Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ξανα έκανα εμετο κ ηταν χαλια! Σίγουρα θα ξανά κανω! Με πείραξε το navatac που έχει τζιντζερ. Ασε.. πολυ χαλι.. :(

Αλήθεια;εμένα το τζίντζερ με βοηθάει κάπως.κεγω έκανα εμετο δις.αλλα εγώ πήγα κ έφαγα τυροπιτα. Αχ Παναγία μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , Aria konsta είπε:

Καλημέρα! 

Χθες είχαμε υπέρηχο μετα απο 2 εβδομάδες επαθα πλακα πως αλλάζουν τοσο γρήγορα..χεράκια ποδαράκια.. αναγνωριζες ένα κανονικό μωρακι δεν ειναι κουκουτσακι... 

Ακομα ειναι λιγο χαμηλα ..ευχόμαστε μην πάει και κολλησει ο πλακουντας πάνω στον τράχηλο αυτη ειναι η αγωνία μου ,μου ειπε οτι μπορει να ξανα δω αιματακι .

Επόμενο ραντεβού 3/9 πολύ μακριά :confused:

Η αυχενική μου ειπε θα παει κάπου στις 14/9

Θα σκασω σίγουρα ως τότε.. 

 

Άντε ωραία τουλάχιστον όλα πάνε καλά ρε συ !σε ποια βδομάδα είσαι ;

Just now, Mighty είπε:

Αλήθεια;εμένα το τζίντζερ με βοηθάει κάπως.κεγω έκανα εμετο δις.αλλα εγώ πήγα κ έφαγα τυροπιτα. Αχ Παναγία μου

Ποιο σκεύασμα είναι αυτό με το τζίντζερ;;;


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Aria konsta είπε:

Καλημέρα! 

Χθες είχαμε υπέρηχο μετα απο 2 εβδομάδες επαθα πλακα πως αλλάζουν τοσο γρήγορα..χεράκια ποδαράκια.. αναγνωριζες ένα κανονικό μωρακι δεν ειναι κουκουτσακι... 

Ακομα ειναι λιγο χαμηλα ..ευχόμαστε μην πάει και κολλησει ο πλακουντας πάνω στον τράχηλο αυτη ειναι η αγωνία μου ,μου ειπε οτι μπορει να ξανα δω αιματακι .

Επόμενο ραντεβού 3/9 πολύ μακριά :confused:

Η αυχενική μου ειπε θα παει κάπου στις 14/9

Θα σκασω σίγουρα ως τότε.. 

 

Τι ωραίο συναίσθημα! Αυτούς τους υπέρηχους δεν τους χορταίνεις!!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά κ με τον πλακούντα! Κ εμείς κάπου εκεί έχουμε επόμενο ραντεβού! Υπομονή!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Άντε ωραία τουλάχιστον όλα πάνε καλά ρε συ !σε ποια βδομάδα είσαι ;

Ποιο σκεύασμα είναι αυτό με το τζίντζερ;;;

Εγώ δεν παίρνω σκεύασμα παίρνω ρίζες τζίντζερ κ τις βάζω στο τσάι μου.νομιζω η Βάσω παίρνει το navatac

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

Εγώ δεν παίρνω σκεύασμα παίρνω ρίζες τζίντζερ κ τις βάζω στο τσάι μου.νομιζω η Βάσω παίρνει το navatac

Ναι το  navatac παίρνω που είναι φυτικο κ έχει τζιντζερ αλλα εμενα δυστυχως δεν με βοήθησε. Κοριτσια εκανα 4 εμετούς με διαφορα 2 ωρών. Μου ειπε ο γιατρος οτι ισως χρειαστεί να πάω νοσοκομειο γιατι κινδυνεύω να αφυδατωθω. Δεν εχω βαλει τπτ στο στομαχι μου. Αλλα κ να έβαζα θα το εβγαζα. :(


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ναι το  navatac παίρνω που είναι φυτικο κ έχει τζιντζερ αλλα εμενα δυστυχως δεν με βοήθησε. Κοριτσια εκανα 4 εμετούς με διαφορα 2 ωρών. Μου ειπε ο γιατρος οτι ισως χρειαστεί να πάω νοσοκομειο γιατι κινδυνεύω να αφυδατωθω. Δεν εχω βαλει τπτ στο στομαχι μου. Αλλα κ να έβαζα θα το εβγαζα. :(

Βλέπω να μην το γλιτωνεις το νοσοκομείο Βασούλα..κρίμα .. αν δεις και πάει έτσι να πας αλλά να προσέχεις όπου πας γιατί με τον κορονοιο χαμός γίνεται ..


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!!!!Σας διαβάζω καθημερινά αλλά δεν συμμετέχω Γιατί δεν έχω τπτ να πω...πήγαιναν όλα καλά, Μέχρι πριν λίγο που πήγα τουαλέτα και στο σκούπισμα είδα απαλό ροζ.ξαπλωσα και πήρα ένα ουτροτζεσταν. Δεν έχω μιλήσει με γιατρό,θέλω να περιμένω να ξαναπάω τουαλέτα να δω αν θα ξαναδώ,κι αν ξαναδώ τοτε να πάρω τηλ τον γιατρό.μεχρι τότε ξάπλα.και αυτά τα ουτρο βρε παιδι μου αμέσως μου προκαλούν υπνηλία και ίλιγγο. 


