Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Balloo said:

Κι εγώ είχα απειρα μετά την ΕΤ, όμως σταμάτησαν εδώ και δυο μέρες. Μήπως είναι σύμπτωμα κι όχι από τα φάρμακα? Να μας πούνε και τα κορίτσια που δε παίρνουν προγεστερόνη.

Τίποτα διαφορετικό, τα κανονικά που είχα και πριν την εγκυμοσύνη.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 41 λεπτά , chris79 είπε:

Καλά να είμαστε και να γεμίσουμε! 
Υπαρχει τίποτα πιο όμορφο ;; 
Αυτο ήταν πάντα το όνειρο μου !! 

Χαίρομαι!!! Και εμένα μου άρεσαν πάντα τα παιδιά. Τα δίδυμα είναι μια ξεχωριστή εμπειρία. Πολλή κούραση και πολλή χαρά όμως. 

Το παιδάκι σου δεν θα ξέρει από πού του ήρθαν τόσα μωρά!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joann said:

Χαίρομαι!!! Και εμένα μου άρεσαν πάντα τα παιδιά. Τα δίδυμα είναι μια ξεχωριστή εμπειρία. Πολλή κούραση και πολλή χαρά όμως. 

Το παιδάκι σου δεν θα ξέρει από πού του ήρθαν τόσα μωρά!

Χαχαχα 

Ειναι παρά πολύ καλό παιδάκι και είμαι  σίγουρη ότι θα γίνει τέλειος μεγάλος αδερφός... αλλά ότι θα του πέσουν βαριά τα 2 θα του πέσουν ... 6 χρόνια βασιλιάς βλέπεις .... :) 

Καλα τα δικά σου θα μεγαλώσουν ως τρίδυμα και θα είναι σούπερ συμμορία !! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Χαχαχα 

Ειναι παρά πολύ καλό παιδάκι και είμαι  σίγουρη ότι θα γίνει τέλειος μεγάλος αδερφός... αλλά ότι θα του πέσουν βαριά τα 2 θα του πέσουν ... 6 χρόνια βασιλιάς βλέπεις .... :) 

Καλα τα δικά σου θα μεγαλώσουν ως τρίδυμα και θα είναι σούπερ συμμορία !! 

Το έκανα εικόνα στο μυαλό μου..και οφείλω να ομολογήσω ότι είναι μια πολύ όμορφη εικόνα ! Με το καλό να σας έρθουν τα νέα μέλη της οικογένειας ! Έχω κι εγώ ένα αγοράκι 7 ετών. Μακάρι να γίνει κι αυτός μεγάλος αδερφός κάποια στιγμή ! ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna Boo89 said:

Το έκανα εικόνα στο μυαλό μου..και οφείλω να ομολογήσω ότι είναι μια πολύ όμορφη εικόνα ! Με το καλό να σας έρθουν τα νέα μέλη της οικογένειας ! Έχω κι εγώ ένα αγοράκι 7 ετών. Μακάρι να γίνει κι αυτός μεγάλος αδερφός κάποια στιγμή ! ❤️

Στο ευχομαι κορίτσι μου ! 
Μακάρι να γίνει πραγματικότητα και για τις 2 μας !! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Katzei1982 είπε:

4PJMp3.pngΚορίτσια ξηρούς καρπούς τρώτε? Ξέρετε αν υπάρχει σε κάποιο περιορισμός? 

Εγώ έτρωγα και συνεχίζω να τρώω αμύγδαλα, φυστίκια και φουντούκια, όλα ωμά. Δε ρώτησα ακόμη τη γιατρό όμως διάβασα ότι έχουν πολλά οφέλη. Επίσης κρανμπερις και σύκα αποξηραμένα. 


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Χαχαχα 

Ειναι παρά πολύ καλό παιδάκι και είμαι  σίγουρη ότι θα γίνει τέλειος μεγάλος αδερφός... αλλά ότι θα του πέσουν βαριά τα 2 θα του πέσουν ... 6 χρόνια βασιλιάς βλέπεις .... :) 

Καλα τα δικά σου θα μεγαλώσουν ως τρίδυμα και θα είναι σούπερ συμμορία !! 

είναι τυχερός που θα αποκτήσει αδέλφια...είναι το ωραιότερο πράγμα! Εγώ νιώθω πολύ τυχερή που έχω τα αδελφια μου!

Και να σκεφτείς σκεφτόμουν αυτούς που έχουν τρίδυμα και έλεγα πως την παλεύουν ... Εδώ με τα δύο και τραβάμε "μανίκι". Που να φανταζομουν....

 

 

 

2 ώρες πρίν, Balloo είπε:

Κι εγώ είχα απειρα μετά την ΕΤ, όμως σταμάτησαν εδώ και δυο μέρες. Μήπως είναι σύμπτωμα κι όχι από τα φάρμακα? Να μας πούνε και τα κορίτσια που δε παίρνουν προγεστερόνη.

Κορίτσια εγώ στην εγκυμοσύνη από εξωσωματική έπαιρνα κολπικά utrogestan και δεν καταλάβαινα αν είχα υγρά. Έβγαιναν και αυτά και γινόταν χαμός. 

Σε αυτήν που δεν παίρνω κάτι έχω λίγα αλλά όχι κάτι φοβερό!

Φυσιολογικά ειναι όλα μη φοβάστε. Εγώ έκανα σαν τρελή στην πρώτη εγκυμοσύνη μετά από αυτά που είχα τραβήξει. Αυτό που νιώθω τώρα είναι φυσιολογικό; Μήπως κάτι δεν πάει καλά; Ωχ αυτός ο πόνος τι ήταν; Όλα καλά πήγαν και ας ήταν εγκυμοσύνη υψηλού κίνδυνου γιατι είχα δύο μωρά! 

