Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Maria95 είπε:

Κοριτσια κ εγω  έκανα υπέρηχο σήμερα...είδαμε χέρια πόδια κεφαλάκι ...κουνούσε τα χεράκια ήταν τέλειο ...!

Πραγματικά τέλειο! Καταλαβαίνεις οτι εισαι εγκυος!!! Ολα καλα να μας πανε!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, basoliakou είπε:

Κορίτσια επέστρεψα με νέα. Το ένα μωράκι από τα δύο παλινδρομησε όπως είχε προβλέψει ο γιατρός ότι πιθανό να συμβεί. Το άλλο όμως μεγαλώνει κανονικά. Ακούσαμε και τον μαγικό ήχο, την καρδούλα του. Ο γιατρός ενθουσιάστηκε που το ακούσαμε τόσο νωρίς. Ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες μας. 

Με το καλο το μπεμπακι σου κοριτσι μου!

6 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Δεν πειραζει ενα και γερό να ειναι !!! Ποσων εβδομάδων εισαι;

κι εγω πηγα σημερα ειδαμε ξεκάθαρα κεφάλι, πωπο, χεράκι και κουνιόταν!!!! Απίστευτο κοριτσια!

Χαχα τελειαααααα! Μοναδικο συναισθημα!

3 ώρες πρίν, Maria95 είπε:

Κοριτσια κ εγω  έκανα υπέρηχο σήμερα...είδαμε χέρια πόδια κεφαλάκι ...κουνούσε τα χεράκια ήταν τέλειο ...!

Με το καλο κοριτσι, μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 22/5/2020 at 3:08 ΜΜ, Καντι είπε:

Δεν πειραζει ενα και γερό να ειναι !!! Ποσων εβδομάδων εισαι;

κι εγω πηγα σημερα ειδαμε ξεκάθαρα κεφάλι, πωπο, χεράκι και κουνιόταν!!!! Απίστευτο κοριτσια!

Ευχαριστώ. Δεν μπορούμε να υπολογίσουμε ακόμη λόγω άστατου κύκλου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!Τι κάνετε;Πως πέρασε το ΣΚ;Με τα συμπτώματα πως τα πάμε;;;Εγώ  ακόμα ανακατοσουρες με αποτελέσματα να τρώω ελάχιστη ποσότητα φαγητού και πολλά φρούτα!Αααα μην ξεχνάμε την δυσκοιλιότητα και τα νεύρα χωρίς λόγο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Athina28 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!Τι κάνετε;Πως πέρασε το ΣΚ;Με τα συμπτώματα πως τα πάμε;;;Εγώ  ακόμα ανακατοσουρες με αποτελέσματα να τρώω ελάχιστη ποσότητα φαγητού και πολλά φρούτα!Αααα μην ξεχνάμε την δυσκοιλιότητα και τα νεύρα χωρίς λόγο!

Εγω συμπτώματα ακομα δεν εχω.... και τα νεύρα μου έχουν περασει αρκετά ! Δυσκοιλιότητα εννοειται και πίνω σιροπακι.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Εγω συμπτώματα ακομα δεν εχω.... και τα νεύρα μου έχουν περασει αρκετά ! Δυσκοιλιότητα εννοειται και πίνω σιροπακι.

Αλήθεια;;;Εγώ που του ζητησα να μου δώσει για να μην νιώθω αυτό το φούσκωμα μου είπε ας μην επιβαρύνουμε την κατάσταση από τώρα με βοηθήματα!!!Τι να πω;Κάθε γιατρός και μια νέα νοοτροπία γύρω από την εγκυμοσύνη!Για αυχενική σε ποιον θα πας;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina28 είπε:

Αλήθεια;;;Εγώ που του ζητησα να μου δώσει για να μην νιώθω αυτό το φούσκωμα μου είπε ας μην επιβαρύνουμε την κατάσταση από τώρα με βοηθήματα!!!Τι να πω;Κάθε γιατρός και μια νέα νοοτροπία γύρω από την εγκυμοσύνη!Για αυχενική σε ποιον θα πας;

Ετσι μου ειπε κι εμενα την πρώτη φορα και οταν μετα τους ειπα οτι ηταν Πεμπτη και ειχα να πάω απο την Παρασκευή τουαλέτα μου ειπαν οτι δεν ειναι σωστό γιατι μετα θα κανει έντονες συσπάσεις το έντερο και θα ενόχλει την μήτρα.. Στον Μαλλιγιάννη , εσυ;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Καντι είπε:

