Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Just now, Καντι είπε:

Μας τι να δείξει απο μέτρηση ο υπέρηχος. Οι γιατροι δεν βάζουν μερα τελευταίας περιοδου στο μηχάνημα ; Και μετα σε βγαζει το μηχάνημα αν εσενα ειναι άστατος ο κυκλος και δεν περασε τα στοιχεία καν , τι να βγαλει; Χαλια να μην εισαι γιατι εισαι εγκυος και σποράκι είδες. Οταν ειχα χοριακη 3.131 ήμουν 4w 5d.  Αν παντως ειναι να αγχώνεσαι τοςο πολυ πήγαινε να κανεις την χοριακη για να χαλαρώσεις.

Αμα σου πω οτι μονο που εγραψα εδω κ πηρα απαντηση νιωθω ηδη καλυτερα.;λεω να περιμενω ως τη δευτερα .σκεφτομαι τωρα πως η χοριακη συγκριτικα με τη δικη σου δεν ειναι και κακη.σε περιπτωση που εχω καθυστερημενη συλληψη οπως μου ειπε κ ο γυναικολογος μου.ρε κοροτσια παιζει μεγαλο ρολο κ ο γιατρος τον ειδα καπως σκεπτικο κ προβληματισμενο να μετραει κ να σκεφτετε πολυ. Οταν καταλαβε βεβαια ποσο με ειχε αγχωσει προσπαθησε να με καθησυχασει αλλα ηταν αργα.. ευχαριστω πολυ για τη απαντηση σου!σου ευχομαι τελειομηνη κ ανεφελη εγκυμοσινη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 ώρες πρίν, Viik είπε:

 

Καλημέρα, όλα καλά θα πάνε!! Υπομονή και αισιοδοξία. Ο αριθμός της χοριακη δε μας λέει κάτι σημασία έχει να διπλασιάζεται κάθε 48 ώρες. Η καθυστερημένη σύλληψη είναι πολύ συνήθης. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleni1988 είπε:

Καλημέρα, όλα καλά θα πάνε!! Υπομονή και αισιοδοξία. Ο αριθμός της χοριακη δε μας λέει κάτι σημασία έχει να διπλασιάζεται κάθε 48 ώρες. Η καθυστερημένη σύλληψη είναι πολύ συνήθης. 

Σε ευχαριστω παρα πολυ για τη συμπαρασταση.μακαρι να πανε ολα καλα κ να μιλαμε μονο για ευχαριστα πλεον !!!!ευχομαι σε ολες ανεφελες κ ηρεμες εγκυμοσυνες!!!π

Link to comment
Share on other sites

Just now, Xrysagr είπε:

Αμα σου πω οτι μονο που εγραψα εδω κ πηρα απαντηση νιωθω ηδη καλυτερα.;λεω να περιμενω ως τη δευτερα .σκεφτομαι τωρα πως η χοριακη συγκριτικα με τη δικη σου δεν ειναι και κακη.σε περιπτωση που εχω καθυστερημενη συλληψη οπως μου ειπε κ ο γυναικολογος μου.ρε κοροτσια παιζει μεγαλο ρολο κ ο γιατρος τον ειδα καπως σκεπτικο κ προβληματισμενο να μετραει κ να σκεφτετε πολυ. Οταν καταλαβε βεβαια ποσο με ειχε αγχωσει προσπαθησε να με καθησυχασει αλλα ηταν αργα.. ευχαριστω πολυ για τη απαντηση σου!σου ευχομαι τελειομηνη κ ανεφελη εγκυμοσινη..

Με την επαφή παντως 6/4 βγαίνουν οι αριθμοί.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Με την επαφή παντως 6/4 βγαίνουν οι αριθμοί.

