Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες όσες περιμένουμε τις χοριακες μας❤️ Πέρασες πολλά,ομως  αυτή τη φορά εύχομαι να δεις μια μεγάλη χοριακη 🥰 Οι γιατροί τι λένε σχετικά με τις προηγούμενες εμβρυομεταφορες σου?

      Εγώ αύριο θα πάω για την επαναληπτική και ελπίζω να μην φάω χαστούκι..εμενα η πρώτη μου εμβρυομεταφορά ήταν μηδενική,τυχαίο γεγονός όπως είπε ο γιατρός η επόμενη που είχα βάλει δυο είχε παλινδρομήσει το ένα,όμως το άλλο είναι η κορούλα μου και τώρα είναι η τρίτη μου εμβρυομεταφορά.

       

      Μιλήσατε με τον γιατρό ? Τι σας είπε?

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ελπιζω να είστε όλες καλά. Εγώ ετοιμάζομαι για ένα καφεδάκι με μια φίλη μετά από καιρό. Στις 5:30 έχω γιατρό και ανυπομονώ! Έχω και πολλές ερωτήσεις όσο πλησιάζει ο καιρός. Να σας ρωτησω... Έχει βγάλει κάποια άλλη σπυράκια στη γλώσσα; Έχω βγάλει δυο στην ακρουλα και με δυσκολεύουν στην ομιλία και το φαγητό.. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με την εγκυμοσύνη ή είναι άσχετο..

@Nina13 αν καθυστερημένα... Χρόνια σας πολλά και καλά! Να χαίρεστε την οικογένεια σας και με το καλό να έρθει και το νέο μέλος! Ελπίζω να περάσατε όμορφα χθες και να χαρήκατε τη μέρα σας..

@fairy-mary εμείς για να προλάβουμε την έξαρση στις αιμμοροιδες και για να αντιμετωπίσω τη δυσκοιλιότητα που με ταλαιπωρεί πολύ ( είχα και πριν την εγκυμοσύνη αλλά με το που έμεινα έγκυος επιδεινώθηκε) παίρνω effecol. Μέχρι να ρυθμιστώ έπαιρνα μεγαλύτερη δόση και τώρα ένα φακελάκι κάθε δυο μέρες.

 

  • Μου αρέσει 2

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, fairy-mary είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Πως είστε;

Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει κάποια απο εσάς αιμοροίδες και αν ναι τι σας έδωσε ο γιατρός για την αντιμετώπιση

..

Απλά υποφέρω..και μου έχουν δημιουργήσει και δυσκοιλιότητα και είμαι χάλια.

 

Just now, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ελπιζω να είστε όλες καλά. Εγώ ετοιμάζομαι για ένα καφεδάκι με μια φίλη μετά από καιρό. Στις 5:30 έχω γιατρό και ανυπομονώ! Έχω και πολλές ερωτήσεις όσο πλησιάζει ο καιρός. Να σας ρωτησω... Έχει βγάλει κάποια άλλη σπυράκια στη γλώσσα; Έχω βγάλει δυο στην ακρουλα και με δυσκολεύουν στην ομιλία και το φαγητό.. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με την εγκυμοσύνη ή είναι άσχετο..

@Nina13 αν καθυστερημένα... Χρόνια σας πολλά και καλά! Να χαίρεστε την οικογένεια σας και με το καλό να έρθει και το νέο μέλος! Ελπίζω να περάσατε όμορφα χθες και να χαρήκατε τη μέρα σας..

@fairy-mary εμείς για να προλάβουμε την έξαρση στις αιμμοροιδες και για να αντιμετωπίσω τη δυσκοιλιότητα που με ταλαιπωρεί πολύ ( είχα και πριν την εγκυμοσύνη αλλά με το που έμεινα έγκυος επιδεινώθηκε) παίρνω effecol. Μέχρι να ρυθμιστώ έπαιρνα μεγαλύτερη δόση και τώρα ένα φακελάκι κάθε δυο μέρες.

 

Καλημερα κορίτσια... Εμείς στην αναμονή.. Εσείς καλά??? 

