Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      • Ευχή 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, chris79 είπε:

Δεν ακούσαμε γιατί λέει δεν κάνει ακόμα να βάλει το μηχάνημα να ακούσουμε ... αλλά τις είδαμε που πάλλονταν. 
Σε 2 βδομάδας που θα ξαναπάμε λογικά θα ακούσουμε... 

Μου είπε ότι θεωρεί πολύ καλό που είδαμε καρδιακή λειτουργία τόσο νωρίς. Συνήθως λέει είναι καλό να φαίνεται η καρδιακή λειτουργία από τα 6 χιλιοστά και πάνω και τα δικά μας ήταν από 2 χιλιοστά το καθένα !! 
Ευχομαι να συνεχίσουν έτσι καλά !!! 
Ειμαι μαγκωμένη αλλά ταυτόχρονα πολύ χαρούμενη! 
 

Ναι κανονικά (για το τεστακι) 

Εγώ έχω ένα γιο 6 χρόνων από φυσιολογική σύλληψη και τώρα με εξωσωματική πάμε για αλλά 2 πρώτα ο Θεός  ... είμαι το αντίστροφο σου :) 

Χαχαχαχα!!! Με το καλό φίλη μου! Θα γεμίσουμε παιδιά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, chris79 είπε:

Δεν ακούσαμε γιατί λέει δεν κάνει ακόμα να βάλει το μηχάνημα να ακούσουμε ... αλλά τις είδαμε που πάλλονταν. 
Σε 2 βδομάδας που θα ξαναπάμε λογικά θα ακούσουμε... 

Μου είπε ότι θεωρεί πολύ καλό που είδαμε καρδιακή λειτουργία τόσο νωρίς. Συνήθως λέει είναι καλό να φαίνεται η καρδιακή λειτουργία από τα 6 χιλιοστά και πάνω και τα δικά μας ήταν από 2 χιλιοστά το καθένα !! 
Ευχομαι να συνεχίσουν έτσι καλά !!! 
Ειμαι μαγκωμένη αλλά ταυτόχρονα πολύ χαρούμενη! 
 

Ναι κανονικά (για το τεστακι) 

Εγώ έχω ένα γιο 6 χρόνων από φυσιολογική σύλληψη και τώρα με εξωσωματική πάμε για αλλά 2 πρώτα ο Θεός  ... είμαι το αντίστροφο σου :) 

Αχ δεν ήξερα ότι έχεις άλλο ένα μικρούλι!! Να το χαίρεσαι ❤️

  • Ευχαριστώ 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

Εμένα οι απορίες μου είναι οι εξής:

Σεξ?

Μπάνιο Θάλασσα & Ήλιος?

Ωμό ψάρι (τύπου ταρταρ, σεβίτσε, καρπάτσιο)

1 καφέ την ημέρα ελαφρύ?

 

Σεξ;;; Τι είναι αυτό; Δεν τολμώ να ρωτήσω, φυσικά ούτε να το πράξω, έφτυσα αίμα για να φτάσω έως εδώ! (Πέρα την πλάκα νομίζω μετά το 1ο τρίμηνο είναι ασφαλές)

Μπάνιο: το ανέφερα και αλλού. Είπε ναι αλλά με αλλαγή στο βρεγμένο ΜΑΓΙΟ! 
 

Ήλιος: διάβασα ότι σε κάποιες χρειάζονται οι διαθερμίες, σε άλλα άρθρο ότι το έμβρυο ζεσταίνεται και μπορεί να γίνει αποβολή (ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ) Εγώ κάθομαι μόνο 10’ ίσα ίσα για βιταμίνη D

Ωμό ψάρι:  Σε διάφορα άρθρα λένε να τα αποφεύγουμε, επίσης κονσέρβα τόνου ΟΧΙ

Καφέ: 1 την ημέρα, όχι νες-φραπέ! 
 

αυτά που αναφέρω κάποια τα έχω διαβάσει, βέβαια η κάθε περίπτωση της κάθε κοπέλας είναι διαφορετική και ο γιατρός μας, ξέρει καλύτερα!!! 


