Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, demifilol είπε:

Με το καλό όλες μας !!!την Πέμπτη θα είμαι 35κ1 μαζί με την Μαρία !γενναω με προκληση περίπου στις 15οκτωβρη εκτος απροόπτου Γτ έχω συσπάσεις ακόμα !σιγα σιγά όλες μπαίνουμε κορίτσια στον ένατο !φτανει η ώρα μας !!!

Αντε με το καλό.. Άρα θα περασεις κι εμένα... Εγώ λέω για 20 Οκτώβρη. Εχω προαισθημα χαχαχα,με το καλό κορίτσι

Πως είσαι??? 

πρίν από 41 λεπτά , Alexandra P. είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!! 

ελπίζω να μαθαίνουμε μόνο καλά νέα από εξετάσεις κλπ. 

Εγώ κάνω κάθε μήνα για τα αντισώματα που δεν εχω πχ τοξόπλασμα καθώς και για θυρεοειδή.Νόμιζα ότι έτσι είναι το πρωτόκολλο γενικά αλλά μάλλον όχι από ότι βλέπω. 

Να ρωτήσω κάτι τις έμπειρες, οι καούρες βελτιώνονται ποτέ ή πάμε έτσι μέχρι τον τοκετό? 

Σε άλλα νέα, εμείς ετοιμάζουμε πυρετωδώς δωμάτιο. Περιμένουμε φωτιστικο, αυτοκόλλητα τοίχου και σήμερα έδωσα στη μοδίστρα το ύφασμα για τις κουρτίνες. Νομίζω πως έχω αγοράσει τα πάντα αλλά θέλω κι άλλα. @Depykal όπου σταθώ κι όπου βρεθώ μωρουδιακα κοιτάω οπότε μην αγχώνεσαι, δεν είσαι μόνη. 

ΥΓ: Άσε που δεν έχει νόημα να ψωνίσεις για τον εαυτό σου. Σε τι ρούχα θα μπαίνουμε άραγε αυτό το χειμώνα?? 

 

Εηω προσωπικα με βλέπω να πηγαινω έτσι ως το τέλος.. Στην αρχή δεν είχα τίποτα, τώρα εδώ και δυο μήνες έχω ρημάξει.. Καιγομαιιιιιιιι

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΕΥΑ! said:

Με το καλο Δημητρα!!δεν εμεινε πολυ κ θα την εχεις αγκαλια την μικρουλα σου!

Ειχα γιατρο σημερα κοριτσια,ολα πολυ καλα! Και εφτασε τα δυο κιλα ο μπομπιρας,επομενο ραντεβου σε 2 εβδομαδες

Μπραβο Ευακι μας! Μεγαλωσε και αυτο το αγορακι της παρεας! Παληκαρι σωστο! Ξεκινησες κι εσυ τωρα ανα δυο βδομαδες τα ραντεβου ε; Αχ τι καλα θα τα βλεπουμε συχνοτερα! 

24 minutes ago, demifilol said:

Με το καλό όλες μας !!!την Πέμπτη θα είμαι 35κ1 μαζί με την Μαρία !γενναω με προκληση περίπου στις 15οκτωβρη εκτος απροόπτου Γτ έχω συσπάσεις ακόμα !σιγα σιγά όλες μπαίνουμε κορίτσια στον ένατο !φτανει η ώρα μας !!!

Με το καλο Δημητρουλα μας!!!  Φτανει η ωρα μας ναι! Να εχουμε ολες εναν υπεροχο τοκετο και γερα μωρακια αγκαλιτσα!!!!

  • Μου αρέσει 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Αντε με το καλό.. Άρα θα περασεις κι εμένα... Εγώ λέω για 20 Οκτώβρη. Εχω προαισθημα χαχαχα,με το καλό κορίτσι

Πως είσαι??? 

