Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Papaki@ said:

Από ότι είδα είναι κακό να μην είναι παλιά η λοίμωξη , η γιατρός μου είπε ότι επειδή είναι μικρή η τιμή θα είναι παλιά αλλά εγώ φοβάμαι πολύ, θα πάω μάλλον τώρα το απόγευμα να δώσω πάλι αίμα 

Εντάξει κορίτσι μου ψυχραιμία ... όλα αντιμετωπίζονται. θετικές σκέψεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 39 λεπτά , Joka είπε:

Τα tefal δυστυχως έχουν ενοχοποιηθεί πολύ άσχημα ως προς το θέμα της επίστρωσης.Εγω παίρνω green pan.Και silit.

αληθεια;; να κ κατι που δεν ηξερα! μα κ για τα τηγανια θα μαθουμε εδω μεσα;;

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Πάνω που (σχεδόν) με άφησαν τα ενοχλητικά συμπτώματα του 1ου τριμήνου, από χθες το απόγευμα πονάω, ειδικά στη δεξιά πλευρά, μπροστά και πίσω στη μέση, τραβήγματα και τσιμπήματα φουλ.Να σκεφτείτε ότι χθες σε κάποια φάση δε μπορούσα να τεντωσω το δεξί μου πόδι. Ζοριστηκα πολύ στον ύπνο. Αλήθεια, από κοιλιτσες πως τα πάτε..? 

  • Λυπημένη/-ος 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Balloo είπε:

Πάνω που (σχεδόν) με άφησαν τα ενοχλητικά συμπτώματα του 1ου τριμήνου, από χθες το απόγευμα πονάω, ειδικά στη δεξιά πλευρά, μπροστά και πίσω στη μέση, τραβήγματα και τσιμπήματα φουλ.Να σκεφτείτε ότι χθες σε κάποια φάση δε μπορούσα να τεντωσω το δεξί μου πόδι. Ζοριστηκα πολύ στον ύπνο. Αλήθεια, από κοιλιτσες πως τα πάτε..? 

Κάποια μήτρα μεγαλώνειιι!!! Εγώ όσο και αν μου φαίνεται περίεργο, σήμερα κλείνω τις 8 βδομάδες και η κοιλιά μου έχει φουσκώσει..

  • Μου αρέσει 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Κάποια μήτρα μεγαλώνειιι!!! Εγώ όσο και αν μου φαίνεται περίεργο, σήμερα κλείνω τις 8 βδομάδες και η κοιλιά μου έχει φουσκώσει..

Καλέ ποτέ έχεις υπέρηχο?

Just now, chris79 είπε:

Εντάξει κορίτσι μου ψυχραιμία ... όλα αντιμετωπίζονται. θετικές σκέψεις 

Πότε έχεις υπέρηχο καλή μου?

Just now, Ani!! είπε:

αληθεια;; να κ κατι που δεν ηξερα! μα κ για τα τηγανια θα μαθουμε εδω μεσα;;

Που να δεις ακόμα....!!!θα πάρει φωτιά το φόρουμ με εμάς τις μουρλες!!!

Just now, Balloo είπε:

Πάνω που (σχεδόν) με άφησαν τα ενοχλητικά συμπτώματα του 1ου τριμήνου, από χθες το απόγευμα πονάω, ειδικά στη δεξιά πλευρά, μπροστά και πίσω στη μέση, τραβήγματα και τσιμπήματα φουλ.Να σκεφτείτε ότι χθες σε κάποια φάση δε μπορούσα να τεντωσω το δεξί μου πόδι. Ζοριστηκα πολύ στον ύπνο. Αλήθεια, από κοιλιτσες πως τα πάτε..? 

Εγώ τίποτα ακόμα...Είμαι πολύ νωρίς...πφφφφ

Μη σας πω γλυκιάς μου εγκυουλες τι έφαγα μόλις τώρα ...Η απόλυτη γουρούνια...Αλλά θα έσκαγα...δε με σταματούσε τίποτα ούτε η αναγούλα...

Pacotiniaaaaaa....μισή σακούλα...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κοιλια τοσο νωρις μόνο απο φούσκωμα,μετά.τον 4ο μήνα,5ο μου ειπε η γιατρός θα φαίνεται.:wink:

Just now, Ani!! είπε:

αληθεια;; να κ κατι που δεν ηξερα! μα κ για τα τηγανια θα μαθουμε εδω μεσα;;

Κι εγω αυτα επαιρνα,μέχρι που διάβασα για το teflon.Καρκινογονο φουλ δυστυχως.Ειδα και μια σχετικη ταινια με το M.Broderick,αρκετα καλη και διαφωτιστική.

Just now, natassaki2006 είπε:

Καλέ ποτέ έχεις υπέρηχο?

Πότε έχεις υπέρηχο καλή μου?

Που να δεις ακόμα....!!!θα πάρει φωτιά το φόρουμ με εμάς τις μουρλες!!!

