Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Balloo είπε:

Τι τέλεια νεαααααααα!!!! Γιούπιιι!!! Καλώς όρισες κοριτσάρα μου ❤️

Εγώ έχω ραντεβού στις 26! Ποια πάει πρώτη άραγε?

Εγω πρώτα ο Θεός στις 29...με πρόλαβες.. Ρώτα και ότι ξεχάσεις συμπληρώνω εγώ χαχαχα

  • Χαχα 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγώ πρώτο ραντεβού στο γιατρό τη Δευτέρα στις 22/06 οπότε θα τα ρωτήσω όλα & θα σας ενημερώσω.

Ερωτησούλα: Καμία που έχει συλλάβει φυσιολογικά έχουμε στο group?

Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

εγώ πρώτο ραντεβού στο γιατρό τη Δευτέρα στις 22/06 οπότε θα τα ρωτήσω όλα & θα σας ενημερώσω.

Ερωτησούλα: Καμία που έχει συλλάβει φυσιολογικά έχουμε στο group?

Ναι εγωωωωω.. Μετά από δύο αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικής έμεινα φυσιολογικά :)

  • Μου αρέσει 5

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Κοριτσια στον εξωσωματικο θα πατε μεχρι να δειτε καρδουλα?Μετα?Θα συνεχίσετε ή όχι?

Εγώ στέλνω τους υπερήχους με μέιλ. Με παρακολουθεί μόνο ο γιατρός μου. Άσε που ο εξωσωματικός μου είναι μακριά.

@FlowerMom τρόμαξε το μάτι σου ε??? Χιχιχιχιχι! ❤️ 

Είναι και η @Katzei1982 ❤️ !!

 

Just now, FlowerMom είπε:

 

  • Μου αρέσει 2

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Katzei1982 said:

Οποία πάει πρώτη κορίτσια στον γιατρό να μάθει και να μας ενημερωσει.. Γιατί σε λίγο θα χει τρελό καύσωνα... Ξέρω ότι δεν κάνει σίγουρα να είναι η κοιλίτσα εκτεθειμένη στον ήλιο... 

Λοιπόν μου τα είπε εμένα όλα σήμερα 

Δεν τρώμε έξω λαχανικά ωμά αλλά μόνο από το σπίτι καλά πλυμένα με νερό και ξύδι. 
Δεν τρώμε στρείδια , μύδια και γυαλιστερές.

Κρεατα ψάρια καλά ψημένα αλλά αποφυγή σολωμου , τόνου , ξιφία που περιέχουν βαρέα μέταλλα (μου είπε 1 φορά το μήνα είναι οκ). 
Οχι μαλακα τυριά και τυριά με μύκητες (ροκφόρ). 
Σεξ θεωρητικά ναι εκτός αν δούμε αίμα 

Μπάνιο θάλασσα ναι αλλά να είναι καθαρά (καλύτερα όχι Αττική )

Γυμναστική ναι αλλά όχι με πάνω από 120 παλμούς η καρδιά 

Οχι βάρη , περπάτημα ναι και πολύ , σκάλες οκ 

Πρωτο πράγμα που μου είπε : είσαι έγκυος και όχι άρρωστη !! 

Just now, Joka said:

Καλως τη διδυμομανουλα!Πόσο είσαι τώρα?

5w6d σήμερα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo said:

 

@FlowerMom τρόμαξε το μάτι σου ε??? Χιχιχιχιχι! ❤️ 

 

E λίιιιιιιιγο. Δηλαδή σας θαυμάζω πάρα πολύ για όλη τη διαδρομή που έχετε περάσει και το πόσο πολύ το θέλετε ώστε να μπείτε σε όλη τη διαδικασία αλλά επειδή η δική μου ιστορία ήρθε πιο αβίαστα, δεν ταυτίζομαι τόσο με αυτή την πολυετή αγωνία, χωρίς παρεξήγηση. <3 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Λοιπόν μου τα είπε εμένα όλα σήμερα 

Δεν τρώμε έξω λαχανικά ωμά αλλά μόνο από το σπίτι καλά πλυμένα με νερό και ξύδι. 
Δεν τρώμε στρείδια , μύδια και γυαλιστερές.

Κρεατα ψάρια καλά ψημένα αλλά αποφυγή σολωμου , τόνου , ξιφία που περιέχουν βαρέα μέταλλα (μου είπε 1 φορά το μήνα είναι οκ). 
Οχι μαλακα τυριά και τυριά με μύκητες (ροκφόρ). 
Σεξ θεωρητικά ναι εκτός αν δούμε αίμα 

Μπάνιο θάλασσα ναι αλλά να είναι καθαρά (καλύτερα όχι Αττική )

Γυμναστική ναι αλλά όχι με πάνω από 120 παλμούς η καρδιά 

Οχι βάρη , περπάτημα ναι και πολύ , σκάλες οκ 

Πρωτο πράγμα που μου είπε : είσαι έγκυος και όχι άρρωστη !! 

