Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@georgia1988 όχι αυτό δεν μου το κάνει.. Δηλαδή Ν αφήσει στήθος και να κλαίει.. Είναι πολύ λαιμαργη και πνίγεται πολλές φορές στο στήθος.. Εγώ έχω θέμα με τις γουλιες - εμετούς που βγάζει.. Το άλλο που μου κάνει είναι να κοπανάει στο στήθος γύρω γύρω κουτουλιες, να τραβιέται και να τραβάει και τη ρογα να πιάνει ρογα και να την αφήνει. Εγώ το χω αποκρυπτογραφησει ότι το κάνει όταν ε ει χορτάσει από γάλα και παίζει μετά η θέλει να πιπιλισει. Πάντως έχει τώρα καμία εβδομάδα που μπορεί να θέλει να φάει ανά μια ώρα.. Και βάζει και τις μπουνιτσες της μέσα στο στόμα η πιπιλαει τα δάχτυλα της.. Η μεγαλώνει και θέλει πιο πολύ να τρώει η προσπαθεί να αυξήσει παραγωγή. Δεν νομίζω πάντως να μην της φτάνει γιατί πατάω τη ρογα μετά το θηλασμό και πετιέται συντριβάνι.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@valentina23 και εμένα έτσι κάνει κ το κάνει όταν έχει νύσταξει και θέλει απλά να πιπιλίζει κ το στήθος βγάζει γάλα...τσαντιζεται κ κάνει όλα αυτά που αναφέρεις συν το ότι μπορεί να κλάψει κ λίγο...ε τότε δίνω πιπίλα για να καταφέρει να κοιμηθεί...

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χμμ δεν είχα σκεφτεί ότι παίζει να έχει χορτάσει και γι'αυτό να κάνει έτσι.. γτ κ εμένα αφήνει τη ρογα και την ξαναπιανει απλά αν δεν την βρίσκει κλαίει και μετά νευριάζει και κλαίει περισσότερο.. ίσως νυστάζει και νευριάζει που βγαίνει γάλα γιατί αφού τον πάω βόλτα και ηρεμήσει μια χαρά πιάνει το στήθος.. θα ξαναδοκιμάσω πιπίλα αν και πολύ δύσκολα.. επίσης δεν πιάνει και μπιμπερο και όχι τπτ σε 2 μήνες γυρνάω δουλειά ελπίζω να αλλάξει γνώμη μέχρι τότε

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988  κορίτσι μου αυτό είναι μην αγχώνεσαι στις αρχές πιπιλουσε συνέχεια κ μια χαρά ήταν αλλά τότε το στήθος δεν είχε τόση παραγωγή ενώ τώρα έχει φουλ γάλα για αυτό τα παίρνουν κρανίο :-D:grin::grin: δοκιμασε να δινεις κ μπιμπερο σιγα σιγα να το προετοιμασίες αφού πρέπει να γυρίσεις δουλειά...υπομονή κ όλα θα φτιάξουν είναι απαιτητικά τα μωράκια μας τι να κάνουμε!!


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Basiliki92 είπε:

@valentina23 και εμένα έτσι κάνει κ το κάνει όταν έχει νύσταξει και θέλει απλά να πιπιλίζει κ το στήθος βγάζει γάλα...τσαντιζεται κ κάνει όλα αυτά που αναφέρεις συν το ότι μπορεί να κλάψει κ λίγο...ε τότε δίνω πιπίλα για να καταφέρει να κοιμηθεί...

Εγω δεν δίνω πιπίλα κι αναρωτιέμαι αν πρέπει κάποια στιγμή να δώσω.. Αυτή για να κοιμηθεί θέλει να μπαίνει στήθος οπωσδήποτε.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@valentina23 και εγώ πριν δώσω όλη μέρα στήθος για να ηρεμήσει κ μην φανταστείς ούτε εμένα την ήθελε κ ακόμη κ τώρα δεν την παίρνει κ με χαρά στραβώνει λίγο τα μούτρα της αλλά επιμένω λίγο κ όλο μου την φτύνει κ της την ξαναδινω δεν γινεται αλλιως κορίτσι μου κ στο λέω εγώ που ήμουν πολύ κατά ...τα παιδιά που θηλάζουν εθιζονται στο πιπιλισμα ενω εχω δει παιδιά που πίνουν απο μπουκάλι κ την πιπίλα δεν την θέλουν καθόλου δεν έχουν ανάγκη το πιπίλισμα για να ηρεμήσουν.. 

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 τώρα τελευταία βάζει όλη τη μπουνιτσα της μέσα στο στόμα όπως και τα δάχτυλα της.. Στην αρχή μπερδεύομουν ότι πειναγε αλλά τελικά δεν ήθελε γάλα.. Μεθαύριο έχω ραντεβού και με παιδίατρο για το επόμενο εμβόλιο!! Θα της δώσει ένα πόσιμο που είναι την γαστρεντεριτιδας και το άλλο ενεσουλα είναι του πνευμονιοκοκου.. Να τη μετρήσει κιόλας.. Έχω αγωνία.. Εγώ γύρω στα 6 κιλά την κάνω.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά χθες ο γιος μου δεν με θήλαζε γιατι ήταν συγκαμενος.μολις τον έβαλα γυμνό να με θηλασει έπιασε κατευθείαν.αυτο που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί δεν με θηλάζει όταν τον ξαπλώσω με την μεριά την αριστερή από κάτω.κλαιει κ χτυπιέται.τον θηλάζω στάση ράγκμπι. Δεν φαίνεται να έχει κάποια πληγή ,ίσως από εκεί να είναι πιο συγκαμενος;τώρα φαίνεται να έχουν φύγει οι κοκκινίλες. Μετά σκέφτηκα αν έχει καμία αφθη στο στόμα από εκείνη την πλευρά πάλι δεν μπορώ να διαπιστώσω κάτι...

