Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Depykal said:

Σιγουρα μπορει, μου εχει πει οτι χρειαστω την παιρνω τηλεφωνο κατευθειαν...ειναι οικογενειακη φιλη,οι γονεις μας κανουν πολυ παρεα...σκεψου σημερα τις εδειξα φωτογραφια που ημουν εγω νεογεννητο κ αυτη ηρθε να με δει στο σπιτι...

Ποσο συγκινητικο μωρε!!!!! Αρα εχετε.καο προσωπικη σχεση τελεια! Κοριτσακι μου ναι οτι απορια εχεις στη μαια! Γιατι ο περιγυρος λεει λεει και αγχωνει. Ευτυχως ταιριαξατε με τη μαια αυτη, ειστε κοντα, ειστε και οικογενειακοι φιλοι! Θα πανε ολα περιφημα!!!!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 55 λεπτά , MumMaria είπε:

Καλημέρα Δέσποινα,να ξεκουραστείς σήμερα κοπέλα μου.

Εμένα στον όγδοο δεν αφήνει,ίσως βέβαια κρίνει κ από την κατάσταση του τραχήλου.μετα την 36η πάντως ελεύθερα κ ίσα ίσα το συνιστα;-)

Αχ πάλι καλά που αυτό εννοούσες,χααχαχαχα!γιατί μετά είδα την συνέχεια της συζήτησης από την ειρήνη κ λέω θεέ μου πόσο λυσσαρα έχω γίνει;;;αχαχαχααα

Να σου πω ότι αυτό με την μάσκα κι εμένα με ζοριζει,αν νιώθεις δυσπνοια,άστο κοριτσάκι μου.μια χαρά είναι κ on line ,τα καλύτερα μπορείς να βρεις;-)

Τώρα για κόσμο,είμαστε προσεκτικοί αλλά βλεπουμε.στο σπίτι έρχεται μόνο η μαμά μου κ όσοι υπόλοιποι μόνο μπαλκόνι κ γενικά με όσους βρισκόμαστε δηλαδή την αδελφή μου,καμία φίλη μου,τους κουμπάρους μας,μόνο σε εξωτερικούς χώρους.

Στην δουλειά μου στο γραφείο,φοράω όλη την ώρα μάσκα,όπως κ οι πελάτες κ εννοείται σούπερ,μίνι μάρκετ κ όπου αλλού μάσκα.

Αργυρουλα καλύτερα άστο για μετά την 36η,τότε μπορείτε να το δοκιμάσετε,κ όντως ωφελεί κ στο να μαλακώσει σιγά σιγά ο τράχηλος κ ειδικά στις πρωτόγονες που είναι κ πιο σκληρός.απλα σε εμάς πέρσι δεν θα έλεγα ότι ήταν κ ο,τι πιο ερωτικό,όσο να ναι έχεις την κοιλουμπα,ο άντρας μου φοβόταν κιόλας αρκετά,εεε αν κουνηθεί κ εκείνη την στιγμή η κοιλίτσα ,καταλαβαίνεις χαλάει λίγο το mood.παρ όλα αυτά να δοκιμάσετε,έχω ακούσει γυναίκες που λένε ότι τους άρεσε πάρα πολύ στην εγκυμοσύνη.εγω σίγουρα δεν συγκαταλέγομαι σε αυτες:?

Τώρα για διατροφή ,σε καταλαβαίνω γιατί κι εγώ πέρσι στέρηση.αλλα έτρωγα πολλές φρουτοσαλάτες,προϊόντα ολικής που δεν με ανέβαζαν κ φρυγανιές ή γλυκάκια με στέβια.εσενα σου επιτρέπει στέβια ο γιατρός;αν ναι, βουρ!