Ετσι μου ειπε κι εμενα την πρώτη φορα και οταν μετα τους ειπα οτι ηταν Πεμπτη και ειχα να πάω απο την Παρασκευή τουαλέτα μου ειπαν οτι δεν ειναι σωστό γιατι μετα θα κανει έντονες συσπάσεις το έντερο και θα ενόχλει την μήτρα.. Στον Μαλλιγιάννη , εσυ;

Στον Μαλλιγιάννη έχω κλείσει...Αλλά μετά από ανασκοπήσει στο φόρουμ και από την εμπειρία μου με την αδερφή μου είδα ότι ο Μαλλιγιαννης κάνει όντως γρήγορα την αυχενική!Θυμαμαι ότι της είχε κάνει την αυχενική διαφάνεια και την λήψη τροφοβλάστης μέσα σε μιση ώρα και ήτανε δεν ήτανε 11 βδομάδων.Η αλήθεια είναι ότι της αποκάλυψε κατευθείαν το φύλο του παιδιού χωρίς δεύτερη συζήτηση.Σε αυτόν πήγε και για την Β επιπέδου!Απλα περισσότερο με άγχωσε αυτή μου η επιλογή καθώς ο γιατρός μου μου συνέστησε τον Κούρτη και από ότι είδα στο φόρουμ από τα υπόλοιπα κορίτσια ο Κούρτης είναι πιο σχολαστικός και το ψάχνει αρκετά!Δεν λέω ότι δεν είναι καλός ο Μαλλιγιαννης αλλά έχω δυσανασχετήσει με την επιλογή!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Athina28 είπε:

Στον Μαλλιγιάννη έχω κλείσει...Αλλά μετά από ανασκοπήσει στο φόρουμ και από την εμπειρία μου με την αδερφή μου είδα ότι ο Μαλλιγιαννης κάνει όντως γρήγορα την αυχενική!Θυμαμαι ότι της είχε κάνει την αυχενική διαφάνεια και την λήψη τροφοβλάστης μέσα σε μιση ώρα και ήτανε δεν ήτανε 11 βδομάδων.Η αλήθεια είναι ότι της αποκάλυψε κατευθείαν το φύλο του παιδιού χωρίς δεύτερη συζήτηση.Σε αυτόν πήγε και για την Β επιπέδου!Απλα περισσότερο με άγχωσε αυτή μου η επιλογή καθώς ο γιατρός μου μου συνέστησε τον Κούρτη και από ότι είδα στο φόρουμ από τα υπόλοιπα κορίτσια ο Κούρτης είναι πιο σχολαστικός και το ψάχνει αρκετά!Δεν λέω ότι δεν είναι καλός ο Μαλλιγιαννης αλλά έχω δυσανασχετήσει με την επιλογή!

Ε καλα δεν εγινε και τιποτα να το ακυρώσεις! Ρώτησα παντως διαρκεία στο τηλεφωνο και μου απάντησαν ανάλογα με την θεση του μωρού. Και στην αδερφή σου έκανε τροφοβλαστη ε; Και σε μια φιλη μου. Ελπιζω να μην το εχει σύστημα ανεξαρτήτως ευρημάτων γιατι ειναι και πολλα τα χρηματα. Εγω την έκλεισα μετα την δωδέκατη, νωρίς δεν πηγε η αδερφή σου;

