Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Κεγω της αβεντ έχω. Είναι τίμιο θηλαστρο.φυσικα ούτε για αστείο δεν βγάζω αυτές τις ποσότητες εγώ αλλιώς θα θήλαζα κ αποκλειστικά...

@georgia1988 άσε μη συζητάς.νιωθω πολλές τύψεις αλλά κεγω όταν ο μικρός είναι πάνω μου δουλεύω συνέχεια κινητό.απο την άλλη δεν ανοιγω ποτέ τιβι οπότε το αντισταθμιζω λίγο στις τύψεις.οχι;

 

Ούτε εγώ βγάζω τέτοιες ποσότητες. Αν βάλω θηλαστρο ( μετά το θηλασμό που υποτίθεταιότι το στήθος έχει πάρει μπροστά) ζήτημα αν θα βγάλω 30 ml, και από τα δύο στήθη. Ωστόσο το μωρό μεγαλώνει μια χαρά,  σήμερα πήγαμε στον παιδίατρο και έχει πάρει 950γρ σε 22 μέρες! Μην απογοητευεσαι!!!

Το γράφω αυτό γιατί όλες ανησυχούμε για το πόσο τρώνε. Το ποσό γάλα μαζεύω  με το θήλαστρο, σε μένα τουλάχιστον δεν είναι ενδεικτικό. Και έχω νοικιάσει το νοσοκομειακό της medela. 

Κι εγώ σκεφτόμουν για βιταμίνες γιατί δεν προλαβαίνω να φάω σωστά τις περισσότερες μέρες,  γιατί οχι; 

Αντί για κινητό εγώ έχω το ταμπλετ, πιο δύσκολο στη χρήση αλλά τουλάχιστον γλιτώνει αρκετή ακτινοβολία.  Το κινητό το αφήνω εκτός δωματίου, το παίρνω μόνο για καμιά φωτογραφία. 

 

πρίν από 3 λεπτά , Haroulita K είπε:

Ούτε εγώ βγάζω τέτοιες ποσότητες. Αν βάλω θηλαστρο ( μετά το θηλασμό που υποτίθεταιότι το στήθος έχει πάρει μπροστά) ζήτημα αν θα βγάλω 30 ml, και από τα δύο στήθη. Ωστόσο το μωρό μεγαλώνει μια χαρά,  σήμερα πήγαμε στον παιδίατρο και έχει πάρει 950γρ σε 22 μέρες! Μην απογοητευεσαι!!!

Το γράφω αυτό γιατί όλες ανησυχούμε για το πόσο τρώνε. Το ποσό γάλα μαζεύω  με το θήλαστρο, σε μένα τουλάχιστον δεν είναι ενδεικτικό. Και έχω νοικιάσει το νοσοκομειακό της medela. 

Κι εγώ σκεφτόμουν για βιταμίνες γιατί δεν προλαβαίνω να φάω σωστά τις περισσότερες μέρες,  γιατί οχι; 

Αντί για κινητό εγώ έχω το ταμπλετ, πιο δύσκολο στη χρήση αλλά τουλάχιστον γλιτώνει αρκετή ακτινοβολία.  Το κινητό το αφήνω εκτός δωματίου, το παίρνω μόνο για καμιά φωτογραφία. 

 

Επίσης με βοήθησε αρκετά το συμπλήρωμα με τη μαγιά μπύρας από τη solgar. Αυτά.

  • Μου αρέσει 2

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οπότε δεν είμαι η μόνη με το κινητό να μην νιώθω τύψεις αν και σήμερα δεν το έπιασα καθόλου να δούμε πόσο θα αντέξω!

