Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Angot είπε:

      κορίτσια να ρωτησω 31η εβδομάδα ξεκινά ο 8ος  μήνας; επισης πριν 2 ώρες πήρα ένα buscopan γιατί εχω κατι ενοχλήσεις στην κοιλιά ! δεν μου έκανε δουλειά, μπορώ να πάρω και ένα depon ?

      Μπορείς να πάρεις ναι,ντεπον και απλό παναντολ δεν υπάρχει θέμα 

Σύλληψη κ ενδομητριωση;


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια !!! Σας διαβάζω πολύ καιρό τώρα κ αποφάσισα κ εγώ να γίνω μέλος μιας και συμπάσχω τον τελευταίο καιρό !!!, Πριν 3 χρόνια περίπου η γυναικολόγος μου μου βρήκε μια κύστη ενδομητριωσης . Το έψαξα αρκετά το θέμα με εξετάσεις αίματος ,υπερήχους κτλ κτλ. Πήρα για 2χρονια περίπου αντισυλληπτικά κ η κυστουλα μου έδειξε να ανταποκρίνεται, μειώθηκε κιόλας...όχι κάτι τρομερό αλλά οκ! Πέρυσι λοιπόν το Πάσχα μου σταμάτησε τα αντισυλληπτικά καθώς αποφασίσαμε να κάνουμε προσπάθειες για μωράκι....μέχρι κ πριν 2 μήνες δεν είχαμε πάρει το θέμα κ πολύ "ζεστά" οπότε κ σύνολο μετράμε περί τους 3-4 μήνες προσπαθειών .Τους τελευταίους 2μηνες όμως είμαστε στη φουλ προσπάθεια κ τώρα που σας γράφω είμαι εν αναμονή περιόδου ή μωρού....θα δείξει...ελπίζω για το μωράκι !!!!Εννοείται πως ψάχνω κ εγώ για σημάδια που να φανερώνουν εγκυμοσύνη κ τα σχετικά....χχαχαχχα τεστ δεν έχω κάνει ακόμη,είμαι στην 24η ημέρα του κύκλου ,δεν ξέρω γιατί...ίσως για να μην απογοητευτω κ αυτό το μήνα.... 

Από την αρχή ακόμη η γιατρός μου έδωσε βιταμίνη D κ φολικό οξύ . Στη τελευταία μου επίσκεψη μου είπε να σταματήσω το φολικό κ να συνεχίσω με τις βιταμίνες της AMS ova max ,θα ήθελα να μάθω εάν τις έχει πάρει κ καμία άλλη κοπέλα κ εάν είχε αποτελέσματα . Εγώ τώρα τις παρήγγειλα κ τις αναμένω ...για να δούμε ! Μακάρι να κρατήσουμε όλοι στα χέρια μας αυτό που τόσο λαχταράμε!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσι μου αν κ δυστυχώς δε μπορώ να σε βοηθήσω στο συγκεκριμένο θέμα γτ δεν χρησιμοποίησα ποτέ βιταμίνες πριν την εγκυμοσύνη,απλά θέλω να σου πω για να μαθαίνεις κ εσύ το φόρουμ κ να μη παιδευεσαι πως αρκεί να γράφεις το ερώτημα σου σε ένα θέμα κ εμείς το βλέπουμε..πχ τώρα φαίνεται πως έχεις δημοσιεύσει το ίδιο ερώτημα σε 2-3 διαφορετικά θέματα..κατανοώ πως το κάνεις για πιο άμεσες απαντήσεις αλλά είναι το ίδιο..

Εύχομαι να κρατάς σύντομα το νινι σου αγκαλιά :x

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Renez είπε:

Κορίτσι μου αν κ δυστυχώς δε μπορώ να σε βοηθήσω στο συγκεκριμένο θέμα γτ δεν χρησιμοποίησα ποτέ βιταμίνες πριν την εγκυμοσύνη,απλά θέλω να σου πω για να μαθαίνεις κ εσύ το φόρουμ κ να μη παιδευεσαι πως αρκεί να γράφεις το ερώτημα σου σε ένα θέμα κ εμείς το βλέπουμε..πχ τώρα φαίνεται πως έχεις δημοσιεύσει το ίδιο ερώτημα σε 2-3 διαφορετικά θέματα..κατανοώ πως το κάνεις για πιο άμεσες απαντήσεις αλλά είναι το ίδιο..

Εύχομαι να κρατάς σύντομα το νινι σου αγκαλιά :x

Καλημέρα!!!! Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές !!!! Όσο για το ότι φαίνεται το θέμα μου σε πολλές δημοσιεύσεις ...το ξέρω κ προσπάθησα να το διορθώσω αλλά επειδή πρώτη φορά γράφω ,δεν μπορούσα (όχι ότι τώρα το παίζω στα δάχτυλα δηλαδή ,χαχχαχχαχχ) να χειριστώ το φόρουμ σωστά κ πραγματικά δεν καταλάβαινα πού δημοσίευα!  Το έγραψα στην αρχή σαν απάντηση σε άλλη μια κοπέλα αλλά λέω κάτσε να μη της χαλάσω το θέμα,ας ανοίξω καινούργιο ! Όμως μετά δεν μπορούσα να διαγράψω το προηγούμενο ! Άσε σου λέω αχταρμάς! Ζητώ συγγνώμη ,ελπίζω να μη κούρασα ! Υπόσχομαι να τα πάω καλύτερα από δω κ πέρα ! Ευχαριστώ για τη παρατήρηση!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε δε στο είπα σαν παρατήρηση!!!!

Για εσένα το είπα να μη παιδευεσαι! Κ εμείς ακόμη το μαθαίνουμε το φόρουμ είναι δύσχρηστο σε θέμα διαγραφής,να ανεβάσεις φωτό κ.α..

Θα το μάθουμε ολοι:)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Renez είπε:

Βρε δε στο είπα σαν παρατήρηση!!!!

Για εσένα το είπα να μη παιδευεσαι! Κ εμείς ακόμη το μαθαίνουμε το φόρουμ είναι δύσχρηστο σε θέμα διαγραφής,να ανεβάσεις φωτό κ.α..

Θα το μάθουμε ολοι:)

Καλέ μην ανησυχείς ,δεν υπάρχει πρόβλημα !!!εννοώ πως δεν "παρεξηγήθηκα " ,αν είναι δυνατόν ! Η "παρατήρηση " δεν έχει πάντα αρνητική σημασία !:)

Γινόμαστε καλύτερες μέρα με τη μέρα στη διαχείριση του φόρουμ....θελα να πιστεύω!span widget

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...