Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Lila ki είπε:

      Πως είσαι σήμερα ;;;; Έχεις κανενα σύμπτωμα ; Πόσες μέρες είσαι μετά την εμβρυομεταφορα … εγώ πέρα από το στήθος που το είχα πριν την εμβρυομεταφορα κ τώρα δεν πονάει πλέον δ έχω τίποτα άλλο … το συζήτηση ανοίγω θα μου πεις μέσα… στο άγχος είμαι 

      Το στήθος τπτ το ιδιαίτερο,ίσως ελάχιστα πιο πρησμένο.Η κοιλιά μου πονούσε το βράδυ,ήθελα να πάρω παναντολ,αλλά έκανα υπομονή.Σημερα έχω πονακια στην κοιλιά,στους συνδέσμους της μήτρας κ λίγο στη μέση.Λογικο να αγχώνεσαι,απλά να ξέρεις ότι είναι φυσιολογικό να μην έχεις κανένα σύμπτωμα και να είσαι έγκυος. Σήμερα είμαι ακριβώς μια εβδομάδα μετά την εμβρυομεταφορά,εσύ σε ποια μερα είσαι?

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@valentina23 καλα και όταν τα κάνει γίνεται χαμός!!!Ξεκίνησα να βάζω στην διατροφή μου πάλι μαρούλι μπορεί να είναι από αυτο αφού όμως βλέπω ότι δεν έχει πονακια θα ξεκινήσω να τρώω σαν άνθρωπος σιγά σιγά μόνο το αγελαδινό γάλα την ενοχλεί πολύ δεν νομίζω ότι θα ξαναπιω όσο θηλάζω...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@valentina23 της μινιγγιτιδας α ή της β θα κάνετε 7 μηνών?

Κάτι άλλο κορίτσια πόση ώρα μένουν ξύπνια τα μωρά σας? Φοβάμαι μήπως δεν του δίνω ερεθίσματα.. βέβαια είναι μόνο 2 μηνών ακόμα

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 της μηνιγγίτιδας β θα κάνουμε 7 μηνών!! Δεν το ρισκάρω να μην της το κάνω.. Εμένα κοιμάται λίγο το πρωί κατά τις 11 με 12 μετά οπωσδήποτε μεσημέρι 3 με 6, μετα μπορεί να τη πάρει για λίγο κατά τις 9 και 11 είναι η ώρα της για βραδινό ύπνο. Ξυπνάει αν 2 ωριτσες περίπου να, φάει αλλά τρώει μισοκοιμισμενη και ξανακιιμαται. Δεν είναι πάντα στάνταρ. Πχ το βράδυ ξύπνησε όλο κι όλο μια φορά να φάει,. Το πρωί ξυπνάει 7...ο ύπνος θρέφει τα μωρά λέει μια παροιμία! Μην αγχώνεσαι. Γιατί εσένα πόσο σου κοιμάται;;; έχουμε και ένα μήνα διαφορά. Όσο μεγαλώνουν φτιάχνουν πρόγραμμα. Εμένα με απασχολεί που για να κοιμηθεί η έχει γκρίνια θέλει στήθος. Τώρα πχ είναι 3.20 το μεσημέρι και πίνει απ τις 2 για να κοιμηθεί... Τωρα κοιμήθηκε πάνω μου και πιπιλίζει τον αέρα :P

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 εμένα τις τελευταίες μέρες κοιμάται 13 έως 15 ωρες.. δλδ ξυπνάει αλλάζουμε πάνα τρώει και κοιμάται πάλι.. το βράδυ κοιμάται στις 10 με 5μιση και μετά πάλι 6μιση με 8.. αλλά και την μέρα μόνο τρώει και κοιμάται.. εκτός από το απόγευμα που έχουμε πολύ γκρινια, όταν τον πηγαίνουμε βολτα και το βράδυ που κάνουμε μπάνιο και μασάζ.. 