@valentina23 και εγώ το cangaroo σκέφτομαι να πάρω. Είναι μικρό? Γιατί θα πρέπει να το παίρνω και μαζί μου στην δουλειά

@Mighty86 frezyderm χρησιμοποιώ και sudocream μόνο αν συγκαει

Πάντως κορίτσια το ποσό βγάζουμε με το.θηλαστρο λένε δεν είναι ενδεικτικό της παραγωγής που έχουμε

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 τρώω σούπες ,πίνω μαραθο,συμπληρώματα Μάγιας, τα οποία θεωρώ πολύ καλά αν μη τι άλλο έχουν b12 και τα μαλλιά μου δείχνουν σούπερ.και frisomum. Το θέμα με εμένα είναι ότι δεν είναι το παιδί στο στήθος όσο τα δικά σας γιατί δίνω από την αρχή συμπλήρωμα.βεβαια από την αρχή είχα θέμα, το παιδί δεν έπαιρνε βάρος με το θηλασμό. Κάτι δεν έκανα καλά,κάτι πήγε λάθος δεν ξέρω...

 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Mighty86 είπε:

@Basiliki92 τρώω σούπες ,πίνω μαραθο,συμπληρώματα Μάγιας, τα οποία θεωρώ πολύ καλά αν μη τι άλλο έχουν b12 και τα μαλλιά μου δείχνουν σούπερ.και frisomum. Το θέμα με εμένα είναι ότι δεν είναι το παιδί στο στήθος όσο τα δικά σας γιατί δίνω από την αρχή συμπλήρωμα.βεβαια από την αρχή είχα θέμα, το παιδί δεν έπαιρνε βάρος με το θηλασμό. Κάτι δεν έκανα καλά,κάτι πήγε λάθος δεν ξέρω...

 

Μια χαρά τα πας, το μωράκι τρώει και από σένα και παίρνει ότι δεν του δίνει το ξένο ( αντισώματα κτλ) και μεγαλώνει. Ολα καλά πάνε! Το να βάζεις το μωρό περισσότερο στο στήθος είναι κάτι που ξέρεις και από ότι κατάλαβα προσπαθείς καιρό τώρα. Ήδη έχεις κατάφερε πολλά! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@georgia1988 ναι είναι μικρό. Χωράει άνετα στη τσάντα σου. Εγώ έμεινα πολύ ικανοποιημενη απ αυτό αν και το χρησιμοποίησα για λίγο στην αρχή.. Επισης μπορείς εσύ να ρυθμίσεις και τις μαλλαξεις αλλά και το ποσό γρήγορα θες να τραβάει. Έχει σκαλιτσες σαν το τηλεκοντρόλ. Επίσης φορτίζει όπως το κινητό και κρατάει κιόλας. Αποστειρωτη θα χρειαστείς εκτός αν τα βράζεις.

Οι πολυβιταμινες είναι ειδικές για θηλασμό είναι οι pregnacare breastfeeding και είναι για τόνωση του οργανισμού όχι για παραγωγή γάλακτος. Νιώθω λίγο ατονία γι αυτό θα ρωτήσω όμως αύριο σίγουρα και τη παιδίατρο μιας που θα πάμε.. 

Το θήλαστρο δεν βγάζει τόσο όσο ρουφάει το μωρό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

@Basiliki92 τρώω σούπες ,πίνω μαραθο,συμπληρώματα Μάγιας, τα οποία θεωρώ πολύ καλά αν μη τι άλλο έχουν b12 και τα μαλλιά μου δείχνουν σούπερ.και frisomum. Το θέμα με εμένα είναι ότι δεν είναι το παιδί στο στήθος όσο τα δικά σας γιατί δίνω από την αρχή συμπλήρωμα.βεβαια από την αρχή είχα θέμα, το παιδί δεν έπαιρνε βάρος με το θηλασμό. Κάτι δεν έκανα καλά,κάτι πήγε λάθος δεν ξέρω...

 

Μια χαρά τα καταφέρνεις πραγματικά μην αγχώνεσαι τόσο δεν σημαίνει πως επειδή δεν θηλάζεις αποκλειστικά ότι είσαι λάθος κλπ..το κάθε παιδί είναι διαφορετικό και η κάθε μανούλα ξέρει ποιο είναι το καλύτερο για το μωράκι της!