Απολαύστε τις εγκυμοσυνες σας γιατί σαν την πρώτη δεν θα είναι καμία... Κοιμαστε οπότε θελετε, σας προσέχουν ολοι, τρώτε τα καλύτερα για το μωρό σας, φροντίζετε τον εαυτό σας... Στο επόμενο μωρό θα ειναι σαν να μην ειστε έγκυες!

  • Μου αρέσει 6
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Πως είναι οι εγκυουλες της ομάδας? 

Καλησπέρα κορίτσια ετοιμάζομαι σιγά σιγά έχουμε τον πρώτο υπέρηχο σήμερα το βραδάκι, δεν είχε άλλη ώρα ο γιατρός, έχω μεγάλη αγωνία τι να γίνεται εκεί μέσα! Ελπίζω να είναι όλα καλά 

  • Μου αρέσει 2

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Papaki@ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ετοιμάζομαι σιγά σιγά έχουμε τον πρώτο υπέρηχο σήμερα το βραδάκι, δεν είχε άλλη ώρα ο γιατρός, έχω μεγάλη αγωνία τι να γίνεται εκεί μέσα! Ελπίζω να είναι όλα καλά 

Σε νιωθουμε απόλυτα να ξερεις!Εγω εβαλα το 2ο υπέρηχο σε μια βδομαδα απο τωρα στις 25 κι εχω μεγαλη αγωνια ν ακούσω καρδουλα.

Ολα καλα θα πάνε,είναι πολυ όμορφη στιγμή!

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ετοιμάζομαι σιγά σιγά έχουμε τον πρώτο υπέρηχο σήμερα το βραδάκι, δεν είχε άλλη ώρα ο γιατρός, έχω μεγάλη αγωνία τι να γίνεται εκεί μέσα! Ελπίζω να είναι όλα καλά 

Όλα θα είναι υπέροχα και φυσικά περιμένουμε νέα σου ότι ώρα κι αν τελειώσεις!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ said:

Καλησπέρα κορίτσια ετοιμάζομαι σιγά σιγά έχουμε τον πρώτο υπέρηχο σήμερα το βραδάκι, δεν είχε άλλη ώρα ο γιατρός, έχω μεγάλη αγωνία τι να γίνεται εκεί μέσα! Ελπίζω να είναι όλα καλά 

Θα περιμένουμε τα νέα σου !! 
Να σκέφτεσαι ότι όλα είναι μια χαρά!!

Just now, Joka said:

Σε νιωθουμε απόλυτα να ξερεις!Εγω εβαλα το 2ο υπέρηχο σε μια βδομαδα απο τωρα στις 25 κι εχω μεγαλη αγωνια ν ακούσω καρδουλα.

Ολα καλα θα πάνε,είναι πολυ όμορφη στιγμή!

Εγώ χθες το έπαιξα άνετη στο γιατρό και του έλεγα βάλε ραντεβού σε 3 εβδομάδες ... εκείνος μου είπε ότι όριο είναι οι 2 και έτσι συμβιβάστηκα με τον 2ο υπέρηχο για 1 Ιουλίου ... και σήμερα σκέφτομαι ότι θα σκάσω μέχρι τότε .... και αν μπορούσα θα πήγαινα κάθε μέρα ;) 

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Θα περιμένουμε τα νέα σου !! 
Να σκέφτεσαι ότι όλα είναι μια χαρά!!

Εγώ χθες το έπαιξα άνετη στο γιατρό και του έλεγα βάλε ραντεβού σε 3 εβδομάδες ... εκείνος μου είπε ότι όριο είναι οι 2 και έτσι συμβιβάστηκα με τον 2ο υπέρηχο για 1 Ιουλίου ... και σήμερα σκέφτομαι ότι θα σκάσω μέχρι τότε .... και αν μπορούσα θα πήγαινα κάθε μέρα ;) 

Α σοβαρα?Υπαρχει τετοιο όριο?Γι αυτο ο δικος μου με βαλε στις 2 βδομαδες,μάλιστα.

Εγω καθε μερα,μ αυτη τη σκεψη.Να ειναι καλά?Να προχωραει η εγκυμοσυνη?

Κι ο υπερηχος δεν κρατησε πανω απο 2 λεπτα.Ουτε μας ειπε μεγεθος.Μου φαινεται πρεπει να επικοινωνήσω με τη γυναικολογο μου...


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ετοιμάζομαι σιγά σιγά έχουμε τον πρώτο υπέρηχο σήμερα το βραδάκι, δεν είχε άλλη ώρα ο γιατρός, έχω μεγάλη αγωνία τι να γίνεται εκεί μέσα! Ελπίζω να είναι όλα καλά 

Μπράβο κοριτσάκι μου με το καλό... Αντε θα περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου.. Όλα θα πάνε τελειαααα❤️

Just now, Joka είπε:

Σε νιωθουμε απόλυτα να ξερεις!Εγω εβαλα το 2ο υπέρηχο σε μια βδομαδα απο τωρα στις 25 κι εχω μεγαλη αγωνια ν ακούσω καρδουλα.

Ολα καλα θα πάνε,είναι πολυ όμορφη στιγμή!

Αχ μόνο εγω δεν έχω κάνει ακόμα υπέρηχο... Είπαμε για τις 29...θα σκάσω μέχρι τοτε

  • Μου αρέσει 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...