Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Just now, Xrysagr είπε:

Καλημερα.. δεν ανεβηκε ικανοποιητικα η χοριακη μου τελικα.. απο 3.627 τη πεμπτη πηγε σημερα 4.808.. ο γιατρος μου ειπε να ξανακανω μια τη πεμπτη.. εγω δε βλεπω να παει καλα ..παω για δευτερη παλιδρομη προφανως..

Ελπιζω να σας διαψεύσει το έμβρυο! Και αν δεν σου το εχει πει ο γυναικολόγος σου να επισκεφτείς αιματολόγο και ενδοκρινολογο.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 2/5/2020 at 10:31 ΠΜ, Viik είπε:

Καλημέρα και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!! Τελικά φαίνεται ότι η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και η ηλικία είναι απλά ένας αριθμός που λένε!! Είχα διαβάσει μία έρευνα που έλεγε ότι η ηλικία που οι μητέρες μας μπαίνουν σε εμμηνόπαυση λέει πολλά για τη δική μας γονιμότητα όσο περνούν τα χρόνια. Δηλαδή όσο μεγαλύτερη μπαίνει η μητέρα μας στην εμμηνόπαυση τόσο περισσότερα χρόνια γονιμότητας έχουμε κι εμείς!! 

Καλώς ήρθες, εδώ θα είμαστε να τα λέμε, με το καλό, μέχρι τους 9 μήνες!!! 

Είναι πολύ σχετικό αυτό... 

Η μητέρα μου είχε περίοδο ως και τα 52 κι εγώ ανακάλυψα στα 31 ότι έχω ΠΩΑ και πιθανότατα στα 40 μου δε θα έχω καν περίοδο.. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ελπιζω να σας διαψεύσει το έμβρυο! Και αν δεν σου το εχει πει ο γυναικολόγος σου να επισκεφτείς αιματολόγο και ενδοκρινολογο.

Σιγουρα θα το ψαξω αυτη τη φορα ..τη πρωτη ειπαμε τυχαιο γεγονος.. ομως πλεον δεν θα αφησω τιποτα στη τυχη του αν δε παει καλα κ αυτη τη φορα.. 32 ειμαι κακα τα ψεματα ασχετα με το πως νιωθουνε μετα τα 30 αλλαζουν πολλα ειδικα οσο αφορα τη γονιμοτητα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Είναι πολύ σχετικό αυτό... 

Η μητέρα μου είχε περίοδο ως και τα 52 κι εγώ ανακάλυψα στα 31 ότι έχω ΠΩΑ και πιθανότατα στα 40 μου δε θα έχω καν περίοδο.. 

Όλα είναι σχετικά λοιπόν! Σου ευχομαι τα καλύτερα! 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!! Καταρχην να ευχηθω σε ολες μια καλη κ τελιομηνη εγκυμοσυνη!! 

Προστεθηκα κ εγω στην παρεα σας!! Ειμαι 6w5d, απιστευτα χαρουμενη αλλα κ αγχωμενη! Οπως μαλλον ολες μας :smile:

Ο γιατρος με ξεκινησε απο την αρχη utrogestan λογω 2 προηγουμενων βιοχημικων κυησεων. Εχει 10 μερες που παιρνω κ salospir λογω μιας μεταλαξης που εβγαλε ο καρυοτυπος. 

Απο τη Δευτερα ομως εχω καφε υγρα που οσο πανε κ αυξανονται.. ο γιατρος μου ειπε να κοψω το salospir γιατι μπορει να ειναι απο αυτο. Το εχει ξανακουσει καμια σας; 

Ποσο φοβαμαι... Οτι αυτα τα καφε κρυβουν κατι κακο..

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nantia1286 είπε:

Γεια σας κοριτσια!! Καταρχην να ευχηθω σε ολες μια καλη κ τελιομηνη εγκυμοσυνη!! 

Προστεθηκα κ εγω στην παρεα σας!! Ειμαι 6w5d, απιστευτα χαρουμενη αλλα κ αγχωμενη! Οπως μαλλον ολες μας :smile:

Ο γιατρος με ξεκινησε απο την αρχη utrogestan λογω 2 προηγουμενων βιοχημικων κυησεων. Εχει 10 μερες που παιρνω κ salospir λογω μιας μεταλαξης που εβγαλε ο καρυοτυπος. 

