Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, vivi.nik. είπε:

Μόλις μπήκα και διάβασα τα νέα σας!

 @Vaso11.4.11 Κορίτσι μου τι ταλαιπωρία τράβηξες χθες..Έχω και 1 φίλη μου σε αντίστοιχη κατάσταση, μια μέρα έφτασε να κάνει 11 εμετούς... Πολύ ζόρικο να είσαι με 1 μόνιμη γαστρεντερίτιδα... Εύχομαι να μην ταλαιπωρηθείς τόσο όλο το 1ο τρίμηνο. Ανταμειφθηκες όμως απ τον υπέρηχο! Μεγαλώνει το σπορακι!!! 

@Natasapal εμας το έμαθαν οι γονείς μας λίγες μέρες αφότου το μάθαμε εμείς, όπως κ τα αδέλφια μας και το ξέρουν κ οι πιο καλοί μας φίλοι. Στον ευρύτερο περίγυρο θα το πούμε μετά την αυχενική. 

Σε ευχαριστώ πολυ Βιβη μου! Χθες δεν εκανα ευτυχώς καθολου εμετο κ κατάφερα κ να φαω πραγματάκια. Σημερα θα δείξει. Δεν κοιμηθηκα καλα κ ξυπνησα με αναγούλα. Ο κουβας παντως είναι πάντα δίπλα μου χαχα 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ Βιβη μου! Χθες δεν εκανα ευτυχώς καθολου εμετο κ κατάφερα κ να φαω πραγματάκια. Σημερα θα δείξει. Δεν κοιμηθηκα καλα κ ξυπνησα με αναγούλα. Ο κουβας παντως είναι πάντα δίπλα μου χαχα 

Ελπίζω και η σημερινή σου μέρα να είναι εξίσου καλή! :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , vivi.nik. είπε:

Ελπίζω και η σημερινή σου μέρα να είναι εξίσου καλή! :)

Μόλις έκανα εμετο αλλα σε ευχαριστώ για τη θετική σου σκεψη! Ελπίζω να μην κανω αλλο! 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Χρόνια πολλά!! Εύχομαι η Παναγία να μας βοηθήσει και του χρόνου τέτοια μεριά να κρατάμε και να καμαρώνουμε τα αγγελούδια μας με υγεία στην αγκαλιά μας!!! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρόνια πολλά κορίτσια μου! Ελπίζω να περνάτε όμορφα όπου κι αν είστε, του χρόνου να πανε ολα καλα κ θα χτίζουμε πολύ ξεχωριστες αναμνήσεις με τα μωράκια μας!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά  σε όσες γιορτάζουν. Κορίτσια μου πριν 3 μέρες βγήκαν οι αναλύσεις που έκανα. Είχα γλυκόζη νηστείας 93 ενώ το ανώτατο όριο για εγκύους είναι 92. Ο γιατρός μου είπε να προσέξω λίγο. Τρώω ένα γλυκό τη μέρα αλλά τρώω πολλά φρούτα. Μπορεί και έξι εφτά ημερησίως. Τα περιόρισα στα 3 τη μέρα και έκοψα και τα γλυκά (το ένα που έτρωγα κάθε μέρα) και εδώ και τρεις μέρες δεν έφαγα. Αλλά δεν νομίζω να αντέξω για πολύ. Ένα γλυκό τη μέρα δεν το θεωρώ πολύ ρε κορίτσια. Εσείς τρώτε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Χρόνια πολλά  σε όσες γιορτάζουν. Κορίτσια μου πριν 3 μέρες βγήκαν οι αναλύσεις που έκανα. Είχα γλυκόζη νηστείας 93 ενώ το ανώτατο όριο για εγκύους είναι 92. Ο γιατρός μου είπε να προσέξω λίγο. Τρώω ένα γλυκό τη μέρα αλλά τρώω πολλά φρούτα. Μπορεί και έξι εφτά ημερησίως. Τα περιόρισα στα 3 τη μέρα και έκοψα και τα γλυκά (το ένα που έτρωγα κάθε μέρα) και εδώ και τρεις μέρες δεν έφαγα. Αλλά δεν νομίζω να αντέξω για πολύ. Ένα γλυκό τη μέρα δεν το θεωρώ πολύ ρε κορίτσια. Εσείς τρώτε?

