Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Συμπτώματα περιόδου ή εγκυμοσύνης;;


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες!!!

Είμαι νέα στο φόρουμ και θα ήθελα να μοιραστώ κάτι που με απασχολεί μαζί σας, επειδή ίσως κάποιες έχετε βιώσει κάτι αντίστοιχο.Αρχικά,να σημειωθεί ότι είχα τελευταία έμμηνο ρύση 12/04-16/04 με κύκλο σταθερό 28-30 ημερών,άρα οι γόνιμες ημέρες ξεκίνησαν περίπου 20-22. Είχαμε επαφή με τον σύντροφό μου 23/04-24/04. Λίγες μέρες μετά, είχα πολύ έντονους πόνους χαμηλά στη κοιλιά και τσιμπήματα. Έπειτα, στις 30/04 είχαμε ξανά επαφή όπου μετά την επαφή με έπιασαν πολύ έντονοι πόνοι χαμηλά,όπως όταν βρίσκομαι στην πρώτη μέρα της περιόδου μου.(Δεν μου έχει ξανασυμβεί να πονάω ποτέ μετά από την επαφή,πόσο μάλλον τόσες μέρες πριν την αναμενόμενη μέρα της περιόδου μου). Αυτό με έχει παραξενέψει πολύ.Γενικοτερα δεν έχω κανένα γυναικολογικό προβλήμα. Επίσης,έχω από εκείνη την μέρα τσιμπήματα χαμηλά, καούρες που και που, λίγη υπνηλία, πόνο στη μέση, πονοκεφάλους και μερικές φορές δυσκοιλιότητα που ποτέ δεν έχω θέμα με το γαστρεντερικό σύστημα και συνεχώς πεινάω και έχω συχνουρία και νυκτουρία.Σήμερα βρίσκομαι στην 22η μέρα του κύκλου μου και περιμένω να αδιαθετήσω στις 10/05. Τέλος,το βράδυ κάνω πολύ άστατο ύπνο και όταν κοιμάμαι μπρούμυτα με πονά χαμηλά. 

Συγγνώμη για το σεντόνι, απλώς ήθελα να γίνω όσο πιο κατατοπιστική γίνεται. Έχει συμβεί σε κάποια κάτι αντίστοιχο και τελικά να ήταν εγκυούλα;;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Επεξεργάστηκαν by SpiridoulaKosk
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις

On 4/5/2020 at 12:14 ΠΜ, LouloudakiK είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!!

Είμαι νέα στο φόρουμ και θα ήθελα να μοιραστώ κάτι που με απασχολεί μαζί σας, επειδή ίσως κάποιες έχετε βιώσει κάτι αντίστοιχο.Αρχικά,να σημειωθεί ότι είχα τελευταία έμμηνο ρύση 12/04-16/04 με κύκλο σταθερό 28-30 ημερών,άρα οι γόνιμες ημέρες ξεκίνησαν περίπου 20-22. Είχαμε επαφή με τον σύντροφό μου 23/04-24/04. Λίγες μέρες μετά, είχα πολύ έντονους πόνους χαμηλά στη κοιλιά και τσιμπήματα. Έπειτα, στις 30/04 είχαμε ξανά επαφή όπου μετά την επαφή με έπιασαν πολύ έντονοι πόνοι χαμηλά,όπως όταν βρίσκομαι στην πρώτη μέρα της περιόδου μου.(Δεν μου έχει ξανασυμβεί να πονάω ποτέ μετά από την επαφή,πόσο μάλλον τόσες μέρες πριν την αναμενόμενη μέρα της περιόδου μου). Αυτό με έχει παραξενέψει πολύ.Γενικοτερα δεν έχω κανένα γυναικολογικό προβλήμα. Επίσης,έχω από εκείνη την μέρα τσιμπήματα χαμηλά, καούρες που και που, λίγη υπνηλία, πόνο στη μέση, πονοκεφάλους και μερικές φορές δυσκοιλιότητα που ποτέ δεν έχω θέμα με το γαστρεντερικό σύστημα και συνεχώς πεινάω και έχω συχνουρία και νυκτουρία.Σήμερα βρίσκομαι στην 22η μέρα του κύκλου μου και περιμένω να αδιαθετήσω στις 10/05. Τέλος,το βράδυ κάνω πολύ άστατο ύπνο και όταν κοιμάμαι μπρούμυτα με πονά χαμηλά. 

Συγγνώμη για το σεντόνι, απλώς ήθελα να γίνω όσο πιο κατατοπιστική γίνεται. Έχει συμβεί σε κάποια κάτι αντίστοιχο και τελικά να ήταν εγκυούλα;;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

καλησπέρα εγώ είχα πονακιαχαμηλά στις ωοθήκες και τις 3 φορές που είχα μείνει έγκυος και υγρά διάφανα λίγα. εύχομαι να έχεις μείνει έγκυος,είχες καλές πιθανότητες!!!

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2020 at 12:14 ΠΜ, LouloudakiK είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!!