@georgia1988να πάρεις σακουλάκια αποθήκευσης γάλακτος έχουν διάφορες εταιρείες είναι έτοιμα αποστειρωμένα...

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

@Basiliki92 τρώω σούπες ,πίνω μαραθο,συμπληρώματα Μάγιας, τα οποία θεωρώ πολύ καλά αν μη τι άλλο έχουν b12 και τα μαλλιά μου δείχνουν σούπερ.και frisomum. Το θέμα με εμένα είναι ότι δεν είναι το παιδί στο στήθος όσο τα δικά σας γιατί δίνω από την αρχή συμπλήρωμα.βεβαια από την αρχή είχα θέμα, το παιδί δεν έπαιρνε βάρος με το θηλασμό. Κάτι δεν έκανα καλά,κάτι πήγε λάθος δεν ξέρω...

 

κοριτσι μου να σου κανω μια ερωτηση. αν θυμαμαι καλα ελεγες οτι πηγαινεις σε παιδιατρο-συμβουλο. απαντηση σε ολα αυτα δεν σου εχει δωσει;; καθως και λυσεις; ποσο ειναι πλεον το μωρο...40;; 60ημερων;; γιατι να ταλαιπωρεισαι ακομα τοσο πολυ αναρωτιεμαι...ποσο κριμα ειναι..κ φυσικα ποσο δυσκολο...σε διαβαζω τοσο καιρο και λεω ποση θεληση εχεις και ποση προσπαθεια καταβαλεις...αλλα σιγουρα καπου εχεις χασει αθελα σου την μπαλα..και εννοειται δεν εισαι η μονη...νομιζω στο εχω ξαναπει...αλλα εφοσον και τοση προσπαθεια κανεις κι ολο ερωτηματικα εχεις και νιωθεις οτι κατι δεν παει καλα,να απευθυνθεις σε καποιον αλλο ειδικο;; κριμα ειναι να περναει τοσος καιρος και να μην βελτιωνονται...προσωπικα θεωρω πως και το να καταφερεις να θηλασεις αποκλειστικα αν το θες, εφικτο ειναι...τοσες γυναικες το καταφερνουν...αλλα ακομα και μικτη να κανεις, τουλαχιστον να βρεις ενα μπουσουλα..να μην ειναι ολα στον αερα...ολα μπορουν να γινουν..μηπως χρειαζεσαι μια πιο σωστη καθοδηγηση,εξατομικευμενη σε σενα και στο μωρο σου με ολες σας τις ιδιαιτεροτητες κ δυσκολιες...απο καποιον αλλο ειδικο;;τις σκεψεις μου σου εκφραζω...οπως θα αναρωτιομουν κ για μενα την ιδια...  

 

ασχετο, αλλα εχει καμια σας νεα απο την joka????

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Pagotoula είπε:

κοριτσι μου να σου κανω μια ερωτηση. αν θυμαμαι καλα ελεγες οτι πηγαινεις σε παιδιατρο-συμβουλο. απαντηση σε ολα αυτα δεν σου εχει δωσει;; καθως και λυσεις; ποσο ειναι πλεον το μωρο...40;; 60ημερων;; γιατι να ταλαιπωρεισαι ακομα τοσο πολυ αναρωτιεμαι...ποσο κριμα ειναι..κ φυσικα ποσο δυσκολο...σε διαβαζω τοσο καιρο και λεω ποση θεληση εχεις και ποση προσπαθεια καταβαλεις...αλλα σιγουρα καπου εχεις χασει αθελα σου την μπαλα..και εννοειται δεν εισαι η μονη...νομιζω στο εχω ξαναπει...αλλα εφοσον και τοση προσπαθεια κανεις κι ολο ερωτηματικα εχεις και νιωθεις οτι κατι δεν παει καλα,να απευθυνθεις σε καποιον αλλο ειδικο;; κριμα ειναι να περναει τοσος καιρος και να μην βελτιωνονται...προσωπικα θεωρω πως και το να καταφερεις να θηλασεις αποκλειστικα αν το θες, εφικτο ειναι...τοσες γυναικες το καταφερνουν...αλλα ακομα και μικτη να κανεις, τουλαχιστον να βρεις ενα μπουσουλα..να μην ειναι ολα στον αερα...ολα μπορουν να γινουν..μηπως χρειαζεσαι μια πιο σωστη καθοδηγηση,εξατομικευμενη σε σενα και στο μωρο σου με ολες σας τις ιδιαιτεροτητες κ δυσκολιες...απο καποιον αλλο ειδικο;;τις σκεψεις μου σου εκφραζω...οπως θα αναρωτιομουν κ για μενα την ιδια...  