Πιο πολυ κακο κανεις με τα φρουτα που ετρωγες 6-7 παρα με το γλυκο. Θες τη γνωμη μου; τρωγε 2 φρουτα αντε 3 τη μερα κ γλυκο ανα 2, 3 μερες.. Οσο το αποφεύγεις ειναι καλύτερα. Εκτος αν τρως καθε μερα μια μπουκιτσα, αν αντεχεις δλδ. Εγω οντας γλυκατζου, τα κοψα. Πως μη ρωτησεις. Με πολυ ηρωισμο χαχαχα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva said:

Πιο πολυ κακο κανεις με τα φρουτα που ετρωγες 6-7 παρα με το γλυκο. Θες τη γνωμη μου; τρωγε 2 φρουτα αντε 3 τη μερα κ γλυκο ανα 2, 3 μερες.. Οσο το αποφεύγεις ειναι καλύτερα. Εκτος αν τρως καθε μερα μια μπουκιτσα, αν αντεχεις δλδ. Εγω οντας γλυκατζου, τα κοψα. Πως μη ρωτησεις. Με πολυ ηρωισμο χαχαχα. 

Μπράβο σου που τα κατάφερες. Μου φαίνεται δύσκολο. Δεν πίνω καφέ καθόλου. Αναψυκτικά επίσης καθόλου αλλά οκ αυτό με τα γλυκά με πείραξε.  Και τα φρούτα μου αρέσουν πολύ όμως ναι το παράκανα το αναγνωρίζω. Θα το προσπαθήσω

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Μπράβο σου που τα κατάφερες. Μου φαίνεται δύσκολο. Δεν πίνω καφέ καθόλου. Αναψυκτικά επίσης καθόλου αλλά οκ αυτό με τα γλυκά με πείραξε.  Και τα φρούτα μου αρέσουν πολύ όμως ναι το παράκανα το αναγνωρίζω. Θα το προσπαθήσω

Σε κανένα δεν ειναι τιποτα ευκολο. Κ γω που κ που το τρωω το κεκακι μου. Που ομως πλεον το φτιάχνω εγω. Για να χει αυτα που θελω εγω μεσα. Οσο για τα φρούτα το γνωριζω, δυστυχως εμπεριεχουν αρκετα σάκχαρα οποτε ενω παιρνεις βιταμινες παιρνεις και αυτα. Ουτε εγω καφε κ αναψυκτικο σπανιο. Τη Δευτέρα κλείνω 8 εβδομάδες. Στην πρωτη μου εγκυμοσύνη, στις ιδιες εβδομάδες, είχα ηδη παρει 4 κιλα. Τωρα σε αυτη, επειδη θελω να προσεχω, δεν εχω παρει κανενα. :) και... Δεν ειναι τα κιλα το θεμα, αλλα το προφιλ υγείας. Αλλα κ αυτα δυστυχως παιζουν αρνητικο ρολο, αν παρεις πολλα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 hours ago, Mareva said:

Σε κανένα δεν ειναι τιποτα ευκολο. Κ γω που κ που το τρωω το κεκακι μου. Που ομως πλεον το φτιάχνω εγω. Για να χει αυτα που θελω εγω μεσα. Οσο για τα φρούτα το γνωριζω, δυστυχως εμπεριεχουν αρκετα σάκχαρα οποτε ενω παιρνεις βιταμινες παιρνεις και αυτα. Ουτε εγω καφε κ αναψυκτικο σπανιο. Τη Δευτέρα κλείνω 8 εβδομάδες. Στην πρωτη μου εγκυμοσύνη, στις ιδιες εβδομάδες, είχα ηδη παρει 4 κιλα. Τωρα σε αυτη, επειδη θελω να προσεχω, δεν εχω παρει κανενα. :) και... Δεν ειναι τα κιλα το θεμα, αλλα το προφιλ υγείας. Αλλα κ αυτα δυστυχως παιζουν αρνητικο ρολο, αν παρεις πολλα. 

 Έχεις απόλυτο δίκαιο. :) Έτσι πρέπει 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια !να ρωτήσω έχει καμία πρόβλημα με την τουαλέτα;;εμένα καινούριο πάλι αυτό !και σήμερα σφιχτηκα  μέχρι λιποθυμίας και φοβήθηκα λίγο αλλά δεν γινόταν αλλιώς ...πφφφ


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 said:

Καλημέρα κοριτσάκια !να ρωτήσω έχει καμία πρόβλημα με την τουαλέτα;;εμένα καινούριο πάλι αυτό !και σήμερα σφιχτηκα  μέχρι λιποθυμίας και φοβήθηκα λίγο αλλά δεν γινόταν αλλιώς ...πφφφ

