Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Katzei1982 είπε:

Από πονακια αλλο τίποτα.... Μην ανησυχείς με τον γιατρό που μίλησα μου πε ότι είναι φυσιολογικότατο και μεγαλώνει η μήτρα 

Κορίτσια μου έχετε ρωτήσει τον γιατρό αν επιτρέπεται το μπάνιο στη θάλασσα? Πρέπει να κάνουμε λίστα ερωτήσεων μου φαίνεται. Ότι ξεχνάει η μία να το ρωτάει η άλλη :)

Η αλήθεια είναι ότι με έπιανε έντονα ο πόνος όταν ήμουν μπρούμυτα. Όταν άλλαζα στάση κάπως ηρεμούσε. Αχ, όπως και να'χει με αγχώνουν τα ριμαδια τα πονάκια.. Και μόλις με ξανάπιασαν. Για τη θάλασσα θα περιμένω τέλος Ιουλίου να κλείσω τρίμηνο και μετά. Απ'ότι διάβασα δεν απαγορεύεται, ίσα ίσα κάνει και καλό, αρκεί η θάλασσα να είναι καθαρή και να αλλάζουμε κατευθείαν αφού βγούμε. Θα ρωτήσω φυσικά και τη γιατρό την επόμενη Παρασκευή. Πωπω, όντως πρέπει να κάνουμε λίστα! Όλα είναι τόσο άγνωστα..

Just now, @ngelina81 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! 

Σχετικά με τον υπολογισμό της κύησης που λέγαμε... Έλυσε το μυστήριο ο άνδρας μου... Από την ημέρα της εμβρυονεταφορας αφαιρουν 5 ( αν ήταν 5 ημερών βλαστοκυστης) και μετά αφαιρουν 14 ( ημέρες για την ωορρηξία) και η ημερομηνία που προκύπτει την θεωρούν ως ΤΕΡ ( και μερικές φορές μπορεί να συμπίπτει με την κανονική, άλλες φορές οχι).

 

Ναι, έτσι ακριβώς είναι!

Just now, Nini- είπε:

Μακάρι κορίτσι μου!! Είμαστε ακριβώς στην ίδια βδομάδα και εγω 19/5 εκανα την μεταφορά! 
Ο γιατρος που με είδε προχθές μου ειπε ότι όλα είναι φυσιολογικά και ούτε φαίνεται να έχω κάποιο αιμάτωμα ! Αλλα είδα ακόμη 2 φορές αίμα και σήμερα μου είπε να σταματήσω την αντιπηκτική που βάζω ! Δεν ξερω αγχώνομαι πολύ !! 

Αφού ο γιατρός δεν είδε αιμάτωμα τότε είναι από τις αντιπηκτικές και αφού είπε ότι όλα είναι φυσιολογικά, τότε όλα είναι καλά! Ελπίζω να μη ξαναδείς αιματάκι και να ηρεμήσεις ❤️

Έχεις θέμα με θρομβοφιλια ή τις έκανες προληπτικά?

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Papaki@ είπε:

εγώ δεν πήρα καθόλου άδεια αυτήν την φορά, δεν ήθελα να το ξέρουν στη δουλειά,

ναι κάθομαι κατά βάση

Papaki@ έχει δίκιο η Balloo κανένας δεν θα το εκτιμήσει στην τελική... Προστάτευσε τον εαυτό σου και το φασολακι σου όσο μπορείς... Σε καταλαβαίνω με τη δουλειά...κι εγώ δεν ήθελα να ξέρουν αλλά επειδή στη δουλειά μου έχω πολύ ορθοστασία και επικίνδυνες καταστάσεις προτίμησα να το πω και να πάρω αναρρωτική...

  • Μου αρέσει 2

1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Σχεδόν κάθε μέρα!!! Πονάκια περιόδου και πόνους από κάτω!! Και εγώ πανικόβλητη είμαι μήπως δω αίμα! Όμως διάβασα ότι πονάμε γιατί ανοίγει η μήτρα! Εύχομαι να είναι αυτό!!!

Κι εγω πονους περιοδου κανονικα οπως πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος.Και στην κοιλια διασπαρτα και στη μεση και από κάτω.Κι μια μονιμη υγρασια.Φυσικα κι εγώ ολο κοιταζω μην ειναι αιμα.Νομιζω ετσι θα κυλησει ολο το πρωτο τριμηνο.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Balloo said:

Καλημέρα! Κορίτσια είμαι μέσα στο άγχος.. Από προχθές το βράδυ ξεκίνησα να έχω πόνους χαμηλά, κυρίως όταν ξαπλώνω. Σήμερα, ξύπνησα στις 6 για να πάω τουαλέτα και μετά πονούσα, ένας παρατεταμένος πόνος περιόδου. Εσείς έχετε πονάκια?

Καλησπέρα!! Εγώ λέω να μην ανησυχείς! Πιστεύω είναι φυσιολογικό !
Χθες το βράδυ κι εγώ ξύπνησα και ειχα πόνους περιόδου για 1-1,5 ώρα και τρόμαξα. 
Το πρωί είχα ραντεβού για τον πρώτο υπέρηχο όπου είδαμε 2 σάκους και 2 τελίτσες που αναβόσβηναν !!!  
Ειπα λοιπόν δειλά δειλά να μπω κι εγώ στην ομαδούλα!! :) :) 

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

Εμένα οι απορίες μου είναι οι εξής:

Σεξ?