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια θα σας ακουστεί χαζό αλλά διαβάζω αυτά που περνάτε οι περισσότερες με ναυτιες καουρες εμετούς κλπ κ εγω 7 εβδ. Δεν έχω νιώσει τίποτα από αυτά ούτε ναυτιες ούτε εμετούς ούτε τίποτα και από τη μια εννοείται χαίρομαι αλλά από την άλλη σκέφτομαι μήπως δεν είναι φυσιολογικό? 


XtYXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!!!!Σας διαβάζω καθημερινά αλλά δεν συμμετέχω Γιατί δεν έχω τπτ να πω...πήγαιναν όλα καλά, Μέχρι πριν λίγο που πήγα τουαλέτα και στο σκούπισμα είδα απαλό ροζ.ξαπλωσα και πήρα ένα ουτροτζεσταν. Δεν έχω μιλήσει με γιατρό,θέλω να περιμένω να ξαναπάω τουαλέτα να δω αν θα ξαναδώ,κι αν ξαναδώ τοτε να πάρω τηλ τον γιατρό.μεχρι τότε ξάπλα.και αυτά τα ουτρο βρε παιδι μου αμέσως μου προκαλούν υπνηλία και ίλιγγο. 

Καλησπέρα.. 

Συγνώμη που θα το πω αλλα γτ περιμένεις για να πάρεις τον γιατρο και να τον ενημερώσεις; 

Δεν ειναι αστεία αυτα κορίτσι.. τα utrogestan μονη σου τα παίρνεις στα εχει δώσει απο πριν ; 

Just now, Natasapal είπε:

Αχ βρε κορίτσια θα σας ακουστεί χαζό αλλά διαβάζω αυτά που περνάτε οι περισσότερες με ναυτιες καουρες εμετούς κλπ κ εγω 7 εβδ. Δεν έχω νιώσει τίποτα από αυτά ούτε ναυτιες ούτε εμετούς ούτε τίποτα και από τη μια εννοείται χαίρομαι αλλά από την άλλη σκέφτομαι μήπως δεν είναι φυσιολογικό? 

Μια χαρά φυσιολογικά πανε ολα βρε και εσυ .. ειμαστε απο τις τυχερές σε θεμα συμπτωμάτων.  Τα κορίτσια ταλαιπωρουνται πολυ μωρε .. 

Δοξα το θεό να λες !

  • Μου αρέσει 2

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Natasapal είπε:

Αχ βρε κορίτσια θα σας ακουστεί χαζό αλλά διαβάζω αυτά που περνάτε οι περισσότερες με ναυτιες καουρες εμετούς κλπ κ εγω 7 εβδ. Δεν έχω νιώσει τίποτα από αυτά ούτε ναυτιες ούτε εμετούς ούτε τίποτα και από τη μια εννοείται χαίρομαι αλλά από την άλλη σκέφτομαι μήπως δεν είναι φυσιολογικό? 

Είσαι τυχερή φτου φτου να λες!

Just now, Popaki2011 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!!!!Σας διαβάζω καθημερινά αλλά δεν συμμετέχω Γιατί δεν έχω τπτ να πω...πήγαιναν όλα καλά, Μέχρι πριν λίγο που πήγα τουαλέτα και στο σκούπισμα είδα απαλό ροζ.ξαπλωσα και πήρα ένα ουτροτζεσταν. Δεν έχω μιλήσει με γιατρό,θέλω να περιμένω να ξαναπάω τουαλέτα να δω αν θα ξαναδώ,κι αν ξαναδώ τοτε να πάρω τηλ τον γιατρό.μεχρι τότε ξάπλα.και αυτά τα ουτρο βρε παιδι μου αμέσως μου προκαλούν υπνηλία και ίλιγγο. 

Δεν είναι κάτι μην πανικοβαλεσαι απλά όντως καλό θα ήταν να μιλήσεις με τον γιατρό σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Natasapal είπε:

Αχ βρε κορίτσια θα σας ακουστεί χαζό αλλά διαβάζω αυτά που περνάτε οι περισσότερες με ναυτιες καουρες εμετούς κλπ κ εγω 7 εβδ. Δεν έχω νιώσει τίποτα από αυτά ούτε ναυτιες ούτε εμετούς ούτε τίποτα και από τη μια εννοείται χαίρομαι αλλά από την άλλη σκέφτομαι μήπως δεν είναι φυσιολογικό? 

