπουκαλάκια για το πλύσιμο της ευαίσθητης περιοχής (μισογεμάτα βέβαια ) καθώς και το πρώτο σετ πλυσίματος frezyderm σαμπουάν, αφρόλουτρο, ενυδατική κρεμουλα ) για τα μωράκια σας! Όποτε @Argyroula θα πάρεις κ από εκεί δειγματακια!

1 hour ago, Sousamaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια..καλό ΣΚ να έχουμε, ήρεμο κ χαρούμενο ..

εμεις , εγώ κ η μπεμπα, ήρθαμε να φτιάξουμε ποδονυχακια για να αναπτερωθεί το ηθικό μας, που κατά τα αλλά νιώθω σαν μπάλα με πόδια..χαχα

Κ γω θα ήθελα να με ενημερώσεις για δειγματακια αν δε σου κάνει κοπο

Με γεια τα νυχάκια το καλύτερο έκανες!!! Να ανεβεί κ η ψυχολογία κορίτσι μου!!!

πρίν από 19 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Κάπου πήρε το μάτι μου αυτές τις μέρες που συζητούσαμε για βλαστοκυτταρα. Εγώ θα σας πω αυτά που ξέρω από εμπειρία επειδή δούλευα σε γυναικολόγο 6 χρόνια και τα ξέρω λίγο από μέσα τα πράγματα. Οι ιδιωτικές κλινικές θέλουν πολλά χρήματα για τη φύλαξη αλλά ποιο είναι το θέμα; ότι δεν ελέγχουν το υλικό αν είναι κατάλληλο, το καταψυχουν αμέσως. Αν λοιπόν εσύ το χρειαστεί (κούφια η ώρα που το ακούει!) μπορεί να έχεις πληρώσει ένα σωρό χρήματα χωρίς να είναι κατάλληλα τα βλαστοκυτταρα που έχεις καταψυξει. Η δημόσια τράπεζα παίρνει το υλικό, το εξετάζει και το καταψυχει μόνο αν είναι κατάλληλο, αν όχι κάνει πειράματα πάνω στο δείγμα. Βέβαια αν το χρειαστείς πιθανότατα δεν θα σου δώσουν αυτό που έστειλες αλλά μπαίνεις σε προτεραιότητα στη σειρά αναμονής για να σου δώσουν άλλα βλαστοκυτταρα συμβατά με τα δικά σου. Εγώ και στα 2 παιδιά αυτό έκανα, τα έστειλα στη δημόσια τράπεζα και το ίδιο θα κάνω και στον τρίτο μου... Αυτά είχα να σας πω, είναι η γνώμη μου καθαρά, δεν θέλω να σας επηρεαζω αλλά επειδή ξέρω τι γίνεται οφείλω να το πω! 

Πολύ χρήσιμες πληροφορίες ευχαριστούμε πολύ !!!

Just now, Marilou77 είπε:

Καλημέρα απο την βροχερη κ δροσερη Θεσσαλονίκη, τωρα μαλιστα!!! Αυτος ειναι καιρος!!!!! Αρχιζω σιγα σιγα να κανω κι εγω βαλιτσα κ ακομα πιο σιγα να σηκωνω τα καλοκαιρινά για να κανω θεση για τα χεινερινα, επιτέλους! Καλο σκ να εχουμε ολες μας!!!!

Να τη και η βαλίτσα της Μαριλους μας!!!! Με το καλό να την κλείσεις και με προσοχή οι δουλίτσες!!! 

  • Μου αρέσει 8

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Geo81 said:

Καλημέρα κορίτσια μου! Τέλεια νέα διαβάζω για ντοπλερ @MumMaria!!! Κοριτσαρος!!! Πάπλωμα η @Υβόννη μας... εδώ Αθήνα υγρασία κ κουφόβραση γρρρρ... μαγειρέματα η @Nina13 και εγώ το κάνω αυτό!! @Depykal πολύ ωραία πραγματάκια σου μαθαινει η μαία σου!!! Όντως πολλοί γιατροί δεν ασχολούνται με την καθυστερημένη απολίνωση δυστυχώς ... είμαστε λίγο πίσω σε αυτά...  @MinakiG τέλεια τα δειγματακια!!! Κορίτσια όσες γεννήσετε σε ιδιωτικό μαιευτήριο η babyspace θα σας δώσει βαλιτσάκι με παρά πολλά δειγματακια μέσα πιπίλα μπουκάλι κρέμες φροντίδας και σαμπουάν αφρόλουτρα για τα μωράκια καθώς και η pampers ένα μικρό πακετάκι με 10 πάμπερς premium care no1! Η frezyderm επίσης δωρίζει  μπουκαλάκια για το πλύσιμο της ευαίσθητης περιοχής (μισογεμάτα βέβαια ) καθώς και το πρώτο σετ πλυσίματος frezyderm σαμπουάν, αφρόλουτρο, ενυδατική κρεμουλα ) για τα μωράκια σας! Όποτε @Argyroula θα πάρεις κ από εκεί δειγματακια!

