Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, @ngelina81 είπε:

Ήθελα να τον ρωτήσω αλλά το θεώρησα αυτονόητο αφού βλέπουμε μόνο έναν σάκο... Εκτός και αν μας περιμένει καμία έκπληξη στον επόμενο υπέρηχο... Έχω διαβάσει περιπτώσεις εδώ στο φόρουμ που είδαν 2η καρδούλα πολύ αργότερα... 

Κι εγώ έτσι το είχα υπολογίσει από ένα σαιτ αλλά η μαία δεν συμφωνούσε... 

Εγώ επειδή είχα μεταφέρει 2 βλαστοκύστες, και είχαμε δει έναν σάκο, τη ρώτησα αν υπάρχει πιθανότητα να υπάρχει και δεύτερος και αφού έψαξε παντού, μου είπε όχι. Όμως, για να έχει συμβεί και σε άλλες κοπέλες τότε παίζει!! Λες να έχετε καμιά έκπληξη στον επόμενο υπέρηχο ❤️❤️ Μακάρι!!

Εσύ 5 ημερών μετέφερες ή τριών? Εγώ που μετέφερα κατεψυγμένα 5ης στις 19/05, η γιατρός υπολόγισε κι έγραψε στο μηχάνημα του υπερήχου ότι έκανα ivf στις 14/05.

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Balloo είπε:

Εγώ επειδή είχα μεταφέρει 2 βλαστοκύστες, και είχαμε δει έναν σάκο, τη ρώτησα αν υπάρχει πιθανότητα να υπάρχει και δεύτερος και αφού έψαξε παντού, μου είπε όχι. Όμως, για να έχει συμβεί και σε άλλες κοπέλες τότε παίζει!! Λες να έχετε καμιά έκπληξη στον επόμενο υπέρηχο ❤️❤️

Εσύ 5 ημερών μετέφερες ή τριών? Εγώ που μετέφερα κατεψυγμένα 5ης στις 19/05, η γιατρός υπολόγισε κι έγραψε στο μηχάνημα του υπερήχου ότι έκανα ivf στις 14/05.

Αρα εισαι 4 μερες μπροστά απο εμενα.Πόσο σε εβγαλαν εσενα?Εμενα 6w1d.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Ακριβώς!!Και ποτε ακούσατε καρδούλα?

Στις 6w1d, πάνω που είχε αρχίσει να χτυπάει! Βέβαια ένα παλαιότερο μηχάνημα δεν θα το "έπιανε". Κι αυτό το γράφω μήπως στο μέλλον κάποια κοπέλα δει αυτό το σχόλιο και αγχωθεί!

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Balloo είπε:

Εγώ επειδή είχα μεταφέρει 2 βλαστοκύστες, και είχαμε δει έναν σάκο, τη ρώτησα αν υπάρχει πιθανότητα να υπάρχει και δεύτερος και αφού έψαξε παντού, μου είπε όχι. Όμως, για να έχει συμβεί και σε άλλες κοπέλες τότε παίζει!! Λες να έχετε καμιά έκπληξη στον επόμενο υπέρηχο ❤️❤️ Μακάρι!!

Εσύ 5 ημερών μετέφερες ή τριών? Εγώ που μετέφερα κατεψυγμένα 5ης στις 19/05, η γιατρός υπολόγισε κι έγραψε στο μηχάνημα του υπερήχου ότι έκανα ivf στις 14/05.

Και εγώ 5ης ημέρας κατεψυγμένα μετέφερα... Μου είπε πως το υπολόγισε αλλά εκείνη την ώρα από το άγχος μου να δούμε κάτι καλό στον υπέρηχο, δεν ήθελα να επιμείνω σε αυτό...

Μακάρι να είναι γερά τα νινακια μας, αυτό εύχομαι ολόψυχα σε όλες μας..!!! 

  • Μου αρέσει 2

1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, @ngelina81 είπε:

Και εγώ 5ης ημέρας κατεψυγμένα μετέφερα... Μου είπε πως το υπολόγισε αλλά εκείνη την ώρα από το άγχος μου να δούμε κάτι καλό στον υπέρηχο, δεν ήθελα να επιμείνω σε αυτό...

Μακάρι να είναι γερά τα νινακια μας, αυτό εύχομαι ολόψυχα σε όλες μας..!!! 

Λογικό, που μυαλό εκείνη τη μέρα!! Κοίτα, τώρα που τσεκαρα το ημερολόγιο μου εβγαλα ακρη. Εγώ έκανα ΕΤ στις 19/05. Η γυναικολόγος μου από το 19 αφαίρεσε τις 5 μέρες των εμβρύων (14/05) και μετά άλλες 14 μέρες, οπότε είναι σαν να αδιαθέτησα 30/04. Από τότε ξεκινάει ο υπολογισμός της δικής μου κύησης. Εσύ πότε έκανες ΕΤ?

