Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@valentina23 αυτό με ρώτησε αν θέλω να κάνω το εξαπλο μαζί με το εμβόλιο του πνευμονιόκοκκου η να κάνω το τελευταίο στον 3ο μήνα.. είχατε καμμία παρενέργεια σε εμβόλιο?

Άκυρο.. στην εξέταση πίεσε λίγο την πηγή στο κεφάλι για να την δεί.. επειδή ρώτησα που βρίσκεται κλπ.. νορμάλ είναι αυτό φαντάζομαι ε? 

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

17 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Εμείς πήραμε την ευχή σήμερα και πήγαμε και βολτιτσα! Βέβαια ενώ στην εκκλησία ήταν κύριος (τον πήρε ο ύπνος μόλις άρχισε να διαβάζει ο παπάς) στην βόλτα ένα τέταρτο άντεξε χωρίς να βάλει τα κλάματα.. Αύριο έχουμε παιδίατρο να δούμε πως πάμε από βάρος!

Είναι επειδή άρχισε να πεινάει.αν την βγάζεις πρώτα βόλτα θα σου κοιμάται μια χαρά.κ εμένα αν πεινάει τρέχουμε κ δεν φτάνουμε αλλιώς κοιμάται μια χαρα

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

@valentina23 αυτό με ρώτησε αν θέλω να κάνω το εξαπλο μαζί με το εμβόλιο του πνευμονιόκοκκου η να κάνω το τελευταίο στον 3ο μήνα.. είχατε καμμία παρενέργεια σε εμβόλιο?

Άκυρο.. στην εξέταση πίεσε λίγο την πηγή στο κεφάλι για να την δεί.. επειδή ρώτησα που βρίσκεται κλπ.. νορμάλ είναι αυτό φαντάζομαι ε? 

Όχι δόξα το Θεό!! Δεν είχε καμία παρενέργεια. Μου χε πει η παιδίατρος ότι η θα έχει υπνηλία η γκρίνια. Νομίζω λίγο υπνηλία παραπάνω είχε.. Επισης μου είπε να προσέξω μην ανεβάσει πυρετό. Πάνω από 37,6 νομίζω να της δώσω ντεπον. Και μένα πριν κάθε εμβόλιο πρώτα την εξετάζει για αρκετή ώρα. Και το κεφάλι φυσικά, είναι φυσιολογικό μην φοβάσαι. Απλά όταν γεννιούνται είναι ανοιχτή και μετά κλείνει. 

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 τη θερμοκρασία πως την μετράς? Μου είπε ότι το θερμόμετρο μπαίνει στον ποπό αλλά δεν θέλω να το κάνω αυτό.. δεν υπάρχει άλλος τρόπος? 

Κορίτσια εμένα τρεις μέρες τώρα κλαίει συνέχεια το απόγευμα ακόμα και στο στήθος.. σήμερα για να ηρεμήσει τον κρατούσα και χοροπηδουσα κυριολεκτικά.. να ναι κολικοί? 


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

@valentina23 τη θερμοκρασία πως την μετράς? Μου είπε ότι το θερμόμετρο μπαίνει στον ποπό αλλά δεν θέλω να το κάνω αυτό.. δεν υπάρχει άλλος τρόπος? 

Κορίτσια εμένα τρεις μέρες τώρα κλαίει συνέχεια το απόγευμα ακόμα και στο στήθος.. σήμερα για να ηρεμήσει τον κρατούσα και χοροπηδουσα κυριολεκτικά.. να ναι κολικοί? 

Ε όχι κ στον ποπό. Ηλεκτρονικό θερμόμετρο κάτω από την μασχάλη.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@georgia1988 συμφωνώ με την @Mighty86 κάτω απ τη μασχάλη!!! Περνάει άλμα ανάπτυξης μάλλον, μπορεί όμως να είναι και κολικοι. Μαζεύει τα ποδαράκια της;; οι κολικοι νωμιζω είναι ανά 3 ώρες, για 3 μερες

Link to comment
Share on other sites

Γυρίσαμε κ εμείς από παιδίατρο 4400 η μικρή και 56 εκ. Η μόνη παρατήρηση της παιδιάτρου ήταν ότι είναι ένα ζωηρό μωρό (λες κ δεν το χα καταλάβει):-P κατά τ αλλά όλα μια χαρά...μου είπε τώρα που έχει και ζέστη στο 5ωρο να την ξυπνάω το βράδυ για να μην αφυδατωθει...εμβολιο σε 40 μερες θα κάνουμε τότε θα μας ξαναδεί και στέρεες τροφές μου είπε 4.5 μηνών θα ξεκινήσουμε από σουπιτσες αυτα από εμάς!