 

ασχετο, αλλα εχει καμια σας νεα απο την joka????

Όχι κεγω την σκεφτόμουν την @Joka δεν έχω ιδέα...

Παγωτουλα αν θέλεις στείλε μου σε πμ αν ξέρεις κάποιον ειδικό. Όντως δεν μου έδωσε λύσεις κ ακόμη κ τώρα ο μικρός άλλες μέρες θηλάζει άλλες μέρες δεν θέλει κ δεν ξέρω τι να κάνω..

Την Δευτέρα γίνεται τριών μηνών.

Το θέμα είναι ότι κεγω δεν ξέρω πια τι θέλω...

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!! Πριν λίγο γυρίσαμε από παιδίατρο. Κάναμε και τα δύο εμβόλια μαζί και του πνευμονιοκοκου και του ροτοιου. Μέχρι στιγμής όλα καλά γιατί υπάρχει ένα θέμα στο φόρουμ για παρενέργειες του πόσιμου εμβολίου. Λοιπόν είμαστε 5700 και 60εκ.μου είπε ότι μια χαρά τη βλέπει οπωτε συνεχίζουμε!! Τον άλλο μήνα ραντεβού τώρα. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, valentina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Πριν λίγο γυρίσαμε από παιδίατρο. Κάναμε και τα δύο εμβόλια μαζί και του πνευμονιοκοκου και του ροτοιου. Μέχρι στιγμής όλα καλά γιατί υπάρχει ένα θέμα στο φόρουμ για παρενέργειες του πόσιμου εμβολίου. Λοιπόν είμαστε 5700 και 60εκ.μου είπε ότι μια χαρά τη βλέπει οπωτε συνεχίζουμε!! Τον άλλο μήνα 


F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Haroulita K είπε:
1 ώρα πρίν, valentina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Πριν λίγο γυρίσαμε από παιδίατρο. Κάναμε και τα δύο εμβόλια μαζί και του πνευμονιοκοκου και του ροτοιου. Μέχρι στιγμής όλα καλά γιατί υπάρχει ένα θέμα στο φόρουμ για παρενέργειες του πόσιμου εμβολίου. Λοιπόν είμαστε 5700 και 60εκ.μου είπε ότι μια χαρά τη βλέπει οπωτε συνεχίζουμε!! Τον άλλο μήνα 

Μπράβο,  σιδερένιο να είναι! Η δική μας παιδίατρος του έδωσε το πόσιμο του ροτοιου μαζί με το πολυδυναμο εμβολιο στους 2 μήνες δηλαδή. Το έκανε προχθές και ούτε εμείς είχαμε το παραμικρό πρόβλημα. 

  • Μου αρέσει 2

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 αντε με το καλό και σεις το πρώτο σας εμβόλιο!! Να είναι ήσυχο και να μην καταλάβει τίποτα.

@Haroulita K κι μένα μέχρι στιγμής δεν έχει δείξει κάτι γιατί διάβασα στο διπλανό θέμα και αγχώθηκα πολύ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...