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια συγγνωμη που επεμβαινω αλλα ψαξτε λιγο καλυτερα για τον μαλιγ. γιατι εχω ακουσει πολυ διφορουμενα σχολια και στη ζωη και στο φορουμ. τελευταιο περιστατικο πηγε μια πολυ πολυ καλη μου φιλη που γεννα τον ιουλιο για αυχενικη, περαν του οτι κρατησε πολυ λιγο και σε αυτη εκανε τροφοβλαστη, λογω υποπλαστικου ρινικου οστου και εκτος του οτι πεθανε στον πονο και εμεινε ακινησια μια βδομαδα, μετα πηγε στον κουρτη, χωρις να πει οτι ειχε κανει κι αλλου την αυχενικη και βρηκε την μετρηση στο οστο μια χαρα και τελειως διαφορετικη και η φιλη μου του ειπε τι προηγηθηκε και της εξηγησε οτι αν το ρινικο οστο βρεθει μικροτερο, επαναλαμβανεις την αυχενικη σε 10 μερες, δεν κανεις απευθειας τροφοβλαστη (29 χρονων η κοπελα) κι αφησε να εννοηθει οτι αποκλειεται να υπηρχε τοση διαφορα στη μετρηση. Το θεμα ειναι οτι η γυναικα περασε αγωνια και κλαματα χωρις κανενα λογο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Ε καλα δεν εγινε και τιποτα να το ακυρώσεις! Ρώτησα παντως διαρκεία στο τηλεφωνο και μου απάντησαν ανάλογα με την θεση του μωρού. Και στην αδερφή σου έκανε τροφοβλαστη ε; Και σε μια φιλη μου. Ελπιζω να μην το εχει σύστημα ανεξαρτήτως ευρημάτων γιατι ειναι και πολλα τα χρηματα. Εγω την έκλεισα μετα την δωδέκατη, νωρίς δεν πηγε η αδερφή σου;

Το ακύρωσα το ραντεβού στον Μαλλιγιαννη!Εκλεισα στον Κούρτη!Της έκανε επίσης και αμνιοπαρακέντηση γιατί είχε βγει θετική για την νόσο sandhoff και όλα αυτά έπρεπε να γίνουν  σε εκείνη την βδομάδα γιατί αν έβγαινε το μωρό θετικό στην νόσο θα έπρεπε να το αποβάλλει..Είχαμε στην οικογένεια μας ένα παρόμοιο περιστατικό με αυτήν την νόσο και δεν ανιχνεύτηκε ούτε στην αυχενική ούτε στην β επιπέδου τότε αυτή η νόσος...Το ανηψάκι μου είχε γεννηθεί υγιέστατο και μετά τους 6 μήνες παρουσίασε προβλήματα...Όπου φτάσαμε 3 χρόνια και 2 μήνες και το μικρό είναι στην χώρα των αγγέλων!Τι να σου πω; Σκέψου το πολύ καλά γιατί πάλεψες πολύ για αυτό το μωρό που έχεις στην κοιλιτσα σου και είναι αμαρτία με τα ίδια λεφτά να μην πας σε κάποιον που θα σε ψάξει από την κορυφή ως τα νύχια!!

2 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Κοριτσια συγγνωμη που επεμβαινω αλλα ψαξτε λιγο καλυτερα για τον μαλιγ. γιατι εχω ακουσει πολυ διφορουμενα σχολια και στη ζωη και στο φορουμ. τελευταιο περιστατικο πηγε μια πολυ πολυ καλη μου φιλη που γεννα τον ιουλιο για αυχενικη, περαν του οτι κρατησε πολυ λιγο και σε αυτη εκανε τροφοβλαστη, λογω υποπλαστικου ρινικου οστου και εκτος του οτι πεθανε στον πονο και εμεινε ακινησια μια βδομαδα, μετα πηγε στον κουρτη, χωρις να πει οτι ειχε κανει κι αλλου την αυχενικη και βρηκε την μετρηση στο οστο μια χαρα και τελειως διαφορετικη και η φιλη μου του ειπε τι προηγηθηκε και της εξηγησε οτι αν το ρινικο οστο βρεθει μικροτερο, επαναλαμβανεις την αυχενικη σε 10 μερες, δεν κανεις απευθειας τροφοβλαστη (29 χρονων η κοπελα) κι αφησε να εννοηθει οτι αποκλειεται να υπηρχε τοση διαφορα στη μετρηση. Το θεμα ειναι οτι η γυναικα περασε αγωνια και κλαματα χωρις κανενα λογο.

Ένας λόγος που το ακύρωσα ήτανε αυτός...Οι μαρτυρίες άλλων γυναικών που ανακαλύψανε αργότερα ότι δεν είναι όπως ξέρανε!!

Just now, Tzoe είπε:

Κορίτσιαααα γειά σας  πως είστε; 

Καλώς την tzoe!Καλααα σε γενικές γραμμές!Εσυ;;;;Καλώς ήρθες στις Μανούλες Δεκεμβρίου!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...