Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια μου...βλέπω γενικά μια έξτρα ταλαιπωρία πάλι σε αυτον τον μήνα.Αλλα με το καλό σε όλες μας ...και εγώ χθες απογοητεύτηκα αλλά τι να πω...θα κάνω κ εγώ από Δευτέρα ούρων να δουμε γιατί δεν έχει συμπτώματα η ουρολοίμωξη σε εμάς τώρα.Σηνερα τελείωσα και εγώ τη βαλίτσα μου ελπίζω να μη ξέχασα κατιιι.

Γενικά γίνεται της κακομοιρας από πληντυρια κ απλωματα τα πλένω όλα τα βάζω σε τσάντες κ σε λίγες μέρες κατά τα μέσα Οκτώβρη θα φέρω τα έπιπλα να τα βάλω μέσα.ειλικρινα δεν μπορώ να πιστέψω πόσο κοντά είμαστε.

  • Μου αρέσει 2

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Despoina Mar περαστικά και γρήγορα εύχομαι! Νομίζω πως είναι συνηθισμενα μικροπροβλήματα αυτά οπότε ψυχραιμία και υπομονή! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou said:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια και εμένα παρασκευή θα βγουν οι εξετάσεις μου κ μετα θα με δει ο γιατρός..όλο νωρίτερα ακούω αχ πλησιάζουμε κορίτσια.σήμερα έφτιαξα κ τη βαλιτσούλα για το μαιευτήριο..κ το νεσεσερ έτοιμο σχεδόν..κάνω κ τα τελευταία ψώνια αυτές τις μέρες..και αναμένουμε.

Καλη επιτυχια στις εξετασεις Ευουλα μας! Οργανωμενη οπως παντα τα ετοιμασες ολα χιχιχι! Με το καλο κοριτσακι μου!!! Αναμενουμε ναι!! Αντιστροφη μετρηση!!

Just now, Gogo1994 said:

Γεια σας κοριτσάκια μου...βλέπω γενικά μια έξτρα ταλαιπωρία πάλι σε αυτον τον μήνα.Αλλα με το καλό σε όλες μας ...και εγώ χθες απογοητεύτηκα αλλά τι να πω...θα κάνω κ εγώ από Δευτέρα ούρων να δουμε γιατί δεν έχει συμπτώματα η ουρολοίμωξη σε εμάς τώρα.Σηνερα τελείωσα και εγώ τη βαλίτσα μου ελπίζω να μη ξέχασα κατιιι.

Γενικά γίνεται της κακομοιρας από πληντυρια κ απλωματα τα πλένω όλα τα βάζω σε τσάντες κ σε λίγες μέρες κατά τα μέσα Οκτώβρη θα φέρω τα έπιπλα να τα βάλω μέσα.ειλικρινα δεν μπορώ να πιστέψω πόσο κοντά είμαστε.

Γωγουλα μου καλη επιτυχια και σε σενα με τα ουρα! Κατουραμε φουλ τους παντες ολες μας αυτο τον καιρο χιχιχιιχ!!! Τί να κανουμε βρε κοριτσια μου, λιγο εμεινε!

Καλοριζικη η βαλιτσουλα σου και τα ρουχαλακια σας!!!!!!!! Μυρωδατα και ομορφα να τα χαρει ο μπεμπακος σου!!!! Απιστευτο οντως οτι φτανουμε!

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandra P. είπε:

@Despoina Mar περαστικά και γρήγορα εύχομαι! Νομίζω πως είναι συνηθισμενα μικροπροβλήματα αυτά οπότε ψυχραιμία και υπομονή! 

 Ευχαριστώ πολυ κορίτσι το ελπίζω κ εγώ!! 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MumMaria είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου.καλη μας τρίτη!!εμείς σήμερα δεν θα βγούμε βολτουλα ,θα τον κοιμισω εδώ για να κάνω καμιά δουλίτσα στο σπίτι.

@Eirini88 κι εγώ το έκανα πριν καμιά βδομάδα από το ξεσκαρταρισμα που λες,εδωσα πολλά μας ρούχα αλλά άνοιξε ο χώρος ρε παιδί μου.αντε με το καλό κ το δωμάτιο του αγοριού σου:x

@Despoina Mar κοπέλα μου μην στεναχωριέσαι.κι εμένα το ίδιο μου είπε ο εμβρυολογος κ θα το συζητήσω κ από βδομάδα με τον γυναικολόγο μου.μου βγαίνει μεγάλη η μικρή κ συστήνει μετά τις 38 πρόκληση.μετα ίσως ζοριστουμε κ εμείς κ το μωράκι.να σου πω ότι πέρσι που έκανα στον γιο μου πρόκληση,ήταν πολύ καλή εμπειρία ,φ.τ,και στις 38+5 γεννήθηκε 4 κιλα αγοράκι.ολα θα πάνε καλα,να εμπιστευτείς τον γιατρό σου.