Καλημέρα! Από την προηγούμενη βδομάδα απέκτησα και εγώ ένα θέματακι με την τουαλέτα με αποτέλεσμα να έχω πολλά αερια(συγγνώμη κιόλας). Δε σφιγγομαι γτ φοβάμαι πάω τουαλέτα όταν νοιώσω έτοιμη. Με βοήθησε και η μαρμελάδα σύκο το πρωί... Επίσης τη κατάσταση δυσκολεύει λίγο και η αργή χώνεψη, μετά από κάθε γεύμα ενώ τρώω μικρότερη ποσότητα σε σχέση με πριν την εγκυμοσύνη τουμπανιαζω και αργω να ξεπρηστω... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Καλημέρα! Από την προηγούμενη βδομάδα απέκτησα και εγώ ένα θέματακι με την τουαλέτα με αποτέλεσμα να έχω πολλά αερια(συγγνώμη κιόλας). Δε σφιγγομαι γτ φοβάμαι πάω τουαλέτα όταν νοιώσω έτοιμη. Με βοήθησε και η μαρμελάδα σύκο το πρωί... Επίσης τη κατάσταση δυσκολεύει λίγο και η αργή χώνεψη, μετά από κάθε γεύμα ενώ τρώω μικρότερη ποσότητα σε σχέση με πριν την εγκυμοσύνη τουμπανιαζω και αργω να ξεπρηστω... 

Και εγώ θεωρητικά έτοιμη ήμουν για τουαλέτα αλλά τελικά έφαγα μεγάλο ζόρι και ξέρω ότι δεν κάνει να ζοριζεσαι πολύ αλλά δεν γινόταν πισογυρισμα αν με καταλαβαίνεις χαχαχαχαχαχαχαχ...ελπίζω να μην έκανα καμία ζημιά ρε γαμωτο ..καλά για χώνεψη δεν το συζητώ νομίζω ότι απλά έχω σταματήσει να χωνεύω δεν ξέρω μέχρι πότε θα συμβαίνει αυτό ...πω πω ζηλευω τις γυναίκες χωρίς συμπτώματα που χαίρονται την κάθε στιγμή της εγκυμοσύνης..

  • Χαχα 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, elpida2019 είπε:

Χρόνια πολλά  σε όσες γιορτάζουν. Κορίτσια μου πριν 3 μέρες βγήκαν οι αναλύσεις που έκανα. Είχα γλυκόζη νηστείας 93 ενώ το ανώτατο όριο για εγκύους είναι 92. Ο γιατρός μου είπε να προσέξω λίγο. Τρώω ένα γλυκό τη μέρα αλλά τρώω πολλά φρούτα. Μπορεί και έξι εφτά ημερησίως. Τα περιόρισα στα 3 τη μέρα και έκοψα και τα γλυκά (το ένα που έτρωγα κάθε μέρα) και εδώ και τρεις μέρες δεν έφαγα. Αλλά δεν νομίζω να αντέξω για πολύ. Ένα γλυκό τη μέρα δεν το θεωρώ πολύ ρε κορίτσια. Εσείς τρώτε?

Καλημέρα Ελπίδα! Δεν ήξερα ότι το όριο για τις εγκύους είναι τόσο αυστηρό. Εμένα βγήκε 87, Αλλά 1 μερα που έκανα μέτρηση με το μηχάνημα που έχω εγώ είχα 91. Αλλα κ εσυ οριακα στο φυσιολογικό εισαι. Κ εγώ τρώω δυστυχώς κάτι γλυκό Κάθε μέρα. Απλώς προσπαθώ κ εγώ να είναι σπιτικό και κατά προτίμηση με μέλι. Χθες βέβαια τσάκισα 1 γαλακτομπούρεκο πχ. Φρούτα κ εγώ τα λατρεύω, αλλά μερικά έχουν όντως πολλά σάκχαρα. Κ εγώ 2 με 3 τρώω πλέον. Πιο πολύ με πειράζει ο καφές, πίνω πλέον 2 τη βδομάδα, αλλά δυσκολεύομαι. 

Συμφωνώ πάντως, η καλή διατροφή είναι σημαντική κ για τη μαμά και για το μωρό. Είναι δύσκολο να αλλάξουμε τρόπο ζωής, αλλα είναι θέμα υγείας.

Προσπαθώ κ εγώ να διαλέγω καλές πρώτες ύλες κ όσο γίνεται λιγότερο επεξεργασμένα τρόφιμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...