Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Just now, Dimitra1979 είπε:

Deltius παίρνω. ..από τότε που ξεκίνησα ασβέστιο που έχει μέσα και 880 βιταμίνη d παίρνω 1200 deltius. Αγχωθηκα λίγο.  Η d μου ήταν πολύ χαμηλά σε επίπεδο σοβαρής έλλειψης  είχα 11. Πρέπει να κάνω έρευνα για τι deltius. 

Μισο λεπτό η συζήτηση που εκανα με τον γιατρο μου ηταν για το deltius των 25.000 και όχι για 1.200. Τον ρώτησα αν υπάρχει καποια d που συνταγογραφειται και  μου ειπε οτι δεν θελει να μου δώσει την συγκεκριμένη που σου έγραψα γιατι ειναι υπερβολική η ποσοτητα της για μενα κλπ.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Μισο λεπτό η συζήτηση που εκανα με τον γιατρο μου ηταν για το deltius των 25.000 και όχι για 1.200. Τον ρώτησα αν υπάρχει καποια d που συνταγογραφειται και  μου ειπε οτι δεν θελει να μου δώσει την συγκεκριμένη που σου έγραψα γιατι ειναι υπερβολική η ποσοτητα της για μενα κλπ.

Οκ. Πάντως έχει σε διάφορες συγκεντρωσεις σκευάσματα.  Το δικό μου είναι το 10.000 σε σταγονες . Κάθε σταγόνα αντιστοιχεί σε 200 οπότε ορίζεις τη δοση που απαιτηται. Καμία φορά όσο καλοί και να είναι οι γιατροί έχουν τα δικά τους θέματα με τις φαρμακευτικες εταιρίες. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra1979 είπε:

Οκ. Πάντως έχει σε διάφορες συγκεντρωσεις σκευάσματα.  Το δικό μου είναι το 10.000 σε σταγονες . Κάθε σταγόνα αντιστοιχεί σε 200 οπότε ορίζεις τη δοση που απαιτηται. Καμία φορά όσο καλοί και να είναι οι γιατροί έχουν τα δικά τους θέματα με τις φαρμακευτικες εταιρίες. :wink:

Σωστή! Δεν το ειχα καταλάβει αυτο για τις σταγόνες , ισως να έπαιξε ρόλο που έπαιρνα τις lux που ψεκάζες στο στόμα και δεν μου είχαν κανει τιποτα και του το ειπα. Παντως δεν άφησε να εννοηθεί οτι μπορούν οι 10.000 να διεραιθουν την ημέρα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια help....πήρα να κλείσω για β επιπέδου αλλα μέσα Αυγούστου έχω κλείσει διακοπές κ θα λείπω ....όταν γυρίσω εγω θα λείπει η γιατρός ...γυρνάει 1 Σεπτεμβρίου που εγω θα είμαι 24w2d....η β επιπέδου κανονικά είναι μέχρι 24w να γίνει ...αλλα μου είπε για 2 μερες δεν πειράζει ...αγχώθηκα λίγο ...μήπως να κλείσω αλλου  για να είμαι μέσα στις μερες που πρέπει να γίνει ....έχετε να μου προτείνετε κάποιον άλλον εσείς ....για Αθηνα αναφέρομαι ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria95 είπε:

Κοριτσια help....πήρα να κλείσω για β επιπέδου αλλα μέσα Αυγούστου έχω κλείσει διακοπές κ θα λείπω ....όταν γυρίσω εγω θα λείπει η γιατρός ...γυρνάει 1 Σεπτεμβρίου που εγω θα είμαι 24w2d....η β επιπέδου κανονικά είναι μέχρι 24w να γίνει ...αλλα μου είπε για 2 μερες δεν πειράζει ...αγχώθηκα λίγο ...μήπως να κλείσω αλλου  για να είμαι μέσα στις μερες που πρέπει να γίνει ....έχετε να μου προτείνετε κάποιον άλλον εσείς ....για Αθηνα αναφέρομαι ....

Καλησπέρα μπορω να σου προτεινω τον δικο μου που κανω πιο εξειδικευμενες εξετασεις ,θα ειναι Αθηνα γιατι τωρα θα φυγει διακοπες.Βρισκεται Πλατεια Μαβιλη.Εγω φαντασου εκλεισα 17 αυγουστου.Αν ενδιαφερεσαι σε προσωπικο μυνημα να σε ενημερωσω και αναλογα πρατεις.Απλα επιβεβαιωσε οτι 2 μερες θα σου δημιουργησουν προβλημα,κριμα να αλλαζεις γιατρο εστω και για μια εξεταση.


ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ranial83 είπε:

Καλησπέρα μπορω να σου προτεινω τον δικο μου που κανω πιο εξειδικευμενες εξετασεις ,θα ειναι Αθηνα γιατι τωρα θα φυγει διακοπες.Βρισκεται Πλατεια Μαβιλη.Εγω φαντασου εκλεισα 17 αυγουστου.Αν ενδιαφερεσαι σε προσωπικο μυνημα να σε ενημερωσω και αναλογα πρατεις.Απλα επιβεβαιωσε οτι 2 μερες θα σου δημιουργησουν προβλημα,κριμα να αλλαζεις γιατρο εστω και για μια εξεταση.

Καλησπέρα στέλνω πμ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria95 είπε:

Κοριτσια help....πήρα να κλείσω για β επιπέδου αλλα μέσα Αυγούστου έχω κλείσει διακοπές κ θα λείπω ....όταν γυρίσω εγω θα λείπει η γιατρός ...γυρνάει 1 Σεπτεμβρίου που εγω θα είμαι 24w2d....η β επιπέδου κανονικά είναι μέχρι 24w να γίνει ...αλλα μου είπε για 2 μερες δεν πειράζει ...αγχώθηκα λίγο ...μήπως να κλείσω αλλου  για να είμαι μέσα στις μερες που πρέπει να γίνει ....έχετε να μου προτείνετε κάποιον άλλον εσείς ....για Αθηνα αναφέρομαι ....

Κορίτσι στη θέση σου θα πήγαινα αλλού! Να κάνω την β' επιπέδου και να φύγω για διακοπές χαλαρή! Γιατρό δεν έχω να σου προτείνω, είμαι από Θεσσαλονίκη!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου πως ειστε;Ερωτηση..Τι προιοντα περιποιησης θα βαζατε σε ενα καλαθακι για τα βρεφακια μας;Η μια επιλογη θα ειναι σιγουρα το σετ της frezyderm..Τι αλλο θα βαζατε μεσα;


ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ElektraGr είπε:

Κοριτσια μου πως ειστε;Ερωτηση..Τι προιοντα περιποιησης θα βαζατε σε ενα καλαθακι για τα βρεφακια μας;Η μια επιλογη θα ειναι σιγουρα το σετ της frezyderm..Τι αλλο θα βαζατε μεσα;

Δωράκι η για προσωπική χρήση? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Maria95 είπε:

Κοριτσια help....πήρα να κλείσω για β επιπέδου αλλα μέσα Αυγούστου έχω κλείσει διακοπές κ θα λείπω ....όταν γυρίσω εγω θα λείπει η γιατρός ...γυρνάει 1 Σεπτεμβρίου που εγω θα είμαι 24w2d....η β επιπέδου κανονικά είναι μέχρι 24w να γίνει ...αλλα μου είπε για 2 μερες δεν πειράζει ...αγχώθηκα λίγο ...μήπως να κλείσω αλλου  για να είμαι μέσα στις μερες που πρέπει να γίνει ....έχετε να μου προτείνετε κάποιον άλλον εσείς ....για Αθηνα αναφέρομαι ....

Καλησπερα σου εστειλα και εγω πμ με τα στοιχεια του γιατρου μου για την.β επιπεδου.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Maria95 είπε:

Κοριτσια help....πήρα να κλείσω για β επιπέδου αλλα μέσα Αυγούστου έχω κλείσει διακοπές κ θα λείπω ....όταν γυρίσω εγω θα λείπει η γιατρός ...γυρνάει 1 Σεπτεμβρίου που εγω θα είμαι 24w2d....η β επιπέδου κανονικά είναι μέχρι 24w να γίνει ...αλλα μου είπε για 2 μερες δεν πειράζει ...αγχώθηκα λίγο ...μήπως να κλείσω αλλου  για να είμαι μέσα στις μερες που πρέπει να γίνει ....έχετε να μου προτείνετε κάποιον άλλον εσείς ....για Αθηνα αναφέρομαι ....

Εγώ θα πάω στον Παφιλη, βρίσκεται στο Κολωνάκι! Πάρα πολύ καλός!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anast20 είπε:

Εγώ θα πάω στον Παφιλη, βρίσκεται στο Κολωνάκι! Πάρα πολύ καλός!!! 

Θέλεις να μας γράψεις τι περιμένεις, που θα γεννήσεις και ποιος ειναι ο γιατρος σου να τα συμπληρώσω στο πινακακι;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...