Ευχαριστω Μαράκι Μ όχι δεν αγχωθηκα καθόλου απλά καλό είναι π τ ξέρουμε κ απο τωρα!! 

1 hour ago, Geo81 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!  @noulii κορίτσι μου μια συζήτηση με το γιατρό σου θα σου λύσει τις απορίες! Πλέον  στα δημόσια μαιευτήρια  είναι από τα καλύτερα μέρη για να γεννήσεις !!! 
@Despoina Mar Κοριτσάκι μου όπως σου τα είπε και η @MumMaria!!! Θα πάτε με πρόκληση και όλα καλά !!! Ε ρε μπεμπαρα κ αυτή!!!! Θα είσαι έτοιμη και τσουπ με το ραντεβουδάκι σας όλα θα πάνε καλά!! 
@Eirini1988 σε καταλαβαίνω για τα πράγματα ρούχα που δίνεις.. έχω κάνει τρελό ξεσκαρτάρισμα και εγώ... έχω κάνει έως κ το σπίτι εντελώς αφαιρετικό minimal χιχιχιχιχι αλλά όλα είναι για καλό σκοπό!!! Για να έχει το χώρο του το αγόρι σας!!!! 

Χαχα μακάρι να πάνε όλα καλά.. Είναι καλό π τ ξέρουμε από τώρα τουλάχιστον!! 

πρίν από 42 λεπτά , Eirini1988 είπε:

Τελικά σε όλα τα σπίτια υπάρχει ένα τέτοιο δωμάτιο που χωράει τα πάντα! Εντωμεταξύ κορίτσια με πήρε ο μεταφορέας να ακυρώσει για Παρασκευή... Μες στα νεύρα είμαι. Αυτή την αναβλητικότητα ορισμένων δεν την μπορώ..

@Despoina Mar κάλε τι μεγάλο μωρό!! Μην σε αγχώνει τίποτα όμως όλα θα πάνε καλά σε κάθε περίπτωση και ο γιατρός θα πράξει το καλύτερο για εσένα και το μωρό.

Ναιι αυτό λέω κ εγώ είναι καλό π τ ξέρουμε από τώρα τουλάχιστον!! 

Just now, Υβόννη είπε:

Ολα θα φτιαξουν σιγα σιγα μετα. Με τοσες ορμονες Δεσποινακι το pH μας εχει γινει χαλι αχαχα! Κι εγω πινω νερο μπολικο αλλα ετυχε τωρα και το τσιμπησα κι εγω το μικροβιο. Μου ειπε η γιατρος οτι επειδη το μωρο πιεζει την κυστη ισως δεν αδειαζει σωστα και γι'αυτο. Αλλα μου το τονισε οτι ειναι συνηθισμενο στις εγκυουλες! Οποτε υπομονη!! Λιγο εμεινεεεεεεε!!!

Τ να πω θ φανεί αυριο όπως κ να έχει παλι καλά π κάνουμε κ αυτές τις εξετάσεις κ ξέρουμε τι μας γίνεται γτ κ χωρίς συμπτώματα στα τυφλα θα ήμασταν!! 

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια πολύ ησυχία βλέπω.... Προετοιμασίες;;;;; Εμείς σήμερα παραλάβαμε τα μπιμπερό μας και τις πιτζάμες μου!! Λείπει η κούνια μας που έρχεται από Δευτέρα στο φρεσκοβαμμένο μας δωμάτιο και η ρόμπα μου.  Ελπίζω να σται όλες καλά!!

  • Μου αρέσει 6

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Εμείς παραλάβαμε και το λίκνο σήμερα! Η κούνια , η συρταριερα, η αλλαξιερα έχουν έρθει από καιρό.  Ήδη νιώθω ότι γεμίζουμε πράγματα και μου φαίνεται περίεργο. Άλλαζει μορφή και  μυρωδιά το σπίτι. Αλλά εγώ ακόμα να συνειδητοποιήσω τι με περιμένει. Θα προσγειωθω ανώμαλα νομίζω! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα ☺️☺️☺️ Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό μου και πιστεύω να μου λύση όλες τις απορίες μου.. Έκανα τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού και μου εξήγησε πολλά η μαία  αλλά δεν ξέρω αν τα εφαρμόζουν όλοι οι γιατροί τα ίδια.. Να ρωτήσω κάτι.. εσείς κορίτσια πόσα φορμακια και εσώρουχα και πάνες βαμβακερές πιστεύεται ότι θα χρειαστεί το μωρό για τις μέρες στο μαιευτήριο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, noulii said:

Καλώς σας βρήκα ☺️☺️☺️ Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό μου και πιστεύω να μου λύση όλες τις απορίες μου.. Έκανα τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού και μου εξήγησε πολλά η μαία  αλλά δεν ξέρω αν τα εφαρμόζουν όλοι οι γιατροί τα ίδια.. Να ρωτήσω κάτι.. εσείς κορίτσια πόσα φορμακια και εσώρουχα και πάνες βαμβακερές πιστεύεται ότι θα χρειαστεί το μωρό για τις μέρες στο μαιευτήριο?