Εκει παλι μου βγαινουν λιγες οι μερες  . . .το τεστ απο φαρμακειο εντωμεταξυ το εκανα 19 απριλιου θα εδειχνε τοσο γρηγορα αραγε κατακοκκινη γραμμουλα;σκεφτομαι πως κανει το γονιμοποιημενο κ καποιες μερες μεχρι την εμφυτευση .. αχ προσπαθω να ελεγξω το αγχος κ να μη σκεφτομαι αλλα νουμερα.. δευτερα θα εχω μια καλη εικονα του πως προχωραει αν ολα πανε καλα επομενο  υπέρηχο εχω 11 μαιου. Μαγνησιο παίρνετε  κοριτσια;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Xrysagr είπε:

Εκει παλι μου βγαινουν λιγες οι μερες  . . .το τεστ απο φαρμακειο εντωμεταξυ το εκανα 19 απριλιου θα εδειχνε τοσο γρηγορα αραγε κατακοκκινη γραμμουλα;σκεφτομαι πως κανει το γονιμοποιημενο κ καποιες μερες μεχρι την εμφυτευση .. αχ προσπαθω να ελεγξω το αγχος κ να μη σκεφτομαι αλλα νουμερα.. δευτερα θα εχω μια καλη εικονα του πως προχωραει αν ολα πανε καλα επομενο  υπέρηχο εχω 11 μαιου. Μαγνησιο παίρνετε  κοριτσια;

Το σπερμα ζει το περισσότερο 5 μερες και απο την ωορρηξία χρειάζονται 5-7 μερες να εμφυτευτεί το έμβρυο.

 Μαγνήσιο όχι δεν παίρνω, παίρνω φυλλικό , d3, σίδηρο που εχω έλλειψη και στα τρία. Και utrogestan Kai cyclacur όπου ειναι πανακεια στην εξωσωματική στα δίνουν στάνταρ.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Το σπερμα ζει το περισσότερο 5 μερες και απο την ωορρηξία χρειάζονται 5-7 μερες να εμφυτευτεί το έμβρυο.

 Μαγνήσιο όχι δεν παίρνω, παίρνω φυλλικό , d3, σίδηρο που εχω έλλειψη και στα τρία. Και utrogestan Kai cyclacur όπου ειναι πανακεια στην εξωσωματική στα δίνουν στάνταρ.

Just now, Καντι είπε:

Με την επαφή παντως 6/4 βγαίνουν οι αριθμοί.

Εκει παλι μου βγαινουν λιγες οι μερες  . . .το τεστ απο φαρμακειο εντωμεταξυ το εκανα 19 απριλιου θα εδειχνε τοσο γρηγορα αραγε κατακοκκινη γραμμουλα;σκεφτομαι πως κανει το γονιμοποιημενο κ καποιες μερες μεχρι την εμφυτευση .. αχ προσπαθω να ελεγξω το αγχος κ να μη σκεφτομαι αλλα νουμερα.. δευτερα θα εχω μια καλη εικονα του πως προχωραει αν ολα πανε καλα επομενο  υπέρηχο εχω 11 μαιου. Μαγνησιο παίρνετε  κοριτσια;

Απο οταν αρχισα να περνω μαγνησιο ελαττωθηκαν οι πονοι χαμηλα κ το εντονο πρηξιμο στο στηθος παει κ ερχετε ανα ημερες κ ωρες κ αυτο επεισης ενισχυσε το αγχος μου..τωρα νιωθω καλυτερα ελπιζω να μεινει ετσι μεχρι τη δευτερα  να μη με ξαναπιασει πανικος.απαπα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Xrysagr είπε:

Εκει παλι μου βγαινουν λιγες οι μερες  . . .το τεστ απο φαρμακειο εντωμεταξυ το εκανα 19 απριλιου θα εδειχνε τοσο γρηγορα αραγε κατακοκκινη γραμμουλα;σκεφτομαι πως κανει το γονιμοποιημενο κ καποιες μερες μεχρι την εμφυτευση .. αχ προσπαθω να ελεγξω το αγχος κ να μη σκεφτομαι αλλα νουμερα.. δευτερα θα εχω μια καλη εικονα του πως προχωραει αν ολα πανε καλα επομενο  υπέρηχο εχω 11 μαιου. Μαγνησιο παίρνετε  κοριτσια;