Λοιπόν για το θεματακι με τις αιμμοροιδες δεν ξέρω κάτι περισοοτερο από αυτά που είπατε.. Αλλά ξέρω το γιατρικό.. Νερό οοοο πολυ νερό οοοο

Και περπατημα

Λοιπόν ευχαριστώ και για τις ευχές. Δεν κάναμε και κάτι ιδιαίτερο περαν από ένα φαγητό έξω και μια τουρτα το βράδυ.. Αλλά αυτή η ρουτίνα της οικογένειας είναι το κάτι άλλο... Χαχαχα

Ευχαριστωωω

Για τα σπυρακια στη γλώσσα δεν το χω ξανακούσει.. Μήπως έχεις αγχωθεί για κάτι? Η καεί δοκιμάζοντας κάποιο φαγητό και έβγαλες σπυράκι? 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αγαπημενες.μου και καλο μηνα! Τί κανετε; Εγω μολις εκανα ενα ντους και συνειδητοποιησα οτι δεν βλεπω πια τιποτα απο ποδια αχαχχα! Σαν να μεγαλωσε η κοιλια λιγο!!

@fairy-mary κοριτσι μου χρονια παθουσα ευτυχως μια φορα μονο στην εγκυμοσυνη. Καταρχην νερακι μπολικο να πινεις και να τρως φυτικες ινες. Τωρα για τις αιμορροιδες. Ντουσακι με χλιαρο νερο, οχι σκουπισμα αλλα πλυσιμο μετα την τουαλετα. Εμενα με ανακουφιζε το εξης. χαμομηλι με ελαιολαδο και το εβαζα σε παγοκυστες. Μετα το "παγακι" αυτο με χαμομηλι-λαδι το εβαζα στην περιοχη. Βοηθαει και το σκετο παγακι φυσικα αλλα το χαμομηλι-ελαιολαδο ανακουφιζει περισσοτερο. Τελος, εχει φυρικες κρεμουλες στο φαρμακειο καταλληλες για εγκυουλες. Α και το σημαντικο. Οχι πολυ καθιστη αν γινεται. Ισως να εβαζες ενα μαξιλαρακι οταν καθεσαι.

 

13 hours ago, Depykal said:

Απο την 36η εβδομαδα κ μετα μου ειπε η μαια εμενα....

Επισης κοριτσια μου εδωσε συνταγη για τσαι απο την 37η εβδομαδα για να προκληθει φυσιολογικος τοκετος...Σας την γραφω αμα θελει καμια να το κανει..

1 λιτρο νερο, 1 φακελακι τσαι (οτι θελουμε), 1 κουταλια μικρη κανελα,1 κουταλια μικρη γαρυφαλλο κ μια κουταλια μικρη τζιντζερ...

 

Τελειο ροφηματακι!!!! Κανελα ε; Την λατρευω!!!

Just now, Eirini1988 said:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ελπιζω να είστε όλες καλά. Εγώ ετοιμάζομαι για ένα καφεδάκι με μια φίλη μετά από καιρό. Στις 5:30 έχω γιατρό και ανυπομονώ! Έχω και πολλές ερωτήσεις όσο πλησιάζει ο καιρός. Να σας ρωτησω... Έχει βγάλει κάποια άλλη σπυράκια στη γλώσσα; Έχω βγάλει δυο στην ακρουλα και με δυσκολεύουν στην ομιλία και το φαγητό.. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με την εγκυμοσύνη ή είναι άσχετο..

@Nina13 αν καθυστερημένα... Χρόνια σας πολλά και καλά! Να χαίρεστε την οικογένεια σας και με το καλό να έρθει και το νέο μέλος! Ελπίζω να περάσατε όμορφα χθες και να χαρήκατε τη μέρα σας..

@fairy-mary εμείς για να προλάβουμε την έξαρση στις αιμμοροιδες και για να αντιμετωπίσω τη δυσκοιλιότητα που με ταλαιπωρεί πολύ ( είχα και πριν την εγκυμοσύνη αλλά με το που έμεινα έγκυος επιδεινώθηκε) παίρνω effecol. Μέχρι να ρυθμιστώ έπαιρνα μεγαλύτερη δόση και τώρα ένα φακελάκι κάθε δυο μέρες.

 

Ειρηνακι μου καλημερα! Ειχα βγαλει εγω εσωτερικα στα χειλη και τον ουρανισκο και εφυγαν ετσι απλα. Διαβασα οτι στην εγκυμοσυβη αφθες στο στομα ειναι συνηθισμενο φαινομενο. Αφου θα πας γιατρο βεβαια κανε και μια ερωτηση!!! Με το καλο να δεις το παλικαρακι σου!!!