Απο τη Δευτερα ομως εχω καφε υγρα που οσο πανε κ αυξανονται.. ο γιατρος μου ειπε να κοψω το salospir γιατι μπορει να ειναι απο αυτο. Το εχει ξανακουσει καμια σας; 

Ποσο φοβαμαι... Οτι αυτα τα καφε κρυβουν κατι κακο..

 

Καλώς την, με το καλό....συνήθως τα καφέ υγρά δεν είναι άσχημα, τα κόκκινα είναι γιατί μας δείχνουν ότι είναι κάτι φρέσκο.... Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά :)

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Nantia1286 είπε:

Γεια σας κοριτσια!! Καταρχην να ευχηθω σε ολες μια καλη κ τελιομηνη εγκυμοσυνη!! 

Προστεθηκα κ εγω στην παρεα σας!! Ειμαι 6w5d, απιστευτα χαρουμενη αλλα κ αγχωμενη! Οπως μαλλον ολες μας :smile:

Ο γιατρος με ξεκινησε απο την αρχη utrogestan λογω 2 προηγουμενων βιοχημικων κυησεων. Εχει 10 μερες που παιρνω κ salospir λογω μιας μεταλαξης που εβγαλε ο καρυοτυπος. 

Απο τη Δευτερα ομως εχω καφε υγρα που οσο πανε κ αυξανονται.. ο γιατρος μου ειπε να κοψω το salospir γιατι μπορει να ειναι απο αυτο. Το εχει ξανακουσει καμια σας; 

Ποσο φοβαμαι... Οτι αυτα τα καφε κρυβουν κατι κακο..

 

Αν εχει βρεθεί μετάλλαξη να πας σε αιματολόγο να σε παρακολουθήσει. Δεν ειναι δουλειά του γυναικολόγου  να αρχίζουν και να κόβουν τα αντιπηκτικά. Και ναι το salospir θα μπορούσε να σου κανει λιγο αιμα.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 27/3/2020 at 8:25 ΠΜ, Athanasia3 είπε:

Να μαι και εγώ στην πάρεουλα σας  ...γεια σας κοριτσια ...εγω πρεπει να ειμαι η μεγαλυτερη τησ παρεας ..Ειμαι 41 χρονων και 9 εβδομαδων εγκυος στην τριτη εγκυμοσυνη μου ...αλλα πολυ αγχος και φοβος κοριτσια και λογω κουρασης με τα παιδια μου και λογω ηλικιας .....θελω να εχω την θετικη σας ενεργεια ...

 

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ....ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 41 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ 9 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ...ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΣΟΥ ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΙΑΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΓΧΟΣ ΕΧΩ ...ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΘΕΛΗΣΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, KATERINOYLA είπε:

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ....ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 41 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ 9 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ...ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΣΟΥ ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΙΑΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΓΧΟΣ ΕΧΩ ...ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΘΕΛΗΣΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ 

Καλώς την κι εγω 39 ειμαι, πρώτη φορα εγκυος!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ...ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ?ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΦΕΥΓΟΥΝ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΕΦΥΓΕ ΚΑΙ Ο ΠΟΝΟΣ ΚΑΙ Η ΥΠΝΗΛΙΑ ΚΑΙ ΑΝΥΣΗΧΩ ΜΟΝΙΜΟΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, KATERINOYLA είπε:

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ...ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ?ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΦΕΥΓΟΥΝ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΕΦΥΓΕ ΚΑΙ Ο ΠΟΝΟΣ ΚΑΙ Η ΥΠΝΗΛΙΑ ΚΑΙ ΑΝΥΣΗΧΩ ΜΟΝΙΜΟΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ 

Το στήθος κι εμενα πρηζεται και ξεπρηζεται. Και ποτε πονάει ποτε όχι. Και γενικως εχω μια αηδία τύπου αναγούλα ... εσυ ποσο εβδομάδων εισαι;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΤΙ ΜΟΥ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 9 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ...ΕΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ...ΕΚΛΕΙΣΑ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΓΙΑ 9 ΙΟΥΝΙΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΑΛΛΗ ΑΓΩΝΙΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ .....ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια. Αν και είμαι στη 5η βδομάδα μάλλον θα προστεθώ στην ομάδα σας. Είμαι έγκυος σε δίδυμα. Το ένα όμως δεν ξέρουμε αν θα τα καταφέρει. Υπολογίζω να γεννήσω τον Δεκέμβριο λόγω προηγούμενης καισαρικής. Καλή εγκυμοσύνη σε όλες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...