Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Γάμοι & Κορωνοϊος


Recommended Posts

Καλησπέρα! Άνοιξα αυτό το νέο θέμα συζήτησης για να δω αν εδώ μέσα υπάρχουν εν δυνάμει νύφες και γαμπροί που έχουν προγραμματισει τον γάμο τους για το καλοκαίρι του 2020 και δεν ξέρω τι να κάνουν! Πώς χειρίζεστε το θέμα; Έχετε αναβάλει ήδη τον γάμο σας; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Vasiliki® είπε:

Καλησπέρα! Άνοιξα αυτό το νέο θέμα συζήτησης για να δω αν εδώ μέσα υπάρχουν εν δυνάμει νύφες και γαμπροί που έχουν προγραμματισει τον γάμο τους για το καλοκαίρι του 2020 και δεν ξέρω τι να κάνουν! Πώς χειρίζεστε το θέμα; Έχετε αναβάλει ήδη τον γάμο σας; 

Καλησπέρα! Εγώ παντρεύομαι τέλος Ιουνίου και δεν έχουμε αναβάλει τίποτα.. Σχεδόν όλοι οι καλεσμένοι έχουν ήδη απαντήσει θετικά (εκτός από κάποιους μεγάλης ηλικίας αλλά και άλλους που βρίσκονται στο εξωτερικό).. Δεν μοιάζει προς το παρόν ότι θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα ούτε με τα άτομα μέχρι 250-300 (ανάλογα το μέγεθος του κάθε χώρου-κτήματος) ούτε με κάτι άλλο.. Αυτά τουλάχιστον για τους εξωτερικούς χώρους και φυσικά δεν λέμε ότι αποκλείεται να υπάρχει ένας φόβος όσον αφορά χορούς κλπ αλλά αποφασίσαμε ότι δεν μας απασχολεί και δεν αξίζει να αναβληθεί κάτι μη γνωρίζοντας κιόλας για πότε... Αυτά από εμένα.. Τι ακριβώς σε προβληματίζει εσένα και ρωτάς; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλησπέρα! Εγώ παντρεύομαι τέλος Ιουνίου και δεν έχουμε αναβάλει τίποτα.. Σχεδόν όλοι οι καλεσμένοι έχουν ήδη απαντήσει θετικά (εκτός από κάποιους μεγάλης ηλικίας αλλά και άλλους που βρίσκονται στο εξωτερικό).. Δεν μοιάζει προς το παρόν ότι θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα ούτε με τα άτομα μέχρι 250-300 (ανάλογα το μέγεθος του κάθε χώρου-κτήματος) ούτε με κάτι άλλο.. Αυτά τουλάχιστον για τους εξωτερικούς χώρους και φυσικά δεν λέμε ότι αποκλείεται να υπάρχει ένας φόβος όσον αφορά χορούς κλπ αλλά αποφασίσαμε ότι δεν μας απασχολεί και δεν αξίζει να αναβληθεί κάτι μη γνωρίζοντας κιόλας για πότε... Αυτά από εμένα.. Τι ακριβώς σε προβληματίζει εσένα και ρωτάς; 

Και εγώ παντρεύομαι αρχές Ιουλίου και είμαι πολύ αγχωμενη με το αν θα γίνει η δεξιωση! Από το κέντρο δεξιωσεων μου είπαν ότι δεν έχουν ακόμα επίσημη ενημέρωση και όλα είναι στον αέρα! Κάνεις δεν ξέρει ποσα άτομα θα επιτρέπονται, αν θα μπορούν να χορέψουν και γενικά ποια μέτρα θα ισχύσουν! Χθες που εξήγγειλαν τα μέτρα για την εστιαση, ανέφεραν ότι τα κέντρα δεξίωσεων θα ανοίξουν σε μεταγενέστερο χρόνο! Και παραλληλα ο καιρός περνάει και πιέζει και εμείς δεν ξέρουμε τι θα κάνουμε. Ούτε εμείς θέλουμε να αναβάλλουμε τον γάμο, γιατί και του χρόνου δεν ξέρουμε τι κατάσταση θα επικρατεί! Αλλά από την άλλη δεν θέλουμε να κάνουμε και γάμο χωρίς τραπέζι και χορό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasiliki® είπε:

Και εγώ παντρεύομαι αρχές Ιουλίου και είμαι πολύ αγχωμενη με το αν θα γίνει η δεξιωση! Από το κέντρο δεξιωσεων μου είπαν ότι δεν έχουν ακόμα επίσημη ενημέρωση και όλα είναι στον αέρα! Κάνεις δεν ξέρει ποσα άτομα θα επιτρέπονται, αν θα μπορούν να χορέψουν και γενικά ποια μέτρα θα ισχύσουν! Χθες που εξήγγειλαν τα μέτρα για την εστιαση, ανέφεραν ότι τα κέντρα δεξίωσεων θα ανοίξουν σε μεταγενέστερο χρόνο! Και παραλληλα ο καιρός περνάει και πιέζει και εμείς δεν ξέρουμε τι θα κάνουμε. Ούτε εμείς θέλουμε να αναβάλλουμε τον γάμο, γιατί και του χρόνου δεν ξέρουμε τι κατάσταση θα επικρατεί! Αλλά από την άλλη δεν θέλουμε να κάνουμε και γάμο χωρίς τραπέζι και χορό!