  • Μου αρέσει 3

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 δεν πρέπει ν ανυσυχεις νομίζω. Είναι πολύ μικρούλια ακόμα. Και μένα έχει τύχει να κοιμάται σχεδόν όλη μέρα κάποιες φορές. Σιγά σιγά θα φτιάξει το πρόγραμμα του. Είναι και το στήθος που τα νανουριζει πολύ εύκολα. Εμένα τις περισσότερες φορές μην πω όλες που πίνει γάλα την παίρνει και ο ύπνος. Συνήθως ξυπνάει αμέσως εκτός τις ώρες που σου είπα.. Τώρα πχ ξύπνησε με κλάματα μπήκε στήθος και ξανακοιμηθηκρ. Απ τις 3,30 κοιμάται... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

@valentina23 εμένα τις τελευταίες μέρες κοιμάται 13 έως 15 ωρες.. δλδ ξυπνάει αλλάζουμε πάνα τρώει και κοιμάται πάλι.. το βράδυ κοιμάται στις 10 με 5μιση και μετά πάλι 6μιση με 8.. αλλά και την μέρα μόνο τρώει και κοιμάται.. εκτός από το απόγευμα που έχουμε πολύ γκρινια, όταν τον πηγαίνουμε βολτα και το βράδυ που κάνουμε μπάνιο και μασάζ.. 

Είναι μικρούλι ακόμα,  πάντως εγώ σας ζηλεύω!


F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας είπα; Ήρθε η μαία η οποία είναι πιστοποιημένη κτλ 

Μου είπε ότι το στήθος μου είναι οκ σαν μαστός κ ο μικρός πιάνει καλα. το πρόβλημα είναι η παραγωγή κ ότι ο μικρός έχει μάθει στην αυξημένη ροή κ γι'αυτό εκνευρίζεται. Οπότε μου είπε να βάζω 3 φορές την μέρα θηλαστρο ,να παίρνω τριγωνελα ,μάραθο κ όχι χάπια Μάγιας γιατί δημιουργούν μυκητιάσεις Κ δεν συστήνονται σε περιπτώσεις μάλιστα καισαρικής.κ επίσης να τον δίνω κ 70ml ξένο η αντλημενο 6φορες την μέρα γιατί δεν λερώνει αρκετές πανες με τσισα κ στην καμπύλη έχει λίγο πτωτικές τάσεις δεν πήρε καλές αυξήσεις.τεσπα είναι αισιόδοξη για τον αποκλειστικό.

Εγώ τα πήρα καλά καλά 3 μήνες πάντως τα χάπια της μαγιας.απο μαλλί καλά πάω δεν είχα τριχόπτωση,εκεί με βοήθησε.

  • Μου αρέσει 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 τελικά άμα δεν σε δει ειδικός ότι και να λέμε εμείς... Γι αυτό λοιπόν εκνευριζοταν ο κύριος ;-)Είναι η γνωστή συγχηση που λένε;; το μπουκάλι γκλου γκλου τελείωσε στο στήθος μπορεί να κάτσουν και ώρα. Πάντως το πολεμάς μπράβο σου!! Θα τα καταφέρεις σίγουρα. Ήδη τα χεις καταφέρει. Ένα γεύμα ξένο δεν λέει κάτι αφού όλη την υπόλοιπη μέρα τον θηλάζεις.

Κορίτσια σας έχει έρθει περίοδος;; εμένα ακόμα τίποτα.. Έχω ξεχάσει και πως είναι.. :razz:. Επίσης τώρα που έρχεται καλοκαιράκι τι κάνουμε με τα κουνούπια; επιτρέπονται οι ταμπλέτες και γενικώς τα αντικουνουπικα;; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 αξίζεις πολλά μπράβο!!!Όπως και να έχει τα έχεις ήδη καταφέρει!!!