Δεν καταφέραμε να τον δει η παιδίατρος.θα πάμε μία κ καλή για το εμβόλιο την άλλη Τρίτη. 

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κάτι άλλο με έχει προβληματίσει τώρα.. γενικά όταν θηλάζω κρατάω το κινητό γιατί τόσες ώρες βαριέμαι αλλά μήπως δεν κάνει να ναι το κινητό τόσο κοντά στο μωρό? Λέω να το κόψω αλλά το βράδυ ειδικά χωρίς το κινητό το βλέπω να με παίρνει ο ύπνος ενώ θηλάζω.. εσείς τι λέτε? 

Επίσης αν κάποια βγάζει με θηλαστρο έχει νοσοκομειακό ή οικιακό? Πρέπει να κάνω μια έρευνα αλλά δεδομένου ότι θα πρέπει να βγάζω και στην δουλειά φαντάζομαι ότι το νοσοκομειακό δεν θα μπορώ να το κουβαλάω μαζί μου ?

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 μια απ τα ίδια.. Προσπαθώ να έχω λίγη απόσταση απ το μωρό μεν.. Δεν είναι και ότι το καλύτερο σίγουρα απλά μην το έχεις ακριβώς από πανω του. Εγώ τη θηλάζω την παίρνει ο ύπνος και την έχω πάνω μου μπρούμυτα και το κινητό δίπλα στο κρεβάτι.. Όντως τόσες ώρες δεν παλεύεται..θήλαστρο είχα πάρει εγώ απ την εγκυμοσύνη το cangaroo gentle touch. Πολυ καλο!! Το χα χρησιμοποιήσει την 3η μέρα γιατί πληγώθηκε η θηλή μου. Μια χαρά το έβγαζε το γάλα που φαντάσου δεν είχα και πολύ παραγωγή στην αρχή, και γρήγορα και μασάζ κάνει.. Και να σου πω την αλήθεια εγώ έβγαζα περισσότερο απ το νοσοκομειακο που μου Χαν δώσει στη κλινικη.. 

@Basiliki92 την γκουγκλαρα την πιπίλα. Όντως πολύ καλή φαίνεται. Λίγο βαριά δεν είναι;; μόνο σε άσπρο βγαίνει απ ότι ειδα.

@Mighty86 εγώ έχω την κρέμα της frezyderm που είναι πολύ καλή αλλά για πιο δύσκολες περιπτώσεις είναι η sudocrem νομίζω... Μπορεί να μην τον βολεύει η στάση αυτή γι αυτό γκρινιάζει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@valentina23 όχι δεν είναι καθόλου βαριά έτσι φαίνεται μεγάλη..

@georgia1988 εγω θήλαστρο έχω της philips avent μέσα σε 10 λεπτά βγάζει πάνω από 120 ml...εχω αρχίσει κ κάνω τράπεζα στην κατάψυξη...το κάνει καμία άλλη αυτο?

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@valentina23 όχι δεν είναι καθόλου βαριά έτσι φαίνεται μεγάλη..

@georgia1988 εγω θήλαστρο έχω της philips avent μέσα σε 10 λεπτά βγάζει πάνω από 120 ml...εχω αρχίσει κ κάνω τράπεζα στην κατάψυξη...το κάνει καμία άλλη αυτο?

Κεγω της αβεντ έχω. Είναι τίμιο θηλαστρο.φυσικα ούτε για αστείο δεν βγάζω αυτές τις ποσότητες εγώ αλλιώς θα θήλαζα κ αποκλειστικά...

@georgia1988 άσε μη συζητάς.νιωθω πολλές τύψεις αλλά κεγω όταν ο μικρός είναι πάνω μου δουλεύω συνέχεια κινητό.απο την άλλη δεν ανοιγω ποτέ τιβι οπότε το αντισταθμιζω λίγο στις τύψεις.οχι;

 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86σούπες τρως? Εγώ στην αρχή έτρωγα μπορεί κ 4 φορές την εβδομάδα σούπες αλλά πιστεύω ευθύνεται και ότι η μικρή ήταν συνέχεια στο στήθος και αύξησε την παραγωγή μου...και κάτι άλλο που παρατήρησα είναι ότι όταν  ξεκουράζομαι λίγο και κοιμάμαι γεμίζει πιο εύκολα το στήθος μου...δεν κάνω τπτ άλλο ούτε πίνω κάτι...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι το μυστικό είναι να βάζεις συχνά το μωρό στο στήθος!! Όσο πιο πολλές φορές τόσο αυξάνεται!! Ρε κορίτσια έχω έναν προβληματισμό.. Είπα να πάρω πολυβιταμινες ένα σκεύασμα ειδικό και για το θηλασμό. Το ζήτημα είναι ότι έκανα μια αναζήτηση για βιταμίνες και θηλασμός στο ίντερνετ και άλλα σαιτ είναι υπέρ (ότι είναι καλά και βοηθάνε την υγεία της μητέρας και του μωρού) και άλλα κατα(ότι είναι χημικά σκευάσματα κτλ..) εσείς παίρνετε βιταμίνες;; τι γνώμη έχετε;; αυτές που πήρα έχουν σχεδόν όλες τις βιταμίνες και μέσα περιέχονται και κάψουλες με ιχθυέλαιο.. 

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 Εγώ δεν παίρνω τίποτα δεν τα εμπιστεύομαι ειδικά τώρα που θηλάζω...προβιοτικα θέλω να πάρω γιατί το έντερο τα έχει δει όλα κ το σκέφτομαι...γνωμη μου να μην πάρεις τίποτα αφού θηλάζεις μια χαρά και έχεις γάλα.. 

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...