Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Lila ki είπε:

      Πως είσαι σήμερα ;;;; Έχεις κανενα σύμπτωμα ; Πόσες μέρες είσαι μετά την εμβρυομεταφορα … εγώ πέρα από το στήθος που το είχα πριν την εμβρυομεταφορα κ τώρα δεν πονάει πλέον δ έχω τίποτα άλλο … το συζήτηση ανοίγω θα μου πεις μέσα… στο άγχος είμαι 

      Το στήθος τπτ το ιδιαίτερο,ίσως ελάχιστα πιο πρησμένο.Η κοιλιά μου πονούσε το βράδυ,ήθελα να πάρω παναντολ,αλλά έκανα υπομονή.Σημερα έχω πονακια στην κοιλιά,στους συνδέσμους της μήτρας κ λίγο στη μέση.Λογικο να αγχώνεσαι,απλά να ξέρεις ότι είναι φυσιολογικό να μην έχεις κανένα σύμπτωμα και να είσαι έγκυος. Σήμερα είμαι ακριβώς μια εβδομάδα μετά την εμβρυομεταφορά,εσύ σε ποια μερα είσαι?

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Just now, Artemis20 είπε:

Να πας την 7η! Εγω τις δυο προηγουμενες φορες ακουσα στο τελος της 6ης, την τελευταια φορα ειχα παει σαν εσενα 5η κ μετα στην 7η κι ακουσα τοτε. το χω για γουρλιδικο τους μονους αριθμους..χαχαχαχ Σοβαρα τωρα..Για να εισαι σιγουρη, προτιμησε 7κ1. ετσι κι αλλιως 3μερες ειναι, μην αγχωθεις αδικα. 

Χα χα και το @λουκουμαδακι μου έγραψε να πηγαίνω σε ζυγούς το εχει κι αυτη γουρλίδικο!

  • Χαχα 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Βασικα με τα βυζια δεν ανυσηχω γιατι τόση προγεστερονη που παίρνω οτι και να γίνει θα το καλύψει σίγουρα.. ευχαριστω πολυ παντως!!! Εσυ καρδούλα ποτε άκουσες; Εχω φάει σκαλωμα να κανω τον υπέρηχο 6w 5d ή 7w 1d? Και αν πάω και δεν δείξει 6 κ 5? Τι φρίκη θα φάω για κανα τριήμερο;

Καλημερααα!θα πηγαινα 7w 1d για σιγουρα!εκτος αν φοβομουν για κατι πραγμα που στη περιπτωση σου δεν υπαρχει!εννια μηνες θα περιμενουμε πρωτα ο θεος να τα δουμε κανονικα..στις δυο μερουλες θα κολλησουμε !χαχα

Just now, DimitraL είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ήρθα και εγω στην ομαδα σας! 7w 3d σήμερα... Με το καλό όλες να υποδεχτούμε τα μωράκια μας!

Καλημερα!!!καλως ηρθες κ με το καλο μια ηρεμη τελειομηνη εγκυμοσυνη!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Xrysagr είπε:

Καλημερααα!θα πηγαινα 7w 1d για σιγουρα!εκτος αν φοβομουν για κατι πραγμα που στη περιπτωση σου δεν υπαρχει!εννια μηνες θα περιμενουμε πρωτα ο θεος να τα δουμε κανονικα..στις δυο μερουλες θα κολλησουμε !χαχα

Η βλακεία ειναι οτι ξύπνησα ήδη με άγχος, πως θα περασει μια εβδομαδα ετσι; Εντωμεταξύ δεν ειμαι καθόλου αγχώδης τύπος , κοιμάμαι πολυ εύκολα, κανω πάντα αισιόδοξες σκέψεις , αλλα εχω προσπαθήσει τοσο πολυ γι αυτην την εγκυμοσυνη που οσο κι αν το εκλογικευω και ξερω οτι οτι ειναι να γίνει θα γίνει δεν μπορώ να καλμαρω τον εαυτό μου.

Just now, DimitraL είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ήρθα και εγω στην ομαδα σας! 7w 3d σήμερα... Με το καλό όλες να υποδεχτούμε τα μωράκια μας!

Καλώς ήρθες κορίτσι! Εσυ γιατρο πηγές;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Tzoe είπε:

Κορίτσια καλησπέρα καλό μήνα σας εύχομαι, πως είστε; εγώ είμαι 6 εβδ και 6 ημ. 

