Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Ασυμφωνία τεστ ωορηξίας!


Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολες!
Τον Οκτωβρη, εκτος θετικού απροοπτου θα προχωρήσουμε σε εξωσωματικη.

Έχω κυκλο 25-26 ημερων περιπου ή λιγότερο.
Ξεκίνησα λοιπόν τα τεστ ωορηξίας αυτο τον μηνα.

Πήρα Clear blue -αυτό με την φατσούλα, και predictor.

Τα ξεκίνησα από την ένατη μέρα το Clear blue μέχρι και σημερα-12η μερα κυκλου, δν εχει βγει ποτέ θετικό...
Απ την αλλη, το πρεντίντορ απ την 10η μέρα μέχρι και σήμερα (12η μερα), βγαινει θετικο συνέχεια. Μονο χθες βγηκε λιγο πιο αχνη η γραμμή αποτελέσματος.

Όσον αφορά την θερμοκρασία μου 10η και 11η μέρα είχαν ανέβει λίγα δέκατα....

Επειδή είμαι «καινούρια» σε Όλο αυτό, ξέρει καμιά σας τι μπορεί να έκανα λάθος;;

σας ευχαριστώ☺️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!!

Φυσικά και βγαίνει θετικό για 2-3μερες αφού τόσο κρατά η ωορρηξια!καλύτερα να χρησιμοποιείς ένα τεστ μιαε εταιρείας!εγώ χρησιμοποιώ χρόνια τα φτηνά τεστ που είναι σαν ταινίες,πάντα μου δείχνουν.

  • Μου αρέσει 1

ECV6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Riazina είπε:

Καλησπέρα σε ολες!
Τον Οκτωβρη, εκτος θετικού απροοπτου θα προχωρήσουμε σε εξωσωματικη.

Έχω κυκλο 25-26 ημερων περιπου ή λιγότερο.
Ξεκίνησα λοιπόν τα τεστ ωορηξίας αυτο τον μηνα.

Πήρα Clear blue -αυτό με την φατσούλα, και predictor.

Τα ξεκίνησα από την ένατη μέρα το Clear blue μέχρι και σημερα-12η μερα κυκλου, δν εχει βγει ποτέ θετικό...
Απ την αλλη, το πρεντίντορ απ την 10η μέρα μέχρι και σήμερα (12η μερα), βγαινει θετικο συνέχεια. Μονο χθες βγηκε λιγο πιο αχνη η γραμμή αποτελέσματος.

Όσον αφορά την θερμοκρασία μου 10η και 11η μέρα είχαν ανέβει λίγα δέκατα....

Επειδή είμαι «καινούρια» σε Όλο αυτό, ξέρει καμιά σας τι μπορεί να έκανα λάθος;;

σας ευχαριστώ☺️

Καλησπέρα!! Ακολούθησες σωστά τις οδηγίες χρήσης? Ίσως ένα από τα 2 δεν είναι αξιόπιστο. Εγω είχα πάρει της hometest με σταθερο κυκλο απκα για να επιβεβαιώσω την ωορρηξια μου.Επεσε μεσα και μάλιστα εμεινα και έγκυος εκείνο τον πρώτο μήνα που τα χρησιμοποίησα. Δοκίμασέ τα ως τον Οκτώβριο Και μακάρι να μη χρειαστεί η εξωσωματικη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Σωστά τις ακολούθησα... απλα σκέφτομαι οτι οκ, ενα αρνητικο τεστ μπορει να βγει λανθασμένα αρνητικο, αλλα ενα θετικο πως γινεται να ειναι λαθος, αφου θεωρητικα εχει ανιχνευση ορμονη;

πφφφ της hometest ειχα παρει κ γω περυσι κ οντως κ γω εμεινα εγκυος αμέσως... αλλα δυστυχώς παλλινδρόμησε :( 

σ ευχαριστω πολύ για την απαντηση σου.

 

Καλησπέρα!! Ακολούθησες σωστά τις οδηγίες χρήσης? Ίσως ένα από τα 2 δεν είναι αξιόπιστο. Εγω είχα πάρει της hometest με σταθερο κυκλο απκα για να επιβεβαιώσω την ωορρηξια μου.Επεσε μεσα και μάλιστα εμεινα και έγκυος εκείνο τον πρώτο μήνα που τα χρησιμοποίησα. Δοκίμασέ τα ως τον Οκτώβριο Και μακάρι να μη χρειαστεί η εξωσωματικη

Just now, eirinaki1981 είπε:

Καλησπέρα!!

Φυσικά και βγαίνει θετικό για 2-3μερες αφού τόσο κρατά η ωορρηξια!καλύτερα να χρησιμοποιείς ένα τεστ μιαε εταιρείας!εγώ χρησιμοποιώ χρόνια τα φτηνά τεστ που είναι σαν ταινίες,πάντα μου δείχνουν.

Σ ευχαριστω πολυ!!