Εγώ τίποτα ακόμα...Είμαι πολύ νωρίς...πφφφφ

Μη σας πω γλυκιάς μου εγκυουλες τι έφαγα μόλις τώρα ...Η απόλυτη γουρούνια...Αλλά θα έσκαγα...δε με σταματούσε τίποτα ούτε η αναγούλα...

Pacotiniaaaaaa....μισή σακούλα...

Τέλειοοοοοοοοοο!!!Εγω ετοιμαζομαι να χτυπησω πιτογυρο με τζατζικι,κρεμμυδι απ ολα!!Χαχαχχααχα!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Κοιλια τοσο νωρις μόνο απο φούσκωμα,μετά.τον 4ο μήνα,5ο μου ειπε η γιατρός θα φαίνεται.:wink:

Κι εγω αυτα επαιρνα,μέχρι που διάβασα για το teflon.Καρκινογονο φουλ δυστυχως.Ειδα και μια σχετικη ταινια με το M.Broderick,αρκετα καλη και διαφωτιστική.

Τέλειοοοοοοοοοο!!!Εγω ετοιμαζομαι να χτυπησω πιτογυρο με τζατζικι,κρεμμυδι απ ολα!!Χαχαχχααχα!!

Δώσε πόνο κοριτσάρα....Και μη μου βάζεις ιδέες.....χμμμ....

Just now, Papaki@ είπε:

Κορίτσια βγήκε πάλι θετικό το τεστ ειμαι να σκάσω... μου είπε η γιατρός να κάνω ακόμα ένα τεστ  avidity για να δούμε αν είναι παλιά η λοίμωξη 

Μη φοβάσαι κοριτσάκι μου...δεν θα είναι κάτι.. Αλλά κ αν είναι είναι αντιμετώπισιμο...μη μου αγχώνεις τα παπάκια...

Just now, linaa είπε:

@Papaki@ exei symbei k se mia fili mou k htan palia loimoksi ekane tis eksetaseis sto institouto  paster einai to mono aksiopisto 100%. eixes epafes me paidakia tora teleytaia giati synithos to kolane mexri to nipio k einai spanio na ksanakolliseis. 

Αχ όλα τα ξέρεις εσύ κ μας ηρεμείς...γλυκό μου κορίτσι!!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Πάνω που (σχεδόν) με άφησαν τα ενοχλητικά συμπτώματα του 1ου τριμήνου, από χθες το απόγευμα πονάω, ειδικά στη δεξιά πλευρά, μπροστά και πίσω στη μέση, τραβήγματα και τσιμπήματα φουλ.Να σκεφτείτε ότι χθες σε κάποια φάση δε μπορούσα να τεντωσω το δεξί μου πόδι. Ζοριστηκα πολύ στον ύπνο. Αλήθεια, από κοιλιτσες πως τα πάτε..? 

Κορίτσι μου λογικά δεν είναι τίποτα η μήτρα είναι που μεγαλώνει!!! Το είπες στο γιατρό, το σου είπε???

Εγώ έχω μικρές ενοχλήσεις που και που τόσο μικρές που λεω λες τελικά να είναι της φαντασίας μου??

Just now, Efinikolaou είπε:

Κάποια μήτρα μεγαλώνειιι!!! Εγώ όσο και αν μου φαίνεται περίεργο, σήμερα κλείνω τις 8 βδομάδες και η κοιλιά μου έχει φουσκώσει..

Εμένα δεν έχει φουσκώσει καθόλου!!!

Just now, natassaki2006 είπε:

Καλέ ποτέ έχεις υπέρηχο?

Πότε έχεις υπέρηχο καλή μου?

Που να δεις ακόμα....!!!θα πάρει φωτιά το φόρουμ με εμάς τις μουρλες!!!

Εγώ τίποτα ακόμα...Είμαι πολύ νωρίς...πφφφφ

Μη σας πω γλυκιάς μου εγκυουλες τι έφαγα μόλις τώρα ...Η απόλυτη γουρούνια...Αλλά θα έσκαγα...δε με σταματούσε τίποτα ούτε η αναγούλα...

Pacotiniaaaaaa....μισή σακούλα...

Μ!!!!! Πάω κι εγώ. Να φάω πατατάκια!!!! Χαχαχχαχαχαχ

  • Χαχα 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμενα πάλι ως πολυτοκος πια η κοιλιά φαίνεται λες κ είμαι 5 μηνών :sad:

Κ να θέλω δε κρύβεται κ ας είμαι μόνο στην 9η εβδομάδα.. Πάλι με βλέπω να με ρωτάνε αν έχω δίδυμα :-D

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

mij0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Κοιλια τοσο νωρις μόνο απο φούσκωμα,μετά.τον 4ο μήνα,5ο μου ειπε η γιατρός θα φαίνεται.:wink:

Κι εγω αυτα επαιρνα,μέχρι που διάβασα για το teflon.Καρκινογονο φουλ δυστυχως.Ειδα και μια σχετικη ταινια με το M.Broderick,αρκετα καλη και διαφωτιστική.