Εύχομαι να έχετε όλες μια καλή εγκυμοσύνη και να την χαρείτε στο έπακρο.

Κανατε σελίδα στο φβ τελικά; 

Καλημερα κ σε σενα καλη εγκυμοσυνη κ ανεφελη!!κ εγω συμφωνα με τη τελευταια περιοδο 6w 6d αλλα μας παραπλανησε η ωορηξια μαλλον κ εγινε αργα η συλληψη..αν ολα πανε καλα θα ξερω 11 μαιου στο περιπου.. 

Just now, Καντι είπε:

Η βλακεία ειναι οτι ξύπνησα ήδη με άγχος, πως θα περασει μια εβδομαδα ετσι; Εντωμεταξύ δεν ειμαι καθόλου αγχώδης τύπος , κοιμάμαι πολυ εύκολα, κανω πάντα αισιόδοξες σκέψεις , αλλα εχω προσπαθήσει τοσο πολυ γι αυτην την εγκυμοσυνη που οσο κι αν το εκλογικευω και ξερω οτι οτι ειναι να γίνει θα γίνει δεν μπορώ να καλμαρω τον εαυτό μου.

Καλώς ήρθες κορίτσι! Εσυ γιατρο πηγές;

Κ εγω γενικα ειμαι πολυ αισιοδοξη κ ψυχραιμη σχεδον αφασια...στο θεμα αυτο δε ξερω με πιανει πανικος αλλα αυτο μετα τη παλλιδρομη . στο πρωτο μου που τωρα ειναι 7.5χρ το μονο συμπτωμα μου ηταν η κοιλια 8 μηνων επαιζα μπαλα με τα ανηψια μου να φανταστεις  χωρις να εχω τη παραμικρη επιπλοκη βεβαια ημουν κ 24 κ ειχα κ αγνοια κινδυνου εφοσον ενιωθα μια χαρα.. πρεπει να το διαχειριστουμε ρε κοριτσι αυτο το αγχος δε χρησιμευει σε τιποτα. Οπως ειπες οτι ειναι να γινει θα γινει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Xrysagr είπε:

Καλημερα κ σε σενα καλη εγκυμοσυνη κ ανεφελη!!κ εγω συμφωνα με τη τελευταια περιοδο 6w 6d αλλα μας παραπλανησε η ωορηξια μαλλον κ εγινε αργα η συλληψη..αν ολα πανε καλα θα ξερω 11 μαιου στο περιπου.. 

Κ εγω γενικα ειμαι πολυ αισιοδοξη κ ψυχραιμη σχεδον αφασια...στο θεμα αυτο δε ξερω με πιανει πανικος αλλα αυτο μετα τη παλλιδρομη . στο πρωτο μου που τωρα ειναι 7.5χρ το μονο συμπτωμα μου ηταν η κοιλια 8 μηνων επαιζα μπαλα με τα ανηψια μου να φανταστεις  χωρις να εχω τη παραμικρη επιπλοκη βεβαια ημουν κ 24 κ ειχα κ αγνοια κινδυνου εφοσον ενιωθα μια χαρα.. πρεπει να το διαχειριστουμε ρε κοριτσι αυτο το αγχος δε χρησιμευει σε τιποτα. Οπως ειπες οτι ειναι να γινει θα γινει.

Τι ωραία που ειναι η άγνοια!!!

  • Χαχα 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρουδια!!!!! Τι κάνουμε;;; πως είμαστε; :)

11 ώρες πρίν, Tzoe είπε:

Κορίτσια καλησπέρα καλό μήνα σας εύχομαι, πως είστε; εγώ είμαι 6 εβδ και 6 ημ. 

Εύχομαι να έχετε όλες μια καλή εγκυμοσύνη και να την χαρείτε στο έπακρο.

Κανατε σελίδα στο φβ τελικά; 

Έχω φτιάξει ομάδα λέγεται Μανούλες Δεκεμβρίου 2020 άμα θέλεις στείλε να μπεις :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι! Εσυ γιατρο πηγές;

Ναι πήγα! 6ε 6η ακούσαμε καρδούλα!