@valentina23 μην λες περίοδο 2 φορές μ ήρθε μες στον Μάιο με αποκλειστικό θηλασμό με είδε κ ο γιατρός όλα καλά κ από ότι φαίνεται θα έχω κανονικά περίοδο...για τα κουνούπια υγρό χωρίς άρωμα...κ στο παιδί τσιρωτα για τα κουνούπια γύρω γύρω στο καρότσι κ στα ρούχα τους...πάνω τους τίποτα.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Σας είπα; Ήρθε η μαία η οποία είναι πιστοποιημένη κτλ 

Μου είπε ότι το στήθος μου είναι οκ σαν μαστός κ ο μικρός πιάνει καλα. το πρόβλημα είναι η παραγωγή κ ότι ο μικρός έχει μάθει στην αυξημένη ροή κ γι'αυτό εκνευρίζεται. Οπότε μου είπε να βάζω 3 φορές την μέρα θηλαστρο ,να παίρνω τριγωνελα ,μάραθο κ όχι χάπια Μάγιας γιατί δημιουργούν μυκητιάσεις Κ δεν συστήνονται σε περιπτώσεις μάλιστα καισαρικής.κ επίσης να τον δίνω κ 70ml ξένο η αντλημενο 6φορες την μέρα γιατί δεν λερώνει αρκετές πανες με τσισα κ στην καμπύλη έχει λίγο πτωτικές τάσεις δεν πήρε καλές αυξήσεις.τεσπα είναι αισιόδοξη για τον αποκλειστικό.

Εγώ τα πήρα καλά καλά 3 μήνες πάντως τα χάπια της μαγιας.απο μαλλί καλά πάω δεν είχα τριχόπτωση,εκεί με βοήθησε.

Όλα θα πάνε μια χαρά θα δεις.  Πόσα χάπια τριγωνελας σου είπε να παίρνεις την ημέρα? Κι εγώ αυτήν παίρνω ακόμη. 

πρίν από 32 λεπτά , valentina23 είπε:

@Mighty86 τελικά άμα δεν σε δει ειδικός ότι και να λέμε εμείς... Γι αυτό λοιπόν εκνευριζοταν ο κύριος ;-)Είναι η γνωστή συγχηση που λένε;; το μπουκάλι γκλου γκλου τελείωσε στο στήθος μπορεί να κάτσουν και ώρα. Πάντως το πολεμάς μπράβο σου!! Θα τα καταφέρεις σίγουρα. Ήδη τα χεις καταφέρει. Ένα γεύμα ξένο δεν λέει κάτι αφού όλη την υπόλοιπη μέρα τον θηλάζεις.

Κορίτσια σας έχει έρθει περίοδος;; εμένα ακόμα τίποτα.. Έχω ξεχάσει και πως είναι.. :razz:. Επίσης τώρα που έρχεται καλοκαιράκι τι κάνουμε με τα κουνούπια; επιτρέπονται οι ταμπλέτες και γενικώς τα αντικουνουπικα;; 

Περίοδος όχι ακόμη. Ευτυχώς θα πω, γιατί αισθάνομαι αρκετά εξαντλημενη.

  • Μου αρέσει 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Haroulita K είπε:

Όλα θα πάνε μια χαρά θα δεις.  Πόσα χάπια τριγωνελας σου είπε να παίρνεις την ημέρα? Κι εγώ αυτήν παίρνω ακόμη. 

Περίοδος όχι ακόμη. Ευτυχώς θα πω, γιατί αισθάνομαι αρκετά εξαντλημενη.

2 ανά δωδεκάωρο κ μετά από μία εβδομάδα 3.μου είπε ότι μπορεί να με βοηθήσει αυτό κ στις πολυκυστικες που έχω. Περίοδος κ εγώ γιοκ.ο γιατρός είδε λεπτό ενδομήτριο κ πολυκυστικοτητα κ μου είπε θα αργήσει ακόμα....

Ευχαριστώ κορίτσια θα το παλέψω λίγο ακόμα...

ΓιA τα κουνουπια κ εμείς άοσμο υγρό στο δωμάτιο .ακόμα δεν έχω πάρει τσιροτα για το καρότσι.το λικνο του έχει κουνουπιέρα αλλά μου είναι άβολη μιας κ το μισό βράδυ τον έχω συνήθως πάνω μου...