Ρε συ τι καλά που έρχεται μαία!πολύ βοηθητικό!καλά θα κάνεις κ θα δοκιμάσεις τον θηλασμό,σε κάποιες γυναίκες ταιριάζει πολύ κ εννοείται ότι είναι ο,τι καλύτερο για το μωράκι.χωρις εμμονές βέβαια,όπως λες κι εσυ,το δοκιμάζεις κ βλέπεις.;-)

Εμενα πέρσι με βοήθησε πολύ το σεξ να γεννήσω φυσιολογικά.πιο πριν είχα δοκιμάσει τα πάντα.να περπατάω χλμ,να χοροπηδάω σαν τρελή σε μπάλα,να κάνω καθίσματα κ τελικά με τρεις φορές σεξ με εκσπερμάτιση μαλάκωσε ο τράχηλος μου πολύ.ισως ήταν κ η φάση να γίνει αλλά κ τώρα αν φτάσω σε μια εβδομάδα που δεν πάει άλλο,σίγουρα θα το δοκιμάσω.:P

Ωραία ναι μετά την 36η καλύτερα!Όσο για την διατροφή Την Πέμπτη θα ξαναπάω! Όχι στεβια καθόλου! Και έτρωγα τόσο καιρό! Μου επιτρέπει 3 πλάκες σοκολάτα ή γλυκό του κουταλιού 1-2 φορές την εβδομάδα! Και ζελέ με  λίγη ζάχαρη κάθε μέρα! Οι μετρησεις μου είναι πολύ χαμηλές (1 ώρα μετά έχω φτάσει το πολύ 118 και γενικά είμαι στο 100 και χθες είχα και κάτι 80αρια. Χαμηλή δεν είμαι?? ). Θα δούμε τι θα δείξουν οι επαναληπτικες εξετάσεις μου και πως θα δουν τις τιμές μου. Θέλω κάποιος να μου εξηγήσει γιατί συμβαίνει αυτό. Εντεταξυ αν έκανα ζάχαρο το μωρό δεν θα μεγάλωνε?? Αυτό είναι το πιο χαρακτηριστικό που έχω διαβάσει ότι κάνει το ζάχαρο! Πάντως οι μερίδες του μεσημεριανου και του βραδινου είναι να πέσεις κάτω να πεθάνεις. Δεν χωράει και ο μπεμπης και το στομάχι και το φαγητό! :/ 


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

Ωραία ναι μετά την 36η καλύτερα!Όσο για την διατροφή Την Πέμπτη θα ξαναπάω! Όχι στεβια καθόλου! Και έτρωγα τόσο καιρό! Μου επιτρέπει 3 πλάκες σοκολάτα ή γλυκό του κουταλιού 1-2 φορές την εβδομάδα! Και ζελέ με  λίγη ζάχαρη κάθε μέρα! Οι μετρησεις μου είναι πολύ χαμηλές (1 ώρα μετά έχω φτάσει το πολύ 118 και γενικά είμαι στο 100 και χθες είχα και κάτι 80αρια. Χαμηλή δεν είμαι?? ). Θα δούμε τι θα δείξουν οι επαναληπτικες εξετάσεις μου και πως θα δουν τις τιμές μου. Θέλω κάποιος να μου εξηγήσει γιατί συμβαίνει αυτό. Εντεταξυ αν έκανα ζάχαρο το μωρό δεν θα μεγάλωνε?? Αυτό είναι το πιο χαρακτηριστικό που έχω διαβάσει ότι κάνει το ζάχαρο! Πάντως οι μερίδες του μεσημεριανου και του βραδινου είναι να πέσεις κάτω να πεθάνεις. Δεν χωράει και ο μπεμπης και το στομάχι και το φαγητό! :/ 

Με αυτές τις τιμές είσαι σούπερ.το μόνο που μπορείς να κάνεις ειναι να μην μένεις πολλές ώρες νηστική κ μετά τρως κ σε ανεβάζει πολύ.εγω αυτο το λάθος έκανα ,λόγω δουλειάς.το πρωί σκέψου είχα υπογλυκαιμία,που ούτε κ αυτό είναι καλό.ναι θεωρητικά αν έχεις διαβήτη κύησης ,έχεις αυξημένο αμνιακό κ μεγαλω μωρό(μεγάλη κοιλίτσα μωρού συγκεκριμένα).βέβαια κι εγώ με τσεκαρισμενο διαβήτη κύησης ,είχα φυσιολογικό αμνιακό κ φυσιολογικό μωρό,μεγάλο μεν αλλά συμμετρικά μεγάλο.αν κάνεις προσεγμένη διατροφή ,δεν έχεις να φοβηθεις τίποτα,δεν θα επηρεαστεί το μωρό σου.απλα θα είσαι εσύ στην στέρηση:evil: υπομονή κ θα τα φας όλα μετά.ετσι έκανα κι εγώ πέρσι κ ευτυχώς δεν έπαιρνα κ κιλά,γιατί έκαιγα φουλ θερμίδες με τον θηλασμο;-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