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 μπράβο το κοριτσάκι σου!! Αντε υπομονή τώρα μέχρι την επόμενη φορά.. Να κάνετε και το πρώτο σας εμβόλιο!! Από 4,5 μηνών;; γιατί τόσο νωρίς;; εγώ νόμιζα 6 μηνών ξεκινάνε οι στερεές.. Το βράδυ δεν σου ξυπνάει στο 5αωρο;;μικτη διατροφή νομίζω κάνεις ε;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 ναι αυτή ξεκινάει τα μωρά από 4.5 ειδικά αν έχουν πάρει καλό βάρος άλλοι ξεκινάνε 5 με 6...οχι θηλάζω αποκλειστικά ξένο έδωσα μόνο τις 3 πρώτες μέρες π γέννησα κ δεν είχα πολύ γάλα..ναι το βράδυ κοιμάται 4 με 5 ώρες σερί ...αλλα μέσα στην μέρα όταν δεν κοιμάται θηλάζει κ ανα μια ώρα...βασικα την βάζω οπότε θέλει δεν κρατάω ρολόι καθόλου να σου πω την αλήθεια...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 καλά κάνεις και δεν κρατάς ρολόι.. Ούτε εγώ.. Εμενα το βραδι ανά 2ωρο περίπου. 12, 2,5 και 7 το πρωί μετά που συνήθως ξυπνάει.. Το καλό είναι ότι τα βράδια δεν ξυπνάει, τρώει και κοιμάται. Δεν μένει ξύπνια όπως τη μέρα. Αλλιώς δεν θα τη πάλευα κιόλας.. Χάχα. Αλήθεια οταν ξεκινάνε τις κρέμες μειώνονται και οι θηλασμόι λογικά ε;;

Κορίτσια πόσο θα θέλατε να θηλασετε;; ο ΠΟΥ λέει για 6 μήνες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , valentina23 είπε:

@Basiliki92 καλά κάνεις και δεν κρατάς ρολόι.. Ούτε εγώ.. Εμενα το βραδι ανά 2ωρο περίπου. 12, 2,5 και 7 το πρωί μετά που συνήθως ξυπνάει.. Το καλό είναι ότι τα βράδια δεν ξυπνάει, τρώει και κοιμάται. Δεν μένει ξύπνια όπως τη μέρα. Αλλιώς δεν θα τη πάλευα κιόλας.. Χάχα. Αλήθεια οταν ξεκινάνε τις κρέμες μειώνονται και οι θηλασμόι λογικά ε;;

Κορίτσια πόσο θα θέλατε να θηλασετε;; ο ΠΟΥ λέει για 6 μήνες. 

Ανα 2ωρο πωωω κ αυτό δεν παλεύεται χαράς το κουράγιο σου..εγω θέλω να θηλάσω 6 μήνες με τις στέρεες μειώνονται οι θηλασμό...εμεις θα ξεκινήσουμε με λαχανικά πατάτα κολοκυθάκι όχι με κρέμες απ ότι μου είπε...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Basiliki92 είπε:

Ανα 2ωρο πωωω κ αυτό δεν παλεύεται χαράς το κουράγιο σου..εγω θέλω να θηλάσω 6 μήνες με τις στέρεες μειώνονται οι θηλασμό...εμεις θα ξεκινήσουμε με λαχανικά πατάτα κολοκυθάκι όχι με κρέμες απ ότι μου είπε...

Και γω τόσο θα ήθελα. Μακάρι να φτάσω μέχρι τις 6 μήνες. Πόσα γεύματα τη μέρα; ένα να υποθέσω ε;; αλήθεια βιταμίνηd δίνετε;; εμένα η παιδίατρος μου χε πει 2 σταγόνες για 6 μήνες 

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 μαζεύει τα πόδια του αλλά γενικά αυτό το κάνει συνέχεια.. έχει και αέρια πολλά άλλα έχει 4 μέρες να κάνει κακά.. δεν ξέρω πόσο νορμάλ είναι.. 

@Basiliki92 μαζί πάμε πάνω κάτω και στο ύψος και στο βάρος!

Κι εγώ δίνω βιταμίνη d 2 σταγόνες. Εμένα την νύχτα κοιμάται απ' τις 11μιση μέχρι τις 7 με ένα ξύπνημα ενδιάμεσα αλλά μέσα στην μέρα είναι συνέχεια πάνω μου ακόμα.. και τις τελευταίες μέρες θέλει και συνέχεια βόλτα μέσα στο σπίτι έχω πιαστεί!

Πάντως ο ΠΟΥ λέει ότι και αφού μπουν οι στερεες βασική τροφή είναι το γάλα και ότι πρέπει να θηλάζουμε 8 με 12 φορές την ημέρα.. αλλά ας καταφέρουμε το 6μηνο και μετά βλέπουμε.. ειδικά αν συνεχίσει όλη μέρα πάνω μου όταν πάω στη δουλειά θα έχουμε θέμα.

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 γέννησαμε κ την ίδια μέρα :x ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι άλλο σας εχει ερθει περιοδος γιατι εμενα από χθες βλέπω κόκκινο κ σήμερα πιο πολύ...υποτίθεται επειδή θηλαζουμε δεν θα είχαμε περίοδο έτσι δεν είναι? Έχω κ ραντεβού  Δευτέρα στον γιατρό αλλά λογικά αν συνεχίσει έτσι θα το ακυρώσω...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...