Κορίτσι μου πιστεύω ότι δεν χρειάζεται να αγχώνεστε τόσο! Δυστυχώς τα πράγματα έγιναν έτσι που ίσως οι γάμοι μας να μην γίνουν ακριβώς όπως τους ονειρευομασταν αλλά να σου πω κάτι.. Τι μετράει; Εγώ ξέρω ότι οι 15 20 φίλοι που θα μέναμε στο τέλος και θα ξεφάντωναμε θα μείνουν και τώρα, όσο για τα καλαματιανα και για το αν ο καθένας θα φοβάται δεν μπορώ να το αφήσω να με επηρεάσει.. 

Ακριβώς όπως το είπες, ούτε του χρόνου δεν ξέρουμε πως θα είναι, οπότε αποδεχόμαστε την κατάσταση και κάνουμε το καλύτερο που μπορούμε! 

Εννοείται πως θα μπορέσετε να κάνετε δεξίωση! Τα κέντρα διασκέδασης ανοίγουν 15 Ιουνίου δεν θα έχετε πρόβλημα και εγώ μάλιστα πιστεύω ότι και τα μέτρα θα είναι της πλάκας για έξω.. Έτσι κ αλλιώς όλα ήδη ανοίγουν νωρίτερα από ότι λέγανε πριν.. 

Εδώ ανοίγουν mall και γυμναστήρια και θα αγχωθουμε για 100 200 άτομα σε προαύλιο χώρο;;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσι μου πιστεύω ότι δεν χρειάζεται να αγχώνεστε τόσο! Δυστυχώς τα πράγματα έγιναν έτσι που ίσως οι γάμοι μας να μην γίνουν ακριβώς όπως τους ονειρευομασταν αλλά να σου πω κάτι.. Τι μετράει; Εγώ ξέρω ότι οι 15 20 φίλοι που θα μέναμε στο τέλος και θα ξεφάντωναμε θα μείνουν και τώρα, όσο για τα καλαματιανα και για το αν ο καθένας θα φοβάται δεν μπορώ να το αφήσω να με επηρεάσει.. 

Ακριβώς όπως το είπες, ούτε του χρόνου δεν ξέρουμε πως θα είναι, οπότε αποδεχόμαστε την κατάσταση και κάνουμε το καλύτερο που μπορούμε! 

Εννοείται πως θα μπορέσετε να κάνετε δεξίωση! Τα κέντρα διασκέδασης ανοίγουν 15 Ιουνίου δεν θα έχετε πρόβλημα και εγώ μάλιστα πιστεύω ότι και τα μέτρα θα είναι της πλάκας για έξω.. Έτσι κ αλλιώς όλα ήδη ανοίγουν νωρίτερα από ότι λέγανε πριν.. 

Εδώ ανοίγουν mall και γυμναστήρια και θα αγχωθουμε για 100 200 άτομα σε προαύλιο χώρο;;; 

Μακάρι, τι να πω! Μου μεταδίδεις λίγο την αισιοδοξία σου, γιατί βλέπω γύρω μου ότι οι περισσότεροι αναβαλλουν τους γάμους για φέτος το καλοκαίρι και ανησυχώ! Εσεις αν επιτρέπεται, πόσους καλεσμένους έχετε στο τραπέζι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vasiliki® είπε:

Μακάρι, τι να πω! Μου μεταδίδεις λίγο την αισιοδοξία σου, γιατί βλέπω γύρω μου ότι οι περισσότεροι αναβαλλουν τους γάμους για φέτος το καλοκαίρι και ανησυχώ! Εσεις αν επιτρέπεται, πόσους καλεσμένους έχετε στο τραπέζι;

180 καλέσαμε και λογικά θα έχουμε γύρω στους 150! Τόσους θέλαμε εξ αρχής.. Από το κτήμα μας είπαν πως δεν υπάρχει περίπτωση για τόσα άτομα να υπάρχει πρόβλημα.. (έχουν ενημέρωση εκ των έσω) δεν ξέρω λεπτομέρειες.. Εμείς θα πάμε και για τις τελικές συμφωνίες (μενού, στήσιμο τραπεζιών κλπ) σε γάμο που θα έχουν στις 20 Ιουνίου οπότε θα δούμε και πως θα είναι.. Εσείς πόσους έχετε; 