5w6d σήμερα 

Πολυ νωρις ακουσατε καρδουλες μπραβο!Εγω πηγα σαν εσενα πρωτο υπέρηχο και ειδαμε μονο σακο και το εμβρυο.Και μου εκλεισε για υπερηχο σε 2 βδομαδες,στο τελος δλδ των 7 βδομαδων κι εχω φαει τα λυσσακα μου!!

Φοβερος ο γιατρος σου,ετσι ακριβως λεει κι η δική μου!!

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Λοιπόν μου τα είπε εμένα όλα σήμερα 

Δεν τρώμε έξω λαχανικά ωμά αλλά μόνο από το σπίτι καλά πλυμένα με νερό και ξύδι. 
Δεν τρώμε στρείδια , μύδια και γυαλιστερές.

Κρεατα ψάρια καλά ψημένα αλλά αποφυγή σολωμου , τόνου , ξιφία που περιέχουν βαρέα μέταλλα (μου είπε 1 φορά το μήνα είναι οκ). 
Οχι μαλακα τυριά και τυριά με μύκητες (ροκφόρ). 
Σεξ θεωρητικά ναι εκτός αν δούμε αίμα 

Μπάνιο θάλασσα ναι αλλά να είναι καθαρά (καλύτερα όχι Αττική )

Γυμναστική ναι αλλά όχι με πάνω από 120 παλμούς η καρδιά 

Οχι βάρη , περπάτημα ναι και πολύ , σκάλες οκ 

Πρωτο πράγμα που μου είπε : είσαι έγκυος και όχι άρρωστη !! 

5w6d σήμερα 

Αχχχ τα ίδια ακριβώς και μενα.. Μου λέει είσαι έγκυος και όχι άρρωστη... Τρώτε τοστακι βάζετε τυρί και γαλοπούλα? 


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Εγώ έκλεισα την 7η εβδομάδα σήμερα. Άκουσα και καρδούλα. Εγώ έμεινα φυσιολογικά έγκυος αλλά έχω δύο μωράκια 7 μηνών από εξωσωματική. έγινε το θαύμα όπως καταλαβαίνετε εκεί που δεν το περιμέναμε και ξαφνικά θα βρεθώ ( πρώτα ο Θεός) με τρία μωρά....

Να μη φοβάστε με τους πόνους περιόδου εγώ στα δίδυμα είχα συνέχεια συνέχεια συνέχεια. Μεγαλώνει η μήτρα παρά πολύ γι'αυτό πονάτε.

Σας φιλώ!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Joka said:

Πολυ νωρις ακουσατε καρδουλες μπραβο!Εγω πηγα σαν εσενα πρωτο υπέρηχο και ειδαμε μονο σακο και το εμβρυο.Και μου εκλεισε για υπερηχο σε 2 βδομαδες,στο τελος δλδ των 7 βδομαδων κι εχω φαει τα λυσσακα μου!!

Φοβερος ο γιατρος σου,ετσι ακριβως λεει κι η δική μου!!

Δεν ακούσαμε γιατί λέει δεν κάνει ακόμα να βάλει το μηχάνημα να ακούσουμε ... αλλά τις είδαμε που πάλλονταν. 
Σε 2 βδομάδας που θα ξαναπάμε λογικά θα ακούσουμε... 

Μου είπε ότι θεωρεί πολύ καλό που είδαμε καρδιακή λειτουργία τόσο νωρίς. Συνήθως λέει είναι καλό να φαίνεται η καρδιακή λειτουργία από τα 6 χιλιοστά και πάνω και τα δικά μας ήταν από 2 χιλιοστά το καθένα !! 
Ευχομαι να συνεχίσουν έτσι καλά !!! 
Ειμαι μαγκωμένη αλλά ταυτόχρονα πολύ χαρούμενη! 
 

Just now, Katzei1982 said:

Αχχχ τα ίδια ακριβώς και μενα.. Μου λέει είσαι έγκυος και όχι άρρωστη... Τρώτε τοστακι βάζετε τυρί και γαλοπούλα? 

Ναι κανονικά (για το τεστακι) 

Just now, Joann said:

Γεια σας κορίτσια! Εγώ έκλεισα την 7η εβδομάδα σήμερα. Άκουσα και καρδούλα. Εγώ έμεινα φυσιολογικά έγκυος αλλά έχω δύο μωράκια 7 μηνών από εξωσωματική. έγινε το θαύμα όπως καταλαβαίνετε εκεί που δεν το περιμέναμε και ξαφνικά θα βρεθώ ( πρώτα ο Θεός) με τρία μωρά....