Εηω προσωπικα με βλέπω να πηγαινω έτσι ως το τέλος.. Στην αρχή δεν είχα τίποτα, τώρα εδώ και δυο μήνες έχω ρημάξει.. Καιγομαιιιιιιιι

Κατάλαβα... Δεν έχω κάτι να ελπίζω! Τουλάχιστον δεν θα ξεφύγω από κιλά! :-D

@demifilol με το καλό! Όλα να πάνε άψογα για την πρώτη της παρέας! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρασυρθηκα κ εγώ στα ιντερνετικα ψώνια χαχα.. Πήρα κάτι ψιλοπταγματακια από up up andaway kavala, από the angel.gr και the little flowers. gr και από la millou. Greece  ... Έχει τέλεια πραγματακια κ κουβερτουλες κ είδη προικος πολυ ξεχωριστα:x

  • Μου αρέσει 6

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Despoina Mar είπε:

Τελικά παρασυρθηκα κ εγώ στα ιντερνετικα ψώνια χαχα.. Πήρα κάτι ψιλοπταγματακια από up up andaway kavala, από the angel.gr και the little flowers. gr και από la millou. Greece  ... Έχει τέλεια πραγματακια κ κουβερτουλες κ είδη προικος πολυ ξεχωριστα:x

Μεγιαααα! Τι ωραια τα ψωνια χαχα!! Απο το la millou πηρα κ εγω μια κουβερτουλα αν κ οτι εβλεπα το ηθελα ,εχει υπεροχα πραγματα.

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια πάλι πάνω το ουρικό οξύ.

6.7 τι φταίει τελικά?έχει καμμία άλλη τοσο?

Εμένα από δίπλα δεν γράφει τπτ, δεν ξέρω... Μήπως είναι από τ κρεατακι π τρως κ ανεβαίνει?? Γενικά τ ουρά σ βγαίνουν καθαρά?? 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Εμένα από δίπλα δεν γράφει τπτ, δεν ξέρω... Μήπως είναι από τ κρεατακι π τρως κ ανεβαίνει?? Γενικά τ ουρά σ βγαίνουν καθαρά?? 

Μου είπε ότι το κρέας στην εγκυμοσύνη επειδή το παίρνει το παιδί δεν επιρρεαζει.τα ουρά ναι και ούτε λεύκωμα δεν έχω.Ισως είναι της εγκυμοσύνης κ όχι τόσο από διατροφή τι να πω.παντως να το ξέρετε κ εσείς κορίτσια στις βδομάδες που είμαστε μου έχει πει αυστηρά καθόλου αλάτι.φανταστειτε εγώ το έχω κόψει τελείως κ πάλι είναι πάνω.Απλα τελικά επειδή μπορεί οποιουδήποτε να κρύβεται μέχρι να γεννήσω έξω θα βγαίνω μόνο για καφέ.δεν ξαναπαίρνω τίποτα δεν εμπιστεύομαι

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 said:

Κορίτσια πάλι πάνω το ουρικό οξύ.

6.7 τι φταίει τελικά?έχει καμμία άλλη τοσο?

Γωγουλα μου καταρχην το οριο ειναι 7.2 οποτε ναι μεν υψηλο αλλα παλι καλα εισαι στα ορια. Επειδη πινεις νερακι το μονο που σλεφτομαι κι εγω ειναι το κοκκινο κρεας...Γιατι εχει αρκετες πουρινες ποθ ανεβαζουν το ουρικο οξυ. Μιλησες με το γιατρο; Τί σου ειπε; Να αναφερεις το κρεας αν ειναι. Παντως μην ανησχεις θα βρειτε τι ειναι. Κατι που τρως λογικα 

Just now, Gogo1994 said:

Μου είπε ότι το κρέας στην εγκυμοσύνη επειδή το παίρνει το παιδί δεν επιρρεαζει.τα ουρά ναι και ούτε λεύκωμα δεν έχω.Ισως είναι της εγκυμοσύνης κ όχι τόσο από διατροφή τι να πω.παντως να το ξέρετε κ εσείς κορίτσια στις βδομάδες που είμαστε μου έχει πει αυστηρά καθόλου αλάτι.φανταστειτε εγώ το έχω κόψει τελείως κ πάλι είναι πάνω.Απλα τελικά επειδή μπορεί οποιουδήποτε να κρύβεται μέχρι να γεννήσω έξω θα βγαίνω μόνο για καφέ.δεν ξαναπαίρνω τίποτα δεν εμπιστεύομαι