Αχ αυτά που δίνουν στη γέννα δεν τα ξέρω καθόλου!! Ευχαριστούμε!!!! 


4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Τέλεια νέα διαβάζω για ντοπλερ @MumMaria!!! Κοριτσαρος!!! Πάπλωμα η @Υβόννη μας... εδώ Αθήνα υγρασία κ κουφόβραση γρρρρ... μαγειρέματα η @Nina13 και εγώ το κάνω αυτό!! @Depykal πολύ ωραία πραγματάκια σου μαθαινει η μαία σου!!! Όντως πολλοί γιατροί δεν ασχολούνται με την καθυστερημένη απολίνωση δυστυχώς ... είμαστε λίγο πίσω σε αυτά...  @MinakiG τέλεια τα δειγματακια!!! Κορίτσια όσες γεννήσετε σε ιδιωτικό μαιευτήριο η babyspace θα σας δώσει βαλιτσάκι με παρά πολλά δειγματακια μέσα πιπίλα μπουκάλι κρέμες φροντίδας και σαμπουάν αφρόλουτρα για τα μωράκια καθώς και η pampers ένα μικρό πακετάκι με 10 πάμπερς premium care no1! Η frezyderm επίσης δωρίζει  μπουκαλάκια για το πλύσιμο της ευαίσθητης περιοχής (μισογεμάτα βέβαια ) καθώς και το πρώτο σετ πλυσίματος frezyderm σαμπουάν, αφρόλουτρο, ενυδατική κρεμουλα ) για τα μωράκια σας! Όποτε @Argyroula θα πάρεις κ από εκεί δειγματακια!

Με γεια τα νυχάκια το καλύτερο έκανες!!! Να ανεβεί κ η ψυχολογία κορίτσι μου!!!

Πολύ χρήσιμες πληροφορίες ευχαριστούμε πολύ !!!

Να τη και η βαλίτσα της Μαριλους μας!!!! Με το καλό να την κλείσεις και με προσοχή οι δουλίτσες!!! 

Οπως τα λες ειναι.. Κάνουν αρκετά δώρα/δείγματα στα ιδιωτικά... 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα.εχω απορίες με το εμβόλιο του κοκκυτη

Λοιπόν πήγαμε χθες στον παιδίατρο να τον γνωρισουμε.μου είπε ότι κανονικά κάνουν ένα σκέτο αλλά τώρα δεν υπάρχει κ υπάρχει ένα συνδυαστικό με πολυομυελιτιδα.τελικα θα κάνω αυτό.Φαιμεται στο βιβλιάριο υγείας ότι έπρεπε να κάνω επαναληπτικής δόση το 2019 ούτε βέβαια που το θυμομουν.μου είπε ο γιατρός ότι πιάνει καλύτερα έως 32 βδομάδα αλλά δε μου τι είχε πει κ κανείς.εσεις τελικά τι θα κάνετε?


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.εχω απορίες με το εμβόλιο του κοκκυτη

Λοιπόν πήγαμε χθες στον παιδίατρο να τον γνωρισουμε.μου είπε ότι κανονικά κάνουν ένα σκέτο αλλά τώρα δεν υπάρχει κ υπάρχει ένα συνδυαστικό με πολυομυελιτιδα.τελικα θα κάνω αυτό.Φαιμεται στο βιβλιάριο υγείας ότι έπρεπε να κάνω επαναληπτικής δόση το 2019 ούτε βέβαια που το θυμομουν.μου είπε ο γιατρός ότι πιάνει καλύτερα έως 32 βδομάδα αλλά δε μου τι είχε πει κ κανείς.εσεις τελικά τι θα κάνετε?

Εγώ έμαθα αργά την ύπαρξη του  εμβολίου καθώς είμαι ήδη στην 33η εβδομάδα. Συμφωνα με τη φίλη φαρμακοποιό που με ενημέρωσε , μετά την 28-30η εβδομάδα δεν έχει νόημα γιατί δεν προλαβαίνουν τα αντισώματα να περάσουν στο μωρό. Τουλάχιστον αυτό γνωρίζει εκείνη η οποία πρόσφατα έκανε ένα σεμινάριο εμβολιασμών . Μιλάμε για το εμβόλιο κοκκυτη- διφθερίτιδας πάντα. 

