Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Ρώτησα για μαρσιπο και τον παιδίατρο (λόγω ηλικιας) και τον ορθοπεδικο που επισκεφθηκαμε χθες για υπέρηχο ισχιων και φυσικά μου είπαν ναι, Απλά εγώ ψάχνω για κάτι πιο ανατομικό από τα υφάσματα, 

 χωρίς πλήρη κάλυψη γιατί εχει καλοκαιριασει και θα ανάβουμε και οι δύο. Βρήκα κατι ωραίους στο internet,   η εταιρεία λέγεται babybjorn, είναι σουηδική και διαφημίζεται  ως βραβευμένη αλλά είναι ταιμπημενη σε τιμές. 

Έχει κάποιο κορίτσι αγοράσει κάτι αντίστοιχο?


F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Haroulita K είπε:

Ρώτησα για μαρσιπο και τον παιδίατρο (λόγω ηλικιας) και τον ορθοπεδικο που επισκεφθηκαμε χθες για υπέρηχο ισχιων και φυσικά μου είπαν ναι, Απλά εγώ ψάχνω για κάτι πιο ανατομικό από τα υφάσματα, 

 χωρίς πλήρη κάλυψη γιατί εχει καλοκαιριασει και θα ανάβουμε και οι δύο. Βρήκα κατι ωραίους στο internet,   η εταιρεία λέγεται babybjorn, είναι σουηδική και διαφημίζεται  ως βραβευμένη αλλά είναι ταιμπημενη σε τιμές. 

Έχει κάποιο κορίτσι αγοράσει κάτι αντίστοιχο?

Όχι δεν τον γνωρίζω αλλά μπήκα κ τα είδα πολύ ωραίος φαίνεται. Εγώ έχω Αμαζόνας Μέι ται κ μου έχει κάτσει 5 λεπτά όλο κ όλο εκεί. Εμένα η παιδίατρος δεν με έχει αφήσει αλλά νομίζω λέει βλακείες γιατί όλες τα φοράνε από μικρά Μέι ται κ με προβλήματα στα ισχία. Εν τω μεταξύ έχει γίνει κουτσομπολης κ δεν τον αρέσει το καρότσι οπότε του το έχουμε κατεβασμένο το Πορτ μπεμπε να κοιτάει τον ουρανό κ τις πολυκατοικίες.κ ομπρέλα από πάνω που πήρα μια από τα τζάμπο για να μην πέφτει ο ήλιος.

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ αγόρασα Μέι Τάι αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.. από αστεράκι slings πήρα ελπίζω να ναι καλός γτ συνεχίζω να θηλάζω όρθια κάποιες ώρες..επίσης κορίτσια κάποιες φορές θηλάζει μόνο 10 λεπτά νορμάλ είναι αυτό?

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , georgia1988 είπε:

Κ εγώ αγόρασα Μέι Τάι αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.. από αστεράκι slings πήρα ελπίζω να ναι καλός γτ συνεχίζω να θηλάζω όρθια κάποιες ώρες..επίσης κορίτσια κάποιες φορές θηλάζει μόνο 10 λεπτά νορμάλ είναι αυτό?

Νομίζω όσο μεγαλώνουν θηλάζουν κ λιγότερη ώρα.εμενα μου αδειάζει το στήθος σε 5 λεπτά Μαξ. Μετά κάθεται κ πιπιλαει απλά.

Όρθια πως ακριβώς θηλάζεις; Το έχεις πλαγιαστα η όρθια το παιδί;


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Haroulita K said:

χωρίς πλήρη κάλυψη γιατί εχει καλοκαιριασει και θα ανάβουμε και οι δύο. Βρήκα κατι ωραίους στο internet,   η εταιρεία λέγεται babybjorn, είναι σουηδική και διαφημίζεται  ως βραβευμένη αλλά είναι ταιμπημενη σε τιμές. 

Έχει κάποιο κορίτσι αγοράσει κάτι αντίστοιχο?

Γεια σας! Μαμα Δεκεμβριου '20 εδω - ειδα τυχαια το ποστ. 

εμεις εχουμε babybjorn μαρσιπο . ωραιος ειναι, ειμαστε ευχαριστημενοι. Βεβαια οσο βαραινει το μωρο γινεται ολο και πιο δυσκολο να τον κουβαλας... εγω δε το φοραω πια, μονο ο αντρας μου. ειναι 8.800κιλα ο μπεμπης

  • Μου αρέσει 2

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Mighty86 πλαγιαστα τον έχω απλά το κεφάλι του είναι πιο πάνω από το υπόλοιπο σώμα.. δεν ξέρω αν αυτό το προτιμάει λόγω παλινδρόμησης ή απλά ηρεμεί έτσι και τρώει πιο εύκολα αλλά είναι κάποιες ώρες που δεν κάθεται να φάει αλλιώς, κλαίει..

Κορίτσια χθες έφαγα τυρί και μου έκανε ρουκέτες σήμερα οπότε συνεχίζουμε την απόχη από τα γαλακτοκομικά.. αλλά μου λείπει πολύ το γάλα για τυρί έχω βρει υποκαταστατα. 


