Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Paris.33 είπε:

Περιμένω πως και πως να με αφήσει να βγουμε εκτος πολης με το αυτοκίνητο!! Να δω λιγο βουνο θάλασσα εξοχη!!! 

Αν και,  ολοι μα όλοι, ανδρας γονεις πεθερικα, εχουν πεσει απο πανω μου να μην κουνησω απο το σπιτι, αλλα κανεις δεν μπορει να καταλαβει!!!!!! Απορω που μενω και τοσο ψυχραιμη! :roll:

Να μην τους ακους.. εφοσον σου το επιτρεψει κ ο γιατρος να πας εκδρομουλες..γιατι αν δεν πας τωρα ποτε;;; οταν θα γεννησεις κ  τον πρωτο μηνα θα εισαι σιγουρα σπιτι;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Ani!! είπε:

Ειμαι απο τις περιπτωσεις που δεν μπορω να κανω βολτες...αντε κανενα τετραγωνο το σκυλο.. με πιανουν πονακια κ κοπωση οποτε επειδη το βραδακι παιζω με το μικρο μου μεχρι τις 12 που κοιμαται, θελω να εχω ενεργεια... Τα πρωινα τον εχουν οι γιαγιαδες.. Οσο για τις φιλες εχουν δουλειες μωρα κτλ οποτε δυσκολα βρισκομαστς για βολτες! Χαιρομαι ομως που αρκετες απο εαας απολαμβανετε ετσι την εγκυμοσυνη σας! :)

αχ ναι κ εγω στο μαγειρεμα βρισκω μονο χαρα!! 

οκ! σε ευχαριστω πολυ πολυ!!

και πολυ καλα εκανες! κ εγω πιστευω πως δεν ζει ανθρωπος ετσι...κ απο γνωστες μου εχω δει πως οσες εχουν κοψει μαχαιρι μακαρονια ψωμια λαδια κτλ... αδυνατιζουν 20 κιλα και μετα απο ενα συντομο χρονικο διαστημα που δεν αντεχουν αλλο τα ξαναπαιρνουν.. Με ορια και λιγη προσοχη μπορουμε να τα απολαμβανουμε ολα εχω να πω εγω! 

Πόσων χρονών ειναι ο μικρός και κοιμάται 12????

Απο μεθαύριο αναγκαστικα θα κοιμάται νωρις!:D


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Πόσων χρονών ειναι ο μικρός και κοιμάται 12????

Απο μεθαύριο αναγκαστικα θα κοιμάται νωρις!:D

ειναι 2,5 αλλα παλι τοσο αργα θα κοιμαται κ μεθαυριο γιατι δεν θα το στειλω παιδικο λογω της εγκυμοσυνης.. αν δεν κοιμοταν μεσημερι θα ειχα ελπιδες για να κοιμαται νωριτερα αλλα δεν αντεχω απο τις  7 το πρωι που ξυπναει να το πηγαινω σερι οταν δεν τον δινω στις γιαγιαδες

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ani!! είπε:

Καλημερα κοριτσια! Σας πιανει κ εσας μια απιστευτη βαρεμαρα οσες πρεπει να ειστε σπιτι κ λιωνετε στις τηλεορασεις ή μονο εμενα;;; για αλαγη εφτιαξα λιγο καφε κ παλευω να διαβασω ενα βιβλιο για αρχη!

Εγω πάντως θα ήθελα πολύ να κάτσω σπίτι και να μην αναγκάζομαι να δουλεύω, οπότε θα σου  έλεγα να το απολαύσεις και να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς. Εννοείται κλείσε την τηλεόραση και επίλεξε νετφλιξ, βιβλία κλπ, η τηλεόραση αν κρίνω από τα τελευταία reality που έχουν ξεκινήσει όλο και χειρότερα πάει! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mari@nna είπε:

Εγω πάντως θα ήθελα πολύ να κάτσω σπίτι και να μην αναγκάζομαι να δουλεύω, οπότε θα σου  έλεγα να το απολαύσεις και να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς. Εννοείται κλείσε την τηλεόραση και επίλεξε νετφλιξ, βιβλία κλπ, η τηλεόραση αν κρίνω από τα τελευταία reality που έχουν ξεκινήσει όλο και χειρότερα πάει! 

εχεις δικιο αυτα reality φυσικα δεν τα προτιμω αλλα ναι θελω να αποτοξινωθω λιγο απο την tv 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ήθελα να ρωτήσω αν κάποια έχει παρόμοια εμπειρία. Έχω αντιφωσφολιπιδικό σύνδρομο (γνωστό και ως θρομβοφιλία) και επομένως κάνω αντιπηκτικές ενέσεις και παράλληλα παίρνω και salospir. Ο γυναικολόγος μου, μου πρότεινε να κάνω ενα εμβρυοκαρδιογράφημα, όπως μου είπε γίνεται προληπτικά και συνήθως το προτείνουν σε όσες έχουν κάποιο αυτοανοσο,όπως είναι κ το δικό μου. Εχει κανει κάποια κάτι παρόμοιο; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mari@nna είπε:

Κορίτσια ήθελα να ρωτήσω αν κάποια έχει παρόμοια εμπειρία. Έχω αντιφωσφολιπιδικό σύνδρομο (γνωστό και ως θρομβοφιλία) και επομένως κάνω αντιπηκτικές ενέσεις και παράλληλα παίρνω και salospir. Ο γυναικολόγος μου, μου πρότεινε να κάνω ενα εμβρυοκαρδιογράφημα, όπως μου είπε γίνεται προληπτικά και συνήθως το προτείνουν σε όσες έχουν κάποιο αυτοανοσο,όπως είναι κ το δικό μου. Εχει κανει κάποια κάτι παρόμοιο; 

Εγω εκανα επισης προληπτικα χωρις να εχω κάποιο αυτοάνοσο, αλλα εχω θρομβοφιλια. Ηταν εξαιρετική η παιδοκαρδιολογος που πηγα. 


