Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Δυσκοιλιοτητα και κολικοι


nikosp

Recommended Posts

Καλησπερα. Η κορη μου την τριτη γινεται ενος μηνος και αντιμςτωπιζουμε εντονο προβλημα δυσκοιλιοτητας κι εδω και δεκα μερες και κολικους. Κλαιει απο τις 12 το βραδυ μεχρι 6 με 7 το πρωι. Ολη την αλλη μερα ειναι πολυ ησυχη. Ξεκινησα με γαλα ναν 1 την γυρισα σε ναν κομφορτ και απο χτες σε nan ha. Ολα αυτα σε συνεννοηση με την παιδιατρο. Εχω κανει τα παντα απο ασκησουλες μηπως κανει κακα και χαλαρωσει και η κοιλιτσα για τους κολικους. Ζεστα επιθεματα χαμομηλι. Εχω διαβασει και για καποιες σταγονες για τους κολικους αν και η παιδιατρος μου λεει πως δεν κανουνε τπτ. Επθσης μας ειπε πως θα σταματησουν οι κολικοι με αυτο το γαλα που παιρνουμε τωρα αλλα θα παρει καμμια εβδομαδα. Μπορει καποιος να μου δωσει καποια συμβουλη; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, nikosp είπε:

Καλησπερα. Η κορη μου την τριτη γινεται ενος μηνος και αντιμςτωπιζουμε εντονο προβλημα δυσκοιλιοτητας κι εδω και δεκα μερες και κολικους. Κλαιει απο τις 12 το βραδυ μεχρι 6 με 7 το πρωι. Ολη την αλλη μερα ειναι πολυ ησυχη. Ξεκινησα με γαλα ναν 1 την γυρισα σε ναν κομφορτ και απο χτες σε nan ha. Ολα αυτα σε συνεννοηση με την παιδιατρο. Εχω κανει τα παντα απο ασκησουλες μηπως κανει κακα και χαλαρωσει και η κοιλιτσα για τους κολικους. Ζεστα επιθεματα χαμομηλι. Εχω διαβασει και για καποιες σταγονες για τους κολικους αν και η παιδιατρος μου λεει πως δεν κανουνε τπτ. Επθσης μας ειπε πως θα σταματησουν οι κολικοι με αυτο το γαλα που παιρνουμε τωρα αλλα θα παρει καμμια εβδομαδα. Μπορει καποιος να μου δωσει καποια συμβουλη; 

Καλησπερα περασαμε εντονο προβλημα με κολικους εντονους εμας εκλαιγε 20 ωρες το 24 ωρο απο 10 ημερων ξεκινησαν και σταματησαν 3.5 μηνων.Στο διαστημα αυτο αλλαξαμε 4 παιδιατρους τα ειχαμε χασει.Δυστυχως οι σταγονες δεν βοηθουν οπως πολυ σωστα σας ειπε η παιδιατρος αντιθετα εμας μας εκαναν και χειροτερα παιρναμε σταγονες και προβιοτικα και ενα σιροπι που μας εδωσε η παιδογαστρεντερολογος.Χειροτερα εγινε το μωρο μολις κοψαμε ολα αυτα και αφου εκαναν τον κυκλο τους περασαν.Εμεις δυσκοιλιοτητα ευτυχως δεν ειχε θηλαζα αποκλειστικα οπως κ τωρα.Μηπως ενοχλει το γαλα δειτε.Εμας μας βοηθησαν πολυ οι λευκοι ηχοι απορροφητηρας κ πιστολακι.Κουραγιο και υπομονη ευχομαι θα περασει βολτιτσες κ αγκαλιες κ κουραγιο.Να σας ζησει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Να σας ζησει το παιδακι!

Τα περασα ολα αυτα στο 1ο μας παιδι, 3 μηνες φουλ κολικοι, αν και με μεικτη διατροφη. Εμεις τα ειχαμε δοκιμασει ολα.biogaia, infacolic, και kinterte ,τα παντα. 

Επαθε ομφαλοκηλη απο το σφυξιμο και τους πονους που ειχε.

Αλλαξαμε 5 παιδιατρους και τελικα αποφασισαμε με τν τωρινο παιδιατρο να δινουμε ντεπον η αποτελ σταγονες και βρηκαμε την υγεια του παιδιου. Το παιδι δν υπεφερε πια.

Αγκαλιες και βολτες με το αμαξι ολη μερα, και γενικα τα καναμε ΟΛΑ ΟΛΑ ΟΛΑ.

Οι περισσοτεροι παιδιατροι δν συνιστουν ντεπον, εμεις το δωσαμε. Το παιδι ηρεμησε, απορροφιθηκε η ομφαλοκηλη και τελος καλο ολα καλα.

Και στο 2ο τα ιδια θα κανω.

Δεν σε συμβουλευω να κανεις οτι εκανα, απλα σου λεω την ιστορια μας.και εσυ θα κρινεις πως θα πραξεις.

Ο καθενας κανει τις επιλογες του. Δν θα ανεχτω να με κρινουν για το οτι εδωσα ντεπον στο μωρο. Το εδωσα με συμβουλη γιατρου και οποιος θελει να σχολιασει καλυτερα να μην το κανει.


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...