Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Balloo είπε:

5w5d θα σε έβγαζε η δική μου γιατρός! Έχω την αίσθηση ότι η μαία υπολόγισε με έμβρυα τριών ημερών.. Διευκρίνισέ το στο επόμενο ραντεβού.

@FlowerMom μια χαρά η χοριακή σου! Μπράβο!!

Ναι έχεις δίκιο και εγώ τόσο με είχα υπολογίσει 5w+5d... θα το διευκρινίσω σίγουρα!


1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα! Κορίτσια είμαι μέσα στο άγχος.. Από προχθές το βράδυ ξεκίνησα να έχω πόνους χαμηλά, κυρίως όταν ξαπλώνω. Σήμερα, ξύπνησα στις 6 για να πάω τουαλέτα και μετά πονούσα, ένας παρατεταμένος πόνος περιόδου. Εσείς έχετε πονάκια?


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριίτσια καλημέρα ειμαι μια μερα πριν τον πρωτο υπερηχο, εχω αρκετα πονάκια λετε να ανησυχω? εσεις εχετε?

επισης εγω εκανα την ΕΤ 28/05 5ης μερας βλαστοκυστες, πόσο ειμαι εγω? 


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

κοριίτσια καλημέρα ειμαι μια μερα πριν τον πρωτο υπερηχο, εχω αρκετα πονάκια λετε να ανησυχω? εσεις εχετε?

επισης εγω εκανα την ΕΤ 28/05 5ης μερας βλαστοκυστες, πόσο ειμαι εγω? 

Κι εγώ το ίδιο έγραψα λίγο πριν. Το βράδυ είχα έντονους πόνους, σαν περιόδου.. πφ..

Παπάκι σήμερα είσαι 5w & 4d!


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Κι εγώ το ίδιο έγραψα λίγο πριν. Το βράδυ είχα έντονους πόνους, σαν περιόδου.. πφ..

Παπάκι σήμερα είσαι 5w & 4d!

άσε balloo στο τσαφ είμαι να φύγω απο την δουλειά να πάω να ξαπλώσω!

άρα αύριο που θα πάω μόνο σάκο αν θα δούμε ε? νωρίς είναι


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Papaki@ είπε:

άσε balloo στο τσαφ είμαι να φύγω απο την δουλειά να πάω να ξαπλώσω!

άρα αύριο που θα πάω μόνο σάκο αν θα δούμε ε? νωρίς είναι

Κοίτα, εμείς 5w1d είδαμε μόνο σάκο κι 6w1d ακούσαμε καρδούλα, οπότε νομίζω πως κάτι θα δεις!!

Τουλάχιστον κάθεσαι στη δουλειά? Τι κακό κι αυτό. Εγώ είχα βγάλει άδεια.


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Κοίτα, εμείς 5w1d είδαμε μόνο σάκο κι 6w1d ακούσαμε καρδούλα, οπότε νομίζω πως κάτι θα δεις!!

Τουλάχιστον κάθεσαι στη δουλειά? Τι κακό κι αυτό. Εγώ είχα βγάλει άδεια.

εγώ δεν πήρα καθόλου άδεια αυτήν την φορά, δεν ήθελα να το ξέρουν στη δουλειά,

ναι κάθομαι κατά βάση


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

εγώ δεν πήρα καθόλου άδεια αυτήν την φορά, δεν ήθελα να το ξέρουν στη δουλειά,

ναι κάθομαι κατά βάση

Αν δεις ότι δεν την παλεύεις, βγάλε μία αναρρωτική, ας πούμε για τη μέση σου. Για κανέναν και τίποτα δεν αξίζει το ρίσκο. Να προσέχεις όσο μπορείς ❤️ 

  • Μου αρέσει 2

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Καλημέρα! Κορίτσια είμαι μέσα στο άγχος.. Από προχθές το βράδυ ξεκίνησα να έχω πόνους χαμηλά, κυρίως όταν ξαπλώνω. Σήμερα, ξύπνησα στις 6 για να πάω τουαλέτα και μετά πονούσα, ένας παρατεταμένος πόνος περιόδου. Εσείς έχετε πονάκια?