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πήγα τελικά στον ενδοκρινολόγο-διαβητολόγο και μου είπε ότι θυροιδης μου είναι μια χαρά, αλλά τελικά έχουμε θέμα με το ζάχαρο ειδε τις μετρήσεις που έκανα.αυριο πρωί θα πάω να κάνω καμπύλη σακχάρου,μου εδώσε μια αυστηρή διατροφή αλλιώς μου είπε πάμε σε ινσουλίνη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasiliki10 είπε:

Κορίτσια μου πήγα τελικά στον ενδοκρινολόγο-διαβητολόγο και μου είπε ότι θυροιδης μου είναι μια χαρά, αλλά τελικά έχουμε θέμα με το ζάχαρο ειδε τις μετρήσεις που έκανα.αυριο πρωί θα πάω να κάνω καμπύλη σακχάρου,μου εδώσε μια αυστηρή διατροφή αλλιώς μου είπε πάμε σε ινσουλίνη.

Αν σε παρηγορεί εγω με την διατροφή μεχει στιγμής την εχω γλιτώσει την ινσουλίνη. Θελει λιγο πειθαρχία κι ολα θα πανε καλα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Εγω εκανα επισης προληπτικα χωρις να εχω κάποιο αυτοάνοσο, αλλα εχω θρομβοφιλια. Ηταν εξαιρετική η παιδοκαρδιολογος που πηγα. 

Νομίζω και η θρομβοφιλία αυτοάνοσο θεωρείται. Σε ποια εβδομάδα έκανες την εξέταση; εμένα μου είπε αφου μπω στο 5ο. Φαντάζομαι την έκανες στην Αθήνα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vasiliki10 είπε:

Κορίτσια μου πήγα τελικά στον ενδοκρινολόγο-διαβητολόγο και μου είπε ότι θυροιδης μου είναι μια χαρά, αλλά τελικά έχουμε θέμα με το ζάχαρο ειδε τις μετρήσεις που έκανα.αυριο πρωί θα πάω να κάνω καμπύλη σακχάρου,μου εδώσε μια αυστηρή διατροφή αλλιώς μου είπε πάμε σε ινσουλίνη.

δηλαδη ποσο ανεβασμενο ειναι;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mari@nna είπε:

Νομίζω και η θρομβοφιλία αυτοάνοσο θεωρείται. Σε ποια εβδομάδα έκανες την εξέταση; εμένα μου είπε αφου μπω στο 5ο. Φαντάζομαι την έκανες στην Αθήνα; 

Την ηθελε στην 20η εβδομαδα. Εγω εχω μετάλλαξη στα κληρονομικά γονίδια οποτε δεν ειναι αυτοάνοση ειναι κληρονομική. Ναι στην Τσαπακη.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mari@nna είπε:

Νομίζω και η θρομβοφιλία αυτοάνοσο θεωρείται. Σε ποια εβδομάδα έκανες την εξέταση; εμένα μου είπε αφου μπω στο 5ο. Φαντάζομαι την έκανες στην Αθήνα; 

Δηλαδή η εξεταση αυτη μπορεί να γινει εφοσον ειμαστε εγκυες;;;  γιατι θα ήθελα κ εγω να το κοιταξω ξεκαθαρα απο περιέργεια 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Δηλαδή η εξεταση αυτη μπορεί να γινει εφοσον ειμαστε εγκυες;;;  γιατι θα ήθελα κ εγω να το κοιταξω ξεκαθαρα απο περιέργεια 

Αν αναφέρεσαι στην θρομβοφιλία είναι καλύτερο να μην είσαι, για να είναι πιο έγκυρο το αποτελέσματα. Η εγκυμοσύνη μπορεί να επηρεάσει το αποτέλεσμα. Πάντως πέρα των εξετάσεων συνήθως χρειάζεται και κάποιο επιπλέον δεδομένο πχ αποβολή. 

Just now, Καντι είπε:

Εγω εκανα επισης προληπτικα χωρις να εχω κάποιο αυτοάνοσο, αλλα εχω θρομβοφιλια. Ηταν εξαιρετική η παιδοκαρδιολογος που πηγα. 

 

Just now, Καντι είπε:

Την ηθελε στην 20η εβδομαδα. Εγω εχω μετάλλαξη στα κληρονομικά γονίδια οποτε δεν ειναι αυτοάνοση ειναι κληρονομική. Ναι στην Τσαπακη.

Κατάλαβα, και εγω θα την κανονίσω σύντομα αρκεί να βρω εδω κάτι γιατι είμαι στην επαρχεία. Κανείς και εσύ ενέσεις; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mari@nna είπε:

Αν αναφέρεσαι στην θρομβοφιλία είναι καλύτερο να μην είσαι, για να είναι πιο έγκυρο το αποτελέσματα. Η εγκυμοσύνη μπορεί να επηρεάσει το αποτέλεσμα. Πάντως πέρα των εξετάσεων συνήθως χρειάζεται και κάποιο επιπλέον δεδομένο πχ αποβολή. 

 

Κατάλαβα, και εγω θα την κανονίσω σύντομα αρκεί να βρω εδω κάτι γιατι είμαι στην επαρχεία. Κανείς και εσύ ενέσεις; 

Εννοειται !

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...