Ωραία ναι μετά την 36η καλύτερα!Όσο για την διατροφή Την Πέμπτη θα ξαναπάω! Όχι στεβια καθόλου! Και έτρωγα τόσο καιρό! Μου επιτρέπει 3 πλάκες σοκολάτα ή γλυκό του κουταλιού 1-2 φορές την εβδομάδα! Και ζελέ με  λίγη ζάχαρη κάθε μέρα! Οι μετρησεις μου είναι πολύ χαμηλές (1 ώρα μετά έχω φτάσει το πολύ 118 και γενικά είμαι στο 100 και χθες είχα και κάτι 80αρια. Χαμηλή δεν είμαι?? ). Θα δούμε τι θα δείξουν οι επαναληπτικες εξετάσεις μου και πως θα δουν τις τιμές μου. Θέλω κάποιος να μου εξηγήσει γιατί συμβαίνει αυτό. Εντεταξυ αν έκανα ζάχαρο το μωρό δεν θα μεγάλωνε?? Αυτό είναι το πιο χαρακτηριστικό που έχω διαβάσει ότι κάνει το ζάχαρο! Πάντως οι μερίδες του μεσημεριανου και του βραδινου είναι να πέσεις κάτω να πεθάνεις. Δεν χωράει και ο μπεμπης και το στομάχι και το φαγητό! :/ 

Εγω στην καμπύλη ζαχαρου, ημουν μια χαρα το μωρο απο τοτε μου λεγανε μεγαλη κοιλια εχει, τωρα θα κάνω παλι γιατι εξακολουθεί να ειναι μεγαλη, βεβαια το αμνιακο ειναι κανονικό, παντως οπως ειπε κ η Μαρία εχει αμεση σχεση η κοιλια με το ζαχαρο κ τοτε που εκανα την καμπύλη κ βγηκε οκ ειχα χτυπησει κ ενα μιλφει το βραδυ κ η γιατρος ειχε πει οτι εκανα καλα για να δειξει αληθινα αποτελέσματα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Εγω στην καμπύλη ζαχαρου, ημουν μια χαρα το μωρο απο τοτε μου λεγανε μεγαλη κοιλια εχει, τωρα θα κάνω παλι γιατι εξακολουθεί να ειναι μεγαλη, βεβαια το αμνιακο ειναι κανονικό, παντως οπως ειπε κ η Μαρία εχει αμεση σχεση η κοιλια με το ζαχαρο κ τοτε που εκανα την καμπύλη κ βγηκε οκ ειχα χτυπησει κ ενα μιλφει το βραδυ κ η γιατρος ειχε πει οτι εκανα καλα για να δειξει αληθινα αποτελέσματα

Καλά κάποια μωράκια είναι ούτως ή άλλως πιο μπαμπατσικα,ανεξαρτήτως ζαχάρου,θα βγει με μπουτακια να τσιμπάς!ο,τι καλυτερο;-) αφού η καμπύλη δεν έδειξε κάτι δεν χρειάζεται να ανησυχείς.κ αν από την αρχή έβγαινε πιο μεγάλο ,επίσης δεν χρειάζεται να ανησυχείς.εμενα ο γιατρός μου είχε πει αυτό που δεν θέλουμε είναι ξαφνικά μετά την 30η εβδομάδα να δούμε ότι παίρνει απότομα βάρος.τοτε εκεί κάτι παίζει κ το ψάχνουμε.εσυ αν δεν κάνω λάθος εισασταν κ μεγάλα μωράκια με τον άντρα σου ,όχι;γιατί κ η κληρονομικότητα μετράει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια!

Εχω καιρο να μπω αλλα τρεχω γενικα αυτο το διαστημα

Θα διαβασω τα νεα σας σιγα σιγα!

