Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Κορονοϊος


HappyMom19

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!!! Τον Ιούλιο παντρεύομαι και έχω αγχωθεί τόσο πολύ με το θέμα του Κορονοϊου. Με έχει πιασει ένας αρνητισμος και ενας φόβος μην δεν γίνει ο γάμος με ολα αυτά που συμβαινουν! Προφανώς αυτο που με ενδιαφέρει περισσότερο ειναι να μην έχουμε ανθρωπινες απωλειες και περεταίρω εξαπλωση του ιού! Αλλα εννοειται πως έχω αγχος και για τον γαμο που πλησιάζει. Δεν ξέρω, πως ειστε εσεις όσες παντρευστε; Έχετε αγχος μηπως χρειαστεί να ακυρωθεί κάτι ή αν θα είναι τα πράγματα χειρότερα μέχρι τοτε; Πως το διαχειριζεστε αυτό το θέμα; 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Τον Ιούλιο παντρεύομαι και έχω αγχωθεί τόσο πολύ με το θέμα του Κορονοϊου. Με έχει πιασει ένας αρνητισμος και ενας φόβος μην δεν γίνει ο γάμος με ολα αυτά που συμβαινουν! Προφανώς αυτο που με ενδιαφέρει περισσότερο ειναι να μην έχουμε ανθρωπινες απωλειες και περεταίρω εξαπλωση του ιού! Αλλα εννοειται πως έχω αγχος και για τον γαμο που πλησιάζει. Δεν ξέρω, πως ειστε εσεις όσες παντρευστε; Έχετε αγχος μηπως χρειαστεί να ακυρωθεί κάτι ή αν θα είναι τα πράγματα χειρότερα μέχρι τοτε; Πως το διαχειριζεστε αυτό το θέμα; 

οι προβλεψεις λεvε οτι μεχρι τοv ιουvιο το πολυ οπως οι περισσοτεροι ιοι  θα εχει σχεδοv εξαφαvιστει. εξαλλου το καλοκαιρι ολα γιvοvται σε εξωτερικους χωρους οποτε δεv υπαρχει λογος vα φοβηθει καvεις . οποιος δεv θελει εξαλλου δεv ερχετε γιατι vα φοβασαι μηv αvαβληθει ? 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Τον Ιούλιο παντρεύομαι και έχω αγχωθεί τόσο πολύ με το θέμα του Κορονοϊου. Με έχει πιασει ένας αρνητισμος και ενας φόβος μην δεν γίνει ο γάμος με ολα αυτά που συμβαινουν! Προφανώς αυτο που με ενδιαφέρει περισσότερο ειναι να μην έχουμε ανθρωπινες απωλειες και περεταίρω εξαπλωση του ιού! Αλλα εννοειται πως έχω αγχος και για τον γαμο που πλησιάζει. Δεν ξέρω, πως ειστε εσεις όσες παντρευστε; Έχετε αγχος μηπως χρειαστεί να ακυρωθεί κάτι ή αν θα είναι τα πράγματα χειρότερα μέχρι τοτε; Πως το διαχειριζεστε αυτό το θέμα; 

Καπου ειδα μου φαινεται στην ιταλια οτι ακυρωθηκαν για ενα διαστημα γαμοι και βαφτισια..αλλα μεχρι τον ιουνιο δε νομιζω να ειμαστε ετσι ας ελπισουμε οτι με τη ζεστη θα μειωθει η εξαπλωση..αν δεις οτι ειναι ετσι και χριροτερα τα πραγματα(που μαλλον χειροτερα θα ναι) μπορεις να τον αναβαλεις προσωρινα.γιατι μαλλον δεν θα ερθει και κανενας μ ολα αυτα που γινονται..απλα τωρα περιμενε να δεις πως θα εξελιχθουν τα πραγματα και βλεποντας και κανοντας..θελει ψυχραιμια δε μπορουμε να κανουμε τιποτ αλλο..εμεις εχουμε κλειστει μεσα και δεν παμε πουθενα με κοσμο..υπαρχει ο φοβος ειδικα για τους γονεις μας γιαγιαδες παππουδες αλλα οπως ειπα κ πιο πανω δε μπορουμε να κανουμε κατι παρα μονο να τηρουμε τους κανονες υγιεινης και ν αποφευγουμε την επαφη με ευπαθεις ομαδες..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Τον Ιούλιο παντρεύομαι και έχω αγχωθεί τόσο πολύ με το θέμα του Κορονοϊου. Με έχει πιασει ένας αρνητισμος και ενας φόβος μην δεν γίνει ο γάμος με ολα αυτά που συμβαινουν! Προφανώς αυτο που με ενδιαφέρει περισσότερο ειναι να μην έχουμε ανθρωπινες απωλειες και περεταίρω εξαπλωση του ιού! Αλλα εννοειται πως έχω αγχος και για τον γαμο που πλησιάζει. Δεν ξέρω, πως ειστε εσεις όσες παντρευστε; Έχετε αγχος μηπως χρειαστεί να ακυρωθεί κάτι ή αν θα είναι τα πράγματα χειρότερα μέχρι τοτε; Πως το διαχειριζεστε αυτό το θέμα; 