Κορίτσι εγώ είμαι 10+1 και από την αρχή δεν έχω σχεδόν κανένα σύμπτωμα εκτός από κάτι τσιμπιματακια και αυτά όχι σινεχια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Vaso11.4.11 εγω 2 μερες εχω απο το μεσημέρι κ μετα μια δυσφορια... Δε μπορω να φαω μετα τιποτα που να θυμιζει ολοκληρωμενο γευμα. Μονο κατι ρυζογκοφρετες κ τιποτα αμυγδαλα  βρηκα λυση γιατι πρέπει να τρωω κ κατι. Φοβαμαι κ δε θελω να κανω εμετο. Γενικα εχω κακη εμπειρία με αυτο το θεμα, με χρονια διατροφικες διαταραχες που τις εχω ξεπερασει πλεον κ δεν αντεχω στην ιδεα να μπω στο τρυπακι των εμετων... Δεν ξερω τι να κανω... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

@Vaso11.4.11 εγω 2 μερες εχω απο το μεσημέρι κ μετα μια δυσφορια... Δε μπορω να φαω μετα τιποτα που να θυμιζει ολοκληρωμενο γευμα. Μονο κατι ρυζογκοφρετες κ τιποτα αμυγδαλα  βρηκα λυση γιατι πρέπει να τρωω κ κατι. Φοβαμαι κ δε θελω να κανω εμετο. Γενικα εχω κακη εμπειρία με αυτο το θεμα, με χρονια διατροφικες διαταραχες που τις εχω ξεπερασει πλεον κ δεν αντεχω στην ιδεα να μπω στο τρυπακι των εμετων... Δεν ξερω τι να κανω... 

Σε καταλαβαίνω όσο δεν φαντάζεσαι. Ως παθουσα μπορώ να δώσω μερικές συμβουλές προς γνώση κ συμμόρφωση.

Όχι αλλαντικά. Όχι λαδερα πράματα.οχι πολλά αλατια κ ζάχαρες. Κατά ταλλα θέλει υδατάνθρακες και φρούτα .όσο αντέχεις κ ότι αντέχεις. Κ όχι μεγάλες ποσότητες. Μάσα τσίχλες μέντας η να γλυφεις λίγο τζίντζερ. 

Κ αν σπάσεις έσπασες.μην το επιδιώξεις αλλά μπορεί κάποια στιγμή να σε λούσει κρύος ιδρώτας κ κ σου βγει ο εμετός από το στόμα. Δεν είναι διαταραχη ,είναι εγκυμοσύνη. 

Εγώ έχω κάνει λάθη. Ο εμετός καμιά φορά ανοίγει την όρεξη κ έχω φάει ποσότητες που το στομάχι μου δεν άντεξε. Επίσης επειδή ποτέ δεν ήμουν λιτοδιαιτη μου είναι πολύ δύσκολο να διαχειριστώ το να τρώω από λίγο κ συχνά. Οπότε πάλι έχω πέσει σε σφάλματα. Σιγά σιγά όμως αρχίζω κ καταλαβαίνω τι με πειράζει κ τι οχι κ προσπαθώ να το ελέγξω. Ήμουν εντελώς ανυποψίαστη.δεν περίμενα ότι θα αντιμετωπιζα τέτοια κατάσταση.

Μίλησα κ με την διατροφολογο μου. Μου είπε ότι θα επανέλθεις στην διατροφή σου μόλις σου περάσει. Ότι τώρα δεν μπορώ να κάνω κάτι.μου είπε όχι αλλαντικά ,όχι τυποποιημένα ψωμιά του τοστ. 

Αν θες να μιλήσουμε για οτιδήποτε μπορείς να μου στείλεις πμ οπότε θες.

Just now, Popaki2011 είπε:

@Aria konsta μου τα έχει δώσει καλέ ο γιατρός,δεν τα κουμπωνω έτσι.παιρνω όμως μόνο 1 κάθε βράδυ και σήμερα μόλις είδα το ροζ πήρα και το μεσημέρι.Δεν ξαναείδα όμως.

Γύρω στην πέμπτη βδομάδα κ κάτι μέρες είχα κεγω ελάχιστο αίμα κ έπαθα μεγάλη ταραχή. Αλλά μου πέρασε κ δεν ξαναείδα από τότε. Οπότε μην σε ανησυχεί.τωρα έχεις άλλο αίμα;

4 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Ναι το  navatac παίρνω που είναι φυτικο κ έχει τζιντζερ αλλα εμενα δυστυχως δεν με βοήθησε. Κοριτσια εκανα 4 εμετούς με διαφορα 2 ωρών. Μου ειπε ο γιατρος οτι ισως χρειαστεί να πάω νοσοκομειο γιατι κινδυνεύω να αφυδατωθω. Δεν εχω βαλει τπτ στο στομαχι μου. Αλλα κ να έβαζα θα το εβγαζα. :(

Τι έγινε τελικά;πως είσαι;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Natasapal είπε:

Αχ βρε κορίτσια θα σας ακουστεί χαζό αλλά διαβάζω αυτά που περνάτε οι περισσότερες με ναυτιες καουρες εμετούς κλπ κ εγω 7 εβδ. Δεν έχω νιώσει τίποτα από αυτά ούτε ναυτιες ούτε εμετούς ούτε τίποτα και από τη μια εννοείται χαίρομαι αλλά από την άλλη σκέφτομαι μήπως δεν είναι φυσιολογικό? 

Και εγώ είμαι 7w κ 3D και δεν έχω νιώσει τίποτα από όλα αυτά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...