Σημερα καναμε baby shower για τον ερχομο της μπεμπας...καημο το ειχα απο την πρωτη εγκυμοσυνη που δε προλαβα.

Τελεια περασαμε!

Κοριτσια να ρωτησω εσεις κανατε τοξοπλασμα και στην 25η εβδομαδα και στην 30η;

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Καλά κάποια μωράκια είναι ούτως ή άλλως πιο μπαμπατσικα,ανεξαρτήτως ζαχάρου,θα βγει με μπουτακια να τσιμπάς!ο,τι καλυτερο;-) αφού η καμπύλη δεν έδειξε κάτι δεν χρειάζεται να ανησυχείς.κ αν από την αρχή έβγαινε πιο μεγάλο ,επίσης δεν χρειάζεται να ανησυχείς.εμενα ο γιατρός μου είχε πει αυτό που δεν θέλουμε είναι ξαφνικά μετά την 30η εβδομάδα να δούμε ότι παίρνει απότομα βάρος.τοτε εκεί κάτι παίζει κ το ψάχνουμε.εσυ αν δεν κάνω λάθος εισασταν κ μεγάλα μωράκια με τον άντρα σου ,όχι;γιατί κ η κληρονομικότητα μετράει.

Αν ημασταν λεει; 4 κ εγω 5 κ ο Χρήστος. Απλα μας εδειξε τωρα ενα σχεδιαγραμμα με 3 καμπυλες οι δυο μπλε ειναι τσ ορια κατώτατο κ ανώτατο εμεις οσον αφορα την κοιλια το περάσαμε το ανωτατο κ μας το ελεγε απο την αρχη αυτο αλλα η καμπύλη ηταν οκ δλδ αν παλι βγει οκ παιζει να ειναι κατι ανησυχητικό ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Γεια σας κοριτσια!

Εχω καιρο να μπω αλλα τρεχω γενικα αυτο το διαστημα

Θα διαβασω τα νεα σας σιγα σιγα!

Σημερα καναμε baby shower για τον ερχομο της μπεμπας...καημο το ειχα απο την πρωτη εγκυμοσυνη που δε προλαβα.

Τελεια περασαμε!

Κοριτσια να ρωτησω εσεις κανατε τοξοπλασμα και στην 25η εβδομαδα και στην 30η;

Εγώ τελευταίες αιματολογικές έκανα στην 32η κ μου είχε βάλει κ τοξόπλασμα ναι.απο δω κ πέρα όχι,μόνο καλλιέργεια για στρεπτόκοκκο μου είπε στις 36.

Τι καλά που κάνατε baby shower!ελπίζω να τα περάσατε τελεια:x

Just now, Marilou77 είπε:

Αν ημασταν λεει; 4 κ εγω 5 κ ο Χρήστος. Απλα μας εδειξε τωρα ενα σχεδιαγραμμα με 3 καμπυλες οι δυο μπλε ειναι τσ ορια κατώτατο κ ανώτατο εμεις οσον αφορα την κοιλια το περάσαμε το ανωτατο κ μας το ελεγε απο την αρχη αυτο αλλα η καμπύλη ηταν οκ δλδ αν παλι βγει οκ παιζει να ειναι κατι ανησυχητικό ;

Όχι βρε συ ,τι ανησυχητικό να είναι;;φυσικά θα στο πει κ ο γιατρός σου αλλά προσπάθησε να το δεις θετικά βρε συ.θα έχεις ένα ζουμπουρλιδικο αγοράκι.αφου όλες σου οι εξετάσεις βγαίνουν καλές,κάποια πράγματα είναι κ γενετήσια,δεν μπορούμε να πάμε κόντρα.κ δεν χρειάζεται κιόλας αν το καλοσκεφτεις;-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 
Βροχερή και πάλι η Θεσσαλονίκη σήμερα... Έχει καμμιά ωρίτσα που ξύπνησα με ένα στομάχι χάλια.. Θα ετοιμάσω λίγη βρώμη ελπίζοντας να βοηθήσει.