Είμαι νέα στο φόρουμ και θα ήθελα να μοιραστώ κάτι που με απασχολεί μαζί σας, επειδή ίσως κάποιες έχετε βιώσει κάτι αντίστοιχο.Αρχικά,να σημειωθεί ότι είχα τελευταία έμμηνο ρύση 12/04-16/04 με κύκλο σταθερό 28-30 ημερών,άρα οι γόνιμες ημέρες ξεκίνησαν περίπου 20-22. Είχαμε επαφή με τον σύντροφό μου 23/04-24/04. Λίγες μέρες μετά, είχα πολύ έντονους πόνους χαμηλά στη κοιλιά και τσιμπήματα. Έπειτα, στις 30/04 είχαμε ξανά επαφή όπου μετά την επαφή με έπιασαν πολύ έντονοι πόνοι χαμηλά,όπως όταν βρίσκομαι στην πρώτη μέρα της περιόδου μου.(Δεν μου έχει ξανασυμβεί να πονάω ποτέ μετά από την επαφή,πόσο μάλλον τόσες μέρες πριν την αναμενόμενη μέρα της περιόδου μου). Αυτό με έχει παραξενέψει πολύ.Γενικοτερα δεν έχω κανένα γυναικολογικό προβλήμα. Επίσης,έχω από εκείνη την μέρα τσιμπήματα χαμηλά, καούρες που και που, λίγη υπνηλία, πόνο στη μέση, πονοκεφάλους και μερικές φορές δυσκοιλιότητα που ποτέ δεν έχω θέμα με το γαστρεντερικό σύστημα και συνεχώς πεινάω και έχω συχνουρία και νυκτουρία.Σήμερα βρίσκομαι στην 22η μέρα του κύκλου μου και περιμένω να αδιαθετήσω στις 10/05. Τέλος,το βράδυ κάνω πολύ άστατο ύπνο και όταν κοιμάμαι μπρούμυτα με πονά χαμηλά. 

Συγγνώμη για το σεντόνι, απλώς ήθελα να γίνω όσο πιο κατατοπιστική γίνεται. Έχει συμβεί σε κάποια κάτι αντίστοιχο και τελικά να ήταν εγκυούλα;;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

τελικά ήσουν έγκυος?


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, LouloudakiK είπε:

Όχι.....

δεν πειράζει την επόμενη φορά κορίτσι...να ελέγξετε βιταμίνη ντε να είναι πάνω από 30 γιατί παίζει ρόλο για την σύλληψη κ ο θυροειδης να είναι ρυθμισμενος αν υπάρχει θέμα.

 

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

δεν πειράζει την επόμενη φορά κορίτσι...να ελέγξετε βιταμίνη ντε να είναι πάνω από 30 γιατί παίζει ρόλο για την σύλληψη κ ο θυροειδης να είναι ρυθμισμενος αν υπάρχει θέμα.

 

Ευχαριστώ πολύ!! Όχι δεν υπάρχει θέμα με τον θυρεοειδή σε κανέναν από τους δύο μας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σε εμένα τα συμπτώματα της περιόδου είναι τα ίδια με όσα διαβάζω για την εγκυμοσύνη. Κι αυτό είναι πολύ απογοητευτικό διότι κάθε μήνα εδώ και 7 έτη οι ελπίδες ήταν στο φουλ. Με την εξωσωματική μάλιστα που λόγω φαρμάκων γίνονται και οι αναγούλες και τα υγρά και η ζάλη και όλα πιο έντονα...ακόμη πιο απογοητευτικό το να μην είσαι έγκυος. Υπομονή λοιπόν μέχρι την καθυστέρηση το τεστ το θετικό και το σίγουρο της χοριακής. Όλα τα άλλα απλώς ενισχύουν την ελπίδα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι καινούρια στο φόρουμ.. Και χρειάζομαι τη γνώμη σας.. Δε ξέρω αν γράφω σωστά εδώ.. Ο προβλημάτισμος μου είναι ότι.. Εγώ είχα τελευταία περίοδο στις 7/6 με κύκλο σταθερά στις 29 μέρες. Πήγα στο γυναικολόγο μου για το γνωστό τεστ ΠΑΠ και τον ρώτησα αν βλέπει ωορρηξία (αυτό 3 μέρες από την υποτιθέμενη ωορηξια μου) και μου λέει ο γιατρός δε βλέπω να έχεις ωορηξια μπορεί να έκανες μου λέει.. Βέβαια εγώ είχα επαφές συνεχόμενα με τον αρραβωνιαστικο μου... Να μη σας κουράζω περίμενα περίοδο στις 6/7 έκανα ένα τεστ self Clear στις 3 και ένα σήμερα με 2 μέρες καθυστέρηση αρνητικά και τα δύο.. Αλλά έχω είμαι χάλια και ψυχολογικά και πονάω σαν να μου έρχεται η ακατανομαστη αλλά τίποτα... Υπάρχει περίπτωση να κάνανε λάθος τα τεστ.. ; με 2 μέρες καθυστέρηση; 

Ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα... Συγγνωμη 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...