Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Just now, nanoula90 είπε:

Κ μενα εχει φουσκωσει, ειναι βεβαια και ορμονολογικο. Εχεις θεμα με σακχαρο γενικα? 

Ειχα διαβητη κυησης στην προηγουμενη εγκυμοσυνη και ηθελε λιγη προσοχη, αλλα μην το παρακανεις γενικα. Να τρως απο ολες τις τροφες, να προτιμας ολικης αλεσεως οπου μπορεις και συχνα γευματα. 

Όχι οι καμπύλες μου πριν ηταν φυσιολογικές , ο γυναικολόγος και ενδοκρινολόγος μου ελπίζουν οτι επηρεάζεται κατα πολυ απο την προγεστερονη που παίρνω κι οταν την κόψω οτι θα ειμαι οκ. Αλλιώς ινσουλινες.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Καντι είπε:

Όχι οι καμπύλες μου πριν ηταν φυσιολογικές , ο γυναικολόγος και ενδοκρινολόγος μου ελπίζουν οτι επηρεάζεται κατα πολυ απο την προγεστερονη που παίρνω κι οταν την κόψω οτι θα ειμαι οκ. Αλλιώς ινσουλινες.

Δεν το γνωριζω και δεν το χω ξανακουσει να σου πω την αληθεια. Κ γω παιρνω ουτροτζεσταν αν εννοεις το ιδιο. 

Ευχομαι παντως να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη ανεφελη και ανεμελη! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Δεν το γνωριζω και δεν το χω ξανακουσει να σου πω την αληθεια. Κ γω παιρνω ουτροτζεσταν αν εννοεις το ιδιο. 

Ευχομαι παντως να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη ανεφελη και ανεμελη! 

Αυτα εννοω 6 την ημέρα των 200 , αλλα οπως κατάλαβα θα τα κόψω στην αυχενική. 

Αυχενικη ποτε έκλεισες; Που;

 Μακάρι κορίτσι μου να εχουμε καλές εγκυμοσύνες και τέλειομήνες!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Αυτα εννοω 6 την ημέρα των 200 , αλλα οπως κατάλαβα θα τα κόψω στην αυχενική. 

Αυχενικη ποτε έκλεισες; Που;

 Μακάρι κορίτσι μου να εχουμε καλές εγκυμοσύνες και τέλειομήνες!

Αααα καταλαβα, παιρνεις αρκετη δοση. Αυχενικη δεν εχω κλεισει ακομα, την πρωτη την ειχα κανει εκει που γεννησα, στο μαιευτηριο Ρεα, Αθηνα. Και μαλλον κ τωρα εκει θα την κανω. Εσυ που γεννας? Αθηνα εισαι? Η αυχενικη ειναι πολυ ομορφη εμπειρια. Θα ξετρελαθεις κοριτσι μου! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Αααα καταλαβα, παιρνεις αρκετη δοση. Αυχενικη δεν εχω κλεισει ακομα, την πρωτη την ειχα κανει εκει που γεννησα, στο μαιευτηριο Ρεα, Αθηνα. Και μαλλον κ τωρα εκει θα την κανω. Εσυ που γεννας? Αθηνα εισαι? Η αυχενικη ειναι πολυ ομορφη εμπειρια. Θα ξετρελαθεις κοριτσι μου! 

Μωρε να ειναι καλα το μωρο και τιποτα αλλο. Εχω μεγάλο άγχος λόγω ηλικίας 39. Στο Μητέρα ειναι ο γιατρος μου.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Μωρε να ειναι καλα το μωρο και τιποτα αλλο. Εχω μεγάλο άγχος λόγω ηλικίας 39. Στο Μητέρα ειναι ο γιατρος μου.

Θα ειναι μια χαρα το μωρακι σου!! Να σκεφτεσαι θετικα, καταλαβαινω την αγωνια σου και το αγχος σου, αλλα ολα θα πανε μια χαρα. Θα δεις οτι θα εχεις εναν μπεμπαρο/ μια μπεμπαρα. Γενικα απο τη στιγμη της χοριακης και του θετικου τεστ, το αγχος δεν θα φυγει ποτε, αλλα να χαιδευεις την κοιλιτσα σου, το σπορακι σου μεγαλωνει μερα με τη μερα και θα σου δινει δυναμη για να διωχνεις τις οποιες αρνητικες σκεψεις. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

 Γεια σας! Ένα ακόμα μέλος στο club μανούλες Δεκεμβρίου 2020! Την Παρασκευή μπαίνω στην 10η βδομάδα κύησης!Η αλήθεια είναι η κοιλιτσα δεν έχει μεγαλώσει και ότι είναι το ίδιο όπως τότε που το έμαθα!5 Ιουνίου πάω για αυχενική!Άγχος τρομερό καθώς πριν λίγους μήνες εχασα ένα άλλο κυτταρακι λόγω θρομβοφιλιας την οποία δεν γνώριζα μέχρι να έρθει αυτή η εγκυμοσύνη!Εσείς πως τα πάτε κορίτσια;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Athina28 είπε:

 Γεια σας! Ένα ακόμα μέλος στο club μανούλες Δεκεμβρίου 2020! Την Παρασκευή μπαίνω στην 10η βδομάδα κύησης!Η αλήθεια είναι η κοιλιτσα δεν έχει μεγαλώσει και ότι είναι το ίδιο όπως τότε που το έμαθα!5 Ιουνίου πάω για αυχενική!Άγχος τρομερό καθώς πριν λίγους μήνες εχασα ένα άλλο κυτταρακι λόγω θρομβοφιλιας την οποία δεν γνώριζα μέχρι να έρθει αυτή η εγκυμοσύνη!Εσείς πως τα πάτε κορίτσια;