Να μη φοβάστε με τους πόνους περιόδου εγώ στα δίδυμα είχα συνέχεια συνέχεια συνέχεια. Μεγαλώνει η μήτρα παρά πολύ γι'αυτό πονάτε.

Σας φιλώ!

Εγώ έχω ένα γιο 6 χρόνων από φυσιολογική σύλληψη και τώρα με εξωσωματική πάμε για αλλά 2 πρώτα ο Θεός  ... είμαι το αντίστροφο σου :) 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Από πονακια αλλο τίποτα.... Μην ανησυχείς με τον γιατρό που μίλησα μου πε ότι είναι φυσιολογικότατο και μεγαλώνει η μήτρα 

Κορίτσια μου έχετε ρωτήσει τον γιατρό αν επιτρέπεται το μπάνιο στη θάλασσα? Πρέπει να κάνουμε λίστα ερωτήσεων μου φαίνεται. Ότι ξεχνάει η μία να το ρωτάει η άλλη :)

Για μπάνιο στην θάλασσα: εμένα μου είπε ότι μπορώ κανονικά αλλά προσοχή να αλλάζω μαγιό! Βέβαια τον είδα επιφυλακτικό και του είπα «Γιατρέ δεν πειράζει για μια χρονιά να μην βγάλω αυτό το κορμί στην παραλία» ΥΡ άντε τώρα να αλλάζεις κάθε λίγο το ολόσωμο  :-P


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 said:

Για μπάνιο στην θάλασσα: εμένα μου είπε ότι μπορώ κανονικά αλλά προσοχή να αλλάζω μαγιό! Βέβαια τον είδα επιφυλακτικό και του είπα «Γιατρέ δεν πειράζει για μια χρονιά να μην βγάλω αυτό το κορμί στην παραλία» ΥΡ άντε τώρα να αλλάζεις κάθε λίγο το ολόσωμο  :-P

Ναι κι εμένα μου είπε για το μαγιώ και εγώ σε ολόσωμο σίγουρα με τόσες μελανιές από τις ενέσεις !!! Το ίδιο ακριβώς σκέφτηκα !

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Για μπάνιο στην θάλασσα: εμένα μου είπε ότι μπορώ κανονικά αλλά προσοχή να αλλάζω μαγιό! Βέβαια τον είδα επιφυλακτικό και του είπα «Γιατρέ δεν πειράζει για μια χρονιά να μην βγάλω αυτό το κορμί στην παραλία» ΥΡ άντε τώρα να αλλάζεις κάθε λίγο το ολόσωμο  :-P

Χαχαχα και γω τα ίδια με σένα.. Λέω αμάν και τι κάναμε να μείνουμε εγκύουλες.. Δεν πειράζει ας πλατσουρισουμε ενα καλοκαίρι στη μπανιέρα μας :)


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Αχχχ τα ίδια ακριβώς και μενα.. Μου λέει είσαι έγκυος και όχι άρρωστη... Τρώτε τοστακι βάζετε τυρί και γαλοπούλα? 

Καλά, έχω πάθει κρίση με τα γαλακτοκομικά. Φέτα, τυρί, γιαούρτι, κεφίρ, γάλα, χαμός! (κρέας δεν τρώω τα τελευταία 4 χρόνια). Γιατί όμως ρωτάς για το τοστ..?? Διάβασες κάτι? 

Just now, Joann είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εγώ έκλεισα την 7η εβδομάδα σήμερα. Άκουσα και καρδούλα. Εγώ έμεινα φυσιολογικά έγκυος αλλά έχω δύο μωράκια 7 μηνών από εξωσωματική. έγινε το θαύμα όπως καταλαβαίνετε εκεί που δεν το περιμέναμε και ξαφνικά θα βρεθώ ( πρώτα ο Θεός) με τρία μωρά....

Να μη φοβάστε με τους πόνους περιόδου εγώ στα δίδυμα είχα συνέχεια συνέχεια συνέχεια. Μεγαλώνει η μήτρα παρά πολύ γι'αυτό πονάτε.

Σας φιλώ!

Καλώς όρισες κορίτσι μου!! Αχ μπράβο!! Υπέροχα και τα δικά σου νέα!! Είσαι ήδη μανούλα οπότε η δική σου εμπειρία θα μας είναι πολύτιμη ❤️

Τελικά είμαστε μπόλικες. Προβλέπεται μεγάλος αριθμός Υδροχόων το '21..

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...