Σχεδόν κάθε μέρα!!! Πονάκια περιόδου και πόνους από κάτω!! Και εγώ πανικόβλητη είμαι μήπως δω αίμα! Όμως διάβασα ότι πονάμε γιατί ανοίγει η μήτρα! Εύχομαι να είναι αυτό!!!

  • Μου αρέσει 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου με πολύ φόβο μπαίνω και εγω στην ομάδα σας δειλά δειλά !! 
 

Για να σας καθησυχάσω οι πόνοι περιόδου είναι πολύ φυσιολογικοί δεν είναι απόλυτος τίποτα και σας το λεω εγω που βλέπω και αίμα αυτές τις μέρες :( οπότε αντιλαμβάνεστε σε τι άγχος βρίσκομαι !! 
 

Αλλα για τους πόνους περιόδου διάβασα ότι είναι πολύ φυσιολογικό !! 
 

Σας εύχομαι όλες να έχετε μια υγιές εγκυμοσύνη και όλα να πάνε καλά με το καλο !!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλώς όρισες κορίτσι μου! Έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ ότι αρκετές κοπέλες είχαν αίμα στην αρχή κι όλα πήγαν καλά! Ο γιατρός τι σου είπε? 

Μη μιλάς στο 2ο πληθυντικό, αλλά στο 1ο : να εχουΜΕ υγιής εγκυμοσύνη κι όλα να πάνε καλά! 

(Όλα θα πάνε καλά ❤️)

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Καλώς όρισες κορίτσι μου! Έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ ότι αρκετές κοπέλες είχαν αίμα στην αρχή κι όλα πήγαν καλά! Ο γιατρός τι σου είπε? 

Μη μιλάς στο 2ο πληθυντικό, αλλά στο 1ο : να εχουΜΕ υγιής εγκυμοσύνη κι όλα να πάνε καλά! 

(Όλα θα πάνε καλά ❤️)

Μακάρι κορίτσι μου!! Είμαστε ακριβώς στην ίδια βδομάδα και εγω 19/5 εκανα την μεταφορά! 
Ο γιατρος που με είδε προχθές μου ειπε ότι όλα είναι φυσιολογικά και ούτε φαίνεται να έχω κάποιο αιμάτωμα ! Αλλα είδα ακόμη 2 φορές αίμα και σήμερα μου είπε να σταματήσω την αντιπηκτική που βάζω ! Δεν ξερω αγχώνομαι πολύ !! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Καλημέρα! Κορίτσια είμαι μέσα στο άγχος.. Από προχθές το βράδυ ξεκίνησα να έχω πόνους χαμηλά, κυρίως όταν ξαπλώνω. Σήμερα, ξύπνησα στις 6 για να πάω τουαλέτα και μετά πονούσα, ένας παρατεταμένος πόνος περιόδου. Εσείς έχετε πονάκια?

Από πονακια αλλο τίποτα.... Μην ανησυχείς με τον γιατρό που μίλησα μου πε ότι είναι φυσιολογικότατο και μεγαλώνει η μήτρα 

Κορίτσια μου έχετε ρωτήσει τον γιατρό αν επιτρέπεται το μπάνιο στη θάλασσα? Πρέπει να κάνουμε λίστα ερωτήσεων μου φαίνεται. Ότι ξεχνάει η μία να το ρωτάει η άλλη :)

  • Ευχαριστώ 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! 

Σχετικά με τον υπολογισμό της κύησης που λέγαμε... Έλυσε το μυστήριο ο άνδρας μου... Από την ημέρα της εμβρυονεταφορας αφαιρουν 5 ( αν ήταν 5 ημερών βλαστοκυστης) και μετά αφαιρουν 14 ( ημέρες για την ωορρηξία) και η ημερομηνία που προκύπτει την θεωρούν ως ΤΕΡ ( και μερικές φορές μπορεί να συμπίπτει με την κανονική, άλλες φορές οχι).

 

  • Μου αρέσει 1

1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...