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα γκερλζζζζ.. Μόλις γυρισα απο τ νοσοκομείο.. Καρδιοτοκογραφημα, υπέρηχο κ Μ έκαναν και καλλιέργειες Γ στρεπτοκοκκο, χλαμύδια, αερόβια, αναερόβια μυκητες κ ολα αυτα.. Ο γιατρός Μ έξω παντως αυτή τ βδομάδα δεν Μ είχε κάνει... Τελικά βγήκαν τ αποτελέσματα καμια σχεση αριθμητικά με τα προηγουμενα αλλά όπως κ να έχει έχω ουρολοίμωξη ασυμπτωματικη.. Μ έδωσε αντιβίωση κ προχωράμε.. 

  • Μου αρέσει 4

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

29 minutes ago, fairy-mary said:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Πως είστε;

Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει κάποια απο εσάς αιμοροίδες και αν ναι τι σας έδωσε ο γιατρός για την αντιμετώπιση

..

Απλά υποφέρω..και μου έχουν δημιουργήσει και δυσκοιλιότητα και είμαι χάλια.

εγω εχω τεραστιο προβλημα με αιμοροιδες και δυσκοιλιοτητα που τωρα εχει (σχετικα) ρυθμιστει. δε μπορουσα ουτε να καθισω ουτε να σηκωθω απο τον πονο οταν ηταν σε εξαρση - μονο καθομουν στον καναπε κ εκλαιγα (τι εχει περασει ο αντρας μου!!!!)

δικες μου συμβουλες:

- μην πιεζεσαι στην τουαλετα. αν δεν μπορεις να πας δεν πας. κανεις υπομονη κ παιρνεις κατι που στα μαλακωνει

- μετα την τουαλετα απαραιτητα μπανιο

- μετα το μπανιο αλοιφουλα φυτικη. εγω χρησιμοποιω την haemocream της power health. βαζω οσες φορες χρειαστει μεσα στη μερα κ με βοηθαει πολυ. κοιτα να την απλωνεις καλα και παντου στο προβλημα οσες φορες χρειαστει! 

- αυξησε κατα 100000000% τις φυτικες ινες. εμενα με βοηθησε η βρωμη στο πρωινο (την βραζω με γαλα.). τρωω καθε μερα και δαμασκηνα. επισης δες τα δημητριακα all bran. δεν ειναι ωραια σε γευση αλλα εχουν ΠΟΛΥ φυτικη ινα (σκεψου τα στικς στην μεριδα των 40γρ εχουν 11 γρ φυτικες ινες. δε το βρισκεις πουθενα αυτο!!!). επισης οι μπαρεσ all bran σοκολατες εχουν 7γρ ανα μπαρα που παλι ειναι καλη ποσοτητα. αλλες τροφες οπως φρουτα, ακτινιδια, ντοματες ειναι αυτονοητες. επισης τροφες ολικης αλεσης. θες 25-30 γρ φυτικη ινα τη μερα - ειναι δυσκολο να την φτασεις.

- εγω παιρνω εδω κ ενα μηνα περιπου καθε μερα dupholac. προσπαθησα πολυ να το αποφυγω αλλα πλεον μετανιωνω που δε το πηρα νωριτερα. ξεκινησα με 3 κουταλιες της σουπας τη μερα και πλεον παιρνω 1 ή 2 κουταλιες την ημερα. ο γιατρος μου εχει πει να το παρακολουθω και να ρυθμιζω μονη μου τη δοση που χρειαζομαι.

- συζητησε το με τον γιατρο σου για να σου προτεινει κ εκεινος μια λυση που δε θα σε ταλαιπωρει

- Και πολυυυ νερο οπως σου εγραψαν!!

σου ευχομαι περαστικα :( σε νιωθω :(

  • Μου αρέσει 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , fairy-mary είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Πως είστε;

Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει κάποια απο εσάς αιμοροίδες και αν ναι τι σας έδωσε ο γιατρός για την αντιμετώπιση

..

Απλά υποφέρω..και μου έχουν δημιουργήσει και δυσκοιλιότητα και είμαι χάλια.

Κοριτσι Μ ότι σ είπαν τα κορίτσια παραπανω.. Κ εγώ έβγαλα πριν 3 βδομάδες δεν βάζω αλοιφή αλλά κάνω όλα τ υπόλοιπα.. 

Just now, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ελπιζω να είστε όλες καλά. Εγώ ετοιμάζομαι για ένα καφεδάκι με μια φίλη μετά από καιρό. Στις 5:30 έχω γιατρό και ανυπομονώ! Έχω και πολλές ερωτήσεις όσο πλησιάζει ο καιρός. Να σας ρωτησω... Έχει βγάλει κάποια άλλη σπυράκια στη γλώσσα; Έχω βγάλει δυο στην ακρουλα και με δυσκολεύουν στην ομιλία και το φαγητό.. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με την εγκυμοσύνη ή είναι άσχετο..