@fairy-mary χαίρομαι πολύ που αυτή τη φορά καταφέρατε να κάνετε baby shower και το χαρήκατε! Κι εμείς το σκεφτόμασταν αλλά ακόμα δεν ξέρω. Είναι που κι εγώ δεν μπορώ να κάνω πολλά και δεν θέλω να ρίξω στη μαμά μου πάλι όλο το βάρος.. Θα το δούμε όμως... Αναφορικά με τοξόπλασμα εγώ επειδή έχω αντισώματα δεν έκανα έλεγχο πρόσφατα. Ο γιατρός ειπε ότι αφού το πέρασα μια φορά στο παρελθόν είμαι καλυμμένη.

@Marilou77 μην αγχώνεσαι κάλε.. Απλά ο μικρός είχε να μοιάσει :razz:

 

 

 

  • Μου αρέσει 3

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου!! Καλη και ευλογημενη Κυριακη και....εχουμε τις πρωτες μας κοπελες που μπηκαν ενατο!!! @Eirini1988και @Nina13!! Με το καλο σε ολες μας!!!!!

Κοριτσια τι γελιο εχω ριξει με τις επαφες και την Ειρηνη μας αχαχαχαχαχαχαχα!!! Πιο πολυ βεβαια ειχα γελασει που νομιζες οτι ο χωρος στο μπιμπερο για το καροτσι ειναι για τον καφε σου αχαχαχα!!! Κι εσυ βρε @Despoina Mar Δεσποινακι μου εισαι καο κομψη! Εισαι σε φορουμ με στερημενες εδω, πες το σεξαρα να καταλαβουμε οι δολιες αχαχαχαχαχα!!  Εγω βεβαια οταν ειδα επαφες το σεξ σκεφτηκα αμεσως! Κατι λεει για το ποιον μου αυτο;;;

Κοριτσια εδω η γιατρος εχει δωσε το οκ απο τον πρωτο μηνα! Σχεδον 9 μηνες τωρα εχουμε κανει σεξ 4μισι φορες, τη μιση δε θα την αναλυσω τωρα! Προσωπικα απο τον 5 και μετα δε φοβαμαι για το μωρο, αλλα πονουσα για καποιο λογο και κυριως ενιωθα αβολα! Ισως επειδη ενιωθα αβολα να πονουσα γιατι ημουν σφιγμενη. Σαν να ντρεπομουν οτι καποιος μας βλεπει, δε μπορω να το εξηγησω. Μετα κουνιοταν και το παιδι, μετα αντε να βρεις να βολεψεις την κοιλια εεεεεε το αφησαμε το σπορ. Αλλα ναι λενε κανει καλο στον ενατο, αν δεν υπαρχει βεβαια ιατρικος λογος αποχης.

επισης κοριτσια ξεκινησα μασαζ στο περινεο. Το αναφερω εδω γιατι μου ηρθε συνειρμος με το σεξ! Αν ψαξετε εχει απειρα βιντεο πώς να το κανεις. Μου το κανει ο αντρας μου και πηραμε ενα ειδικο λαδακι της Βελεντα, αλλα και απλο αμυγδαλελαιο κανει. Την πρωτη μερα ενιωθα πονο αλλα την επομενη φορα καμια σχεση!!! Γινεται πιο ελαστικος ο κολπος με το μασαζ αυτο και βοηθαει στη γεννα. Εννοειται ρωτηστε μαια και γιατρο κι εσεις αλλα αν πατε για φτ νομιζω θα κανει διαφορα-τουλαχιστον με βαση τα οσα μου ειπε η μαια και η γιατρος εδω.

Μπραβο κοριτσι μου που κανετε τοσα ομορφα πραγματα και μπραβο που ακους τι λενε και δεχεσαι να δοκιμασεις νεα πραγματα για το μωρακι σου!!!! Δειχνει οτι εισαι ανοιχτομυαλη! Αυτος ειναι ο σκοπος στα μαθηματα βασικα, να νιωσεις ανετα με το ολο κονσεπτ της γεννας, του θηλασμου και της φροντιδας του μωρου και εννοειται μετα στην πραξη θα δεις τι σε κανει να νιωθεις καλα και τι οχι!! Ακομη και το μπανακι πχ, μπορει στην πορεια να το κανεις αλλιως αλλα ειναι πολυ καλο να εχεις απομυθοποιησει τη δυσκολια!