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, georgia1988 είπε:

@Mighty86 πλαγιαστα τον έχω απλά το κεφάλι του είναι πιο πάνω από το υπόλοιπο σώμα.. δεν ξέρω αν αυτό το προτιμάει λόγω παλινδρόμησης ή απλά ηρεμεί έτσι και τρώει πιο εύκολα αλλά είναι κάποιες ώρες που δεν κάθεται να φάει αλλιώς, κλαίει..

Κορίτσια χθες έφαγα τυρί και μου έκανε ρουκέτες σήμερα οπότε συνεχίζουμε την απόχη από τα γαλακτοκομικά.. αλλά μου λείπει πολύ το γάλα για τυρί έχω βρει υποκαταστατα. 

Και εγώ έφαγα πριν 3 μέρες κρεμα γάλακτος κ από τότε έχει αρχίσει να έχει πονακια κ ανήσυχο ύπνο μου βγάζει λ εμένα λίγο γάλα...κοψε ότι προέρχεται από αγελαδινό εγώ αυτό έκανα...αλλα τρώω κατσικίσιο τυρί κατσικίσιο γιαούρτι και είναι μια χαρά 2 μήνες τώρα αυτό κάνω...δοκιμασε το..

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 και γω έτσι ακριβώς τη θηλάζω. Όρθια μπρούμυτα πάνω μου στο ψιλοπλαγιαστο. Όσο μεγαλώνουν πίνουν πιο γρήγορα. Εμένα αφού φάει μετά παίζει στο στήθος βγάζει ρογα τη ξαναβαζει, την τραβάει, κουτουλαει κτλ.. Εγώ είχα πάρει ένα μάρσιπος στην αρχή 2 φορές την έβαλα δεν καθόταν άσε που όταν εσκυβα λίγο για δουλειές έπρεπε να την κρατάω μην πέσει.. Ίσως θέλει και ρύθμιση όμως.. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, georgia1988 είπε:

@Mighty86 πλαγιαστα τον έχω απλά το κεφάλι του είναι πιο πάνω από το υπόλοιπο σώμα.. δεν ξέρω αν αυτό το προτιμάει λόγω παλινδρόμησης ή απλά ηρεμεί έτσι και τρώει πιο εύκολα αλλά είναι κάποιες ώρες που δεν κάθεται να φάει αλλιώς, κλαίει..

Κορίτσια χθες έφαγα τυρί και μου έκανε ρουκέτες σήμερα οπότε συνεχίζουμε την απόχη από τα γαλακτοκομικά.. αλλά μου λείπει πολύ το γάλα για τυρί έχω βρει υποκαταστατα. 

δοκίμασε τα frisomum δεν ξερω αν έχει πάρει κάποια άλλη για να μας πει κ την δική της γνώμη αλλά εμένα μου άρεσε πολύ για υποκατάστατο γάλακτος.

σήμερα τον έβαλα στην δουλειά στο μέι τάι κ κοιμήθηκε πάντως με βόλεψε πρώτη φορά. βέβαια μετά με έπιασε κατούρημα κ δεν ήξερα τι να κάνω...χαχαχαχα

εμένα σταθερά θηλάζει μόνο την ώρα που ξυπνάει από υπνάκους κ τις νύχτες. τουλ καταφέρνω με αυτούς τους θηλασμούς κ με θήλαστρο να διατηρώ λίγο την παραγωγή μου αλλά αρχίζει κ τσινάει στο ξένο γάλα...περιμένω την πέμπτη μια μαία να έρθει από το σπίτι να δω αν αυτή μου δώσει λύσεις αλλά μου το έκλεισε μια βδομάδα μετά το ραντεβού.πφφ

 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σκεφτόμουν μήπως βρω μια σύμβουλο θηλασμού γτ αν και παίρνει βάρος πιάνει τη ρογα και την αφήνει συνέχεια και κλαίει πολύ.. βέβαια ο καινουριος Παιδίατρος μας είπε για χαλινο οπότε παίζει να ναι κι αυτό που τρώει έτσι ατσαλα


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα νομίζω η μπέμπα περνάει άλμα ...τρωει πολύ και έχει γίνει κ γκρινιάρα αρκετα επίσης βάζει πολύ γρήγορα βαρος...σημερα το βράδυ την βρήκα να έχει γυρίσει μπρούμυτα κ ένα σοκ το έπαθα δεν ξέρω πώς έγινε αυτό...σας έχει τύχει εσάς?

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Basiliki92 είπε:

Εμένα νομίζω η μπέμπα περνάει άλμα ...τρωει πολύ και έχει γίνει κ γκρινιάρα αρκετα επίσης βάζει πολύ γρήγορα βαρος...σημερα το βράδυ την βρήκα να έχει γυρίσει μπρούμυτα κ ένα σοκ το έπαθα δεν ξέρω πώς έγινε αυτό...σας έχει τύχει εσάς?