Εμένα η κοιλιά μου εχει πεταχτεί παρά πολυ και ειμαι μια εβδομαδα πίσω απο σένα , κιλά εχω χάσει λόγω ειδικής διατροφής. Ενέσεις λογω θρομβοφιλιας κανω κι εγω. Οποτε τωρα που το ξέρεις ολα θα πανε καλα! Το αλλο έμβρυο το στειλατε για κάρυοτυπο και δεν αιματόνονταν; Και άπειρες αγωνιες καθως η εγκυμοσυνη προέκυψε μετα απο αγώνα πολλών ετών.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Εμένα η κοιλιά μου εχει πεταχτεί παρά πολυ και ειμαι μια εβδομαδα πίσω απο σένα , κιλά εχω χάσει λόγω ειδικής διατροφής. Ενέσεις λογω θρομβοφιλιας κανω κι εγω. Οποτε τωρα που το ξέρεις ολα θα πανε καλα! Το αλλο έμβρυο το στειλατε για κάρυοτυπο και δεν αιματόνονταν; Και άπειρες αγωνιες καθως η εγκυμοσυνη προέκυψε μετα απο αγώνα πολλών ετών.

Όχι,ο γιατρός που είχα τότε το είχε στείλει σε γενικό γιατρό καθώς το εμβρυακι που είχα σταμάτησε η καρδιά του και έγινε παλινδρομη κύηση...Απλά όταν τελείωσε το χειρουργείο τότε μας είπε ότι πιθανότατα να οφείλεται η θρομβοφιλια για αυτό!Τωρα γιατί δεν το έστειλε σε κάποιον εξειδικευμένο και το έστειλε σε έναν γενικό γιατρό ενώ υποψιαζότανε κάτι τέτοιο δεν μπορώ να το ξέρω!Θρομβοφιλια έμαθα ότι έχω τώρα από εξετάσεις που έκανα επειδή με είχε φοβίσει τότε!ευχομαι όλα να πάνε καλά και συγχαρητήρια για ότι δεν το Βαλατε κάτω καθως και για την επιμονή και την δίκη σου και του άνδρα σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Athina28 είπε:

 Γεια σας! Ένα ακόμα μέλος στο club μανούλες Δεκεμβρίου 2020! Την Παρασκευή μπαίνω στην 10η βδομάδα κύησης!Η αλήθεια είναι η κοιλιτσα δεν έχει μεγαλώσει και ότι είναι το ίδιο όπως τότε που το έμαθα!5 Ιουνίου πάω για αυχενική!Άγχος τρομερό καθώς πριν λίγους μήνες εχασα ένα άλλο κυτταρακι λόγω θρομβοφιλιας την οποία δεν γνώριζα μέχρι να έρθει αυτή η εγκυμοσύνη!Εσείς πως τα πάτε κορίτσια;

Με το καλο το μωρακι σου! Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι κοριτσι μου.

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια επέστρεψα με νέα. Το ένα μωράκι από τα δύο παλινδρομησε όπως είχε προβλέψει ο γιατρός ότι πιθανό να συμβεί. Το άλλο όμως μεγαλώνει κανονικά. Ακούσαμε και τον μαγικό ήχο, την καρδούλα του. Ο γιατρός ενθουσιάστηκε που το ακούσαμε τόσο νωρίς. Ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες μας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, basoliakou είπε:

Κορίτσια επέστρεψα με νέα. Το ένα μωράκι από τα δύο παλινδρομησε όπως είχε προβλέψει ο γιατρός ότι πιθανό να συμβεί. Το άλλο όμως μεγαλώνει κανονικά. Ακούσαμε και τον μαγικό ήχο, την καρδούλα του. Ο γιατρός ενθουσιάστηκε που το ακούσαμε τόσο νωρίς. Ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες μας. 

Δεν πειραζει ενα και γερό να ειναι !!! Ποσων εβδομάδων εισαι;

κι εγω πηγα σημερα ειδαμε ξεκάθαρα κεφάλι, πωπο, χεράκι και κουνιόταν!!!! Απίστευτο κοριτσια!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Δεν πειραζει ενα και γερό να ειναι !!! Ποσων εβδομάδων εισαι;

κι εγω πηγα σημερα ειδαμε ξεκάθαρα κεφάλι, πωπο, χεράκι και κουνιόταν!!!! Απίστευτο κοριτσια!

Θες να κάνεις ένα θέμα μωρό Κάντι Κάντι μη ψάχνουμε κάθε φορά πως πήγε ο υπέρηχος; :lol: :wub: έκλεισες αυχενική; 

  • Μου αρέσει 2

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Δεν πειραζει ενα και γερό να ειναι !!! Ποσων εβδομάδων εισαι;

κι εγω πηγα σημερα ειδαμε ξεκάθαρα κεφάλι, πωπο, χεράκι και κουνιόταν!!!! Απίστευτο κοριτσια!

μπραβο κοριτσι μια χαρα προχωρατε vομιζω οτι το κομβικο σημειο το εχεις περασει πλεοv περιμεvουμε αυχεvικη!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Θες να κάνεις ένα θέμα μωρό Κάντι Κάντι μη ψάχνουμε κάθε φορά πως πήγε ο υπέρηχος; :lol: :wub: έκλεισες αυχενική; 

Χα χα χα τόση κατάχρηση πια του φόρουμ;

 Στις 15/6 έκλεισα.

Just now, linaa είπε:

μπραβο κοριτσι μια χαρα προχωρατε vομιζω οτι το κομβικο σημειο το εχεις περασει πλεοv περιμεvουμε αυχεvικη!!!!! 

Άντε να δούμε ... παίρνω μια ανάσα για λίγες μερες και μετα πάλι αγωνιώ.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...