Επισης οι περισσότεροι που τους αναβάλουν κορίτσι μου είναι ζευγάρια από εξωτερικό ή κάποιοι που έχουν πολλούς δικούς τους μακριά κλπ γενικά εμένα και από το κτήμα και από το ανθοπωλείο τα Νυφικά κλπ μου είπαν ότι δόξα το Θεό δεν έχουν πολλές αναβολές.. Ειδικά Ιούλιο και Αύγουστο! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

180 καλέσαμε και λογικά θα έχουμε γύρω στους 150! Τόσους θέλαμε εξ αρχής.. Από το κτήμα μας είπαν πως δεν υπάρχει περίπτωση για τόσα άτομα να υπάρχει πρόβλημα.. (έχουν ενημέρωση εκ των έσω) δεν ξέρω λεπτομέρειες.. Εμείς θα πάμε και για τις τελικές συμφωνίες (μενού, στήσιμο τραπεζιών κλπ) σε γάμο που θα έχουν στις 20 Ιουνίου οπότε θα δούμε και πως θα είναι.. Εσείς πόσους έχετε; 

Επισης οι περισσότεροι που τους αναβάλουν κορίτσι μου είναι ζευγάρια από εξωτερικό ή κάποιοι που έχουν πολλούς δικούς τους μακριά κλπ γενικά εμένα και από το κτήμα και από το ανθοπωλείο τα Νυφικά κλπ μου είπαν ότι δόξα το Θεό δεν έχουν πολλές αναβολές.. 

Εμείς έχουμε περισσότερα! Έχουμε γύρω στους 300 καλεσμένους. Απλά ανησυχώ μήπως θέσουν όριο καλεσμένων ως μέτρο προφύλαξης! Εσείς μια χαρά ειστε με τόσα άτομα, δεν θα έχετε προβλήμα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasiliki® είπε:

Εμείς έχουμε περισσότερα! Έχουμε γύρω στους 300 καλεσμένους. Απλά ανησυχώ μήπως θέσουν όριο καλεσμένων ως μέτρο προφύλαξης! Εσείς μια χαρά ειστε με τόσα άτομα, δεν θα έχετε προβλήμα!

Βάλτε τους καλεσμένους σας με σειρά προτεραιότητας! Πρώτη δεύτερη και τρίτη προτεραιότητα.. 

Στην πρώτη στείλτε προσκλητήρια κανονικά ίσως και στη δεύτερη αν είναι μέχρι 200. Στους υπόλοιπους στείλτε τα γύρω στις 10 Ιουνίου που θα έχουν ανακοινωθεί και άλλα πράγματα.. Δεν είναι αγένεια είναι θέμα ανωτέρας βίας.. 

Εμεις είπαμε και 50 άτομα να μας πουν, θα τον κάνουμε κανονικα! Και απλά θα πούμε στον κόσμο συγνώμη και πως δυστυχώς δεν είναι στο χέρι μας αλλά απαγόρευση της κυβέρνησης και τελειώνει εκεί το θέμα.. 

Πάντως δεν νομίζω αλήθεια να χρειαστεί κάτι τέτοιο απλώς για να ήσαστε εσείς πιο χαλαροί και να μην περιμένετε απλά χωρίς να προχωράει τίποτα.. 

Link to comment
Share on other sites

Αν κ δ το εχω ψάξει πολύ, γτ δ εχουμε κάποιο μυστήριο για φετος. Μεχρι αρχές Ιουνίου για τις εκκλησίες ισχύει το 1ατομο ανά 10τ.μ

Ακομη κ για 500τ.μ κ μεγαλύτερη εκκλησία μέχρι 50ατομα.αν όμως γίνει σε εξωτερικό χώρο απλα να υπάρχουν αποστασεις

Φαντάζομαι κ τα κέντρα θα έχουν παρόμοιους περιορισμούς με την εστίαση. 1,5-2μ απόσταση το καθε τραπέζι. Οποτε μια αίθουσα που χωρούσε 400ατομα ισως να χωράει πλέον κάπου 200-300

Νομιζω οτι πιο μαζεμένοι γάμοι με 150-200ατομα θα είναι εύκολο να γίνουν. Με παραπάνω μάλλον πρέπει να υπάρχει ένα πλάνο για πιθανή μειωση

Επικοινωνειστε με την εκκλησία που κλείσατε να μάθετε τους πρώτους περιορισμούς, κ καποια πρώτα στοιχεία με το κέντρο. Δλδ αναλογα πόσα τ. μ είναι κ πόσα άτομα χωρούσε, υπολογίστε περίπου τους μίσους με 2/3

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο παντρεύομαι τέλος Ιουνίου κ δεν έχω αναβάλει τπτ περιμένω απλά ν δούμε πόσο κόσμο θ έχουμε στο κέντρο π θεωρείται καλοκαιρινό γτ κανονικά έχουμε 700 καλεσμένους!! Ότι μαθαίνετε αφήνετε ένα σχόλιο εδώ μπας κ ξέρουμε κάτι νωρίτερα!!


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...