 

Σε άλλα νέα, σήμερα εμείς κατεβήκαμε στο κέντρο της Αθήνας που πολύ μου λείπει καθώς τα 2 τελευταία χρονια μένουμε εκτός.... Αγοράσαμε ύφασμα για τις κουρτίνες του μικρού, ήπιαμε καφεδάκι και κάπως ένιωσα κανονικά για λίγο. 

Έξυπνο αυτό με τα μαγειρέματα που κάνετε! Να το υιοθετήσω ή να παραγγείλω από μανούλα κ πεθερουλα ένα ωραιότατο δέμα??? 

Ευχαριστώ πολύ όλες σας που μοιράζεστε πληροφορίες εδώ μέσα είτε για βλαστοκύτταρα, είτε για δειγματακια είτε για μαγειρέματα! Όλα είναι χρήσιμα! 

Να περάσετε τέλεια το Σαββατοκύριακο σας! :wub:

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandra P. είπε:

Εγώ έμαθα αργά την ύπαρξη του  εμβολίου καθώς είμαι ήδη στην 33η εβδομάδα. Συμφωνα με τη φίλη φαρμακοποιό που με ενημέρωσε , μετά την 28-30η εβδομάδα δεν έχει νόημα γιατί δεν προλαβαίνουν τα αντισώματα να περάσουν στο μωρό. Τουλάχιστον αυτό γνωρίζει εκείνη η οποία πρόσφατα έκανε ένα σεμινάριο εμβολιασμών . Μιλάμε για το εμβόλιο κοκκυτη- διφθερίτιδας πάντα. 

 

Σε άλλα νέα, σήμερα εμείς κατεβήκαμε στο κέντρο της Αθήνας που πολύ μου λείπει καθώς τα 2 τελευταία χρονια μένουμε εκτός.... Αγοράσαμε ύφασμα για τις κουρτίνες του μικρού, ήπιαμε καφεδάκι και κάπως ένιωσα κανονικά για λίγο. 

Έξυπνο αυτό με τα μαγειρέματα που κάνετε! Να το υιοθετήσω ή να παραγγείλω από μανούλα κ πεθερουλα ένα ωραιότατο δέμα??? 

Ευχαριστώ πολύ όλες σας που μοιράζεστε πληροφορίες εδώ μέσα είτε για βλαστοκύτταρα, είτε για δειγματακια είτε για μαγειρέματα! Όλα είναι χρήσιμα! 

Να περάσετε τέλεια το Σαββατοκύριακο σας! :wub:

Καλα κάνατε και βγήκατε την βόλτα σας.. Ευχαριστηθείτε το τώρα, καθώς μετά θα ναι λίγο πιο συντομία οι βόλτες με το νινακι μαζί, και όταν χιονίσει θα το καίτε όλοι μαζί έξω χαχαχα

Εγώ λέω να παραγγειλεις δεματακι αν μπορεις και να μην κουράζεσαι.. Εγώ δεν έχω καμία κοντά μας και αναγκαστικά πρεπει να τα κανω όλα μόνη μ, αλλά δεν παραπονιεμαι καθώς ο άντρας αγαπά την μαγειρική μου πιο πλ απ όλα χαχαχαχα

Και όταν δεν μπορώ να μαγειρέψω, παει και παιρνει απο γνωστό μας εστιατόριο.. Τώρα τελευταία το κάνουμε πιο συχνά καθώς έχω βαρύνει αρκετά και κουράζομαι ευκολα.. Μα ξεκίνησα να αποθηκεύω μαγειρεμένα φαγητά μου στην καταψυξη γιατί θα κουραστώ πολυ με τα δυο στις αρχές.. Αστα.. Μετά τον γεννάρη με βλέπω χαλαρή παλι... 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Alexandra P. είπε:

Εγώ έμαθα αργά την ύπαρξη του  εμβολίου καθώς είμαι ήδη στην 33η εβδομάδα. Συμφωνα με τη φίλη φαρμακοποιό που με ενημέρωσε , μετά την 28-30η εβδομάδα δεν έχει νόημα γιατί δεν προλαβαίνουν τα αντισώματα να περάσουν στο μωρό. Τουλάχιστον αυτό γνωρίζει εκείνη η οποία πρόσφατα έκανε ένα σεμινάριο εμβολιασμών . Μιλάμε για το εμβόλιο κοκκυτη- διφθερίτιδας πάντα. 