Για δημόσιο ή ιδιωτικό ;;


4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μανούλες Καλημερα σας!!!Λογικα θα έχετε αρχίσει να μπαίνετε ή θα μπείτε στο μήνα σας Εύχομαι σε ΟΛΕΣ τα καλυτερα και με έναν πονο...Έρχεται προς το τέλος αυτή η όμορφη αναμονή τόσων μηνών!!!Με το καλό λοιπόν και να έχετε μια ωραια αρχή στα πιο ομορφα ξενύχτια τς ζωής σας :wub:  Τα φιλία μου σε όλες!!!

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria mariaa είπε:

Μανούλες Καλημερα σας!!!Λογικα θα έχετε αρχίσει να μπαίνετε ή θα μπείτε στο μήνα σας Εύχομαι σε ΟΛΕΣ τα καλυτερα και με έναν πονο...Έρχεται προς το τέλος αυτή η όμορφη αναμονή τόσων μηνών!!!Με το καλό λοιπόν και να έχετε μια ωραια αρχή στα πιο ομορφα ξενύχτια τς ζωής σας :wub:  Τα φιλία μου σε όλες!!!

Καλημέρα κοριτσάκι μου γλυκο! Και εσυ δεν αργείς μετά :) Μανουλίτσα Νοεμβρίου στην καρδιά μας , το Γενάρη θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλιτσα!!!! Με το καλό!!!! Ελπίζω να ετοιμάστηκες γιατί ο καιρός τρέχει πολύ γρήγορα!!!! Να σας βρει έτοιμους το μπεμπέ !!! Πολλά πολλά φιλιά!!!!!

  • Μου αρέσει 2

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου γλυκο! Και εσυ δεν αργείς μετά :) Μανουλίτσα Νοεμβρίου στην καρδιά μας , το Γενάρη θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλιτσα!!!! Με το καλό!!!! Ελπίζω να ετοιμάστηκες γιατί ο καιρός τρέχει πολύ γρήγορα!!!! Να σας βρει έτοιμους το μπεμπέ !!! Πολλά πολλά φιλιά!!!!!

Σε ευχαριστω πολυ @Geo81 περνάει γρήγορα και ομορφα!!Μανούλα Ιανουαρίου στα χαρτιά αλλά ο μπέμπης μας βιαστικός μας βγήκε και έχουμε συσπάσεις ;-) προς το παρών απολαμβάνω το όμορφο κρεβάτι μου και βλέπουμε...Έτοιμη με τα πράγματα του μπεμπέ σας και η βαλίτσα σε αναμονή;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια μου.. Ελπίζω να ΣτΕ όλες καλά!!! Ξεκινάμε δυναμικά σήμερα χαχαχα μεγάλων ωωω 

Γενέθλια και επέτειος γάμου για μένα σήμερα... Και ανυπομονώ για το τέταρτο μέλος της οικογένειας μας... Χαχα

Με το καλό σε όλες κορίτσια πλησιαζουμε!!!! 

  • Μου αρέσει 7

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria mariaa είπε:

Σε ευχαριστω πολυ @Geo81 περνάει γρήγορα και ομορφα!!Μανούλα Ιανουαρίου στα χαρτιά αλλά ο μπέμπης μας βιαστικός μας βγήκε και έχουμε συσπάσεις ;-) προς το παρών απολαμβάνω το όμορφο κρεβάτι μου και βλέπουμε...Έτοιμη με τα πράγματα του μπεμπέ σας και η βαλίτσα σε αναμονή;;

Κοριτσάκι μου υπομονή και όλα θα φτιάξουν!!! Ίδια κατάσταση και εδώ... κρεβατωμένη ... συσπάσεις με φαρμακευτική αγωγή και ο θεός βοηθός! Περνάνε με ξεκούραση να ξέρεις όλα θα πάνε καλά!!!! Απόλαυσε την κρεβαταρα  σου τώρα γιατί σε λίγο καιρό θα την αναπολείς από την άυπνια!!!!! 

Just now, Nina13 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου.. Ελπίζω να ΣτΕ όλες καλά!!! Ξεκινάμε δυναμικά σήμερα χαχαχα μεγάλων ωωω 

Γενέθλια και επέτειος γάμου για μένα σήμερα... Και ανυπομονώ για το τέταρτο μέλος της οικογένειας μας... Χαχα

Με το καλό σε όλες κορίτσια πλησιαζουμε!!!! 

Χρόνια πολλαααα!!!! Να τα χιλιασεις και πάντα ευτυχισμένοι μαζί με τα παιδάκια σας!!! Με το καλό να γινεται 4!!!

  • Ευχαριστώ 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...