@valentina23 μου αυτό πίστευα κεγω κ ουσιαστικά αυτα κάνω κ από πριν.αλλα σου φεύγει κ ένα άγχος παραπάνω αν σου δώσουν μια επαγγελματική άποψη.

Επίσης οι λεπτομέρειες κάνουν την διαφορά. Μου έδειξε πώς να τον βάζω καλύτερα στο στήθος κ πως να κάνω μαλαξεις να καταλαβαίνω την κατάποση κτλ κ μου έδωσε κ οδηγίες πιο σαφείς για το πώς θα δίνω το ξένο ώστε να μην πεινάει κ αυτό το καημένο μέχρι να φτιάξει η παραγωγή μου. Δεν μου είπε κ τοσα πολλά διαφορετικα πράγματα από την παιδίατρο μου αλλά καμιά φορά ο τρόπος κ η μεταδοτικοτητα παίζουν μεγάλο ρόλο. 

Τέλος μου είπε να δοκιμάσω να το θηλάσω κ όρθια .το έχω κάνει στο παρελθόν 2-3 φορές αλλά με πονάει η πλάτη μου εκεί που μου βάλανε το καθετηρακι απο την επισκληριδιο.

  • Μου αρέσει 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ θέλω σύμβουλο αλλά δυστυχώς δεν έχει εδώ.. γιατί συνέχεια υπόθετω πράγματα.. μήπως είναι κολικοί μήπως είναι γοπ μήπως άλμα.. κ ο μικρός συνέχεια κλαίει κι ας παίρνει βάρος.. μόνο κοιμισμένος θηλάζει νορμάλ πια


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , georgia1988 είπε:

Κ εγώ θέλω σύμβουλο αλλά δυστυχώς δεν έχει εδώ.. γιατί συνέχεια υπόθετω πράγματα.. μήπως είναι κολικοί μήπως είναι γοπ μήπως άλμα.. κ ο μικρός συνέχεια κλαίει κι ας παίρνει βάρος.. μόνο κοιμισμένος θηλάζει νορμάλ πια

Μπορείς να μιλήσεις κ τηλεφωνικώς δωρεάν νομίζω. Lllgreece.  Org μπες δες.το γράφω έτσι για να περάσει. 

Εμενα η απάντηση που δόθηκε είναι η ροή.αλλα θα φανεί αν τελικά όντως είναι αυτό το πρόβλημα...αν καταφέρω τελικά να αυξήσω την παραγωγή μου. Η κοπέλα μου είπε να τσεκαρω κ το σακχαρο μιας κ είχα διαβήτη κύησης,να κάνω καμιά καμπύλη.γιατι μπορεί να φταίει κ αυτό για την παραγωγή μου. Πάντως έχει δύο μέρες δεν έχει βγάλει γουλια φτου φτου.μαλλον μεγαλώνει σιγά σιγα

  • Μου αρέσει 4

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια μου;; πως πάτε με τα μωρουλινια σας;; @Mighty86αχ και να ξερες πόσες φορές το χω πει αυτό με τις γουλιες.. :-Pαντε λέω μεγάλωσε το ξεπέρασε... Και την επόμενη μας κάνει μπάνιο παλι:confused:. Εύχομαι από καρδιάς να το ξεπερεσατε γιατί ξέρω ακριβώς τι περνάτε.. Πάντως τα πράγματα είναι λίγο καλύτερα όσο περνάει ο καιρός. Επίσης πάμε τις βολτιτσες μας, τις πήραμε και όμορφα ρουχαλάκια και είναι κρίμα όταν τα κάνει όλα μπλε μαρε :roll:και εντάξει αυτής της παίρνω αλλαξια μαζί αλλά εμάς;;; καθόμαστε στις καφετέριες και κυκλοφορούμε μούσκεμα στα γάλατα.. Και άμα βγάλει και αυτό που είναι σαν κομμένο τυρί... Εκεί να μας θαυμάσετε :-P:-P

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...