 

Σε άλλα νέα, σήμερα εμείς κατεβήκαμε στο κέντρο της Αθήνας που πολύ μου λείπει καθώς τα 2 τελευταία χρονια μένουμε εκτός.... Αγοράσαμε ύφασμα για τις κουρτίνες του μικρού, ήπιαμε καφεδάκι και κάπως ένιωσα κανονικά για λίγο. 

Έξυπνο αυτό με τα μαγειρέματα που κάνετε! Να το υιοθετήσω ή να παραγγείλω από μανούλα κ πεθερουλα ένα ωραιότατο δέμα??? 

Ευχαριστώ πολύ όλες σας που μοιράζεστε πληροφορίες εδώ μέσα είτε για βλαστοκύτταρα, είτε για δειγματακια είτε για μαγειρέματα! Όλα είναι χρήσιμα! 

Να περάσετε τέλεια το Σαββατοκύριακο σας! :wub:

Κι εμένα κανεις δεν μου ειπε για το εμβόλιο, πειραζει που δεν το καμαμε;

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έκανα εμβολιο σε καμία εγκυμοσύνη κορίτσια... Δεν το είχα ακούσει καν! Από εσάς το ακουω! Έχει να κάνει ένα σωρό εμβόλια από τον 2ο μήνα, οπότε δεν θεωρώ να υπάρχει πρόβλημα που δεν το κάναμε. Εντάξει, αντισώματα είναι και αυτά κατά την εγκυμοσύνη αλλά αφού είναι νέα οδηγία δεν νομίζω να υπάρχει θέμα. Εγώ πάντως δεν είχα θέμα. 

  • Μου αρέσει 2

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Ούτε εγώ έκανα εμβολιο σε καμία εγκυμοσύνη κορίτσια... Δεν το είχα ακούσει καν! Από εσάς το ακουω! Έχει να κάνει ένα σωρό εμβόλια από τον 2ο μήνα, οπότε δεν θεωρώ να υπάρχει πρόβλημα που δεν το κάναμε. Εντάξει, αντισώματα είναι και αυτά κατά την εγκυμοσύνη αλλά αφού είναι νέα οδηγία δεν νομίζω να υπάρχει θέμα. Εγώ πάντως δεν είχα θέμα. 

Κι εγώ ακριβώς τα ίδια με σένα. Σε καμια απο τις δυο μου εγκυμοσυνες δεν μου είπαν να το κάνω.. 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Καλα κάνατε και βγήκατε την βόλτα σας.. Ευχαριστηθείτε το τώρα, καθώς μετά θα ναι λίγο πιο συντομία οι βόλτες με το νινακι μαζί, και όταν χιονίσει θα το καίτε όλοι μαζί έξω χαχαχα

Εγώ λέω να παραγγειλεις δεματακι αν μπορεις και να μην κουράζεσαι.. Εγώ δεν έχω καμία κοντά μας και αναγκαστικά πρεπει να τα κανω όλα μόνη μ, αλλά δεν παραπονιεμαι καθώς ο άντρας αγαπά την μαγειρική μου πιο πλ απ όλα χαχαχαχα

Και όταν δεν μπορώ να μαγειρέψω, παει και παιρνει απο γνωστό μας εστιατόριο.. Τώρα τελευταία το κάνουμε πιο συχνά καθώς έχω βαρύνει αρκετά και κουράζομαι ευκολα.. Μα ξεκίνησα να αποθηκεύω μαγειρεμένα φαγητά μου στην καταψυξη γιατί θα κουραστώ πολυ με τα δυο στις αρχές.. Αστα.. Μετά τον γεννάρη με βλέπω χαλαρή παλι... 

Καλέ κι εμένα 500χλμ μακριά είναι! Αλλά το λατρεμένο ΚΤΕΛ τα φέρνει κοντά! Και όχι, δεν θα ντραπω καθόλου σε αυτή τη φάση. :D

 

Just now, Marilou77 είπε:

Κι εμένα κανεις δεν μου ειπε για το εμβόλιο, πειραζει που δεν το καμαμε;

Δεν νομίζω!! Είναι τελείως νέα προσέγγιση και σίγουρα όχι αναγκαία. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandra P. είπε:

Καλέ κι εμένα 500χλμ μακριά είναι! Αλλά το λατρεμένο ΚΤΕΛ τα φέρνει κοντά! Και όχι, δεν θα ντραπω καθόλου σε αυτή τη φάση. :D

 

Δεν νομίζω!! Είναι τελείως νέα προσέγγιση και σίγουρα όχι αναγκαία. 

Τότε ζητά ααα...... Πες τους να στείλουν μπόλικα γιατί αν θηλαζεις ξέχνα το μαγειρεμα... Χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...