Απο οταν αρχισα να περνω μαγνησιο ελαττωθηκαν οι πονοι χαμηλα κ το εντονο πρηξιμο στο στηθος παει κ ερχετε ανα ημερες κ ωρες κ αυτο επεισης ενισχυσε το αγχος μου..τωρα νιωθω καλυτερα ελπιζω να μεινει ετσι μεχρι τη δευτερα  να μη με ξαναπιασει πανικος.απαπα 

Με το στήθος παντως εχω ακριβως το ίδιο πάει και έρχεται το πρήξιμο και ο πονος.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Xrysagr είπε:

Εκει παλι μου βγαινουν λιγες οι μερες  . . .το τεστ απο φαρμακειο εντωμεταξυ το εκανα 19 απριλιου θα εδειχνε τοσο γρηγορα αραγε κατακοκκινη γραμμουλα;σκεφτομαι πως κανει το γονιμοποιημενο κ καποιες μερες μεχρι την εμφυτευση .. αχ προσπαθω να ελεγξω το αγχος κ να μη σκεφτομαι αλλα νουμερα.. δευτερα θα εχω μια καλη εικονα του πως προχωραει αν ολα πανε καλα επομενο  υπέρηχο εχω 11 μαιου. Μαγνησιο παίρνετε  κοριτσια;

Απο οταν αρχισα να περνω μαγνησιο ελαττωθηκαν οι πονοι χαμηλα κ το εντονο πρηξιμο στο στηθος παει κ ερχετε ανα ημερες κ ωρες κ αυτο επεισης ενισχυσε το αγχος μου..τωρα νιωθω καλυτερα ελπιζω να μεινει ετσι μεχρι τη δευτερα  να μη με ξαναπιασει πανικος.απαπα 

Να μη σε πιάνει πανικός! Η καθεμία μας έχει από μια ιστορία για την οποία θα μπορούσε να πανικοβάλλεται. Στα λέω γιατί κι εγώ περνάω τέτοιες φάσεις με καταστροφικές σκέψεις αλλά δεν γίνεται να είμαστε έτσι όλο το τρίμηνο, πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά!!! Να λέμε κάθε μέρα ευχαριστώ στον Θεό και στην Παναγία, να λέμε ευχαριστώ στη ζωή, στην τύχη, στη μοίρα, ό,τι προτιμά η καθεμία! Κι ότι όλα θα πάνε καλά στο τέλος κι εμείς βέβαια θα κάνουμε τα πάντα προς αυτή την κατεύθυνση!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Viik είπε:

Να μη σε πιάνει πανικός! Η καθεμία μας έχει από μια ιστορία για την οποία θα μπορούσε να πανικοβάλλεται. Στα λέω γιατί κι εγώ περνάω τέτοιες φάσεις με καταστροφικές σκέψεις αλλά δεν γίνεται να είμαστε έτσι όλο το τρίμηνο, πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά!!! Να λέμε κάθε μέρα ευχαριστώ στον Θεό και στην Παναγία, να λέμε ευχαριστώ στη ζωή, στην τύχη, στη μοίρα, ό,τι προτιμά η καθεμία! Κι ότι όλα θα πάνε καλά στο τέλος κι εμείς βέβαια θα κάνουμε τα πάντα προς αυτή την κατεύθυνση!!! 

Εχεις δικιο μεσα στο πανικο ξεχναμε τα πιο σημαντικα να ευχαριστουμε κ να προσευχομαστε στη παναγια ..στη παλλινδρομη με παρηγορησε πολυ η πιστη μου στο θεο. Δε θελει αγχος (δεν ειναι κ ευκολο αλλα γινεται)απλα υπομονη κ να κοιταμε να περναμε ομορφες στιγμες ωστε να κυλαει γρηγορα ο χρονος χωρις να κανουμε αρνητικες σκεψεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα καλό μήνα σας εύχομαι, πως είστε; εγώ είμαι 6 εβδ και 6 ημ. 

Εύχομαι να έχετε όλες μια καλή εγκυμοσύνη και να την χαρείτε στο έπακρο.

Κανατε σελίδα στο φβ τελικά; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tzoe είπε:

Κορίτσια καλησπέρα καλό μήνα σας εύχομαι, πως είστε; εγώ είμαι 6 εβδ και 6 ημ. 