@Nina13 αν καθυστερημένα... Χρόνια σας πολλά και καλά! Να χαίρεστε την οικογένεια σας και με το καλό να έρθει και το νέο μέλος! Ελπίζω να περάσατε όμορφα χθες και να χαρήκατε τη μέρα σας..

@fairy-mary εμείς για να προλάβουμε την έξαρση στις αιμμοροιδες και για να αντιμετωπίσω τη δυσκοιλιότητα που με ταλαιπωρεί πολύ ( είχα και πριν την εγκυμοσύνη αλλά με το που έμεινα έγκυος επιδεινώθηκε) παίρνω effecol. Μέχρι να ρυθμιστώ έπαιρνα μεγαλύτερη δόση και τώρα ένα φακελάκι κάθε δυο μέρες.

 

Ειρηνακι εγώ αφθα βγάζω από μικρη  συνήθως όταν έτρωγα πολυ αλμυρά και ξινά.. Βέβαια έχω διαβάσει ότι βγαίνει οταν πεφτει η άμυνα τ οργανισμόυ.. Παράτησα το αυτό με τα αλμυρά.. Έχει ένα φάρμακο σαν μπεταντιν π βάζεις πανω

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα κορίτσια μουυυ να είναι όμορφος για όλες μας και με το καλό σε όσες θα είναι μανουλες Οκτωβρίου.

Λοιπόν εγώ αύριο θα επαναλάβω ουρικό οξύ.Εμαθα σήμερα ότι αν είναι να ανέβει ανεβαίνει κ στις 2 μέρες.και στο 8 θα είναι ψηλό οπότε επειδή συνδέεται με τη προεκλαμψία σου περνούν το μωρό οπότε γεννας.επαθα ένα σοκ η αλήθεια είναι.Ελπιζωω αύριο να είναι σταθερό και να το προχωρήσουμε όσο πιο πολύ γίνεται.Αυριο μπαίνω στο μήνα μου...ελπίζω να πάνε όλα καλά κ με τα κιλά του μωρού αν είναι να γεννήσω νωρίτερα

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλό μήνα να έχουμε!!

σημερα είχαμε γιατρό!

ολα καλά με την μπουμπου μας,τέλος 32ης βδομάδας κ φθάσαμε τα 2κιλα!το μόνο κακό είναι ότι δεν έχει γυρίσει η καλή μου κ κάπως με αγχωνει αυτό..μου είπε ο γιατρός ότι αν την επόμενη φορά (σε 3 βδομαδες δλδ ) δεν έχει γυρίσει θα είναι ψιλο απίθανο να γυρίσει..δε τρελάθηκα στην ιδέα αλλά τι να κάνω;;;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλησπερα γκερλζζζζ.. Μόλις γυρισα απο τ νοσοκομείο.. Καρδιοτοκογραφημα, υπέρηχο κ Μ έκαναν και καλλιέργειες Γ στρεπτοκοκκο, χλαμύδια, αερόβια, αναερόβια μυκητες κ ολα αυτα.. Ο γιατρός Μ έξω παντως αυτή τ βδομάδα δεν Μ είχε κάνει... Τελικά βγήκαν τ αποτελέσματα καμια σχεση αριθμητικά με τα προηγουμενα αλλά όπως κ να έχει έχω ουρολοίμωξη ασυμπτωματικη.. Μ έδωσε αντιβίωση κ προχωράμε.. 

Περαστικα κοπέλα μου.. Να περασει ευκολα και συντομααα

  • Ευχαριστώ 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Despoina Mar said:

Καλησπερα γκερλζζζζ.. Μόλις γυρισα απο τ νοσοκομείο.. Καρδιοτοκογραφημα, υπέρηχο κ Μ έκαναν και καλλιέργειες Γ στρεπτοκοκκο, χλαμύδια, αερόβια, αναερόβια μυκητες κ ολα αυτα.. Ο γιατρός Μ έξω παντως αυτή τ βδομάδα δεν Μ είχε κάνει... Τελικά βγήκαν τ αποτελέσματα καμια σχεση αριθμητικά με τα προηγουμενα αλλά όπως κ να έχει έχω ουρολοίμωξη ασυμπτωματικη.. Μ έδωσε αντιβίωση κ προχωράμε.. 