Αργυρουλα μου καλη εποτυχια με τη διατροφη! Ξερω οτι ειναι δυσκολο γενικα αλλα ειναι για καλο! Μπορεις με τα γαλατα και γιαουρτια και φρουτα να κανεις συνδυασμους πιο ευχαριστους για να μη τα θεωρεις τοσο βαρετα οπως πχ σμουθι χρωματιστα! Αν θες καμια ιδεα εδω ειμαστε!!! Τουλαχιστον δεν πεινας, δεν ειναι και λιγο αυτο! σε καμια βδομαδα θα γινει ρουτινα θα δεις!

Καλημερα κορίτσια... Μπήκαμε μπήκαμε??? Πόποπο θα τρελαθω   

Τι κάνετε κορίτσια μου?? Όλες καλά?? 

Just now, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 
Βροχερή και πάλι η Θεσσαλονίκη σήμερα... Έχει καμμιά ωρίτσα που ξύπνησα με ένα στομάχι χάλια.. Θα ετοιμάσω λίγη βρώμη ελπίζοντας να βοηθήσει.

@fairy-mary χαίρομαι πολύ που αυτή τη φορά καταφέρατε να κάνετε baby shower και το χαρήκατε! Κι εμείς το σκεφτόμασταν αλλά ακόμα δεν ξέρω. Είναι που κι εγώ δεν μπορώ να κάνω πολλά και δεν θέλω να ρίξω στη μαμά μου πάλι όλο το βάρος.. Θα το δούμε όμως... Αναφορικά με τοξόπλασμα εγώ επειδή έχω αντισώματα δεν έκανα έλεγχο πρόσφατα. Ο γιατρός ειπε ότι αφού το πέρασα μια φορά στο παρελθόν είμαι καλυμμένη.

@Marilou77 μην αγχώνεσαι κάλε.. Απλά ο μικρός είχε να μοιάσει :razz:

 

 

 

Καλε μπήκαμε ενατοοοοοο

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nina13 είπε:

Καλημερα κορίτσια... Μπήκαμε μπήκαμε??? Πόποπο θα τρελαθω   

Τι κάνετε κορίτσια μου?? Όλες καλά?? 

Καλε μπήκαμε ενατοοοοοο

Μπήκαμε μπήκαμε!!!! Απίστευτο δεν είναι; Ποσό μακρινό φάνταζε στις αρχεσ και ποτέ φτάσαμε ούτε που κατάλαβα.. Πλησιάζει η ωρα και νομίζω ότι τίποτα δεν έχω ετοιμάσει ακόμα..

  • Μου αρέσει 4

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

Μπήκαμε μπήκαμε!!!! Απίστευτο δεν είναι; Ποσό μακρινό φάνταζε στις αρχεσ και ποτέ φτάσαμε ούτε που κατάλαβα.. Πλησιάζει η ωρα και νομίζω ότι τίποτα δεν έχω ετοιμάσει ακόμα..

Αχ και εγώ δεν το πιστευω οτι σε περιπου 20 μέρες θα την δω... Τρέλα με έχει πιασει χαχαχαχαχα

Τα έχω όλα έτοιμα μα κι εγώ νομίζω ότι δεν έχω τίποτα έτοιμο ακόμα.. Πως γίνεται αυτό???? Εσυ πως είσαι? Πως νιώθεις? 

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα να έχουμε!!! Συννεφιά και από την Αθήνα με φοβερή υγρασία... καλώς τον ένατο @Eirini1988 και @Nina13 και με τη σειρά και τα αλλά κοριτσάκια τις επόμενες μέρες!!! 
@fairy-mary τι όμορφα με το baby shower  !!!!! Πρόλαβες αυτήν την φορά!!! Ούτε εγώ είχα προλάβει το δικό μου στο Γιώργο ... το είχαμε κανονίσει 7 Ιανουαρίου που θα ήμουν 37 εβδομάδων κάπως αργούτσικα αλλά με πρόλαβε ο μικρός την προηγούμενη μέρα χαχαχαχχα.. τώρα κολλάω λίγο ... έχω λίγο καιρό ακόμα θα δω!