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, @ngelina81 είπε:

Και εγώ 5ης ημέρας κατεψυγμένα μετέφερα... Μου είπε πως το υπολόγισε αλλά εκείνη την ώρα από το άγχος μου να δούμε κάτι καλό στον υπέρηχο, δεν ήθελα να επιμείνω σε αυτό...

Μακάρι να είναι γερά τα νινακια μας, αυτό εύχομαι ολόψυχα σε όλες μας..!!! 

Μακαρι κοπέλα μου,αυτό ευχόμαστε όλες,για όλες!!!

Εγω ειμαι η μεγαλυτερη,ετων 42,εκπαιδευτικός στη δημόσια εκπαίδευση,με πολλα χρονια και πολλες προσπάθειες για εγκυμοσύνη οποτε είμαι και η πιο αγχωμένη!

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Μακαρι κοπέλα μου,αυτό ευχόμαστε όλες,για όλες!!!

Εγω ειμαι η μεγαλυτερη,ετων 42,εκπαιδευτικός στη δημόσια εκπαίδευση,με πολλα χρονια και πολλες προσπάθειες για εγκυμοσύνη οποτε είμαι και η πιο αγχωμένη!

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου... Ήταν να μην τρυπώσει το μικρό σποράκι... Σιγά μην κουνήσει από τα ζεστά του :)

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Μακαρι κοπέλα μου,αυτό ευχόμαστε όλες,για όλες!!!

Εγω ειμαι η μεγαλυτερη,ετων 42,εκπαιδευτικός στη δημόσια εκπαίδευση,με πολλα χρονια και πολλες προσπάθειες για εγκυμοσύνη οποτε είμαι και η πιο αγχωμένη!

Όλα καλά θα πάνε, θα δεις! Και εγώ επιφυλακτική είμαι ακόμα. Λογικό μετά από πολύχρονες προσπάθειες να είμαστε αγχωμένες! Θετική σκέψη και προσευχή! 

  • Ευχαριστώ 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Joka είπε:

Μακαρι κοπέλα μου,αυτό ευχόμαστε όλες,για όλες!!!

Εγω ειμαι η μεγαλυτερη,ετων 42,εκπαιδευτικός στη δημόσια εκπαίδευση,με πολλα χρονια και πολλες προσπάθειες για εγκυμοσύνη οποτε είμαι και η πιο αγχωμένη!

Όλα θα πάνε καλά! Το δυσκολότερο πέρασε. Τώρα τα έχουμε στις κοιλιτσες μας και δεν θα το κουνήσουν ρούπι.

  • Ευχαριστώ 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαίρομαι που υπάρχει τόσο θετικό κλίμα στο group μας!!! <3 

Mόλις έλαβα αποτελέσματα 2ης χοριακής. 

1η: 11/06 5w3d --> 569.43

2η: 16/06 6w1d --> 2849 

μέσα σε 5 μέρες 5πλασιάστηκε. Καλό σημάδι ε?

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

Πολύ χαίρομαι που υπάρχει τόσο θετικό κλίμα στο group μας!!! <3 

Mόλις έλαβα αποτελέσματα 2ης χοριακής. 

1η: 11/06 5w3d --> 569.43

2η: 16/06 6w1d --> 2849 

μέσα σε 5 μέρες 5πλασιάστηκε. Καλό σημάδι ε?

Μπράβο τελειααααααα. Παμε γερά μην φοβάσαι τιποτα :)


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Λογικό, που μυαλό εκείνη τη μέρα!! Κοίτα, τώρα που τσεκαρα το ημερολόγιο μου εβγαλα ακρη. Εγώ έκανα ΕΤ στις 19/05. Η γυναικολόγος μου από το 19 αφαίρεσε τις 5 μέρες των εμβρύων (14/05) και μετά άλλες 14 μέρες, οπότε είναι σαν να αδιαθέτησα 30/04. Από τότε ξεκινάει ο υπολογισμός της δικής μου κύησης. Εσύ πότε έκανες ΕΤ?

Balloo μου έκανα ΕΤ στις 26/5 

Just now, FlowerMom είπε:

Πολύ χαίρομαι που υπάρχει τόσο θετικό κλίμα στο group μας!!! <3 

Mόλις έλαβα αποτελέσματα 2ης χοριακής. 

1η: 11/06 5w3d --> 569.43

2η: 16/06 6w1d --> 2849 

μέσα σε 5 μέρες 5πλασιάστηκε. Καλό σημάδι ε?

Υπέροχα!!!!!! 


1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, @ngelina81 είπε:

Balloo μου έκανα ΕΤ στις 26/5 

5w5d θα σε έβγαζε η δική μου γιατρός! Έχω την αίσθηση ότι η μαία υπολόγισε με έμβρυα τριών ημερών.. Διευκρίνισέ το στο επόμενο ραντεβού.

@FlowerMom μια χαρά η χοριακή σου! Μπράβο!!


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...