Just now, valkyrie είπε:

Εχω φτιάξει ομάδα λέγεται Μανούλες Δεκεμβρίου 2020 άμα θέλεις στείλε να μπεις :)

Εγώ έψαξα στο fb και δεν την βρήκα ☹️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Καντι είπε:

Άντε ας μην στεναχωριέμαι που πηγα 5w 4d και δεν άκουσα.

Όχι βέβαια!!! Ειχα παει και εγω τότε.. για να δούμε τον σάκο... Και δεν άκουσα καρδια... Δεν ηθελε και ο γιατρός να το ζορισει γιατι παραήταν μικρούλι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Η βλακεία ειναι οτι ξύπνησα ήδη με άγχος, πως θα περασει μια εβδομαδα ετσι; Εντωμεταξύ δεν ειμαι καθόλου αγχώδης τύπος , κοιμάμαι πολυ εύκολα, κανω πάντα αισιόδοξες σκέψεις , αλλα εχω προσπαθήσει τοσο πολυ γι αυτην την εγκυμοσυνη που οσο κι αν το εκλογικευω και ξερω οτι οτι ειναι να γίνει θα γίνει δεν μπορώ να καλμαρω τον εαυτό μου.

Καλώς ήρθες κορίτσι! Εσυ γιατρο πηγές;

Καλημερα

Η μάνα μου λέει από τη στιγμή που ξέρεις ότι είσαι έγκυος, παύεις να κοιμάσαι ήρεμη. Πρώτα αγχώνεσαι να πάνε όλα καλα(και η μητέρα μου δυσκολεύτηκε να με πιάσει Κ έμεινε έγκυος το μήνα που της είπε ο πατέρας μου δεν πειράζει, δε θα έχουμε παιδιά, θα μαστε οι δυο μας), μετά που γεννιέται το μωρό αν όλα θα είναι καλά, αν θα ναι υγιες(η μητέρα μου κόντεψε να πεθάνει στη γέννα Κ να πεθάνω κι εγώ, ήμουν ισχυακη, θα γεννιόμουν με προγραμματισμένη καισαρική Σεπτέμβρη του 1985 και γεννήθηκα Αύγουστο, Ο γιατρός ήταν διακοπές, ήρθε άρον άρον Κ η μάνα μου προσπαθούσε να μη σπρωχνει γιατί ήξερε ότι θα πέθαινα, πέρασε όλους τους πόνους της φυσιολογικής γέννας ώσπου ήρθε ο γιατρός, γεννήθηκα κατακόκκινη σα το πατζάρι κι  ευτυχώς υγιής διότι είπε η μαία, λίγο ακόμη Κ θα το χάναμε το μωρό, η θα γεννιόμουν με αναπηρίες),  αν θα είναι εκείνη καλά να με μεγαλώσει κλπ κλπ. 

Μην αγχώνεσαι λοιπόν, είναι φυσιολογικό να νιώθεις ετσι,ποσο μάλλον εσύ κι όλες εμείς που παλεύουμε! 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Άντε ας μην στεναχωριέμαι που πηγα 5w 4d και δεν άκουσα.

Μην το κανεις αυτο στον εαυτο σου. Είναι πολυ νωρις για να ακουσεις καρδιά. Πιο μετά που θα ειναι λιγο πιο αγχωτικα με αυχενικες β επιπεδου κ διαφορά αλλα... Τι θα κανεις? Αστο να κυλήσει μόνο του. Το άγχος μονο καλο δε κανει πιστεψε με ανατρεπει τα παντα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.. δεν ανεβηκε ικανοποιητικα η χοριακη μου τελικα.. απο 3.627 τη πεμπτη πηγε σημερα 4.808.. ο γιατρος μου ειπε να ξανακανω μια τη πεμπτη.. εγω δε βλεπω να παει καλα ..παω για δευτερη παλιδρομη προφανως..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Xrysagr είπε:

Καλημερα.. δεν ανεβηκε ικανοποιητικα η χοριακη μου τελικα.. απο 3.627 τη πεμπτη πηγε σημερα 4.808.. ο γιατρος μου ειπε να ξανακανω μια τη πεμπτη.. εγω δε βλεπω να παει καλα ..παω για δευτερη παλιδρομη προφανως..

Σου ευχομαι να πάνε όλα καλά. Δυστυχώς κάποιες φορές το μόνο που μπορουμε να κάνουμε είναι να περιμένουμε... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...