Μπάνιο Θάλασσα & Ήλιος?

Ωμό ψάρι (τύπου ταρταρ, σεβίτσε, καρπάτσιο)

1 καφέ την ημέρα ελαφρύ?

 

Εμένα για σεξ μου πε με πολύ προσοχή η καθόλου αλλά μετά το τρίμηνο... Να σου πω μεταξύ μας και μεις δεν θέλουμε φοβόμαστε.... Για ώμο ψάρι με τιποταααα... Υπάρχει μεγάλος κίνδυνος.. Για καφέ μου πε ότι ένας ελαφρύς δεν πειράζει. Ευτυχώς σε αυτό δεν έχω θέμα γιατί καφέ έπινα σπάνια 


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, FlowerMom είπε:

Εμένα οι απορίες μου είναι οι εξής:

Σεξ?

Μπάνιο Θάλασσα & Ήλιος?

Ωμό ψάρι (τύπου ταρταρ, σεβίτσε, καρπάτσιο)

1 καφέ την ημέρα ελαφρύ?

 

Θα σου πω τι διάβασα, οπότε μη δώσεις βάση στα γραφόμενά μου! Θα μας πούνε οι γιατροί μας. Για το μπάνιο διάβασα αυτό που έγραψα πιο πάνω στην Katzei. Το ωμό ψάρι ξέρω ότι απαγορεύεται. Το ένα καφεδάκι επιτρέπεται (εγώ βέβαια από την μέρα που έκοψα το τσιγάρο δεν μπόρεσα να ξαναπιώ). Κι όσο αφορά στο σεξ, στην εξωσωματική αποφεύγεται το πρώτο τρίμηνο. Αναλόγως την περίπτωση, ο γιατρός δίνει το οκ.

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Η αλήθεια είναι ότι με έπιανε έντονα ο πόνος όταν ήμουν μπρούμυτα. Όταν άλλαζα στάση κάπως ηρεμούσε. Αχ, όπως και να'χει με αγχώνουν τα ριμαδια τα πονάκια.. Και μόλις με ξανάπιασαν. Για τη θάλασσα θα περιμένω τέλος Ιουλίου να κλείσω τρίμηνο και μετά. Απ'ότι διάβασα δεν απαγορεύεται, ίσα ίσα κάνει και καλό, αρκεί η θάλασσα να είναι καθαρή και να αλλάζουμε κατευθείαν αφού βγούμε. Θα ρωτήσω φυσικά και τη γιατρό την επόμενη Παρασκευή. Πωπω, όντως πρέπει να κάνουμε λίστα! Όλα είναι τόσο άγνωστα..

Ναι, έτσι ακριβώς είναι!

Αφού ο γιατρός δεν είδε αιμάτωμα τότε είναι από τις αντιπηκτικές και αφού είπε ότι όλα είναι φυσιολογικά, τότε όλα είναι καλά! Ελπίζω να μη ξαναδείς αιματάκι και να ηρεμήσεις ❤️

Έχεις θέμα με θρομβοφιλια ή τις έκανες προληπτικά?

Φαντάσου και γω μόλις νιώσω πονακια τρέχω κατευθείαν τουαλέτα μηπως έχω αίμα... Παναγία μου τρομος... Αχ ποτέ θα το ξεπεράσουμε... 

Just now, chris79 είπε:

Καλησπέρα!! Εγώ λέω να μην ανησυχείς! Πιστεύω είναι φυσιολογικό !
Χθες το βράδυ κι εγώ ξύπνησα και ειχα πόνους περιόδου για 1-1,5 ώρα και τρόμαξα. 
Το πρωί είχα ραντεβού για τον πρώτο υπέρηχο όπου είδαμε 2 σάκους και 2 τελίτσες που αναβόσβηναν !!!  
Ειπα λοιπόν δειλά δειλά να μπω κι εγώ στην ομαδούλα!! :) :) 

Ααααα μπράβο αγάπημενη...τι καλά... Με το καλό αγάπη καλή και τελειομηνη εγκυμοσυνη :)

  • Μου αρέσει 3
  • Λυπημένη/-ος 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

Εμένα οι απορίες μου είναι οι εξής:

Σεξ?

Μπάνιο Θάλασσα & Ήλιος?

Ωμό ψάρι (τύπου ταρταρ, σεβίτσε, καρπάτσιο)

1 καφέ την ημέρα ελαφρύ?

 

Ψάρια μου είπε μόνο ελληνικων θαλασσών πχ φαγκρι, τσιπούρα, γαύρο καλά ψημένα

Όχι σολωμό δλδ

Καφέ μου είπε έναν την ημέρα ναι και ακόμα καλύτερα αν είναι ελληνικός ή φίλτρου

Εγώ έχω πάρει ντεκαφεινε 

  • Μου αρέσει 1

1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Ναι αυτο με τη θαλασσα δεν παλεύεται.Γιατι να μην επιτρέπεται?Δε νομίζω οτι το απαγορεύει αυτό κανένας γιατρός.