Εύχομαι να έχετε όλες μια καλή εγκυμοσύνη και να την χαρείτε στο έπακρο.

Κανατε σελίδα στο φβ τελικά; 

Καλώς την! Έσυ καρδούλα άκουσες και αν ναι πότε; Λογικά μπορει η πητ σου να ειναι και τον νέο έτος σωστά;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Με το στήθος παντως εχω ακριβως το ίδιο πάει και έρχεται το πρήξιμο και ο πονος.

Καντι.μου, για να σε καθησυχασω ετσι γινεται με τα στηθη.μην περιμενεις 9 μηνες να ειναι τουμπανο και να πονανε νον στοπ.θα ρχεται κ θα φευγει ο πονος,το πρηξιμο,αργοτερα θα φαινονται οι φλεβες,θα σκουρυνουν οι θηλες.μπορει κι οχι..κ αυτο επισης εμφανιζεται κ εξαφανιζεται.μην τρελαινεσαι με τα βυζια κ τα ζουπας ολη μερα να δεις αν πονανε..κ το λεω γτ ολες μας τις ιδιες μλκιες κανουμε.εμενα δεν πονουσε το βυζι μια μερα κι ετρεχα για υπερηχο.2 φορες το εκανα.ε μετα το πηρα αποφαση οτι ετσι θα με παει.δεν θα πονανε μονιμα.προσοαθησε (οσο το δυνατον) να εκλογικευεις τις σκεψεις σου κ ολα θα πανε καλα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Artemis20 είπε:

Καντι.μου, για να σε καθησυχασω ετσι γινεται με τα στηθη.μην περιμενεις 9 μηνες να ειναι τουμπανο και να πονανε νον στοπ.θα ρχεται κ θα φευγει ο πονος,το πρηξιμο,αργοτερα θα φαινονται οι φλεβες,θα σκουρυνουν οι θηλες.μπορει κι οχι..κ αυτο επισης εμφανιζεται κ εξαφανιζεται.μην τρελαινεσαι με τα βυζια κ τα ζουπας ολη μερα να δεις αν πονανε..κ το λεω γτ ολες μας τις ιδιες μλκιες κανουμε.εμενα δεν πονουσε το βυζι μια μερα κι ετρεχα για υπερηχο.2 φορες το εκανα.ε μετα το πηρα αποφαση οτι ετσι θα με παει.δεν θα πονανε μονιμα.προσοαθησε (οσο το δυνατον) να εκλογικευεις τις σκεψεις σου κ ολα θα πανε καλα.

Βασικα με τα βυζια δεν ανυσηχω γιατι τόση προγεστερονη που παίρνω οτι και να γίνει θα το καλύψει σίγουρα.. ευχαριστω πολυ παντως!!! Εσυ καρδούλα ποτε άκουσες; Εχω φάει σκαλωμα να κανω τον υπέρηχο 6w 5d ή 7w 1d? Και αν πάω και δεν δείξει 6 κ 5? Τι φρίκη θα φάω για κανα τριήμερο;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Βασικα με τα βυζια δεν ανυσηχω γιατι τόση προγεστερονη που παίρνω οτι και να γίνει θα το καλύψει σίγουρα.. ευχαριστω πολυ παντως!!! Εσυ καρδούλα ποτε άκουσες; Εχω φάει σκαλωμα να κανω τον υπέρηχο 6w 5d ή 7w 1d? Και αν πάω και δεν δείξει 6 κ 5? Τι φρίκη θα φάω για κανα τριήμερο;

Να πας την 7η! Εγω τις δυο προηγουμενες φορες ακουσα στο τελος της 6ης, την τελευταια φορα ειχα παει σαν εσενα 5η κ μετα στην 7η κι ακουσα τοτε. το χω για γουρλιδικο τους μονους αριθμους..χαχαχαχ Σοβαρα τωρα..Για να εισαι σιγουρη, προτιμησε 7κ1. ετσι κι αλλιως 3μερες ειναι, μην αγχωθεις αδικα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...