Τέλειοοοοοοοοοο!!!Εγω ετοιμαζομαι να χτυπησω πιτογυρο με τζατζικι,κρεμμυδι απ ολα!!Χαχαχχααχα!!

Κι όμως, εγώ χαμηλά απέκτησα ένα εξόγκωμα, δε ξέρω πως να το πω, που δεν είναι το γενικό πρήξιμο που είχα τις τελευταίες εβδομάδες..  Ίσως παίζει ρόλο το ότι είμαι αδύνατη, ειδικά στην κοιλιά, ξέρω γω..? Θα φανεί τις επόμενες μέρες. Πάντως και ο καλός μου το πρόσεξε (κυκλοφορώ σχεδόν ξεβρακωτη όταν κάνω δουλειές επειδή γίνομαι μούσκεμα στον ιδρώτα).

@Τουτουνι μου δε πήρα τον γιατρό γιατί υπέθεσα ότι είναι η μήτρα. Θα τα έχουμε αυτά τώρα..

Αχ αύριο μπαίνω στη 12η εβδομάδα επιτέλους! Σαν ψέματα μου φαίνεται, πως πέρασαν οι μέρες..

  • Μου αρέσει 3

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geonutr-mama είπε:

Εμενα πάλι ως πολυτοκος πια η κοιλιά φαίνεται λες κ είμαι 5 μηνών :sad:

Κ να θέλω δε κρύβεται κ ας είμαι μόνο στην 9η εβδομάδα.. Πάλι με βλέπω να με ρωτάνε αν έχω δίδυμα :-D

Αλήθεια?Έτσι πάει?Σε καθε εγκυμοσυνη είναι και μεγαλύτερη?

Just now, Balloo είπε:

Κι όμως, εγώ χαμηλά απέκτησα ένα εξόγκωμα, δε ξέρω πως να το πω, που δεν είναι το γενικό πρήξιμο που είχα τις τελευταίες εβδομάδες..  Ίσως παίζει ρόλο το ότι είμαι αδύνατη, ειδικά στην κοιλιά, ξέρω γω..? Θα φανεί τις επόμενες μέρες. Πάντως και ο καλός μου το πρόσεξε (κυκλοφορώ σχεδόν ξεβρακωτη όταν κάνω δουλειές επειδή γίνομαι μούσκεμα στον ιδρώτα).

Αχ αύριο μπαίνω στη 12η εβδομάδα επιτέλους! Σαν ψέματα μου φαίνεται, πως πέρασαν οι μέρες..

Εγω στην κοιλιτσα εχω λιγο λιπος οποτε δεν ξεχωριζει τίποτα ακόμα.

Εμενα ως τωρα μου χει φανει αιωνας να σου πω την αληθεια.Αλήθεια,το 1ο τριμηνο ποτε κλεινει?Όταν θα είμαστε 13 εβδομαδων ή όταν θα κλεισουμε τη 13η βδομαδα κύησης???Μπέρδεμα!!!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Αλήθεια?Έτσι πάει?Σε καθε εγκυμοσυνη είναι και μεγαλύτερη?

Μετά την πρώτη εγκυμοσύνη φαίνεται αμέσως η επόμενη γιατί έχουν χαλαρώσει πια οι μύες εκεί. Στη πρώτη εγκυμοσύνη ήμουν στον 7ο κ με ρωτούσαν αν είμαι έγκυος, στη δεύτερη πήγα να γεννήσω κ με ρωτούσαν αν είναι δίδυμα. Στη 3η ήταν πάλι μεγάλη αλλά όχι σαν τη 2η αλλά φαίνεται απ την αρχή. 

  • Μου αρέσει 1

mij0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Κι όμως, εγώ χαμηλά απέκτησα ένα εξόγκωμα, δε ξέρω πως να το πω, που δεν είναι το γενικό πρήξιμο που είχα τις τελευταίες εβδομάδες..  Ίσως παίζει ρόλο το ότι είμαι αδύνατη, ειδικά στην κοιλιά, ξέρω γω..? Θα φανεί τις επόμενες μέρες. Πάντως και ο καλός μου το πρόσεξε (κυκλοφορώ σχεδόν ξεβρακωτη όταν κάνω δουλειές επειδή γίνομαι μούσκεμα στον ιδρώτα).

@Τουτουνι μου δε πήρα τον γιατρό γιατί υπέθεσα ότι είναι η μήτρα. Θα τα έχουμε αυτά τώρα..

Αχ αύριο μπαίνω στη 12η εβδομάδα επιτέλους! Σαν ψέματα μου φαίνεται, πως πέρασαν οι μέρες..

Εμένα πάλι σήμερα με.επιασε ανησυχία!! Δεν έχω κανένα σύμπτωμα βρε κορίτσια και αύριο θα πάω στο νοσοκομείο να κάνω ένα υπέρηχο...ποιος μπορεί να περιμένει ως της 27??


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...