Τωρα ειδα την απαντηση σου! Ναι Γωγουλα μου στον ενατο ανεβαινουν ολα γενικα λιγο παραπανω! Εγω εχω λιγο υψηλη χοληστερινη και ειναι απο τις ορμονες μου ειπε, γιατι προσεχω το φαγητο γενικα. Νομιζω τωρα ολα ανεβαινουν λιγο! Καλυτερα οπως λες να τρως σπιτι! Εξαλλου λιγο εμεινε!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια όσες έχετε καουρα έχετε βρει κάποιο τρόφιμο π βοηθάει λίγο?? Εγώ τώρα ξεκίνησα να έχω έχει 3 μέρες κ καίγομαι απιστευτα στο λαιμο:rolleyes:


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Γωγουλα μου καταρχην το οριο ειναι 7.2 οποτε ναι μεν υψηλο αλλα παλι καλα εισαι στα ορια. Επειδη πινεις νερακι το μονο που σλεφτομαι κι εγω ειναι το κοκκινο κρεας...Γιατι εχει αρκετες πουρινες ποθ ανεβαζουν το ουρικο οξυ. Μιλησες με το γιατρο; Τί σου ειπε; Να αναφερεις το κρεας αν ειναι. Παντως μην ανησχεις θα βρειτε τι ειναι. Κατι που τρως λογικα 

Τωρα ειδα την απαντηση σου! Ναι Γωγουλα μου στον ενατο ανεβαινουν ολα γενικα λιγο παραπανω! Εγω εχω λιγο υψηλη χοληστερινη και ειναι απο τις ορμονες μου ειπε, γιατι προσεχω το φαγητο γενικα. Νομιζω τωρα ολα ανεβαινουν λιγο! Καλυτερα οπως λες να τρως σπιτι! Εξαλλου λιγο εμεινε!

Ειρήνη μου στο εργαστήριο λέει μέχρι 5.7 τώρα μακάρι να ισχύει το 7.2

Λέει η γιατρός να το επαναλάβουμε πάλι σε λίγες μέρες.παντως αυστηρά καθόλου αλάτι κ λίγη ντομάτα...


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 said:

Ειρήνη μου στο εργαστήριο λέει μέχρι 5.7 τώρα μακάρι να ισχύει το 7.2

Λέει η γιατρός να το επαναλάβουμε πάλι σε λίγες μέρες.παντως αυστηρά καθόλου αλάτι κ λίγη ντομάτα...

Ειδα τις δικες μου ουρων αλλα ναι ισως μετρανε αλλιως εκει! Οπως και να εχει δεν ειναι κατι τρελο. Ναι Γωγουλα μου κοψε αλατι κια ντοματα και βλεπουμε!

Just now, Despoina Mar said:

Κορίτσια όσες έχετε καουρα έχετε βρει κάποιο τρόφιμο π βοηθάει λίγο?? Εγώ τώρα ξεκίνησα να έχω έχει 3 μέρες κ καίγομαι απιστευτα στο λαιμο:rolleyes:

Δεσποινακι μου βρωμη, μπανανα, φρυγανιες, τσιχλα μαστιχα Χιου! Οχι οξινα τροφιμα, οχι πιπερι! Και υπομονη κοριτσακι μοθ!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Ειρήνη μου στο εργαστήριο λέει μέχρι 5.7 τώρα μακάρι να ισχύει το 7.2

Λέει η γιατρός να το επαναλάβουμε πάλι σε λίγες μέρες.παντως αυστηρά καθόλου αλάτι κ λίγη ντομάτα...

Προσπαθησε να τρως πιο υγιεινά κ κανε αυτό που σου λέει η γιατρός !!!ολα καλα θα είναι αφου το γνωρίζετε θα το αντιμετωπίσετε !!

  • Ευχαριστώ 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Κορίτσια όσες έχετε καουρα έχετε βρει κάποιο τρόφιμο π βοηθάει λίγο?? Εγώ τώρα ξεκίνησα να έχω έχει 3 μέρες κ καίγομαι απιστευτα στο λαιμο:rolleyes:

Περα απο τη βρωμη που μας ειπε η μαια της Υβόννης, η γιατρος μου μου εδωσε το rennie ice μασωμενο που επισης με βοηθαει

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...