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλησπέρα!! Εγώ λέω να μην ανησυχείς! Πιστεύω είναι φυσιολογικό !
Χθες το βράδυ κι εγώ ξύπνησα και ειχα πόνους περιόδου για 1-1,5 ώρα και τρόμαξα. 
Το πρωί είχα ραντεβού για τον πρώτο υπέρηχο όπου είδαμε 2 σάκους και 2 τελίτσες που αναβόσβηναν !!!  
Ειπα λοιπόν δειλά δειλά να μπω κι εγώ στην ομαδούλα!! :) :) 

Μπράβο βρε κορίτσι! Συγχαρητήρια! Είσαι η πρώτη διδυμομανούλα μας ε>

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Balloo είπε:

Καλά, έχω πάθει κρίση με τα γαλακτοκομικά. Φέτα, τυρί, γιαούρτι, κεφίρ, γάλα, χαμός! (κρέας δεν τρώω τα τελευταία 4 χρόνια). Γιατί όμως ρωτάς για το τοστ..?? Διάβασες κάτι? 

Καλώς όρισες κορίτσι μου!! Αχ μπράβο!! Υπέροχα και τα δικά σου νέα!! Είσαι ήδη μανούλα οπότε η δική σου εμπειρία θα μας είναι πολύτιμη ❤️

Τελικά είμαστε μπόλικες. Προβλέπεται μεγάλος αριθμός Υδροχόων το '21..

Οχι έλεγα μπας έκανα καμία πατάτα που έτρωγα βραστή γαλοπουλα... Τώρα ετοιμάζω να φάω συκώτι μιαμ μιαμ.. Από φαγητό τι τρως? 


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Ναι κι εμένα μου είπε για το μαγιώ και εγώ σε ολόσωμο σίγουρα με τόσες μελανιές από τις ενέσεις !!! Το ίδιο ακριβώς σκέφτηκα !

Οι μελανιές δεν με πειράζουν....με την κοιλιά που έχω χτίσει με τόσο κόπο, έχω θεματάκι... :-P

Just now, Katzei1982 είπε:

Οχι έλεγα μπας έκανα καμία πατάτα που έτρωγα βραστή γαλοπουλα... Τώρα ετοιμάζω να φάω συκώτι μιαμ μιαμ.. Από φαγητό τι τρως? 

Συκώτι: δες το λίγο...νομίζω δεν κάνει! Και εγώ τρελαίνομαι...κάτσε να βρω το άρθρο να στο στείλω

Διατροφή στην εγκυμοσύνη: Συκώτι

Το συκώτι είναι μια εξαιρετική πηγή πρωτεϊνών και σιδήρου, περιέχει όμως και υψηλές ποσότητες Βιταμίνης Α, η οποία ενδέχεται να βλάψει το έμβρυο.
Γι’ αυτό συνιστάται στην εγκυμοσύνη να αποφύγετε τόσο «ειδικά» εδέσματα για «ειδικούς» ουρανίσκους, όπως το πατέ, όσο και εδέσματα πιο «χωριάτικα», αλλά εξίσου απολαυστικά, όπως το κοκορέτσι…

 

πάτησα στο google αυτό:

Διατροφή στην εγκυμοσύνη: Τι απαγορεύεται να τρώει μια έγκυος


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Οι μελανιές δεν με πειράζουν....με την κοιλιά που έχω χτίσει με τόσο κόπο, έχω θεματάκι... :-P

Συκώτι: δες το λίγο...νομίζω δεν κάνει! Και εγώ τρελαίνομαι...κάτσε να βρω το άρθρο να στο στείλω

Διατροφή στην εγκυμοσύνη: Συκώτι

Το συκώτι είναι μια εξαιρετική πηγή πρωτεϊνών και σιδήρου, περιέχει όμως και υψηλές ποσότητες Βιταμίνης Α, η οποία ενδέχεται να βλάψει το έμβρυο.
Γι’ αυτό συνιστάται στην εγκυμοσύνη να αποφύγετε τόσο «ειδικά» εδέσματα για «ειδικούς» ουρανίσκους, όπως το πατέ, όσο και εδέσματα πιο «χωριάτικα», αλλά εξίσου απολαυστικά, όπως το κοκορέτσι…

Αληθεια? Ο γιατρός μου πε ότι κάνει όπως και η σπλήνα.. Άπαπα τι να κάνω που το φαγα τώρα :(


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Οχι έλεγα μπας έκανα καμία πατάτα που έτρωγα βραστή γαλοπουλα... Τώρα ετοιμάζω να φάω συκώτι μιαμ μιαμ.. Από φαγητό τι τρως? 