Οποία πάει πρώτη κορίτσια στον γιατρό να μάθει και να μας ενημερωσει.. Γιατί σε λίγο θα χει τρελό καύσωνα... Ξέρω ότι δεν κάνει σίγουρα να είναι η κοιλίτσα εκτεθειμένη στον ήλιο... 

  • Μου αρέσει 3

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, chris79 είπε:

Καλησπέρα!! Εγώ λέω να μην ανησυχείς! Πιστεύω είναι φυσιολογικό !
Χθες το βράδυ κι εγώ ξύπνησα και ειχα πόνους περιόδου για 1-1,5 ώρα και τρόμαξα. 
Το πρωί είχα ραντεβού για τον πρώτο υπέρηχο όπου είδαμε 2 σάκους και 2 τελίτσες που αναβόσβηναν !!!  
Ειπα λοιπόν δειλά δειλά να μπω κι εγώ στην ομαδούλα!! :) :) 

Τι τέλεια νεαααααααα!!!! Γιούπιιι!!! Καλώς όρισες κοριτσάρα μου ❤️

Just now, Katzei1982 είπε:

Οποία πάει πρώτη κορίτσια στον γιατρό να μάθει και να μας ενημερωσει.. Γιατί σε λίγο θα χει τρελό καύσωνα... Ξέρω ότι δεν κάνει σίγουρα να είναι η κοιλίτσα εκτεθειμένη στον ήλιο... 

Εγώ έχω ραντεβού στις 26! Ποια πάει πρώτη άραγε?


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλησπέρα!! Εγώ λέω να μην ανησυχείς! Πιστεύω είναι φυσιολογικό !
Χθες το βράδυ κι εγώ ξύπνησα και ειχα πόνους περιόδου για 1-1,5 ώρα και τρόμαξα. 
Το πρωί είχα ραντεβού για τον πρώτο υπέρηχο όπου είδαμε 2 σάκους και 2 τελίτσες που αναβόσβηναν !!!  
Ειπα λοιπόν δειλά δειλά να μπω κι εγώ στην ομαδούλα!! :) :) 

Καλως τη διδυμομανουλα!Πόσο είσαι τώρα?

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλησπέρα!! Εγώ λέω να μην ανησυχείς! Πιστεύω είναι φυσιολογικό !
Χθες το βράδυ κι εγώ ξύπνησα και ειχα πόνους περιόδου για 1-1,5 ώρα και τρόμαξα. 
Το πρωί είχα ραντεβού για τον πρώτο υπέρηχο όπου είδαμε 2 σάκους και 2 τελίτσες που αναβόσβηναν !!!  
Ειπα λοιπόν δειλά δειλά να μπω κι εγώ στην ομαδούλα!! :) :) 

Συγχαρητήρια!!!! Να έχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!

  • Μου αρέσει 1

1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Η αλήθεια είναι ότι με έπιανε έντονα ο πόνος όταν ήμουν μπρούμυτα. Όταν άλλαζα στάση κάπως ηρεμούσε. Αχ, όπως και να'χει με αγχώνουν τα ριμαδια τα πονάκια.. Και μόλις με ξανάπιασαν. Για τη θάλασσα θα περιμένω τέλος Ιουλίου να κλείσω τρίμηνο και μετά. Απ'ότι διάβασα δεν απαγορεύεται, ίσα ίσα κάνει και καλό, αρκεί η θάλασσα να είναι καθαρή και να αλλάζουμε κατευθείαν αφού βγούμε. Θα ρωτήσω φυσικά και τη γιατρό την επόμενη Παρασκευή. Πωπω, όντως πρέπει να κάνουμε λίστα! Όλα είναι τόσο άγνωστα..

Ναι, έτσι ακριβώς είναι!

Αφού ο γιατρός δεν είδε αιμάτωμα τότε είναι από τις αντιπηκτικές και αφού είπε ότι όλα είναι φυσιολογικά, τότε όλα είναι καλά! Ελπίζω να μη ξαναδείς αιματάκι και να ηρεμήσεις ❤️

Έχεις θέμα με θρομβοφιλια ή τις έκανες προληπτικά?

Εχω πολύ ήπιας μορφής θρομβοφιλιας που δεν είναι κάτι ανησυχητικό απ´οτι μου ειπε η αιματολόγος !   Θα δείξει θα πάρω ξανά το απόγευμα να μου δώσει οδηγίες ο γιατρος μου είπαν ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, @ngelina81 είπε:

Ψάρια μου είπε μόνο ελληνικων θαλασσών πχ φαγκρι, τσιπούρα, γαύρο καλά ψημένα

Όχι σολωμό δλδ

Καφέ μου είπε έναν την ημέρα ναι και ακόμα καλύτερα αν είναι ελληνικός ή φίλτρου

Εγώ έχω πάρει ντεκαφεινε 

Σεξ μετά το τρίμηνο 

Θάλασσα και ήλιο να το αποφευγω όσο μπορώ


1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...