το πιστευεις οτι ειναι ο μονος μου φοβος οτι μπορει να ακυρωθουν ολα αλλα αν πιασει ζεστη θα σκοτωθει ο ιος ετσι πιστευω


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Penny... είπε:

το πιστευεις οτι ειναι ο μονος μου φοβος οτι μπορει να ακυρωθουν ολα αλλα αν πιασει ζεστη θα σκοτωθει ο ιος ετσι πιστευω

Καλησπέρα! Και εσύ παντρευεσαι το καλοκαίρι; Δεν ξέρω... είπανε οτι δεν ειναι σιγουρο ότι θα εξασθενησει με τη ζεστη καθώς είναι ένας καινούργιος ιός και δεν μπορούν να γνωρίζουν με σιγουρια την έκβαση του.

2 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

Καπου ειδα μου φαινεται στην ιταλια οτι ακυρωθηκαν για ενα διαστημα γαμοι και βαφτισια..αλλα μεχρι τον ιουνιο δε νομιζω να ειμαστε ετσι ας ελπισουμε οτι με τη ζεστη θα μειωθει η εξαπλωση..αν δεις οτι ειναι ετσι και χριροτερα τα πραγματα(που μαλλον χειροτερα θα ναι) μπορεις να τον αναβαλεις προσωρινα.γιατι μαλλον δεν θα ερθει και κανενας μ ολα αυτα που γινονται..απλα τωρα περιμενε να δεις πως θα εξελιχθουν τα πραγματα και βλεποντας και κανοντας..θελει ψυχραιμια δε μπορουμε να κανουμε τιποτ αλλο..εμεις εχουμε κλειστει μεσα και δεν παμε πουθενα με κοσμο..υπαρχει ο φοβος ειδικα για τους γονεις μας γιαγιαδες παππουδες αλλα οπως ειπα κ πιο πανω δε μπορουμε να κανουμε κατι παρα μονο να τηρουμε τους κανονες υγιεινης και ν αποφευγουμε την επαφη με ευπαθεις ομαδες..

Καλησπέρα! Δεν ειναι και εύκολο να αναβληθεί γιατί εχω κλείσει τα πάντα και είναι ολόκληρη διαδικασία να βρεις ξανα ημερομηνία που να ταιριάζει με όλους (εκκλησία, κέντρο, φωτογράφο κλπ). Οντως βλέποντας και κάνοντας. Δεν μπορω να κανω κατι τώρα, συνεχίζω κανονικα τις διαδικασίες και το τρέξιμο για το γάμο και προσέχουμε τις επαφες μας με μεγαλύτερους ανθρώπους για να προστατεύσουμε οσο μπορούμε τους γονεις μας, γιαγιαδες μας κλπ... Ας ελπίσουμε να μην χειροτερέψουν τα πράγματα και οσο ανοίγει ο καιρος να εξασθενεί ο ιος μεχρι που να εξαφανιστεί!!!

9 ώρες πρίν, linaa είπε:

οι προβλεψεις λεvε οτι μεχρι τοv ιουvιο το πολυ οπως οι περισσοτεροι ιοι  θα εχει σχεδοv εξαφαvιστει. εξαλλου το καλοκαιρι ολα γιvοvται σε εξωτερικους χωρους οποτε δεv υπαρχει λογος vα φοβηθει καvεις . οποιος δεv θελει εξαλλου δεv ερχετε γιατι vα φοβασαι μηv αvαβληθει ? 

Καλησπέρα Λινα! Αυτο για το οτι με τη ζεστη και τη βελτίωση του καιρού ότι θα εξαφανιστεί δυστυχως είναι απλως μια ελπίδα και οχι σιγουρο πόρισμα των γιατρων και επιστημόνων καθως ειναι καινούργιος ιος και τώρα τον μαθαίνουν! Μακαρι να γινει έτσι και μέχρι το καλοκαιρι να ειναι παρελθόν! Αγχώνομαι όμως γιατί δεν είναι τίποτα σίγουρο, είναι κρίσιμη περίοδος και γιατι φυσικά ο φοβος μου ειναι να μην έχουμε απωλειες. Και όταν εχεις στο πρόγραμμα εναν γάμο, η μια βάφτιση ή οτιδήποτε άλλο και έχεις κανονισει καποια πράγματα και έχεις βάλει μια σειρα, και γίνεται κάτι τέτοιο, ε λογικό είναι να αγχωνεσαι γιατί ξαφνικά όλα είναι στον αέρα και δεν ξες τι θα γίνει... τι να πω..  ο Θεος ας βάλει το χερι Του να μην έχουμε απωλειες και περαιτερω εξαπλωση και να περάσουν όσο το δυνατόν πιο ηπια τον ιό όσοι ηδη νοσούν! 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...