μαλλον θα παρω κ γω αυτης της εταιρείας γτ αυτα που πηρα τωρα ειναι κ πολυ ακριβα, και με μπερδέψαν αρκετα. 

@Polly1 Σωστά τις ακολούθησα... απλα σκέφτομαι οτι οκ, ενα αρνητικο τεστ μπορει να βγει λανθασμένα αρνητικο, αλλα ενα θετικο πως γινεται να ειναι λαθος, αφου θεωρητικα εχει ανιχνευση ορμονη;

πφφφ τις hometest ειχα παρει κ γω περυσι κ οντως κ γω εμεινα εγκυος αμέσως... αλλ δυστυχώς παλλινδρόμησε :( 

σ ευχαριστω πολύ για την απαντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Όλες μας σχεδόν είχαμε αποβολές!είναι αρκετά σύνηθες!θετική σκέψη να χεις όσο μπορείς,κάνε τα τεστ και επαφές!αυτά μπορείς να κάνεις τώρα!παλέψτε το!θα ρθει το μωράκι σας!!!!

Υ.Γ.πολλα τεστ δεν είναι τόσο ευαίσθητα και δεν ανιχνευουν καλά την ορμόνη!εγώ από αυτά τα τεστ τύπου hometest(τα παραγγέλνω από Αγγλία)τα εμπιστεύομαι στην ωορρηξια,τα τεστ εγκυμοσύνης τους όμως δεν είναι και τόσο αξιόπιστα.

  • Μου αρέσει 1

ECV6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, eirinaki1981 είπε:

Όλες μας σχεδόν είχαμε αποβολές!είναι αρκετά σύνηθες!θετική σκέψη να χεις όσο μπορείς,κάνε τα τεστ και επαφές!αυτά μπορείς να κάνεις τώρα!παλέψτε το!θα ρθει το μωράκι σας!!!!

Υ.Γ.πολλα τεστ δεν είναι τόσο ευαίσθητα και δεν ανιχνευουν καλά την ορμόνη!εγώ από αυτά τα τεστ τύπου hometest(τα παραγγέλνω από Αγγλία)τα εμπιστεύομαι στην ωορρηξια,τα τεστ εγκυμοσύνης τους όμως δεν είναι και τόσο αξιόπιστα.

Hometest θα παρω κ γω τώρα μολις μου τελειώσουν αυτα... απλα ειπα να παρω predict και clear bl λόγω ονοματος.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τα predictor έχουν μεγαλύτερη ευαισθησία; Εγώ έχω εμπειρία από clearblue και τις ταινίες one step, όλα έδειχναν ωορρηξία, οι ταινίες έχουν μεγαλύτερη ευαισθησία και θετικοποιούνται πιο νωρίς. Πάντως, με clearblue έμεινα έγκυος. 


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Μήπως τα predictor έχουν μεγαλύτερη ευαισθησία; Εγώ έχω εμπειρία από clearblue και τις ταινίες one step, όλα έδειχναν ωορρηξία, οι ταινίες έχουν μεγαλύτερη ευαισθησία και θετικοποιούνται πιο νωρίς. Πάντως, με clearblue έμεινα έγκυος. 

Και το σημερινο predictor θετικό βγηκε... τι να πω...το clear blue απ την αλλη παλι αρνητικο... δν ξερω τι να πω...

στον επομενο κυκλο, θα δω να παρω αλλης εταιρίας.

σ ευχαριστω☺️ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Riazina είπε:

Και το σημερινο predictor θετικό βγηκε... τι να πω...το clear blue απ την αλλη παλι αρνητικο... δν ξερω τι να πω...

στον επομενο κυκλο, θα δω να παρω αλλης εταιρίας.

σ ευχαριστω☺️ 

Τσέκαρε τι ευαισθησία έχει το καθένα. Επίσης, μήπως ένα από τα δύο είναι ελαττωματικό? Το clearblue έχει τη φατσούλα, το predictor έχει γραμμές? Να ξέρεις ότι θετικό είναι το τεστ όταν η γραμμή είναι το ίδιο σκούρα με τη γραμμή ελέγχου. Εσύ ούτως ή άλλως έχε τις επαφές σου. Καλή επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Τσέκαρε τι ευαισθησία έχει το καθένα. Επίσης, μήπως ένα από τα δύο είναι ελαττωματικό? Το clearblue έχει τη φατσούλα, το predictor έχει γραμμές? Να ξέρεις ότι θετικό είναι το τεστ όταν η γραμμή είναι το ίδιο σκούρα με τη γραμμή ελέγχου. Εσύ ούτως ή άλλως έχε τις επαφές σου. Καλή επιτυχία!

Ναι, το predictor εχει γραμμουλες.

Απλα μου εκανε εντυπωση που αυτο με την φατσουλα δν βγηκε καμια μερα θετικο!

σ ευχαριστώ πολυ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...