Ναι μου έχει τύχει. Ειδικά άμα έχω θηλάσει ξαπλωτη κ με έχει πάρει ο ύπνος κ έχω ξεχάσει να τον σηκωσω.Το βράδυ στον ύπνο τους γυρνάνε...τους βολεύει αν έχουν κ πονακια...απλά πρόσεχε να αναπνέει κ αν τυχόν βγάζει γουλιτσες να μην τα τρώει μετα

9 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Κι εγώ σκεφτόμουν μήπως βρω μια σύμβουλο θηλασμού γτ αν και παίρνει βάρος πιάνει τη ρογα και την αφήνει συνέχεια και κλαίει πολύ.. βέβαια ο καινουριος Παιδίατρος μας είπε για χαλινο οπότε παίζει να ναι κι αυτό που τρώει έτσι ατσαλα

Δεν μου φαίνεται ότι έχει σχέσει με χαλινο αυτό χωρίς να είμαι ειδικός το λέω φυσικα. Κ εμένα μου το κάνει αλλά όταν κοιμάται μια χαρά τρώει. Ίσως πονάει όταν καταπίνει η ανεβοκατεβαίνει το φαγητό η είναι λίγο λαιμαργουλα...μήπως έχει βγάλει καμία αφθα στο στόμα; αυτό με μια αλοιφουλα λύνεται.Οι θηλές σου σε πονάνε;

  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 άμα δεν τον έχεις σηκώσει εννοείς για ρέψιμο? Η αλήθεια είναι ότι χθες βράδυ ήταν πολύ ανήσυχη και έκανε συνέχεια κίνηση να γυρίσει κεφάλι ενώ σφιγγοταν...την κρατάω πάντα όρθια όταν τρώει κ το βράδυ επειδή τρώει πιο σιγά δεν μου ρευετε πάντα κ την κραταω κ ανα 20λεπτο όρθια στον ώμο...γουλιες δεν έχω βρει ποτέ στο κρεβάτι ευτυχώς ότι είναι να βγάλει το βγάζει όρθια...αλλα μου κάνει εντύπωση που δεν έκλαψε η δεν παραπονέθηκε...εγω πάντως κοιμόμουν δεν πήρα χαμπάρι για αυτό φοβήθηκα πολύ.. 

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει τύχει το ανάποδο.. να τον βάλω μπρούμυτα και να μου γυρίσει ανάσκελα δύο φορές.. αλλά τώρα δεν τον βάζω μπρούμυτα γιατί κλαίει αν και πρέπει λίγη ώρα να τον βάζω. 

Ίσως και εμείς είμαστε σε κάποιο άλμα γιατί έχει γίνει πολύ γκρινιάρης. Υπάρχει άλμα 8-9 βδομάδα.

@Mighty86 όχι οι θηλές δεν πονάνε καθόλου

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 ναι μου έχει τύχει στο μήνα που είστε εσείς, γι αυτό το λόγο βολεψα και την καλαθουνα.. Δεν ήταν ούτε ενός μηνών και τη βρήκα στα πλαγια:roll:.. Άλλο λίγο και θα έπεφτε.. Ούτε την ξαναέβαλα.. Κάθε μήνα θα σου κάνει και καινούρια πραγματάκια.. Εμένα συνέχεια γυρίζει και το κεφάλι της σηκώνει, χτες της έβγαλα κάτι μαλακά παιχνιδάκια και την ενθαρρυνα να τα πιάσει!! Το ένα το βούτηξε και κατευθείαν στο στομα. Χάχα. Ότι πιάνουν τώρα θα το βάζουν στο στομα.. Από 3 ξεκινάνε νομίζω να πιάνουν για λίγο παιχνιδάκια στα χέρια τους.. Επισης βγάζει κραυγουλες, προσπαθεί να μιλήσει και όλο μας γελάει!!! Μου έρχεται να τη φάω!! Έχω τρελαθεί τελείως!!

@Mighty86 αυτό αν πονάνε οι θηλες είναι την ώρα που θέλουν να φάνε.. Εμένα όταν κλαίει δεν ξέρω πως να το περιγράψω αλλά αισθάνομαι τσιμπηματα στο στήθος.. Και όταν την ταισω απ το ένα αισθάνομαι το ίδιο στο άλλο. Μια μέρα μπερδεύτηκα και της έδωσα για 2-3γευματα μόνο το δεξί στήθος. Μιλάμε το αριστερό τουμπανιασε, έσταζε και με πόναγε, λίγο να το αγγίζεις έσταζε.. Έβγαλα λίγο με το χέρι να ανακουφίστω αλλά περίμενα πως και πως τη μπέμπα να ξυπνήσει να πιει.. Πάντως νομίζω θα ήταν καλύτερα να το βγάλω με το θήλαστρο γιατί ήταν πολύ φουσκωμένο και μετά είχε αέρια... Και τα κακά της ήταν πράσινα αντί για κίτρινα.. Αύριο κάνετε το δεύτερο εμβόλιο;;; εμάς μια χαρά δεν μας πείραξε τελικά του ροτοιου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...