Δεσποινακι μου καλα αποτελεσματα και ολα θα πανε καλα τωρα με την αντιβιωση! Συντομα καθαρα και αστραφτερα θα ειναι τα ουρα χιχιχιχι! Γιαουρτακι ή κεφιρ με την αντιβιωση μην ξεχασεις!

Just now, Gogo1994 said:

Καλό μήνα κορίτσια μουυυ να είναι όμορφος για όλες μας και με το καλό σε όσες θα είναι μανουλες Οκτωβρίου.

Λοιπόν εγώ αύριο θα επαναλάβω ουρικό οξύ.Εμαθα σήμερα ότι αν είναι να ανέβει ανεβαίνει κ στις 2 μέρες.και στο 8 θα είναι ψηλό οπότε επειδή συνδέεται με τη προεκλαμψία σου περνούν το μωρό οπότε γεννας.επαθα ένα σοκ η αλήθεια είναι.Ελπιζωω αύριο να είναι σταθερό και να το προχωρήσουμε όσο πιο πολύ γίνεται.Αυριο μπαίνω στο μήνα μου...ελπίζω να πάνε όλα καλά κ με τα κιλά του μωρού αν είναι να γεννήσω νωρίτερα

Γωγοτλα μου μη αγχωνεσαι με την προεκλαμψια. Συνηθως συνοδευεται και με ενα καρο αλλα συμπτωματα, οπως πρωτεινη στα ουρα, υψηλη πιεση, πρηξιματα κτλ. Θα το εχετε απο κοντα τωρα το ουρικο οξυ και να δεις δε θα ειναι κατι. Ειναι αυτο που λεει ο αντρας μου! Συμπτωμα πυρετος ειναι και για μια απλη ιωση και για κατι πολυ σοβαρο! Οποτε αν δεν σου πει κατι γιατρος μη βαζεις σκεψεις! Εσυ τσεκαρε το εννοειται συχνα οπως κανεις και μην ανησυχεις για τιποτα! Πλεον να θυμασαι οτι οποτε και να ερθουν τα μωρακια μας ολα καλα θα ειναι! Φυσικα οσο πιο πολυ παρουν απο τον ενατο το προτιμαμε αλλα οπως και να εχει θα ειναι γερα!

  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια περαστικά σε όλες να είναι τα μικροπροβλήματα ! Γιατί κανείς δεν σε προειδοποιεί για αυτά?? Εγώ έπαθα μάλλον σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα και είμαι κουλή και με πολλές δουλειές! Ελπίζω ότι τα παιδάκια μας θα μας κάνουν να ξεχάσουμε όλα αυτά που μας ταλαιπωρούν τώρα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou said:

Καλό μήνα κορίτσια σε όλες!!βλέπω είμαστε σε μια εγρήγορση με εξετάσεις κτλ..όλα να πάνε καλά κ να τα ξεπερνάμε όλα!!

Καλο μηνα Ευουλα μας! Καλα αποτελεσματα και σε σενα αυριο! Αχ αυτο το τριτο τριμηνο ναι φουλ εξετασεις αλλα ολα θα πανε καλα!!!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Δεσποινακι μου καλα αποτελεσματα και ολα θα πανε καλα τωρα με την αντιβιωση! Συντομα καθαρα και αστραφτερα θα ειναι τα ουρα χιχιχιχι! Γιαουρτακι ή κεφιρ με την αντιβιωση μην ξεχασεις!

Γωγοτλα μου μη αγχωνεσαι με την προεκλαμψια. Συνηθως συνοδευεται και με ενα καρο αλλα συμπτωματα, οπως πρωτεινη στα ουρα, υψηλη πιεση, πρηξιματα κτλ. Θα το εχετε απο κοντα τωρα το ουρικο οξυ και να δεις δε θα ειναι κατι. Ειναι αυτο που λεει ο αντρας μου! Συμπτωμα πυρετος ειναι και για μια απλη ιωση και για κατι πολυ σοβαρο! Οποτε αν δεν σου πει κατι γιατρος μη βαζεις σκεψεις! Εσυ τσεκαρε το εννοειται συχνα οπως κανεις και μην ανησυχεις για τιποτα! Πλεον να θυμασαι οτι οποτε και να ερθουν τα μωρακια μας ολα καλα θα ειναι! Φυσικα οσο πιο πολυ παρουν απο τον ενατο το προτιμαμε αλλα οπως και να εχει θα ειναι γερα!

Χαχα ναι προμυθευτικα γιαουρτάκι α γτ βλέπω ν φουντώνουν παλι οι μυκητες!! 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...