Γιατί έχω την εντύπωση ότι το συκώτι δεν κάνει στην αρχή..? Τσέκαρέ το λίγο! 

Γενικά τρώω τα πάντα (και ψάρια και αυγά) εκτός από κρέας! Τα μακαρόνια με κιμά και τα γιουβαρλάκια για παράδειγμα τα φτιάχνω με κιμά σόγιας. Δε νιώθω ότι στερούμε κάτι :)

Just now, Katzei1982 είπε:

Αληθεια? Ο γιατρός μου πε ότι κάνει όπως και η σπλήνα.. Άπαπα τι να κάνω που το φαγα τώρα :(

Δε πειράζει πουλάκι μου, με μια φορά τίποτα δε παθαίνουμε! Μην ανησυχείς! Συστηματικά δε πρέπει να τα τρώμε.

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Αληθεια? Ο γιατρός μου πε ότι κάνει όπως και η σπλήνα.. Άπαπα τι να κάνω που το φαγα τώρα :(

Μια χαρά και εγώ είχα φάει πριν το διαβασω, γιατί τρελαίνομαι για συκώτι. Είπαμε οι απόψεις των γιατρών διίστανται και η κάθε μια από εμάς, έχει διαφορετικό οργανισμό! Ότι σου πει ο γιατρός σου,  :-*


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Balloo είπε:

Γιατί έχω την εντύπωση ότι το συκώτι δεν κάνει στην αρχή..? Τσέκαρέ το λίγο! 

Γενικά τρώω τα πάντα (και ψάρια και αυγά) εκτός από κρέας! Τα μακαρόνια με κιμά και τα γιουβαρλάκια για παράδειγμα τα φτιάχνω με κιμά σόγιας. Δε νιώθω ότι στερούμε κάτι :)

Δε πειράζει πουλάκι μου, με μια φορά τίποτα δε παθαίνουμε! Μην ανησυχείς! Συστηματικά δε πρέπει να τα τρώμε.

Ευτυχώς έφαγα ένα κομματάκι άπαπα πα... Και γω τώρα αυτό είδα..λες να μου πε όχι και να μην το κατάλαβα... Θα τον ξαναρωτήσω... 

Just now, Renaki80 είπε:

Μια χαρά και εγώ είχα φάει πριν το διαβασω, γιατί τρελαίνομαι για συκώτι. Είπαμε οι απόψεις των γιατρών διίστανται και η κάθε μια από εμάς, έχει διαφορετικό οργανισμό! Ότι σου πει ο γιατρός σου,  :-*

Ευτυχώς έφαγα μονο ένα κομματακι.. Τσάμπα η χαρά μου χάχαχα... 

  • Χαχα 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Ευτυχώς έφαγα ένα κομματάκι άπαπα πα... Και γω τώρα αυτό είδα..λες να μου πε όχι και να μην το κατάλαβα... Θα τον ξαναρωτήσω... 

Εαν θες πάτα στο google αυτή την αναζήτησή που ανέφερα πιο πάνω. λέει αρκετά που δεν ήξερα πχ αυγά μελάτα και μάτια ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ!! Μονο βραστά σφιχτά! Και άλλα πολλά! Στην αρχή έτρωγα μόνο ότι δεν έκανε :-P

  • Ευχαριστώ 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Εαν θες πάτα στο google αυτή την αναζήτησή που ανέφερα πιο πάνω. λέει αρκετά που δεν ήξερα πχ αυγά μελάτα και μάτια ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ!! Μονο βραστά σφιχτά! Και άλλα πολλά! Στην αρχή έτρωγα μόνο ότι δεν έκανε :-P

Ναι ναι ευχαριστώ πολύ θα το ψαξω❤️


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Βρε κοριτσια κι ολα αυτα τα υγρα ειναι φυσιολογικά?Συνεχως σχεδον εχω ροή.Δεν παιρνω κανενα χαπι πλεον,ουτε utrogestan ούτε αλοιφη vasclor.

Κι εγώ είχα απειρα μετά την ΕΤ, όμως σταμάτησαν εδώ και δυο μέρες. Μήπως είναι σύμπτωμα κι όχι από τα φάρμακα? Να μας πούνε και τα κορίτσια που δε παίρνουν προγεστερόνη.


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...