@Marilou77 μην αγχώνεσαι κορίτσι μου !!! Ο παιδαρος σας είχε να πάρει!!!! Θα έχεις πιασάρικο μπεμπαρο!!!

και εγώ τώρα θα κάνω τις τελευταίες για το τοξόπλασμα που μπήκα 32η εβδομάδα .. και μετά μένει μόνο ο στρεπτόκοκκος στην 35η με 36η... σήμερα έχω καρδιοτοκογραφο να δούμε πως πάμε με τις συσπάσεις και να αποφασίσουμε αν θα κάνουμε τελικά τις ενέσεις κορτιζόνης μπας κ προλάβουμε αυτή τη φορά :) 

  • Μου αρέσει 4

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα να έχουμε!!! Συννεφιά και από την Αθήνα με φοβερή υγρασία... καλώς τον ένατο @Eirini1988 και @Nina13 και με τη σειρά και τα αλλά κοριτσάκια τις επόμενες μέρες!!! 
@fairy-mary τι όμορφα με το baby shower  !!!!! Πρόλαβες αυτήν την φορά!!! Ούτε εγώ είχα προλάβει το δικό μου στο Γιώργο ... το είχαμε κανονίσει 7 Ιανουαρίου που θα ήμουν 37 εβδομάδων κάπως αργούτσικα αλλά με πρόλαβε ο μικρός την προηγούμενη μέρα χαχαχαχχα.. τώρα κολλάω λίγο ... έχω λίγο καιρό ακόμα θα δω!

@Marilou77 μην αγχώνεσαι κορίτσι μου !!! Ο παιδαρος σας είχε να πάρει!!!! Θα έχεις πιασάρικο μπεμπαρο!!!

και εγώ τώρα θα κάνω τις τελευταίες για το τοξόπλασμα που μπήκα 32η εβδομάδα .. και μετά μένει μόνο ο στρεπτόκοκκος στην 35η με 36η... σήμερα έχω καρδιοτοκογραφο να δούμε πως πάμε με τις συσπάσεις και να αποφασίσουμε αν θα κάνουμε τελικά τις ενέσεις κορτιζόνης μπας κ προλάβουμε αυτή τη φορά :) 

Με το καλό σε όλες κορίτσια μου!!! Ευχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα!!! @demifilol που βρίσκεται? Είναι καλά? Δεν θυμάμαι ποτέ γεννάει... Μήπως κι αυτή μπαίνει ένατο??? 

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου και καλη μας εβδομαδα!!!! Διαβαζω baby shower, τελικες ετοιμασιες και ειναι απιστευτο!!! Αυριο πρωτα ο Θεος ενατο κι εγω!!!

Νομιζω κοριτσια ποτε δε θα ειμαστε ετοιμες! Εμεις εχουμε ετοιμασει συρταριερα με ρουχα-λευκα ειδη, αλλαξιερα, φαρμακειο, πιπιλες, τσαντα μαιευτηριου, καροτσι, λικνο, μπανακι. Τα υπολοιπα θα τα βλεπουμε.στην πραξη γιατι εχει τοσες επιλογες και δεν εχω ιδεα! Πχ κουνια σε κανα 3μηνο μας βλεπω εκτος αν δεν του αρεσει στο λικνο! 

 

8 hours ago, Marilou77 said:

Αν ημασταν λεει; 4 κ εγω 5 κ ο Χρήστος. Απλα μας εδειξε τωρα ενα σχεδιαγραμμα με 3 καμπυλες οι δυο μπλε ειναι τσ ορια κατώτατο κ ανώτατο εμεις οσον αφορα την κοιλια το περάσαμε το ανωτατο κ μας το ελεγε απο την αρχη αυτο αλλα η καμπύλη ηταν οκ δλδ αν παλι βγει οκ παιζει να ειναι κατι ανησυχητικό ;

Κοριτσακι μου μια χαρα ειναι ο μπεμπης, ιδιος εσεις! Ξερεις τι φιλι εχεις να δωσεις σε αυτη τγβ κοιλιτσα; Και τι μασαζακι να της κανεις; Χαμοςςςς! Κανε εσυ την καμπυλη να εισαι τυπικη αλλα μην ανησυχεις!!!ειναο ενας αφρατος μπεμπης!!!!!

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...